Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• @TNTP Grecje część ignorantów tłumaczy rzekomym kryzysem.

@Magiczna dam Ci dobrą radę. Nie dyskutuj z faktami. Zaś jeśli chcesz znać prawdziwy stan naszych finansów to zastanów się jak to jest że mimo tak zajebistych ratingów, stałego wzrostu gospodarczego państwo musi się ratować przesuwaniem pieniędzy z prywatnych funduszy emerytalnych, podnoszeniem podatków i wyższą akcyzą. Aż chce się zapytać "Czemu jest tak źle skoro jest tak zajebiście?". Z mojej strony koniec dyskusji.
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
      Czemu jest tak źle skoro jest tak zajebiście?
      nie napisałem że jest zajebiście - napisałem że nie jest tak najgorzej jak to jest przedstawiane.

Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
      Nie dyskutuj z faktami.
      Zapytałem i nie dostałem odpowiedzi. Co jest dla Was wykładnikiem stanu polskich finansów.

Poproszę szczegółowo, liczby oraz źródła danych.

P.S. ciekawe jest że prawie 70% polskiego długu jest w papierach wartościowych. Ile osób korzysta z funduszy inwestycyjnych i zarabia na długu państwa?

Komentarz

• Zamieszczone przez Magiczna 7 Zobacz posta
        nie napisałem że jest zajebiście - napisałem że nie jest tak najgorzej jak to jest przedstawiane.
        a kiedy ostatni raz była Pani na zakupach z własnym portfelem? Bo ja od dłuższego czasu "tygodniowe" zakupy robię w tym samym sklepie, z grubsza ten sam koszyk, rok do roku różnica na poziomie 30% w wysokości rachunku.
        Ceny paliw? Pamiętam nie tak dawno jak z użytkownikiem Jasinem śmieliśmy się że czekamy na ON po 2.99, bo była już po 3.20. Dwa lata temu.

Więc zapytam przewrotnie - GDZIE nie jest tak najgorzej?

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
          a kiedy ostatni raz była Pani na zakupach z własnym portfelem? Bo ja od dłuższego czasu "tygodniowe" zakupy robię w tym samym sklepie, z grubsza ten sam koszyk, rok do roku różnica na poziomie 30% w wysokości rachunku.
          Ceny paliw? Pamiętam nie tak dawno jak z użytkownikiem Jasinem śmieliśmy się że czekamy na ON po 2.99, bo była już po 3.20. Dwa lata temu.
          ja tak się zapytam, bo to wyższa matematyka zapewne: podówczas cena baryłki była ok. $80. Na dzień dzisiejszy 92$. Dobra niech będzie, że nawet $100 (czyli 25% drożej), Cena ON na stacji - 4,82) (NESTE) czyli równo 50% do góry. USD / PLN dziś 2,79 wtedy - 2,85. Czyli na korzyść dnia dzisiejszego? Niezłe czary-mary, może magika trzeba, żeby to objaśnić?
          Mortui sunt, ut liberi vivamus

Komentarz

Zapytałem i nie dostałem odpowiedzi. Co jest dla Was wykładnikiem stanu polskich finansów.

Nie chce mi się przegrzebywać internetu, ale sprawa jest dość prosta. Żeby utrzymywać stosunek dług/PKB na stałym poziomie (czyli teraz ponad 50%) wzrost PKB musiałby być równy przyrostowi długu. Obecnie PKB rośnie wolniej, więc zadłużenie relatywnie rośnie. Żeby się to zmieniło musiałby nastać czas dobrej koniunktury. To, wobec tego co dzieje się w Europie (Grecja etc) jest bardzo wątpliwe. Nawet jeżeli Grecy dostaną kolejny, duży pakiet pomocowy, to jest to tylko odwlekanie nieuchronnego. Czeka więc nas silny, ogólnoeuropejski wstrząs, na który nie jesteśmy gotowi. Nie ma reformy finansów, nie ma żadnych poważnych planów oszczędnościowych. Jasne, że nie jesteśmy w tak tragicznym położeniu jak Grecja czy Hiszpania, ale będziemy następni w kolejce (nie sami zresztą)

Komentarz

P.S. ciekawe jest że prawie 70% polskiego długu jest w papierach wartościowych. Ile osób korzysta z funduszy inwestycyjnych i zarabia na długu państwa?
              No i ?

Komentarz

• Antypolonizm za polskie pieniądze

W programie telewizyjnym pt. „Kocham Litwę” emitowanym w litewskiej TV, uczestnicy zrywali polskojęzyczne tablice ulic, w zamieszkiwanych w 90 procentach przez Polaków, Ejszykach. Jak się okazało sponsorem programu są polskie firmy Reserved i PZU Litwa. O skandalu jako pierwszy poinformował „Nasz Dziennik”, ale to nie koniec antypolskich prowokacji w tym kraju, jak informuje gazeta „Echem w Polsce odbija się również popularność, jaką cieszy się rockowy zespół Diktatura. W ubiegłym roku grupa została laureatem konkursu piosenki patriotycznej organizowanego przez telewizję publiczną i Litewską Agencję Zrzeszenia Obrony Praw Autorskich. Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie teksty, jakie wykrzykuje, takie jak choćby ten: „Widzę czerwone zorze/ To płonie rejon Soleczniki/ Ognista dżuma/ Niesie śmierć polskiej bandzie
                http://narodowcy.net/antypolonizm-za...ze/2011/06/20/

Komentarz

• Zamieszczone przez jasin Zobacz posta
                  ja tak się zapytam, bo to wyższa matematyka zapewne: podówczas cena baryłki była ok. $80. Na dzień dzisiejszy 92$. Dobra niech będzie, że nawet $100 (czyli 25% drożej), Cena ON na stacji - 4,82) (NESTE) czyli równo 50% do góry. USD / PLN dziś 2,79 wtedy - 2,85. Czyli na korzyść dnia dzisiejszego? Niezłe czary-mary, może magika trzeba, żeby to objaśnić?

no to teraz Magiczna 7 bedzie sie musiał nagimnastykować jak dla mnie szach -mat
                  ...ta ziemia do Polski należy
                  choć Polska daleko jest stąd,
                  bo wolność krzyżami się mierzy
                  historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
                    no to teraz Magiczna 7 bedzie sie musiał nagimnastykować jak dla mnie szach -mat
                    ale za Kaczora to był zamordyzm i powrót prl!
                    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
                      ale za Kaczora to był zamordyzm i powrót prl!

ps:
                      magiczna 7 przez to 7 śmierdzi mi groclinem z kilometra !
                      Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
                        Nie spodziewałbym się jakiejkolwiek riposty, a już tym bardziej merytorycznej. No ale poczekajmy
                        Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                        - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                        Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

uwielbiam to podejście

zacznijmy więc może od Ciebie - w kilku postach wrzuciłeś / aś kilka liczb, jak się okazało z d... wziętych , żeby to sprawdzić wystarczyło kilka kliknięć, zupełnie jak ze sprawdzeniem wiarygodności pewnej chińskiej firmy, czego jak się okazuje nie potrafili zrobić ani Twoi gospodarczy guru u steru naszego kraju, ani Ty

no to poproszę nowe otwarcie - tym razem szczegółowo , liczby oraz źródła danych
                          "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez jasin Zobacz posta
                            Dobre porównanie, ale nie do końca trafne. Zacznijmy od kilku faktów:
                            1) Od 1 stycznia 2010 r. znacznie wzrosła opłata paliwowa na olej napędowy (z 92,61 do 233,99 zł/1000 l) - dostosowanie do minimum UE
                            2) Akcyza na olej napędowy od 15 X 2005 jest na niezmienionym poziomie (1048,00 zł/1000 litrów)

3) No i najważniejsze w tej całej układance, czyli porównanie cen hurtowych oleju napędowego z cenami detalicznymi:

Zacznijmy może od wspomnianej ceny ON 3,20 zł. W ciągu ostatnich 7 lat taki średni poziom osiągnięto tylko raz na przełomie 2008 i 2009. Taka cena utrzymywała się bardzo krótko i w ciągu miesiąca wróciła do poziomu oscylującego wokół 3,50 zł. Co jest dobrze widoczne na zamieszczonym obrazku:

Przejdźmy teraz do hurtowych cen dla oleju napędowego. Jak już wcześniej wspomniałem siedmioletnie ekstremum dla oleju napędowego przypadło na przełom 2008 i 2009 roku, a dokładnie jeśli chodzi o ceny hurtowe na 31 grudnia 2008 i 1 stycznia 2009 roku. Kto "tankował" w Sylwka ten pamięta
                            http://www.lotos.pl/handlowy/ceny_pa...owy_eurodiesel

Ceny PLN za 1000 litrów wg. daty

2011-06-18 3.886,00
                            --------------------------
                            2009-02-05 2.802,00
                            --------------------------
                            2009-01-08 2.620,00
                            2009-01-07 2.561,00
                            2009-01-06 2.490,00
                            2009-01-03 2.464,00
                            2009-01-01 2.443,00
                            2008-12-31 2.443,00

4. Kurs baryłki ropy w USD
                            2011-06-18 $93.29
                            2008-12-21 $33.87

5. Kurs USD wg. danych NBP
                            2011-06-18 2.80 PLN
                            2008-12-31 2.96 PLN

6. Rachunki

Jakby nie liczyć, czy przez porównanie do siebie cen hurtowych z dzisiaj i z przełomu 2008 i 2009, czy przy użyciu prostego rachunku z ceną USD i ceną baryłki to nie ma szans, aby nie było sporej różnicy na niekorzyść dzisiejszej sytuacji na rynku paliw.

Obliczenia:

Minimalna cena na stacji benzynowej.
                            4.82/3.20 = 1,50625

Cena hurtowa ON Eurodisel wg. archiwum firmy LOTOS.
                            3886/2443 = 1,59066

Stosunek iloczynu kursu USD i ceny baryłki ropy.
                            2,8 * 93,29 = 261,212
                            2,96 * 33,87 = 100,2552

261,212 / 100,2552 = 2,60547

Jak widać cena na stacjach wzrosła podobnie jak cena hurtowa i sporo mniej względem wartości ropy w PLN.

Komentarz

Ty mylisz dwa systemy walutowe. Różnica między takim peowskim lemingiem jak Ty a osobą świadomą jest taka, że Ty czytając politykę lub oglądając TVN24, między jednym gryzem kiełby z grilla, a siorbem piwa usłyszysz slogany: " nie jest zle", "rozwijamy się" "tak musi być" " inni mają gorzej" itd. dotego jeden rzut oka na jakąś kolorową tabelkę. Tyle Ci wystarczy. Osoba świadoma, jednak skonfrontuje słowa medialnego funkcjonariusza i zastanowi się dokąd dalsze takie działania doprowadzą i czy faktycznie jest tak zajebiście patrząc na trendy. Nie robiąc tego jesteśmy na prostej drodze do takich potęg jak Grecja czy Hiszpania i żadne zaklinanie rzeczywistości naprawdę nic nie da.

Ja osobiście przestałem się tym przejmować, mi o dziwo się poprawia i wiem, że sobie poradzę, a nikogo na siłe nie zamierzam uszczęśliwiać. Obecnie przygotowuję się do ojebania pewnego peowskiego leminga z działki która sąsiaduje z moją. Typ tak uwierzył w tą propagandę, że pewnymi swoimi działaniami skierował się na drogę bankructwa i jakiś czas temu dzwonił z propozycją sprzedania działki w naprawdę ciekawej cenie.... tyle, że będzie ciekawsza za jakiś czas. Kumpel pracuje w oddziale który obsługuje jego kredyty i wiem jaką pętle ma na szyiji. Kwestia czasu, aż polityka miłości poddusi tego peowskiego leminga jeszcze mocniej. Dlatego, mnie osobiście cieszy ta propadanda sukcesu. Zarobię na niej kosztem peowskich lemingów i nie jest mi ich żal
                              Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
                              http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                                Jak widać cena na stacjach wzrosła podobnie jak cena hurtowa i sporo mniej względem wartości ropy w PLN.
                                tak, ale... skomentuje jak będe miał więcej czasu, ogólnie i trochę masz rację i trochę jej nie masz
                                Mortui sunt, ut liberi vivamus

Komentarz

Pracuję...
                                X