Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• takie małe, rocznicowe post scriptum do dyskusji o totalitaryźmie:

W czerwcu 1956 roku na poznańskie ulice w proteście przeciwko komunistycznemu reżimowi wyszło 100 tys. osób. Po zamieszkach zatrzymano 746 osób. Oskarżono 135. W wyniku odniesionych ran zmarło 57 osób.
    Porównanie - za rządów PO w czasie akcji "Widelec" zatrzymano 741 osób, oskarżono około 700.

Rozmach 6- krotnie wyższy.

hehe....
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Dnia
      Zamieszczone przez Z. Zobacz posta

2. Natomiast świadectwem w jakim stanie znajduje się nasza opinia publiczna, jest to, że niektórzy mądrzy ludzie próbują bronić Rydzyka, bo on występuje w jednym z dwóch pakietów myślowych salon-antysalon. Antysalon więc zaciska zęby i broni złej sprawy. Salon natomiast zaciska zęby i broni debilizmu Sikorskiego. Z boku to wygląda smutno.

Zgoda, tyle tylko, że jest to w sumie normalne, że są dwa wyraziste obozy z różnymi skrajnymi osobami. Wystarczy tylko spojrzeć na rywalizację Demokraci-Republikanie w USA. Ogólnie systemy partyjne ciągną w stronę dwupartyjnowości. Nie jeden leming peowski będzie na upartego walił w retorykę PiSu i choćby nie wiem co, przez gardło mu nie przejdzie, że nie zagłosuje na PO. Tak samo w drugą stronę. Wiadomo, "a nasz murzyn jest biały".

Tak będzie dopóki koszty opowiadania się za daną partią nie przekroczą punktu krytycznego. Pisowi moim zdaniem to narazie nie grozi, jest to przecież partia: "obciachu, zła, wieśniactwa, chorych ludzi, dewiantów, mocherów, zawistników, watachy" itd itp (czerpałem z wywiadów członków PO Tylko najtwardsi mają odwagę na PiS głosować po takich pomyjach sączanych 24 na 7 . Stąd jestem znieczulony na ich wszelkie wpadki medialne już mnie raczej żadna nie wzruszy. PO natomiast jako partia władzy ma większy problem. Wystarczy by lemingom zabrakło kiełby z grilla i czteropaka piwa, a koszty bycia za PO wzrosną niewspółmiernie do zysków. Stąd jesteśmy za rządów PO skazani na spirale zadłużenia. Tusk dobrze wie, że "kiełby i piwa" zabraknąć nie może, nie ważne jakim kosztem. Co mnie martwi i cieszy w jednym.

Różnimy się jednym zapewne. Moim zdaniem siłą sprawczą tego jest PO i ich taktyka po przegranych wyborach 2005. Twoim obie strony są winne. Zostawmy więc to.
      http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
        takie małe, rocznicowe post scriptum do dyskusji o totalitaryźmie:
        Porównanie - za rządów PO w czasie akcji "Widelec" zatrzymano 741 osób, oskarżono około 700.
        Rozmach 6- krotnie wyższy.
        hehe....
        I do tego wtedy na ulice wyszło 100 tys, a zatrzymano jedynie 746, a przy widelcu 100%. Tu jest dopiero rozmach i dowód.

Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
        Dnia
        Zgoda, tyle tylko, że jest to w sumie normalne, że są dwa wyraziste obozy z różnymi skrajnymi osobami. Wystarczy tylko spojrzeć na rywalizację Demokraci-Republikanie w USA. Ogólnie systemy partyjne ciągną w stronę dwupartyjnowości. Nie jeden leming peowski będzie na upartego walił w retorykę PiSu i choćby nie wiem co, przez gardło mu nie przejdzie, że nie zagłosuje na PO. Tak samo w drugą stronę. Wiadomo, "a nasz murzyn jest biały".
        Nie wiem jak dokładnie jest w Stanach, czy są motywy z gestapo i stasi. Natomiast z tego co kojarzę to nieco inaczej wyglądają stosunki pomiędzy prezydentem i byłyi prezydentami z innych opcji. Wydaje mi się, że nawet George W. Bush dostał bonus w postaci nazwania jego nazwiskiem okrętu wojennego. Tymczasem u nas ci mali, plugawi ludzie nie są w stanie zamontować normalnej tablicy upamiętniającej zmarłego prezydenta. Może idealizuję Amerykanów, ale wydaje mi się, że w temacie dobrego imienia Państwa i Narodu to oni są po prostu... zajebiści.

Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
        Tak będzie dopóki koszty opowiadania się za daną partią nie przekroczą punktu krytycznego. Pisowi moim zdaniem to narazie nie grozi, jest to przecież partia: "obciachu, zła, wieśniactwa, chorych ludzi, dewiantów, mocherów, zawistników, watachy" itd itp (czerpałem z wywiadów członków PO Tylko najtwardsi mają odwagę na PiS głosować po takich pomyjach sączanych 24 na 7 . Stąd jestem znieczulony na ich wszelkie wpadki medialne już mnie raczej żadna nie wzruszy. PO natomiast jako partia władzy ma większy problem. Wystarczy by lemingom zabrakło kiełby z grilla i czteropaka piwa, a koszty bycia za PO wzrosną niewspółmiernie do zysków. Stąd jesteśmy za rządów PO skazani na spirale zadłużenia. Tusk dobrze wie, że "kiełby i piwa" zabraknąć nie może, nie ważne jakim kosztem. Co mnie martwi i cieszy w jednym.
        Problem polega na tym, że PiS generuje takie emocje, że nawet jak PO padnie, a PiS zdobędzie władze to 'reszta świata':

1. Natychmiast zbuduje nowy front.
        2. Rozkręci taką atmosferę wobec rządu PiS, że jak ten przetrwa dwa lata to będzie mega sukces.

Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
        Takie pytanie na wieczór:
        Czy ktoś cieszy się z okazji objęcia prezydencji w UE przez Polskę?
        A jeśli tak, to dlaczego?
        To to pikuś. Jutro Macierewicz daje swój raport. Się będzie zapewne działo
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
          Takie pytanie na wieczór:
          Czy ktoś cieszy się z okazji objęcia prezydencji w UE przez Polskę?
          A jeśli tak, to dlaczego?
          "Miłościwie nam panujący" Premier Rzeczypospolitej Polskiej Donald Tusk ?

Ale to już pytanie do niego.
          "...Szac chłopaki lwoskie dzieci kużdy ładny, aż si świeci....Ni ma to jak batiar lwoski,
Lecz najlepszy łyczakoski...Chto si z naszy wiary śmieji, naj gu nagła krew zaleji...I kto Lwowa ni szanui, Naj nas w dupy pocałuji...Kto we Lwowi raz był bity, ten udwalić musi kity...A chto z nami trzyma sztamy, temu lepi jak u mamy...
          Oj, diridiri, rach, ciach, ciach, 
ruchaj, ruchaj, uhaj, dana, 
oj, didiri, rach, ciach, ciach, 
ruchaj, ruchaj, uha!"

Komentarz

• "W czerwcu 1956 roku na poznańskie ulice w proteście przeciwko komunistycznemu reżimowi wyszło 100 tys. osób."

Dlaczego z takim rozrzewieniem wspominacie, że 100 tyś osób wyszło na ulicę? Przecież zawsze można to powtórzyć. Najbliższa okazja może być w czwartek.

W czwartek w Warszawie "Solidarność" planuje manifestację przeciw rządom Donalda Tuska. Dołączą do niej kibice Lechii Gdańsk

Związkowców w przeddzień polskiej prezydencji w UE chcą walczyć o wyższą płacę minimalną i zmianę polityki rządu. Z kolei kibice protestują przeciw wprowadzeniu zakazu uczestnictwa kibiców w meczach wyjazdowych swojej drużyny.

- To dla nas coś nienormalnego. Nie mamy innej możliwości manifestować, więc poprosiliśmy "Solidarność" i udało się. Będzie nas kilkadziesiąt osób, od kilkunastolatków po kibiców z kilkudziesięcioletnim stażem, cały przekrój kibiców Lechii - powiedział TOK FM kibic Lechii Gdańsk, który organizuje wyjazd do Warszawy.

- Wśród kibiców, z którymi mamy kontakt, jest olbrzymia grupa ludzi, którzy byli związani z "Solidarnością" w roku 80., później działali w stanie wojennym. Byli na naszej ostatniej manifestacji i nikt nie zauważył, by zachowywali się inaczej niż wszyscy - tłumaczył sekretarz zarządu regionu gdańskiego "Solidarności" Bogdan Olszewski.

Porządku na manifestacji mają pilnować górnicy

http://www.rp.pl/artykul/17,680342_K...iazkowcow.html

Komentarz

• Tak troche z innej beczki, pytanie, kiedys byl w sieci blog "stop histerii", nt. pienienia sie "autorytetow" za rzadow PiSu, wie ktos czy gdzies w sieci sa te materialy? Dzieki z gory za pomoc.
              Per aspera ad astra.

BKS JAGIELLONIA

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta

Nie wiem jak dokładnie jest w Stanach, czy są motywy z gestapo i stasi.
                w USA jest taki motyw, że pupilkami tamtejszego różowego salonu są osoby w stylu JF która robiła sobie fotki z wietnamcami strzelającymi do amerykańskich żołnierzy, a chwilę potem przekazała grypsy amerykańskich jeńców komendantowi obozu koncentracyjnego do którego pojechała strzelić sobie kilka fotek

z drugiej strony sceny polityczno-społecznej w tychże Stanach kilkadziesiąt klinik aborcyjnych wyleciało już w powietrze

także w każdym państwie linia podziału politycznego i napięcia pomiędzy jego skrajnymi odłamami wyglądają różnie.

Wbrew temu co usiłują nam wciskać do łba różne mondre głowy z telewizji, "język agresji" z którym mamy do czynienia w Polsce to norma, a wręcz jego łagodna odmiana.
                zresztą najlepszą beką jest dla mnie fakt, iż ugrupowanie dla którego nie stanowi problemu:
                -że jej członkowie publicznie określają Polskę jako abstrakt
                - czołowi sympatycy wkładają Polską flagę w gówno
                - wreszcie ugrupowanie te wchodzi w koalicję z partia której głównym celem jest dezintegracja państwa polskiego
                robi aferę z tego, że jakiś ksiądz twierdzi, że nie są patriotami, a na dodatek robią z siebie debili (a tym samym z Państwa Polskiego - gdyż wykorzystują do tego funkcje publiczne) zaganiając na tego księdza do Watykanu

ps. nie wspominam tu już o "lustracji" wszelkich kandydatów do 10 pokolenia wstecz i takie sytuacje, jaK wypominanie im tego, że jeżdżą zagranicznym samochodem - mowa tu o USA
                Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

I do tego wtedy na ulice wyszło 100 tys, a zatrzymano jedynie 746, a przy widelcu 100%. Tu jest dopiero rozmach i dowód.

zamiast ironizować znajdź mi kraj gdzie w czasie JEDNEGO wydarzenia zatrzymano 741 osób jednocześnie.

Ja nie twierdzę,że Tusk to Kim Ir Sen czy Chomeini a PO to uwspółczesniona wersja Czerwonych Khmerów.

Twierdzę po prostu,że obecnej władzy czasami puszczają hamulce i potrafi popłynąć poza wszelkie granice zdrowego rozsądku i zasad państwa prawa.

Najsmutniejsze jest to,że zawsze znajdzie sie grono "użytecznych idiotów", którzy ze wszystkiego ją rozgrzeszą vide Ty w powyżej cytowanym poście.

Najzabawniejsze,że "użyteczni idioci" w każdych czasach ina każdej szerokości geograficznej mają pełne przekonanie,że stoją na pozycjach względem władzy "krytycznych ale obiektywnych"
                  ...ta ziemia do Polski należy
                  choć Polska daleko jest stąd,
                  bo wolność krzyżami się mierzy
                  historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

Najsmutniejsze jest to,że zawsze znajdzie sie grono "użytecznych idiotów", którzy ze wszystkiego ją rozgrzeszą vide Ty w powyżej cytowanym poście.

Najzabawniejsze,że "użyteczni idioci" w każdych czasach ina każdej szerokości geograficznej mają pełne przekonanie,że stoją na pozycjach względem władzy "krytycznych ale obiektywnych"
                    Bardzo dobrze napisane.Dlatego ja przestałem dyskutować z kolegą Z.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                      nie wspominam tu już o "lustracji" wszelkich kandydatów do 10 pokolenia wstecz i takie sytuacje, jaK wypominanie im tego, że jeżdżą zagranicznym samochodem - mowa tu o USA
                      Ze stanem naszej motoryzacji zabawnie by było u nas z takim motywem...
                      ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

zamiast ironizować znajdź mi kraj gdzie w czasie JEDNEGO wydarzenia zatrzymano 741 osób jednocześnie.
                        Ty możesz to ja też.

Zamieszczone przez mort Zobacz posta
                        Twierdzę po prostu,że obecnej władzy czasami puszczają hamulce i potrafi popłynąć poza wszelkie granice zdrowego rozsądku i zasad państwa prawa.

Doskonale wiesz, że twierdze to samo, mało tego doskonale wiesz co sądze na temat widelca i doskonale wiesz, że nigdy nie negowałem tego mega skandalu. Dlatego też proponuję 'nieco' przystopować..

Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                        Bardzo dobrze napisane.Dlatego ja przestałem dyskutować z kolegą Z.
                        Raczej kolega Z. z Tobą.
                        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Raczej kolega Z. z Tobą.
                          ja to nazywam zdolnościami adaptacyjnymi
                          From flood into the fire
                          One thousand voices sing
                          We're in this together
                          For whatever fate may bring

Komentarz

Problem polega na tym, że PiS generuje takie emocje, że nawet jak PO padnie, a PiS zdobędzie władze to 'reszta świata':

1. Natychmiast zbuduje nowy front.
                            2. Rozkręci taką atmosferę wobec rządu PiS, że jak ten przetrwa dwa lata to będzie mega sukces.
                            Pozostaje mi się tylko uśmiechnąć, kącikiem ust, że obecnych wyborców PO masz, aż za takich kretynów. Ja mimo, że jadę większości z nich od peowskich lemingów, to uważam, że jednak aż takimi kretynami nie są i pod stadnym fanatyzmem chowa się u nich inteligencja. Ty swoim zdaniem im nawet tego odmówiłeś

fool me once shame on you - fool me twice shame on me

Sorry, nie znam Polskiego odpowiednika, a tłumaczenie na żywca będzie czerstwe jak happeningi Palikota.
                            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Dobry tekst Karnowskiego:

ZADZIWIAJĄCE, że większość z komentatorów i polityków uznała iż Joanna Kluzik-Rostkowska "zdradziła" dopiero wtedy, kiedy porzuciła swoich kolegów z PJN. Tak jakby kategoria lojalności grupowej była kluczowa. Jakby była najważniejsza. Jakieś znaczenie to ma, ale przyznajmy - wtórne. Najważniejsza powinna być bowiem wierność wyborcom. I może "polska Hillary Clinton" uwierzyła, że wybrali ją ci zadowoleni, uśmiechnięci, ułożeni w III RP, pragnący kontynuacji. Młodzi z wielkich miast. Przyjaciele Adama Michnika. Może uwierzyła. Ale to nieprawda. Ją wybrali ci, którzy chcieli zmiany, głosowali w 2007 roku, pod straszliwym ostrzałem medialnym, na projekt IV Rzeczpospolitej. I ich pani Kluzik-Rostkowska zdradziła.

PORUSZAJĄCE, że europoseł Marek Migalski poucza Piotra Zarembę na czym polega konsekwencja w życiu publicznym. I co to jest wierność własnemu programowi. Mówi to człowiek, który przez kilka lat (rzadko używam takich słów, ale teraz to zrobię) napier..lał w III RP i jej establishment, wychwalał Jarosława Kaczyńskiego i PiS. Dowody - w każdym zapisie audycji z jego udziałem sprzed wyboru na europosła. Było to tak mocne, tak emocjonalne, że w pełni pasuje tu użyte przeze mnie słowo. Na chłodzące uwagi niżej podpisanego i Zaremby, iż Jarosław Kaczyński też ma wady, że polityka partyjna potrafi być nieprzyjemna, odpowiadał iż to nie ma znaczenia. Liczy się IDEA.
                              No i został europosłem, choć wcześniej iluś ludzi, w tym np. Bronisław Wildstein, uwierzyło iż jest sekowany na uczelni przez esbeka, a marzy o karierze politologa. Angażowali się, pisali. Może marzył, może był sekowany. Ale czy na pewno o politologię mu chodziło. Dzisiaj gra już w pełni o wejście do salonu. Wiemy my, wie on, wie publika, że wszyscy razem wylądują prędzej czy później w Platformie, pastując buty tych, z którymi mieli na poważnie, na serio, o to jaki będzie kształt Polski rywalizować. I będą wyśmiewać mohery, które dały im głos w wyborach. Im, panom wyłącznym swojego losu, swoich poglądów. Demokrację mamy, prawda? Ale to oczywiście zdrada nie jest.

SZOKUJĄCE jak bardzo europoseł Michał Kamiński kocha dzisiaj gejów, tolerancję i jak nie znosi Kaczyńskiego. To nawet można zrozumieć, bo po dziesięciu latach przy każdym liderze można się poczuć zmęczonym. Ale jego stać na emeryturę czy przerwę. A jednak, wybiera weekend w Zakopanem z Radosławem Sikorskim i pastowanie butów. Ciekawe, naprawdę ciekawe jaki rodzaj przyjemności przeżywa w czasie takiego spotkania minister Sikorski. Ileż żartów o Kaczorach,w tym o tym, którego przywieziono w rosyjskiej trumnie, padło...
                              To musi być mocne. Człowiek, który w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej, śp. Lecha Kaczyńskiego, zarzucał Sikorskiemu - delikatnie mówiąc - brak powagi, który odwoływał się do racji stanu, dzisiaj kupuje mu pastę do butów. Czy co tam do picia. I też nie nazywa tego zdradą. Patrzy potem w kamerę w programie "Tak jest!" (formuła: dziennikarz i gość nawalają w opozycję lub trzech dziennikarzy TVN nawala w opozycję. Dopraszany wtedy gość też zazwyczaj nawala w opozycję albo jest zagłuszany) i powieka mu nie drgnie.

Ja bym nie umiał. Nie nadawałbym się.
                              Tak, łatwo zmienić w Polsce poglądy uważając przy tym, że nie traci się twarzy. Lekko się zdradza wyborców, za główny punkt odniesienia uważając portfel i kolegów.
                              A te babcie, te "mohery", i ci młodzi marzący o zmianie, ci wszyscy których oburza flaga narodowa w psiej kupie, niech wreszcie zrozumieją: nie o nich chodziło. Nie o Polskę też. I nawet nie o prawdę o śmierci rzekomych przyjaciół, którzy zginęli w Smoleńsku. Śmierć przecież zwolniła z lojalności.
                              Oto lekcja cynizmu jakiej jeszcze nie było. Ale spokojnie - europejska kasa jest morfiną.
                              http://wpolityce.pl/view/14323/Oto_l..._kasjerom.html
                              ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

Raczej kolega Z. z Tobą.
                                Tak to sobie tłumacz.Przecież prawda jest zawsze po Twojej stronie.

Komentarz

Pracuję...
                                X