Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
    Od pewnego czasu w Polsce głosuje się nie "za" kimś tylko "przeciw" komuś.
    Z pewnością liczba osób zmobilizowanych do głosowania przeciwko działaniom i słowom w stylu noty Sikorskiego przewyższa liczbę osób zachęconych na tej samej zasadzie do głosowania przeciw słowom w stylu Rydzyka o totalitaryzmie.. (a dokładniej przeciw partii która takie wypowiedzi usprawiedliwia). Co zresztą widzimy w kolejnych wyborach.
    Ja tam od kilkunastu lat głosuje przeciw i jakoś żyje

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
      Demokracja Totalitarna powoduję, że zanosi się na nokaut. Jestem ciekaw jak Zet wybrniesz z tego. Niech Sikorski szykuje kolejne noty dyplomatyczne
      A w międzyczasie:

http://www.rp.pl/artykul/12,680065_P...ska_flaga.html

Bydgoszcz: Ochroniarze usunęli z trybun kibiców z Białorusi z zakazanymi przez Aleksandra Łukaszenkę flagami

Do incydentu doszło w sobotę podczas meczu koszykarek Białorusi i Litwy (50:6 rozgrywanego w Bydgoszczy w ramach mistrzostw Europy. Grupa białoruskich kibiców przed rozpoczęciem gry rozciągnęła na trybunach dużą biało-czerwono-białą flagę, historyczny sztandar Białorusi, zakazaną w państwie rządzonym przez Aleksandra Łukaszenkę (w 1995 r. wprowadził on czerwono-zieloną flagę, będącą kopią flagi Białoruskiej Radzieckiej Republiki Socjalistycznej – red.). Organizatorzy imprezy kazali kibicom zabrać flagę z trybun, tłumacząc, że jest za duża.

Jedni mówili po niemiecku, inni odmówili przedstawienia się ( )– mówi „Rz" jeden z Białorusinów Ihar Szczekarewicz.

Ale kibice podporządkowali się i zwinęli flagę. Wyciągnęli za to mniejsze biało-czerwono-białe flagi i chcieli z nimi dopingować swą drużynę.

– W przerwie, gdy nie było transmisji w telewizji, interweniowała ochrona. Domagała się opuszczenia trybun. Odmówiłem, bo uważałem, że nie złamałem prawa. Polacy z Bydgoszczy wzięli nas w obronę. Uczepiłem się metalowej barierki. Ochroniarze nie wezwali policji, ale użyli siły. Wykręcili mi ręce, mam pokiereszowaną nogę. Zamierzam złożyć pozew do sądu – relacjonuje Szczekarewicz.

Odpowiedzialny za bezpieczeństwo podczas Eurobasketu Zbigniew Szpilewicz z Polskiego Związku Koszykówki nie chce komentować całego zajścia. – Wszystko odbyło się zgodnie z prawem – rzuca jedynie i odkłada słuchawkę.

Bardziej rozmowny jest Cezary Plender, prezes firmy ochroniarskiej FORTA, która ochraniała imprezę. – Ochrona podjęła interwencję na polecenie organizatorów – mówi „Rz". Odmawia jednak odpowiedzi na pytanie, kto konkretnie podjął taką decyzję. – Organizator określa w regulaminie, co jest dopuszczalne, a co nie. Zatrudnia firmę ochroniarską, aby egzekwowała postanowienia regulaminu. Jeśli ktoś je łamie, to jest proszony o zmianę swego zachowania bądź o opuszczenie hali. Na każdym turnieju kibice są proszeni, żeby nie wnosić flag innych niż te reprezentacji. To wszystko – podkreśla.

Cezary Plender zapewnia, że ochroniarze nie działali brutalnie. – Ktoś pomylił imprezę sportową z manifestacją. To jest robienie sensacji z drobiazgu – denerwuje się.

Zupełnie inaczej na sprawę patrzą władze Bydgoszczy, które są zajściem oburzone.

– Zwróciliśmy się dziś do PZKosz o oficjalne wyjaśnienia. Miasto Bydgoszcz ma tradycję walki o wolność – mówi „Rz" rzecznik bydgoskiego magistratu Piotr Kurek.

Jak podała nadająca z Polski na Białoruś białoruska rozgłośnia Radio Racja, usunięcia z trybun biało-czerwono-białych flag mieli się domagać członkowie oficjalnej delegacji białoruskiej.

Cała sytuacja wywołała oburzenie w niezależnych białoruskich mediach i Internecie. Podkreślają one, iż incydent w Bydgoszczy może być pierwszym przypadkiem, kiedy Białorusinom zabroniono kibicować swojej reprezentacji na międzynarodowej imprezie sportowej odbywającej się w kraju demokratycznym, demonstrując historyczny symbol Białorusi.

„Nie spodziewałem się czegoś takiego od Polaków!", „To przecież zdrada wartości demokratycznych!", „Tak w rzeczywistości wygląda polska solidarność z narodem Białorusi"– tak najczęściej komentują incydent białoruscy internauci. A najbardziej urażeni wypominają Polakom krzywdy historyczne i ostrzegają przed naszym rzekomo „zdradliwym charakterem narodowym".

– Tak duże emocje tłumaczą się tym, iż incydent w Bydgoszczy jest pierwszym przypadkiem zakazu kibicowania z biało-czerwono-białą flagą za granicami Białorusi – mówi „Rz" białoruski publicysta sportowy Uładzimir Chilmanowicz. Jego zdaniem najbardziej przykre jest, iż incydent taki zdarzył się w Polsce, gdzie „Białorusini jak dotąd zawsze mogli bezkarnie manifestować swoją przynależność narodową i demonstrować wierność historycznym symbolom swojego kraju".
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

• Ciężko było wydłubać, ale znalazłem w zakamarkach internetu. A dałoby się na ten temat zrobić niejeden dobry program publicystyczny i napisać kilka artykułów na 1 stronę. Tylko po co wkurwiać elektorat?

Rząd łata budżet pieniędzmi przyszłych emerytów - czytamy w "Pulsie Biznesu".
        Mamy najlepszą sytuację demograficzną w historii, a wydajemy oszczędności odkładane na czarną godzinę. Rząd łata dziury w budżecie powołanym jeszcze za premiera Buzka Funduszem Rezerwy Demograficznej (FRD). Miał on być finansową poduszką bezpieczeństwa, która za 20 lat złagodzi problem starzejącego się społeczeństwa - czytamy w gazecie.

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie, zgodnie z którym przekazuje 4 mld zł z FRD na finansowanie bieżących emerytur.
        Więcej w "Pulsie Biznesu".
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Jaco, przecież w 2012 będzie koniec świata więc po co ten fundusz?
          "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

• To jest jakiś wyjątkowo głupi żart?
            NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

Komentarz

• Rzeczywistość. W sumie aż nie chce się człowiekowi zastanawiać nad tą sprawą, bo mógłby dojść do wniosku, że jeżeli zabierają te pieniądze przed wyborami, to co zrobią po wyborach.

Dzisiejszy Krauze

PS. Cała Rydzykowa sprawa nie jest dla mnie aż tak ważna, żebym o niej dyskutował, ale we wrzuconym przez Kill, Baby Kill!, tekście Adamskiego zostało dokonane uproszczenie słów Rydzyka "Tragedią Polski jest to, że od 1939 roku Polską nie rządzą Polacy". Całość wygląda tak: „Tragedią Polski jest to, że od 1939 roku Polską nie rządzą Polacy. Nie chodzi tu o krew, ani przynależność. Oni nie kochają po polsku, nie mają serca polskiego".

I jeszcze jedna sprawa. Jak wrzuciłem tekst o 358 powodach dlaczego nie powinno się głosować na partie rządzące napisany przez PJN, to Z. zrobiłeś prztyczek, o koalicji z PO. Tak nieśmiało spytam, w której partii jest aktualnie była liderka PJN, która robiła kocią robotę partii Donalda Tuska przegłosowując kluczowe dla niej ustawy?

Wiele osób pisało, że Kowal jest jedynym normalnym, który odszedł(a przynajmniej zachowującym się normalnie), to i PJN zaczął logiczniej się zachowywać.

Na prawdę, tak jak skompromitował się PJN swoimi działaniami za czasów szefostwa JKR, to ja bym na twoim miejscu siedział cicho

<Po edycji, bo popełniłem wcześniej dość poważny błąd merytoryczny>
              Ostatnio edytowany przez Peace; 4401.

Komentarz

• FIFA 12: polska wersja "biedniejsza"

http://www.gamezilla.pl/content/fifa...dniejsza-czemu
                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zydz...wiadomosc.html

Uderz w stół a nożyce się odezwą...
                  From flood into the fire
                  One thousand voices sing
                  We're in this together
                  For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                    Tragedią Polski jest to, że od 1939 roku Polską nie rządzą Polacy. Nie chodzi tu o krew, ani przynależność. Oni nie kochają po polsku, nie mają serca polskiego".
                    czyli jakiego serca nie mają?

Kolejne dzielenie Polaków, na mniej i bardziej polskich. To że nie jestem prawicowcem, nie chodzę do kościoła, jestem za aborcją itd., nie oznacza że nie kocham Polski i nie jestem patriotą..

Znów była szansa na pokazanie się PiS przed swoim i nie tylko elektoratem z dobrej strony. Rydzyk jaki jest, każdy wie, ale duzo ludzi za nim idzie. Mógł trochę przystopować, a tak dał czadu i wyszło jak zawsze. Zamiast wzmocnić PiS, wzmocnił niechęć do tej partii. Kolejna pożywka dla tv i gazet.

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
                      Uderz w stół a nożyce się odezwą...
                      Złapali nowe głosy przed wyborami

44 proc. Polaków popiera pomysł postawienia Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu "za śmierć Barbary Blidy" - wynika z sondażu Homo Homini dla "Super Expressu".
                      "Czy Kaczyński i Ziobro powinni stanąć przed Trybunałem Stanu za śmierć Barbary Blidy?" - zapytano w sondażu. 39 proc. ankietowanych odpowiedziało "nie". Sądu dla polityków PiS "zdecydowanie" chciało 27 proc. pytanych, 17 proc. było "raczej" za takim rozwiązaniem - informuje "SE". 17 proc. ankietowanych odpowiedziało "nie wiem". Gazeta nie podaje, kiedy ani w jaki sposób przeprowadzono sondaż, nie informuje też, ile osób spytano i czy próba była reprezentatywna.

Barbara Blida - była minister budownictwa i była posłanka SLD - zastrzeliła się 25 kwietnia 2007 r., kiedy funkcjonariusze ABW przyszli przeszukać jej dom w Siemianowicach Śląskich i zatrzymać ją na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Miał jej zostać przedstawiony zarzut w śledztwie dotyczącym afery węglowej.

Sprawą śmierci byłej polityk SLD zajmowała się sejmowa komisja. Na jej czele stoi polityk SLD Ryszard Kalisz, który przygotował projekt raportu kończącego prace. Według Kalisza, były premier Jarosław Kaczyński i były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinni stanąć przed Trybunałem Stanu za złamanie konstytucji oraz nadużycie uprawnień i utrudnianie śledztwa. Przed sądem powinni - zdaniem Kalisza - stanąć byli szefowie ABW Bogdan Święczkowski oraz Grzegorz Ocieczek oraz funkcjonariusz ABW, którego dane są utajnione.
                      Ciekawy sondaż.

Komentarz

• Zamieszczone przez Magiczna 7 Zobacz posta
                        Kolejne dzielenie Polaków, na mniej i bardziej polskich. To że nie jestem prawicowcem, nie chodzę do kościoła, jestem za aborcją itd., nie oznacza że nie kocham Polski i nie jestem patriotą..
                        Właśnie to znaczy. Jeśli odrzucasz polską kulturę, która nierozerwalnie jest powiązana z Kościołem. W zamian propagujesz kulturę śmierci, którą jest aborcja. Oznacza że nie jesteś patriotą i nie kochasz Polski
                        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Do magicznej:

Nie podpalaj się, nikt tutaj wielkim wielbicielem przemówienia Ojca Rydzyka nie jest.

Natomiast mógłbyś sobie darować język z ,,GW", bo nie będę mówił kto dzielił na "bydło" i "nie bydło", kto wypowiadał ,,wojne domową", czy kto wytykał drugiej stronie choroby zoologiczne i można tak dalej i dalej. Więc raczej miłości twoja partyjka i jej koledzy nie uskuteczniają, a sorry Ty nie od nich. Ty tylko nie lubisz PiSu.

Co do twojego lewactwa i jednocześnie patriotyzmu. No cóż ostatnio na swoim forum udowadniałem, że te dwa nurty się wzajemnie wykluczają. Więc może akurat ktoś inny Ci to uświadomi(o! i Buziek trochę ugryzł temat)

Komentarz

• Trochę naciągana teza, bo jakby to tak dalej wyliczać to ostatni patrioci wyginęli w połowie ubiegłego wieku.

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                              Do magicznej:

Nie podpalaj się, nikt tutaj wielkim wielbicielem przemówienia Ojca Rydzyka nie jest.
                              (...)
                              Były tu już wklejane jednostronne opinie na temat rzeczonej wypowiedzi O. Rydzyka, więc teraz dajmy głos samemu zainteresowanemu:
                              http://www.naszdziennik.pl/index.php...po&id=po09.txt

Komentarz

• Zamieszczone przez Magiczna 7 Zobacz posta
                                czyli jakiego serca nie mają?
                                jeden z nich pisze , jakie mają :

Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.
                                szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem, jak autor takich słów może mieć czelność zarzucać Rydzykowi opluwanie Polski, a inni z kolei . np. Ty - przyklaskiwać jego oburzeniu, a nie oburzać się na niego samego, ale to pewnie na zasadzie "Tusku musisz"
                                "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

Pracuję...
                                X