Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Myślę, że to celowe w kontekście tego z czym będzie musiało uporać się PO po wygranych wyborach...
  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
  -------------
  Jedynie prawda jest ciekawa

  Józef Mackiewicz

  Komentarz


  • Polecam ciekawy wpis:

   Zamieszczone przez Gadowski
   Pali się miła Panno!

   Kiedyś, po zwycięskich dla braci Kaczyńskich wyborach, obraziłem się na PiS. W żaden sposób nie mogłem pojąć jak można było zawiązać koalicję z „Samoobroną” i Ligą Polskich Rodzin. Proszę mi wybaczyć mocne słowa, ale obie te partie kojarzyły mi się z zachowaniami najgorszego autoramentu i niewyjaśnionymi (dziś już rozumiem to lepiej) powiązaniami z Moskwą.

   Obraziłem się wtedy i na wszelkie sposoby racjonalizowałem sobie poparcie (na złość mamie odmrożę sobie uszy) dla Platformy Obywatelskiej.

   W obu postsolidarnościowych partiach miałem bliskich kolegów. Równie dobrze gawędziło mi się z Janem Rokitą jak też z młodszym od niego ale zdecydowanie bardziej gorącym Zbigniewem Ziobro. Lubiłem rozmowy z dystyngowanym Jarosławem Gowinem. Rząd się zmienił, ale początkowo było jakoś normalnie.

   Jednym słowem byłem typową popisowską sierotą. Jak się wkrótce okazało - „sierotą obrzyganą”. Były to czasy gdy przy jednym stole zasiadaliśmy na wiele godzin i wiedliśmy niekończące się dysputy, pełne co prawda koleżeńskich szturchańców, ale nigdy nienawiści.

   Kiedy dziś na to wszystko spoglądam nie mogę wprost uwierzyć, że działo się to jeszcze kilkanaście miesięcy temu.

   Coś zniszczyło te więzi, coś przerwało tok normalnych kontaktów. Moi znajomi zaczęli być albo „za”, albo „przeciw”, co więcej zaczęli coraz energiczniej wymagać ode mnie jasnej deklaracji.

   Zawsze miałem konserwatywne i wolnościowe poglądy, nie lubiłem chodzić w stadzie i nie oglądałem się na idiotyzmy wypowiadane przez komediantów, pseudodziennnikarzy i tym podobne niecnoty.

   Zawsze też byłem antykomunistą. Tylko tyle. Chcąc zachować konsekwencję i jaką taką twarz uparcie obstawałem przy tych, zdawałoby się w Polsce oczywistych zapatrywaniach.

   I nagle zrozumiałem, że oto ten właśnie rząd, rząd PO rozmydlanej przez postkomunę i dawne służby, jest moim przeciwnikiem. Ten właśnie rząd, de nomine liberalny, ogranicza moją wolność, usiłuje wyraźnie wskazywać mi co wypada, a co nie…

   Pal sześć zresztą moje osobiste przygody, nie są ani nadzwyczajne ani odkrywcze.

   Dziś jednak stałem przed słynnym balcerowiczowskim „zegarem długu” i nagle zrozumiałem, że ktoś (szalony i nieodpowiedzialny minister finansów?) codziennie zadłuża nas na sumę ponad 200 milionów złotych!

   Toż to jerychońska góra pieniędzy!

   Ludzie, przecież dzieje się to wszystko przy hurra ofensywnej wyprzedaży resztek „rodowych sreber”, które jeszcze naszej gospodarce pozostały.

   Jak sprzedamy PGNiG, Lotos, Energetykę, KGHM, resztkę PZU i Orlenu, to dalej będziemy mogli handlować jedynie „Ojcowizną”!

   Przez dwadzieścia lat wyprzedawaliśmy wszystko jak leci, dopuściliśmy do powstania tzw Funduszy Inwestycyjnych, które potem szybciutko się wymieszały i w ciszy sprywatyzowały dziesiątki fabryk i przedsiębiorstw.

   Patrząc na ten nieszczęsny zegar zrozumiałem, że albo przejedliśmy pieniądze z dotychczasowych prywatyzacji – czyli dobrze już było, albo też pochłonęła je jakaś „czarna (precyzyjniej chyba – czerwona) dziura”.

   Dość powiedzieć, że tych pieniędzy dziś nie ma, a nasz kraj jest zadłużony dziesięć razy bardziej niż w czasach Edwarda Gierka.

   Nawet to co wtedy Gierek wybudował z kredytów (pamiętacie słynne Berliety i ciągniki Massey Fergusson?) nasze rządy już zdążyły sprzedać.

   Do dziś nie mogę wybaczyć rządowi PiS – u, że zgodził się na przeniesienie budowy gazoportu z Gdańska do Świnoujścia, ale przy tym co dzieje się dziś, to betka.

   Przerażony odnoszę wrażenie, że rząd Donalda Tuska i sam premier to ludzie kompletnie nieodpowiedzialni – dosłownie (vide komisja hazardowa) i charakterologicznie.

   Kraj jest we władzy bawiących się elektronicznymi zabaweczkami chłopaczków, kopiących piłkę, dąsających się i kompletnie niepoważnych.

   Premier rzuca słowa na wiatr, obiecuje i nie spełnia, niszczy zaufanie do państwowych instytucji.

   Tak po prostu nie wolno. To dewastacja państwa i wandalizm w imię polityczki „dobra nasza”, „na koń z synowcem siędziem…”. Tak niszczy się instynkt państwowy Polaków, tak robi się telewizyjne, bezwolne małpy z ludzi. Tak własny kraj traktuje się jak wojenny łup, kolonię, którą należy eksploatować dotąd…aż się nie zepsuje. A potem…?

   A kto tam będzie zawracał sobie głowę tym co potem, w Japonii przecież też nikt nie zakładał morderczego tsunami.

   Burty naszego statku już jednak ostrzegawczo skrzypią, mamy gospodarczy kryzys jak cholera, ceny szybują jak jaskółki, biedni kredytowcy gryzą palce. Jesteśmy w przededniu poważnego tąpnięcia i nawet takie ekonomiczne niedojdy jak ja już to czują.

   Pod stopami drży podobnie jak w Lizbonie i Atenach, i naprawdę nie dajcie sobie wmówić, że wstrząsy, które czujecie, to jedynie elektromasażer z salonu sprzedaży telewizyjnej.

   Pal sześć już komuchów, agenturę i rodzinę TVN – tu wali się gospodarka. Tu natychmiast coś trzeba robić!

   Trzeba premiera ciupasem zgonić z boiska i zmusić do poważnej rozmowy ze społeczeństwem.

   Panie Tusk, proszę nam powiedzieć co zrobicie przez najbliższe miesiące, i nie będzie to „gadka do dziadka” serwowana przez kłamczuchów z pijaru.

   Nie będzie to także mruganie okiem w stylu „jakoś sobie przecież poradzicie”, „liczę na was – znam wasze sztuczki”, nie może to być durny program ekonomiczny sprowadzający się do stwierdzenia „pracuję u brata, a brat za robotą lata”!

   Dość żartów panie Tusk.

   P.S. Jak widzicie, ani słowem nie wspomniałem o Smoleńsku i porachunkach z rozplenioną w Warszawie ruską agenturą – to zupełnie inna rozmowa. Tu nic nie zapominamy. Nie piszę też o zadziwiających aferach i ponownym mieszaniu się” białych kołnierzyków” z gangsterką, o królowaniu białego proszku na salonach i służalczości policji, to widzę i da Bóg jeszcze opiszę i pokażę w lepszych czasach.
       Kiedyś, po zwycięskich dla braci Kaczyńskich wyborach, obraziłem się na PiS. W żaden sposób nie mogłem pojąć...
   My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

   Komentarz


   • Gadowski już od jakiegoś czasu się nawraca...

    Komentarz


    • Polska być może będzie musiała sfinansować część nowego bailoutu dla Grecji. Kanclerz Niemiec Angela Merkel domaga się, aby w pakiecie wartym 60 miliardów euro uczestniczyły wszystkie kraje Unii Europejskiej, a nie tylko te, które należą do strefy euro.
     Polska być może będzie musiała sfinansować część nowego bailoutu dla Grecji. Kanclerz Niemiec Angela Merkel domaga się, aby w pakiecie wartym 60 miliardów euro uczestniczyły wszystkie kraje Unii Europejskiej, a nie tylko te, które należą do strefy euro.


     Przyszły bankrut Polska wesprze bankruta Grecję.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
      Gadowski już od jakiegoś czasu się nawraca...
      Zauważyłem, w tym tekście moją uwagę zwróciła synteza całej sytuacji... chociaż poraża naiwmość niektórych publicystów. On np. pisze o "normalnym początku kadencji"... Kilka przypominek:

      Z zasady staram się nie ulegać pochopnym skojarzeniom, czy karkołomnym teoriom, jednak ostatnie dni przynoszą wyjątkowo spójną sekwencję zda...


      W trakcie researchu do notki na zupełnie inny temat trafiłem na tekst z "Wprost" nr 16/2005 (1168) z 14 kwietnia 2005. Rzecz jest ciekawa, ...

      (polecam również linki na dole)

      Cóż, nie czekaliśmy długo. Ten post w zasadzie będzie tylko zestawem "wklejek" (ku pamięci). Trudno o jakiś specjalny komentarz. Kontro...
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
       http://gospodarka.dziennik.pl/forsal...na-grecje.html

       Przyszły bankrut Polska wesprze bankruta Grecję.
       bez przesady, jest kilka państw europejskich którym bliżej do bankructwa niż Polsce. Polska choć jest zadłużona jako kraj wśród społeczeństwa, ma raczej dobrą kondycje na zewnątrz i wśród instytucji.


       Co do Merkel, to niech się buja. Jak zaczną traktować na równo kraje z walutą EUR i bez, to można pogadać.

       Komentarz


       • Rozmowa: Dr Fatih Birol, główny ekonomista Międzynarodowej Agencji Energetycznej:




        ... i jeszcze Jacek Czabański:

        Ostatnio edytowany przez Noris; 4255.
        "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

        Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Magiczna 7 Zobacz posta
         bez przesady, jest kilka państw europejskich którym bliżej do bankructwa niż Polsce. Polska choć jest zadłużona jako kraj wśród społeczeństwa, ma raczej dobrą kondycje na zewnątrz i wśród instytucji.
         Grecja tez miała.

         Pamiętaj, ze istnieje cos takiego jak kreatywna księgowość i fałszywe ekspertyzy...

         From flood into the fire
         One thousand voices sing
         We're in this together
         For whatever fate may bring

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
          Grecja tez miała.

          Pamiętaj, ze istnieje cos takiego jak kreatywna księgowość i fałszywe ekspertyzy...

          http://www.obnie.info/perkins.htm
          ostatnie ratingi polski:

          1. Fitch potwierdza rating Polski na poziomie A minus, z perspektywą stabilną
          2. Standard & Poor's - Ratingi Polski według S&P to A/A-2 z perspektywą stabilną
          3. Moody's - Rating suwerenny Polski na poziomie A2 - z perspektywą stabilną - odzwierciedla wewnętrzną odporność gospodarki tego kraju.

          trzy największe agencje. Myślisz że one biorą pod uwagę kreatywność Vincenta?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Magiczna 7 Zobacz posta
           ostatnie ratingi polski:

           1. Fitch potwierdza rating Polski na poziomie A minus, z perspektywą stabilną
           2. Standard & Poor's - Ratingi Polski według S&P to A/A-2 z perspektywą stabilną
           3. Moody's - Rating suwerenny Polski na poziomie A2 - z perspektywą stabilną - odzwierciedla wewnętrzną odporność gospodarki tego kraju.

           trzy największe agencje. Myślisz że one biorą pod uwagę kreatywność Vincenta?

           Komentarz


           • Ciekawe jak taki zegar długu wyglądałby w Grecji, gdzie same odsetki od kredytów i pożyczek niedługo zaczną przekraczać przekraczać roczny budżet tego kraju

            PS. Naprawdę podawanie linku do zegara długu przy jakiejkolwiek rzeczowej dyskusji jest dosyć śmieszne.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta

             PS. Naprawdę podawanie linku do zegara długu przy jakiejkolwiek rzeczowej dyskusji jest dosyć śmieszne.
             dokładnie.




             żeby nie bło, dane na koniec 2009. mało to ważne, u nas dyskusja o wielkim kryzysie naszych finansów toczy się znacznie dłużej.

             Komentarz


             • No to chyba będzie pozew, Z.

              Ziobro i Kaczyński pozywają Kutza. Za "morderstwo polityczne"

              "Oni zamordowali niewinną kobietę" - tak o Zbigniewie Ziobrze i Jarosławie Kaczyńskim powiedział w wywiadzie dla "Newsweeka" Kazimierz Kutz. Mocne słowa posła i reżysera, dotyczące śmierci Barbary Blidy, nie przejdą bez echa - Ziobro zapowiedział już pozew.
              "Oni zamordowali niewinną kobietę" - tak o Zbigniewie Ziobrze i Jarosławie Kaczyńskim powiedział w wywiadzie dla "Newsweeka" Kazimierz Kutz. Mocne słowa posła i reżysera, dotyczące śmierci Barbary Blidy, nie przejdą bez echa - Ziobro zapowiedział już pozew.
              "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Magiczna 7 Zobacz posta
               ostatnie ratingi polski:

               1. Fitch potwierdza rating Polski na poziomie A minus, z perspektywą stabilną
               2. Standard & Poor's - Ratingi Polski według S&P to A/A-2 z perspektywą stabilną
               3. Moody's - Rating suwerenny Polski na poziomie A2 - z perspektywą stabilną - odzwierciedla wewnętrzną odporność gospodarki tego kraju.

               trzy największe agencje. Myślisz że one biorą pod uwagę kreatywność Vincenta?
               Myślę, że Vincent to im wisi jak kilo kitu u sufitu. Fałszywe ekspertyzy robi się po coś zupełnie innego - aby przekonać kacyka rządzącego danym bantustanem do zadłużania się - "bierzcie bierzcie, spokojnie dacie radę".

               Link przeczytałeś?
               Ostatnio edytowany przez Nazgul; 89.
               From flood into the fire
               One thousand voices sing
               We're in this together
               For whatever fate may bring

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Magiczna 7 Zobacz posta
                ostatnie ratingi polski:

                1. Fitch potwierdza rating Polski na poziomie A minus, z perspektywą stabilną
                2. Standard & Poor's - Ratingi Polski według S&P to A/A-2 z perspektywą stabilną
                3. Moody's - Rating suwerenny Polski na poziomie A2 - z perspektywą stabilną - odzwierciedla wewnętrzną odporność gospodarki tego kraju.

                trzy największe agencje. Myślisz że one biorą pod uwagę kreatywność Vincenta?
                Jaki rating miał Lehman Brothers na powiedzmy rok przed spektakularnym bankructwem po którym nie wiele z niego zostało ?

                Z raportu opublikowanego w marcu przez kancelarię prawną Jenner & Block, zbierającą dowody przeciwko Lehman Brothers, wynika, że bank upiększał bilans na długo przed bankructwem i dzięki transakcjom, określanym wewnątrz banku jako „Repo 105”, ukrywał toksyczne papiery wartościowe o wartości ponad 50 mld USD, unikając w ten sposób obniżenia ratingu.

                Lehman Brothers na wiele miesięcy przed bankructwem mydlił oczy inwestorom dzięki księgowym sztuczkom. Czy to możliwe, że po skandalu Enronu i Worldcom wciąż działają podobne schematy?
                A jaki rating miała Grecja poki, opłacało to się pewnej instytucji ratingowej?

                Tak więc tak. Nie tylko myślę ale jestem tego pewien. Jestem też tego pewien, że będzie tak póki wystarczająco wysoko na giełdzie nie zajedziemy, właściwe instytucje zajmą tłuste eski i odpowiednie info zostanie puszczone jak to z naszymi finansami jest naprawdę. Będzie z górki na pazurki i rating i indeks.
                http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

                Komentarz

                Pracuję...
                X