Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts • Covec chce renegocjacji kontraktu na budowę dwóch odcinków autostrady A2 - powiedział dziennikarzom zastępca generalnego dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Andrzej Maciejewski.
  http://auto.dziennik.pl/artykuly/340...budowe-a2.html
  "No pasaran!" ???

  HEMOS PASADO !!!

  Komentarz


  • PO spada poparcie, PiS-owi i PJN wzrasta - to wyniki najnowszego sondażu CBOS. Różnią się one od rezultatów sondażu TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej", która wskazuje odwrotne tendencje.
   sraczka jest

   Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku czerwca 34 proc. respondentów zagłosowałoby na PO, na PiS - 22 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów - wynika z sondażu CBOS. SLD popiera 11 proc, a PSL - 5 proc. W porównaniu z ubiegłym miesiącem Platforma straciła 3 pkt proc. PiS zyskało 1 pkt proc., SLD - stracił 1 pkt proc., a PSL - zyskało 1 pkt proc.

   3 proc. respondentów zagłosowałoby na PJN (wzrost o 2 pkt proc.). Nielicznych zwolenników odnotowały jeszcze: LPR, Partia Kobiet, Ruch Poparcia Palikota, UPR oraz Wolność i Praworządność (po 1 proc. głosów).

   Według CBOS, deklaracje ankietowanych wskazują, że sytuacja przedwyborcza ciągle pozostaje otwarta; prawie jedna piąta (19 proc.) osób chcących wziąć udział w wyborach jeszcze się nie zdecydowała, na którą partię głosować.

   Według dzisiejszego sondażu TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej", PO może liczyć na 44 proc. poparcia, PiS na 25 proc., SLD na 16 proc., a PSL na 5 proc. Wyniki oznaczają wzrost poparcia dla PO o 3 punkty procentowe i spadek poparcia dla PiS o 5 punktów.

   Trzeba zaznaczyć, że TNS OBOP podaje wyniki, rozdzielając wyborców niezdecydowanych było ich 19 proc.) między wszystkie partie, proporcjonalnie według poparcia dla nich.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez RG Zobacz posta
    Naiwnosc.
    Kos gdzies pisal ze CoVEC nie zna polskich realijow i stad te klopoty.
    Ja mam wrazenie ze oni dokladnie wiedza jak w Polsce wygrywa sie przetargi.
    Wszystko polega na wejsciu na budowe a poem aneksowaniu umowy.
    I tu mam wazenie bedzie identycznie. Cala reszta bzdur to wyciskacz lez dla naiwnych. O tym ze rzad chcial dobrze, o tym ze biedni chinczycy sa dyskryminowani przez polskie firmy itd.
    Naiwność?

    A jaka pewność, że to nie firma słup a kasę rąbie kto inny?

    Drogie, słomiane inwestycje, pamiętasz?
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

    Komentarz


    • Sejm powołał w piątek Łukasza Kamińskiego na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. By mógł on objąć ten urząd, wybór musi jeszcze zatwierdzić Senat.


     http://fakty.interia.pl/polska/news/...-ipn,1652027,3

     A tu link do głosowania:
     http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glos...Agent&6&94&115

     Część nazwisk głosujących "przeciw" dziwnym zbiegiem okoliczności jest zbieżna z głosowaniami na temat uroczystości patriotycznych. Zapamiętajcie te nazwiska.
     "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
     Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
     Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
     Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
     "
     Janusz Waluś - czekaMY!

     Komentarz


     • Uprzejmie donoszę, że A.Macierewicz się wstrzymał
      Lubię sobie jebnąć posta.

      „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

      Komentarz


      • Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
       Uprzejmie donoszę, że A.Macierewicz się wstrzymał
       Jemu akurat się nie dziwię, bo miał okazję poznać go w sądzie po drugiej stronie barykady.
       "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
       Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
       Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
       Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
       "
       Janusz Waluś - czekaMY!

       Komentarz


       • http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...azeta_Warszawa

        Afrykanie mieszkający w Polsce apelują do ministra kultury o odsunięcie Kuby Wojewódzkiego od przygotowań koncertu inaugurującego polską prezydencję w Unii Europejskiej. - Człowiek, który w radiu wygłasza chamskie rasistowskie żarty, nie może witać Europy - uważają

        "Polityka europejska jasno artykułuje potrzebę poszanowania wszystkich jej mieszkańców bez względu na ich wyznanie i na ich pochodzenie. W przypadku Wojewódzkiego (...) dochodzi do kuriozalnej sytuacji, w której wypromowaniem unijnych idei ma zająć się osoba, która wydaje się kompletnie ich nie pojmować" - napisali w liście do ministra kultury Anthony Igiehon, Mamadou Diouf i Nagmeldin Karamalla z Komitetu na rzecz Praw Afrykańskiej Społeczności w Polsce, który działa przy fundacji Afryka Inaczej. Wczoraj złożyli go w jego resorcie.

        Chodzi o rasistowskie wypowiedzi Wojewódzkiego z porannej audycji w Radiu Eska Rock. 25 maja razem z drugim prowadzącym Michałem Figurskim żartował z koloru skóry Alvina Gajadhura, rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Ojciec rzecznika jest Hindusem. Wojewódzki i Figurski dzwonili do niego, bo wymyślili sobie, że prezydenta Obamę ma powitać kompania honorowa złożona z "czarnych pionków".

        Żartowali na antenie. - Może zadzwonimy teraz do Murzyna. Krajowy rejestr Murzynów? Gajadhur, tak murzin - śmiał się Kuba Wojewódzki. - Audycję dzisiejszą sponsoruje warszawski oddział Ku-Klux-Klanu. W jakiej sieci on może mieć telefon?

        Figurski: - Która się z czarnym kojarzy?

        Wojewódzki: - Buszmeni?

        Jak już pisaliśmy, Alvin Gajadhur złożył skargę do Rady Radiofonii i Telewizji. Rozważa też zawiadomienie prokuratury. Głos zabrała również Rada Etyki Mediów. Uznała, że w audycji doszło do "drastycznej demonstracji ksenofobii". Kuba Wojewódzki zapewniał w "Gazecie", że żart mieścił się w konwencji programu.

        Dzień przed tą audycją minister kultury Bogdan Zdrojewski na konferencji z udziałem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ogłosił, że to właśnie Wojewódzki wspólnie z Krzysztofem Materną napisze scenariusz koncertu na start polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, który odbędzie się 1 lipca na pl. Defilad.

        - Mam nadzieję, że teraz się z tego wycofa. Nie wyobrażam sobie, by Kuba Wojewódzki, po tym co powiedział, witał Europę - mówi Mamadou Diouf, który pochodzi z Senegalu. Od prawie 30 lat mieszka w Polsce, jest muzykiem. - Nie odpuścimy - zapowiada. - Na razie będziemy chcieli tę sprawę załatwić w Polsce. Ale jeżeli zostaniemy zignorowani, uderzymy gdzie indziej.

        - Ja, moje dzieci, moja rodzina, czujemy się obrażeni - mówi Nagmeldin Karamalla, który pochodzi z Sudanu. W Warszawie pracuje jako analityk ekonomiczny. - To nie był dowcip. Czuję się w obowiązku protestować. Przecież Kuba Wojewódzki ma duży wpływ na młodych. Jak mamy walczyć z stereotypami, kiedy ich idol wygaduje coś takiego?

        Mamadou Diouf: - Dlaczego Wojewódzki i Figurski w swojej audycji w podobny sposób nie żartują z papieża Jana Pawła II albo z Holocaustu? Bo wiedzą, że nie pracowaliby już w tym radiu. Dlaczego rasistowskie dowcipy uchodzą im płazem?

        Wczoraj Ministerstwo Kultury nie chciało skomentować sprawy, podobnie jak organizator koncertu - Narodowy Instytut Audiowizualny. Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza, przypomniał, że Warszawa daje mu tylko wsparcie techniczne. Dodał jednak: - Nie należy tolerować żadnych przejawów dyskryminacji, dlatego też będziemy rozmawiać z Instytutem o możliwości rozwiązania tej sytuacji.

        Kuba Wojewódzki nie odbierał wczoraj telefonu.

        Afrykanie swój list kończą tak: "Jesteśmy obywatelami Rzeczpospolitej Polski i chcemy, aby władze kraju, który stał się naszą druga ojczyzną, nie promowały prostactwa i chamstwa jako produktu eksportowego Polski". Wysłali go też do premiera, prezydenta, ministra spraw zagranicznych i przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
        I jak Olejnik się zapieniła
        http://wideo.gazeta.pl/wideo/10,8794...wal_nasza.html

        Komentarz


        • w końcu przyznała się, że jest czarna
         "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

         Komentarz


         • Zamieszczone przez RadO Zobacz posta
          w końcu przyznała się, że jest czarna
          Czyli rura ponownie kłamie - jest od zawsze czerwona.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta           Część nazwisk głosujących "przeciw" dziwnym zbiegiem okoliczności jest zbieżna z głosowaniami na temat uroczystości patriotycznych. Zapamiętajcie te nazwiska.
           Nie mogło w tym gronie zabraknąć "wielkiego, zasłużonego" reżysera Kazia Kutza.

           Komentarz


           • Stefan dziś:

            http://www.wprost.pl/ar/248488/Przez...a-z-mozliwych/

            Stefan pół roku temu:

            http://www.wprost.pl/ar/219141/Niesi...kosztem-PiS-u/

            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

            Komentarz


            • Zupełnie jakbyś nie wiedział, że słowa polityka są aktualne w chwili gdy je wypowiada a minutę później już niekoniecznie?

             Panta rhei...

             From flood into the fire
             One thousand voices sing
             We're in this together
             For whatever fate may bring

             Komentarz


             • Stefan meszka Niesiołowski to największa swołocz w polityce, koniunkturalista, którego specjalnością jest robienie z gęby dupy. Kilka jego wypowiedzi;

              "Mało się dziś pamięta, że tenże Niesiołowski jeszcze w 1992 roku pisał o A. Michniku, używając jak najostrzejszych słów, stwierdzając wprost: "Dla mnie typowym fanatykiem nienawiści i agresji jest Adam Michnik, aczkolwiek niewątpliwie inteligentny. Reprezentuje rodzaj fanatyzmu, którym się najbardziej brzydzę [podkr. - J.R.N.], ponieważ pod pozorami troski o człowieka, o wolność, o demokrację, lansuje twardą antykościelną i antypolską opcję polityczną" (por. A. Poppek, K. Pytlakowska: "Szaszłyk po polsku", Warszawa 1992, s. 151)."

              "Twierdził o Unii Demokratycznej, że 'jest mniej więcej tak samo demokratyczna, jak PZPR była robotnicza i polska' i przylepiał do niej łatki: 'katolewica', 'różowi', 'udecja'. Tym, którzy 'nie wahali się świadczyć Jezusowi Chrystusowi za cenę gorszych zarobków i nie awansowania', przeciwstawiał związanych z Unią Demokratyczną Jerzego Turowicza i Andrzeja Wajdę, obwiniając ich za to, że 'obsługiwali kadzielnicę kłamstwa, która jest istotą komunizmu"

              O UD; "Mają na każdą okoliczność inną twarz. W szkołach mówią, że są za aborcją i że młodzież musi się kochać. Wśród emerytów twierdzą, że wartości chrześcijańskie są im najbliższe. Na kongresie socjaldemokratów jeden z liderów UD powiedział, że oni są za socjaldemokracją, ale z powodów taktycznych nie mogą się do tego przyznać. U chadeków zaś inny lider przyznał się do chadeckich poglądów, które jednak też są zmuszeni ukrywać. Naprawdę zaś najbliżsi są socjaldemokracji. To partia nastawiona na zdobycie władzy" (por. A. Poppek, K. Pytlakowska: "Szaszłyk po polsku", Warszawa 1992, s. 153)."

              "Najprawdopodobniej też niezawodny w destrukcji Lech Wałęsa ze swoją nieproszoną pomocą. Dziś, gdy w polityczny niebyt odchodzą Słomka i Łopuszański - można tylko odetchnąć z ulgą: Bogu niech będą dzięki".

              "Swoistą "perełką" dla dzisiejszych czytelników jest lektura arcyzajadłego ataku Niesiołowskiego na PO w wywiadzie dla "Życia" z 1 sierpnia 2001 roku. Pytany o konkurentów wyborczych AWS, stwierdził m.in., iż ocenia ich negatywnie, "zwłaszcza Platformę". I dodawał wyjaśniająco: "Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji. Oni nie mają właściwie żadnego programu, nie wyrażają w żadnej trudnej sprawie zdania. Nie występują pod własnym szyldem, bo to ich zwalnia z potrzeby zajmowania stanowiska w trudnych sprawach. To jest oczywiście gra na bardzo krótką metę. Udają, że nie są partią, a nią są. Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie, a jaki to nowy człowiek jest z takiego Olechowskiego? Piskorski z kolei skompromitował się z sojuszem z SLD".

              "O PiS nie chcę mówić, tam są moi przyjaciele (...). Jest tam dużo wspaniałych ludzi".

              "Ciągle trudno określić, komu poza Unią Wolności odbiera głosy Platforma Obywatelska. Ugrupowanie nowe, programowo nieokreślone, udające, że nie jest partią polityczną i celowo unikające zabierania głosu we wszystkich ważnych kwestiach społecznych, ekonomicznych i politycznych - lecz za to dające popisy hipokryzji i cynizmu, dość skutecznie żerujące na znanych fobiach, ignorancji i naiwnej wierze ludzi zniechęconych do polityki. Liderzy PO już zaczynają napotykać trudności z przekonaniem wyborców do szczerości intencji swych polityków - dobrze przecież znanych, i to nie zawsze z najlepszej strony. Teraz owi politycy nagle zapewniają, że stali się inni, uczciwsi, bardziej autentyczni i bardziej prawdomówni niż wszyscy pozostali. (...) PO najprawdopodobniej skończy tak jak wszystkie ruchy, które spaja jedynie cynizm, hipokryzja i konformizm."

              "Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją (...). Platforma celowo prezentuje brak stanowiska we wszystkich ważnych kwestiach społecznych i ekonomicznych, a zwłaszcza politycznych, oraz w sporach ideowych (jej przedstawiciele nie mieli nic do powiedzenia na temat oddania hołdu organizacji WiN). (...) W istocie jest takim 'świecącym pudełkiem?' - mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO".

              Jest dla mnie niepojęte, że taka gnida funkcjonuje cały czas w polityce.

              Komentarz


              • Donald dziś:

               "Zapraszam do Gdańska. Warto popatrzeć na uśmiechnięte twarze przyjaciół. Będą tam ludzie, których na pewno z przyjemnością spotkasz i przywitasz. Ja tam będę, czekam na Ciebie" - takie słowa mogli przeczytać działacze PJN w liście, który wysłał do nich Donald Tusk. Treść listu ujawnił TVN. Pismo trafiło m.in. do Joanny Kluzik-Rostkowskiej, ale także do polityków spoza PJN - Dariusza Rosatiego i Józefa Piniora.               Palikota, Kwaśniewskich i Oleksego póki co nie uwzględnił.
               "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
               Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
               Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
               Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
               "
               Janusz Waluś - czekaMY!

               Komentarz


               • "Zapraszam do Gdańska. Warto popatrzeć na uśmiechnięte twarze przyjaciół. Będą tam ludzie, których na pewno z przyjemnością spotkasz i przywitasz. Ja tam będę, czekam na Ciebie"
                troche erotyzmem zalatuje

                Komentarz

                Pracuję...
                X