Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • wybory w dupę i magiczna wyskakuje z tekstem ała ała boli??
  mam nadzieję, że twoi koledzy POchylą się nad twoim przypadkiem i będziesz mógł wreszcie zalegalizować swój powyborczy ból dupy
  Lieber tot als rot!!

  Komentarz


  • zrozumcie - ona wciąż pamięta jak ją bolało , gdy fetowała Tuska prezydenta
   Ostatnio edytowany przez Fizi; 1868.
   "No pasaran!" ???

   HEMOS PASADO !!!

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Magiczna 7 Zobacz posta
    ała ała, boli.
    Dupa Cie boli, że tak jęczysz ?

    Zamieszczone przez Fizi
    ona wciąż pamięta jak ją bolało
    To w kończu ona czy on? Jak ona, to gołe foty w temacie o fotkach forumowiczów, albo sugeruje bana na odmulenie
    Ostatnio edytowany przez casual; 7669.
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

    Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

    Komentarz


    • albo ona, albo on, tylko lubi przyjmować w necie damskie nicki w stylu magiczna siódemka vel wilgotna muszelka
     "No pasaran!" ???

     HEMOS PASADO !!!

     Komentarz


     • By było jasne to zaskarżenie sposobu naliczania kwot CO2 uważam za dobre posunięcie. Mimo że protest najprawdopodobniej będzie bezskuteczny.

      Polska zaskarżyła w piątek do Trybunału Sprawiedliwości UE decyzję KE dotyczącą limitów darmowych pozwoleń na emisje CO2 w przemyśle - poinformowało PAP Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Piątek był ostatnim dniem na skierowanie skargi.

      Pod koniec kwietnia KE przyjęła zasady obliczania liczby darmowych pozwoleń na emisje CO2 w przemyśle w latach 2013-2020. Wyznacznikiem będą tzw. benchmarki, czyli poziom emisji przy użyciu najnowocześniejszych technologii dostępnych w całej UE (a nie w poszczególnych krajach).

      Zdaniem polskiego rządu, sprowadza się to do technologii z użyciem paliwa gazowego, podczas gdy w Polsce powszechnie stosowanym paliwem jest węgiel. Może to oznaczać, zwłaszcza dla Polski, znaczny wzrost kosztów w branżach energochłonnych, takich jak ciepłownictwo, sektor chemiczny, cementowy czy papierniczy.

      W przygotowanym przez ministerstwo gospodarki wniosku do pozwu, do którego dotarła PAP, znajdują się zarzuty, że decyzja Komisji Europejskiej narusza m.in. zasadę proporcjonalności, bowiem cel redukcji emisji CO2 można - zdaniem resortu gospodarki - osiągnąć innym, mniej kosztownym sposobem. Ponadto wyróżnienie paliwa gazowego i pominięcie węgla łamie w opinii MG unijną zasadę niedyskryminacji i ingeruje w mix energetyczny kraju członkowskiego.

      - Decyzja Komisji została notyfikowana władzom polskim 28 kwietnia, co oznacza, że termin wniesienia skargi o stwierdzenie nieważności tej decyzji upływa 8 lipca - podało też MG.

      Wcześniej w piątek premier Donald Tusk zapowiadał, że Polska jeszcze tego samego dnia złoży tą skargę do ETS. - Jeśli chodzi o benchmarki dotyczące CO2, to rzeczywiście w Polsce mamy wrażenie, że nie do końca uwzględniono specyfikę polskich możliwości, polskich uwarunkowań i dlatego dzisiaj podejmujemy tę procedurę, ale to oczywiście nic osobistego - oświadczył premier.

      Jak zaznaczył po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, "to, że my tak dobrze rozumiemy się z przewodniczącym Barroso, że KE była dla Polski teraz, w czasie prezydencji, szczególnie cennym partnerem, nie zmienia faktu, że istnieją procedury, istnieją zdarzenia, które powodują, że państwa członkowskie czasem nie są zadowolone z takiego czy innego rozstrzygnięcia".

      Barroso podkreślał natomiast, że jedną z cech UE jest to, że jej wspólnota opiera się na prawie, a nie na sile. - To jedno z największych osiągnięć w historii europejskiej. Gdy czasami pojawiają się nieporozumienia, na podstawie różnic prawnych, istnieje Europejski Trybunał Sprawiedliwości - stwierdził.

      - Jeśli jakiś kraj uważa, że decyzja, która została podjęta, nie szanuje jego interesów, to może wnieść sprawę do ETS i wtedy na odpowiednim szczeblu ta sprawa zostanie omówiona. Na pewno wszystkie strony będą później w pełni szanowały decyzję właściwych władz sądowych - zadeklarował.
      Może ktoś mi przypomnieć jak głosował rząd w 2008 roku?

      i jeszcze taka ciekawostka ze strony MG
      Pakiet klimatyczny – sukces polskiej energetyki
      Ostatnia aktualizacja: 2008-12-18

      Okres przejściowy dla polskich elektrowni na zakup wszystkich uprawnień do emisji CO2 to najważniejszy dla Polski element porozumienia przyjętego przez Radę Europejską (RE) 12 grudnia br. w Brukseli.

      Zgodnie z postanowieniami RE, polskie przedsiębiorstwa wytwarzające energię elektryczną (działające na rynku wg stanu na 31 grudnia br.), w latach 2013-2019 zakupią na aukcjach jedynie część uprawnień. Od 2013 r. będzie to 30 proc. w stosunku do ich średnich rocznych emisji w latach 2005-2007. Natomiast od 2014 r. ilość darmowych uprawnień będzie się stopniowo zmniejszać. Tempo redukcji ustali polski rząd.

      Darmowe uprawnienia otrzymają także nowo powstałe projekty inwestycyjne w energetyce, których realizacja została fizycznie rozpoczęta przed 31 grudnia br. Wszystkie elektrownie otrzymujące darmowe uprawnienia w okresie 2013-2020 będą zobowiązane do wykorzystania darmowych uprawnień do produkcji energii elektrycznej - nie będą one miały możliwości ich sprzedaży bez produkcji. Zminimalizuje to wzrost cen energii elektrycznej wynikający z uczestnictwa elektrowni w systemie handlu emisjami UE.

      Docelowo przedsiębiorstwa energetyczne będą zobowiązane do nabycia na aukcjach 100 proc. uprawnień w 2020 r. Jednak w 2018 r. Polska ma prawo złożyć wniosek do Komisji Europejskiej, na podstawie którego może nastąpić przedłużenie okresu przejściowego dla naszego kraju.

      Polska w okresie przejściowym będzie miała możliwość zastosowania systemu wskaźników emisyjności w zależności od paliwa (węgiel kamienny, brunatny, ropa, olej) używanego do produkcji energii elektrycznej. Na ich podstawie określona zostanie ilość darmowych uprawnień dostępnych dla naszych przedsiębiorstw. Wskaźniki te będą odzwierciedleniem najbardziej efektywnych i czystych instalacji na terenie UE.

      Ponadto w latach 2013-2016 Polska będzie mogła wykorzystać przychody ze sprzedaży uprawnień na budowę wysoce efektywnych elektrowni. Możliwe będzie także dofinansowanie do 15 proc. kosztów inwestycji dla nowych przedsiębiorstw przystosowanych do wychwytu i składowania CO2, których poziom efektywności przekracza poziomy zawarte w załączniku I decyzji KE z dnia 21 grudnia br. (2007/74/WE).
      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
       Chyba szóste, ale nie o tym chciałem. Widzisz Ty traktujesz politykę i wybory jako możliwość dosrania przeciwnikowi. Cieszysz się jak murzyn bateryjką, że Twoja kosa przegra. W dupie masz czy jakiś ich pomysł jest dobry czy nie. W dupie masz czy jakiś pomysł aktualnie rządzących jest dobry czy nie. Nienawidzisz PiS, bo to Twoja kosa i wykorzystasz każdą możliwą okazję by im dosrać. I działa to symetrycznie wobec Twoich. Ich uwielbiasz. Nie rozliczasz, nie oceniasz. Uwielbiasz, bo są Twoi. Raz tak powiedziałeś i teraz musisz ich bronić w nawet najbardziej beznadziejnych sprawach.

       I to by było nawet zabawne gdyby chodziło o dwie drużyny w pici-polo, obóz Heidfelda i Kubicy i coś równie nieważnego.

       A że chodzi o Polskę to jesteś niestety jednym z wielu patologicznych dzieci wojny polsko-polskiej. Nienawidzisz i uwielbiasz. Nie ma żadnych racjonalnych ocen tylko bezkrytyczne uwielbienie i bezrefleksyjne dosrywanie.
       od A do Z (nomen omen ) świetnie napisane i nie chodzi mi o jednostkowego pajaca na forum, który łatwo się wyróznia bo dyskusja trzyma tu jako taki poziom.

       To jest naprawdę świetny tekst, który wiele osób z obydwu stron mogłoby odniesć do siebie.

       Nawet ja w pewnych momentach wyjątkowej frustracji wpisuję sie w ten schemat do czego bez bicia przyznaję
       ...ta ziemia do Polski należy
       choć Polska daleko jest stąd,
       bo wolność krzyżami się mierzy
       historia ten jeden ma błąd!!!!

       Better Dead Than Red!!!

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Noris Zobacz posta
        Błagam Cię siódemka, czy Ty możesz trzymac jakiś poziom? Tu już nie chodzi o Twoje poglądy, ale o to, że wyczytałeś coś z onetu i walisz komentarze jak nastolatka na pudelku.
        a czym się różni jego/jej wpis od wiekszości tutaj, gdzie wrzucany jest link do artu powiedzmy na to Ziemkiewicza z dopiskiej: dobrze napisane. ???

        chyba jedynie tym, że uderza w Was.

        coś do poczytania:

        Komu ufa polski przedsiębiorca - raport firm i SGH

        Na pewno nie ojcu Tadeuszowi Rydzykowi. To właśnie szef Radia Maryja ich zdaniem najbardziej podzielił Polskę. A z partii politycznych? Najmniej PIS-owi - wynika z sondażu pracodawców i SGH

        http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,9...irm_i_SGH.html

        Komentarz


        • co za kreton

         tak, wszyscy tu czytamy żydborczą i wiemy, że to co tam napisane na pewno jest prawdą.

         a le madame jest największym symbolem Warszawy

         ps. i tak nikt w ten link nie wejdzie, nie łudź się bananowcu

         ps2. jak tak chcesz nawracać niewiernych na jedynie słuszną linię, to idź jeszcze na forum ku-klux-klanu i próbuj przekonać ich, jacy to murzyni są zajebiści
         Ostatnio edytowany przez b.; 12257.

         Komentarz


         • Piknik-senator - pogadaj z przedsiębiorcami co eksportują owoce do twojej ukochanej Rosji. Oni ci powiedzą jak ufają tobie.

          Co ty możesz wiedzieć co mówią przedsiębiorcy?. Rusz dupę i pojeździj po hurtowniach i producentach, porozmawiaj a nie podpieraj się swoją propagandowo-rządową bulwarówką. Nie ośmieszaj się chłopie.

          Komentarz


          • a gdzie jest napisane ze sondaz robila GW?

           czy gdyby tekst ukazal sie w Rzepie, to tez tak jechalisbycie po nim.

           specjalisci od wszystkiego normalnie jestescie.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Piknik - senator Zobacz posta
            a gdzie jest napisane ze sondaz robila GW?
            nigdzie. ale skoro ukazał się w zaborczej, to znaczy, ze jest gówniany

            Komentarz


            • Największe partie tracą poparcie polityczne w najnowszym sondażu dla Polskiego Radia przeprowadzonym przez Instytut Badania Opinii Homo Homini. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na 34 procent głosów, a Prawo i Sprawiedliwość na 27,3 procent. W stosunku do poprzedniego badania z 1 lipca, PO traci 2,9 procent głosów, a PiS 1, 2 procent

             http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sonda...wiadomosc.html

             Jescze wczoraj w gównie PiS miało 17%.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Piknik - senator Zobacz posta

              chyba jedynie tym, że uderza w Was.
              Znamienne jest używanie przez Ciebie zaimka "Was". Możesz merytorycznie rozwinąc powyższą myśl, czy przerasta to Twoje możliwości. Odpowiedz licealny specjalisto od giełdy chociaż na pytanie gizo.
              "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

              Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Piknik - senator Zobacz posta

               specjalisci od wszystkiego normalnie jestescie.

               nie wiem jak pozostali ale ja na tle rządu PO na pewno.

               psychiatra szefem Obrony Narodowej, prawnik zarządza budownictwem i infrastrukturą a Skarbem Państwa geodeta


               PS. Większego samobója jako wyborca PO nie mogłeś sobie strzelić
               ...ta ziemia do Polski należy
               choć Polska daleko jest stąd,
               bo wolność krzyżami się mierzy
               historia ten jeden ma błąd!!!!

               Better Dead Than Red!!!

               Komentarz


               • - To było fatalne, ręce opadają.(...) Jeszcze ze dwie, trzy takie wrzutki z boku i mamy pozamiatane - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szefa sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba, komentując wystąpienie Zbigniewa Ziobry w Parlamencie Europejskim.
                Wiem, że stare, ale
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

                Komentarz

                Pracuję...
                X