Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Sorry, że znowu pod postem, ale fajny artykuł jak się towarzysze bawią za kasę podatników (ćwierć miliona za nawalony pociąg) i czy coś w tym złego widzą władze PO?.

  Nawet ćwierć miliona złotych mogło kosztować Platformę wynajęcie pięciu pociągów, które wiozły delegatów na konwencję do Gdańska. Byliśmy w jednym z nich. Wczoraj opisaliśmy pijaństwo delegatów z M...

  Komentarz


  • Lekcja poglądowa

   Pijany POciąg Platformy! -Było jak za PRL na zakładowej wycieczce... Puszki z piwem, smukłe butelki z wódeczką i grubsze z kolorowymi "umilaczami". Na zdrowie! Te słowa płynęły od wagonu do wagonu... Dziennikarzom Faktu udało się pojechać wesołym pociągiem, który zawiózł działaczy PO z Mazowsza do Gdańska
   Zobacz galerię zdjęć:

   Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
   Konfucjusz

   Komentarz


   • Komentarz


    • Od początku rządów koalicji PO-PSL w administracji wszystkich szczebli przybyło 55 tysięcy pracowników – wyliczyło RMF FM.

     Według ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego urzędników jest prawie 438 tysięcy. Biorąc pod uwagę średnią pensję w administracji publicznej, czyli 4.014 zł można się dowiedzieć, że w 2010 roku powiększenie armii urzędników kosztowało niemal pół miliarda złotych – wyliczają dziennikarze rozgłośni.

     Jeśli szacunki rozciągniemy na 55 tysięcy urzędników zatrudnionych w ciągu ostatnich trzech lat, to dochodzi dodatkowe roczne obciążenie budżetu o ponad dwa i pół miliarda złotych.
     "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

     Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Noris Zobacz posta
      A propos, to historia zachichotała:

      Ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w administracji państwowej nie może wejść w życie - orzekł Trybunał Konstytucyjny (TK). Uznał za niekonstytucyjną jedną z kwestii zaskarżonych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, a resztę zaskarżenia umorzył.
      Tymczasem rząd jednak nie składa broni. - Nie będziemy rezygnowali z redukcji zatrudnienia w administracji, przede wszystkim centralnej - oświadczył premier po ogłoszeniu wyroku przez TK Donald Tusk.

      - Sprawę uważam za zakończoną, jeśli chodzi o tę ustawę. Nie będziemy rezygnowali z racjonalizacji zatrudnienia, przede wszystkim w administracji centralnej. Ta ustawa miała nam ułatwić zadanie, uprościć pewne procedury. Trudno, będziemy działali w warunkach bardziej skomplikowanych, ale debiurokratyzacja będzie istotnym celem - powiedział, pytany o orzeczenie TK, premier Tusk we wtorek podczas konferencji prasowej w Adamowie.

      Dodał, że nigdy nie będzie narzekał na werdykty Trybunału Konstytucyjnego. - Uważam, że mocna pozycja TK i jego niezależność jest czymś dobrym, niezależnie od tego, kto dostaje po głowie od Trybunału - podkreślił szef rządu.

      Ustawę skierował do Trybunału prezydent Bronisław Komorowski. Ustawa zakładała 10-proc. redukcję zatrudnienia w administracji publicznej wobec stanu zatrudnienia na koniec drugiego kwartału 2010 r. Zatrudnienie na zmniejszonym poziomie miało obowiązywać do końca grudnia 2013 r.

      - Mam do prezydenta 100 proc. zaufanie, że jeśli zgłasza wątpliwość, to dlatego, że myśli, iż tak jest lepiej dla Polski. My nie jesteśmy nieomylni - stwierdził Tusk.

      Ustawa zakładała 10-proc. redukcję zatrudnienia w administracji publicznej wobec stanu zatrudnienia na koniec drugiego kwartału 2010 r. Zatrudnienie na zmniejszonym poziomie miało obowiązywać do końca grudnia 2013 r. Cięcia etatów nie objęłyby m.in. policji, straży pożarnej i granicznej oraz jednostek organizacyjnych prokuratur.

      Na początku roku prezydent Bronisław Komorowski we wniosku do TK o zbadanie konstytucyjności ustawy podniósł m.in., że obejmuje ona urzędników mianowanych i korpus służby cywilnej, co może być sprzeczne m.in. z konstytucyjną zasadą zaufania do państwa.

      Trybunał ograniczył się do zbadania ustawy w odniesieniu do mianowanych urzędników służby cywilnej i stwierdził, że proponowane rozwiązania są sprzeczne z konstytucją. Stwierdził też, że niekonstytucyjny zapis jest nierozerwalnie związany z treścią całej ustawy, wobec czego nie może ona wejść w życie. Inne kwestie podnoszone we wniosku prezydenta umorzono.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

      Komentarz


      • A tym czasem bufetowa w ramach swojej posadki robi kolejne "POrząki"

       Pod namiotem doszło dziś do bezprecedensowego wydarzenia! Około 13.30 do akcji na Krakowskim Przedmieściu wkroczyło 26 [!] funkcjonariuszy straży miejskiej, 4 policjantów oraz 2 osoby z Zarządu Dróg Miejskich!
       Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
       Konfucjusz

       Komentarz


       • Odchodząc trochę od tematu - widział ktoś dziś w całości dość ciekawy (bo w pewnym stopniu antyrządowy) kabaret Roberta Górskiego na TVP? Ja widziałem tylko końcówkę, a był naprawdę świetny. Solidny, odpowiedzialny i zabawny kawał dobrej roboty... No i żarty (momentami ostre) z PO na antenie publicznej? W dobrym czasie antenowym? Ktoś musiał się zagapić...

        Mile widziany link do całości.

        O kabarecie można przeczytać w nowym Uważam Rze.

        Komentarz


        • Ciekawe kiedy sie im roboty mniej zrobi..

         Oczywiście nikt z rządu nie będzie maczał w tym palcy.

         Komentarz         • Rozmowa z Panią Zuzanną Kurtyką - o wyborze nowego prezesa IPN, kierunkach działalności tej instytucji, zmianie przepisów dot. odwoływania prezesa IPN, oraz o manipulacjach 'GW'.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez marian1916 Zobacz posta
           http://www.naszdziennik.pl/index.php...po&id=po06.txt
           Rozmowa z Panią Zuzanną Kurtyką - o wyborze nowego prezesa IPN, kierunkach działalności tej instytucji, zmianie przepisów dot. odwoływania prezesa IPN, oraz o manipulacjach 'GW'.
           Ten fragment jest niezły.
           "....W TVN 24 wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski wybór Łukasza Kamińskiego opatrzył komentarzem: "Mam nadzieję, że pan Kamiński nie będzie drugim Kurtyką"...
           - Wcale mnie nie dziwi takie zachowanie pana Niesiołowskiego. Dla mnie to jest jasne i nawet wiem, dlaczego marszałek Niesiołowski ma taką nadzieję. Sądzę również, że większość osób wie, o czym mówię. Tych, którzy nie wiedzą, odsyłam do historii życia Stefana Niesiołowskiego.

           Czy chce Pani powiedzieć, że wraz z odejściem Janusza Kurtyki marszałkowi Niesiołowskiemu spadł kamień z serca?
           - Myślę, że można tak powiedzieć, ale jak będzie, czas pokaże. Na szczęście nikt z nas nie ucieknie od rzeczy ostatecznych i od prawdy."

           Komentarz


           • A to ci pisowski Japoniec...

            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

            Komentarz


            • Pacyfikacja namiotu Solidarnych 2010 - 14.06.11 - FILM :

             Ewa Stankiewicz, Solidarni 2010, Tusk, Komorowski, PO, Straż Miejska, pacyfikacja, Gazeta Polska, niezalezna.pl, niezalezna.tv             Polecam również do przeczytania( wraz z apelem o rozpowszechnianie informacji na temat Fundacji....).: http://intuicja.nowyekran.pl/post/17...-video-b-dobre
             Ostatnio edytowany przez fankaKibiców; 50289.
             Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
             Konfucjusz

             Komentarz


             • Zamieszczone przez mort Zobacz posta
              zamilcz i się nie pogrążaj prymitywnymi żarcikami a'la Palikot.

              Robicie krucjatę antykibolską a w pewnych kwestiach nie dorastacie nam do pięt. W drodze na najważniejsze wydarzenie własnej partii nie potraficie ogarnąc picia w pociągu. Przecież to żałosne.

              Jeżeli chodzi o trasy "dojazdowe" Jerzman to wiele osób z tego forum może rzucić kamieniem chocby po ostatnich wyjazdach tej rundy.
              jadom chamy się bawić
              im mozna som inni, lepsi a i cel mają szczytny
              ps:
              niech pisze miło jak ktoś z siebie robi śmiecia !
              Czas kończyć z baranami na forumce

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
               jadom chamy się bawić
               im mozna som inni, lepsi a i cel mają szczytny
               ps:
               niech pisze miło jak ktoś z siebie robi śmiecia !
               jadą,jadą aż wyjadą (mam nadzieję )

               a to ich ulubiony kawek :"POlszewiki jadą. "
               Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
               Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
               Konfucjusz

               Komentarz


               • Poslanka Kruk pijana Ludzie, Polityka Video w INTERIA PL

                Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                Nie protestował i nie zasłaniał się immunitetem. Policjanci, którzy zatrzymali posła PiS Marka Łatasa, nie mieli problemów, by stwierdzić, że ma on 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Posła zatrzymano w Chęcinach. Dziś tłumaczy się tym, że... ma cukrzycę i zjadł kilka jabłek. "To nie jest możliwe" - mówią specjaliści o tłumaczeniach posła.


                "ale to tylko pojedyńcze wypadki lemingu p****"
                "na pewno nie zdarza się to tak często jak tamci syci z Peło"
                "to manipulacja TVN i GW"

                Komentarz

                Pracuję...
                X