Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Wczoraj wrzucałem Winczorka:

  (..)

  Pochwała korupcji?

  Druga uwaga poświęcona Polsce dotyczy korupcji. Bronisław Wildstein chwali Gruzję za skuteczną walkę z tym zjawiskiem. Nie jest to tylko – pisze – „dodatkowy, stosunkowo niewinny, nieformalny podatek, jak wmawiają nam teoretycy III RP. To stopniowa likwidacja mechanizmów rynkowych, a także fundamentów moralnych państwa".

  Co do oceny korupcji i jej destrukcyjnego wpływu na obywateli, funkcjonariuszy publicznych i samo państwo – nie ma sporu. Ale kim są owi „teoretycy III RP" – politycy, publicyści, naukowcy zajmujący się sprawami ustrojowymi, historycy? Dobrze byłoby, aby autor to wyjaśnił.

  Co do mnie, nie słyszałem, aby ktokolwiek, kto liczy się w Polsce, jawnie chwalił korupcję i nawoływał do jej praktykowania. Nie twierdzę, oczywiście, że nie ma takich, którzy głośno ją potępiają, a po cichu są w nią zaangażowani. Ale czy to są właśnie „teoretycy III RP"? Panie redaktorze Wildstein, niech pan, proszę, mnie oświeci.
  http://forum.legionisci.com/showpost...ostcount=26420

  Odpowiedź Wildsteina:

  O prawdziwym stosunku do korupcji mogliśmy się przekonać, gdy w latach 2005 – 2007 rząd podjął z nią realną walkę. Pozytywnymi bohaterami mediów stali się wtedy skorumpowany lekarz i posłanka-łapowniczka – pisze publicysta „Rzeczpospolitej”

  Profesor Piotr Winczorek w artykule „Kim są teoretycy III RP" („Rz" z 16 czerwca 2011) domaga się ode mnie „oświecenia". Spieszę więc spełnić jego żądanie, choć wydawało mi się, że pisałem o sprawach oczywistych. Okazuje się jednak, że nie dla każdego.

  (...)

  Piętno aferomanii

  Pisałem także o bagatelizowaniu korupcji przez zwolenników III RP. Autor domaga się, abym przytoczył przykłady jej chwalenia. Nawet w najbardziej skorumpowanych krajach świata oficjalnie jest ona piętnowana. Należy jednak się przyjrzeć postawom i konkretnym działaniom wobec tego społecznego schorzenia.

  W dominujących mediach III RP już zaraz po upadku komunizmu słyszeliśmy, że w warunkach radykalnej transformacji ustrojowej korupcja jest nieunikniona, a wobec tego nie powinniśmy przywiązywać do niej nadmiernej wagi. O ile można się zgodzić z pierwszą częścią tego stwierdzenia, o tyle wnioski z niego powinny płynąć zupełnie odmienne. Jeśli jest to przypadłość epoki zmiany, to z tym większym zaangażowaniem powinniśmy ją tropić.
  Tymczasem w czołowych ośrodkach opiniotwórczych i mediach lat 90. ukuty został termin „aferomania" na określenie działalności tych, którzy korupcji postanowili się przeciwstawić. Apele o walkę z nią traktowane były jako niepoważne zajęcie frustratów. Adam Michnik, redaktor największego dziennika w Polsce – jak sam przyznał – odkrył jej istnienie dopiero w 2002 roku, gdy Lew Rywin poprosił go o garstkę dolarów. Nic dziwnego, że na listach organizacji zajmujących się zwalczaniem korupcji Polska zajmowała coraz gorsze miejsce.

  Sprzyjająca aura

  Ale o prawdziwym stosunku do korupcji mogliśmy się przekonać, gdy w latach 2005 – 2007 rząd podjął z nią realną walkę. Nie tylko że wynikający z tego spadek korupcji nie został nigdy uznany za sukces przez zwolenników III RP, ale też walka z nią utożsamiona została z budową państwa policyjnego.

  Pozytywnymi bohaterami mediów stali się skorumpowany lekarz i posłanka-łapowniczka. Wicenaczelny „Gazety Wyborczej" Piotr Pacewicz rozwodził się w redakcyjnym wstępniaku nad rękami skorumpowanego transplantologa, porównując je z rękami pianisty. Wyprowadzenie go w kajdankach (czyli rutynowa procedura policyjna) budziło wręcz metafizyczną grozę w sercu czułego redaktora. Czytelnicy rozumieli, że kajdanki są dla szaraków, nie dla ordynatorów. Czy można sobie wyobrazić bardziej sprzyjającą aurę dla korupcji?

  Profesor Wiktor Osiatyński wręcz steoretyzował tę postawę. Latem 2007 roku w wywiadzie dla „Przekroju" stwierdził, że ówcześnie rządząca koalicja „zasiewa strach i nieufność. Bazuje na najbardziej negatywnych uczuciach (...). W związku z tym jest dużo bardziej destrukcyjna, niż gdyby była to koalicja skorumpowana, złodziejska czy tylko nieudolna". Innymi słowy: lepsi złodzieje niż ci, którzy podjęli się z nimi walki.

  Mam nadzieję, że profesor Winczorek czuje się oświecony?
  http://www.rp.pl/artykul/675169_Bron...nczorkowi.html

  Komentarz


  • No toć przeca pisałem:   Państwo ma w dupie swoja wiarygodność i od samego początku się z tym nie kryło jak widać. Wszystkim ewentualnym monarchistom oświadczam zatem uroczyście: Mamy monarchię dziedziczną gdzie władza przechodzi z ojca ubeka na syna biznesmena. Co gwarantuje prawo.
   From flood into the fire
   One thousand voices sing
   We're in this together
   For whatever fate may bring

   Komentarz


   • Ciągle, nieustająco, ulubiony, wódz narodu http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...osc_prasa.html Wszyscy kochamy olka i jolkę. aleksandrze ! jakiś ty piękny! Naród tęskni!
    To nasza jest duma , to nasza jest sława...

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Magiczna 7
     ostatnie ratingi polski:

     1. Fitch potwierdza rating Polski na poziomie A minus, z perspektywą stabilną
     2. Standard & Poor's - Ratingi Polski według S&P to A/A-2 z perspektywą stabilną
     3. Moody's - Rating suwerenny Polski na poziomie A2 - z perspektywą stabilną - odzwierciedla wewnętrzną odporność gospodarki tego kraju.

     trzy największe agencje. Myślisz że one biorą pod uwagę kreatywność Vincenta?
     Ty chyba sobie jaja z tym robisz - po tym, jak te agencje daly dupska przy okazji kryzysu w US, a raczej jak sie okazalo, na ile sa "niezalezne", naprawde uzywasz tego jako argumentu? Przed 2007 to by mialo jeszcze sens, ale teraz?

     Smiejesz sie z zegara dlugu, a sam dajesz dane z 2009r., a przeciez: masz dane z 2009r. + dodasz ile trzeba z zegara i masz aktualne dane

     -------

     Z. - na Rzepie dzis widzialem info o procesie karnym.

     Kutz to gorsze dno juz niz Niesiol tak swoja droga.
     Per aspera ad astra.

     BKS JAGIELLONIA

     Komentarz


     • Eksperci różowego salonu niechętnie wczoraj przyznawali rację i stwierdzali :

      Wypowiedź Kutza - niefortunna.      Edyta : Król kibiców BOBO kandydatem PSL na warszawskich listach wyborczych.
      Teraz już wiecie na kogo macie głosować.
      Ostatnio edytowany przez Gość; 6953.

      Komentarz


      • Info potwierdzone

       Władysław Kozakiewicz, lekkoatleta, mistrz olimpijski z 1980 r., będzie liderem warszawskiej listy PSL. Ze stolicy wystartuje też córka legendarnego trenera piłkarskiego Kazimierza Górskiego - Urszula Górska oraz król polskich kibiców Andrzej "Bobo" Bobowski.
       ciesze sie,że to nam bedzie dany wybór naszego króla
       ...ta ziemia do Polski należy
       choć Polska daleko jest stąd,
       bo wolność krzyżami się mierzy
       historia ten jeden ma błąd!!!!

       Better Dead Than Red!!!

       Komentarz


       • Uffff ulżyło mi.... Jest Bobo na listach.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...l?ticaid=1c81e To już wiecie i ja wiem na kogo głosować! Właściwy człowiek na właściwym miejscu Piękne Kibolki i agresywni Kibole ....Król nadchodzi
        edyta no i morciu szybszy był skubaniutki... a bobo król lalalllalallalalllallaa.....
        Ostatnio edytowany przez szczup(L)ak; 14054.
        To nasza jest duma , to nasza jest sława...

        Komentarz


        • Byl juz Florek z Big Brothera w sejmie (z listy czerwonych), to i Bobo nie dziwi. Wot, igrzyska.
         Per aspera ad astra.

         BKS JAGIELLONIA

         Komentarz


         • zauwazyliscie,że od kilkunastu dni czy w gazetach, czy w necie czy w tv - wszedzie ataki hakerów

          cos mi sie zdaje,że ktos robi mocny podkład pod koniec neta w obecnej formie
          ...ta ziemia do Polski należy
          choć Polska daleko jest stąd,
          bo wolność krzyżami się mierzy
          historia ten jeden ma błąd!!!!

          Better Dead Than Red!!!

          Komentarz


          • Zniese wszystko, ale nazywanie Asi ,,lokomotywą".... http://niezalezna.pl/12180-co-z-ta-lokomotywa no kur.a są granice których przekraczać nie wolno. Aśka jesteśmy z Tobą!
           To nasza jest duma , to nasza jest sława...

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Johny84
            Z. - na Rzepie dzis widzialem info o procesie karnym.
            Chyba niepotrzebnie utrudnili sobie życie i dali szansę Kutzowi..


            Zamieszczone przez Johny84
            Byl juz Florek z Big Brothera w sejmie (z listy czerwonych), to i Bobo nie dziwi. Wot, igrzyska.
            A z listy różowej do dziś posłem jest inna postać z BB - Janusz Dzięcioł
            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

            Komentarz


            • Pojebało mnie całkowicie , zaryzykowałem, więc pierdolnę Wam małe wypracowanie. W związku z faktem że jestem debilem, ciemnogrodem,moherem i katolickim terrorystą opowiem Wam drobną opowieść. Postanowiłem zrobić sondaż. Pytanie proste jak cep. Dzień dobry, na kogo zagłosujesz ? Oczywiście na peło. Zza pytanych w pracy 59 osób 38 tak odpowiedziało , 18 na PIS (debile) Reszta , różnie nawet UPR (2 osoby) I teraz tak . Cały ten mój wywód ma pewien sens (wbrew pozorom ) Otóż wyborcom peło zadałem pytanie dodatkowe, dlaczego? Pojebało cię? A co kur.a na kaczki mam głosować? Ty Kibol, chcesz państwa policyjnego? Drób lubię, ale pieczony. Wszyscy uśmiechnięci od ucha do ucha. Problem polega na tym, że oni ,nie żartowali, Oni naprawdę tak myślą. Jeżeli , świadomo
             ść społeczeństwa jest taka ,jak moje wewnętrzne badania, to Panie Boże Zbaw Nas!!!!
             Oczywiście 28 nie 38 to istotna różnica
             Ostatnio edytowany przez szczup(L)ak; 14054.
             To nasza jest duma , to nasza jest sława...

             Komentarz


             • Teraz Ci co mają koszulki Realu, Milanu itd mają wielki problem. Jeżeli mają logo sponsora i nieomyślnie wyjdą w niej na ulicę to będzie kara Brawo za przemyślaną ustawę, brawo!
              https://www.facebook.com/cocadillaz

              Komentarz


              • Komentarz do posta Szczup(L)aka               Komentarz


               • Zamieszczone przez Peace
                Komentarz do posta Szczup(L)aka                Piękna gałąź rzecz w tym że ludzie będą cierpieć. Napisał mort jakiś czas temu szkoda mi zwykłych ludzi. Ja jakoś przeżyje,mam robotę świątek ,piątek i niedziela ale mam dość pewną.

                Ale ludzi szkoda, bo platfusy ich zagnębią.
                To nasza jest duma , to nasza jest sława...

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎