Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Bo oni wszyscy to są uczciwi sędziowie, zapłacili za 3-0 to będzie 3-0!
  ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

  Komentarz


  • Zajrzyjcie do tematu o policji i innych służbach.

   A z innej beczki:
   Pan prezydent odznaczył resztę Unii Wolności i KLD:

   http://www.prezydent.pl/aktualnosci/...sformacji.html

   "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
   Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
   Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
   Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
   "
   Janusz Waluś - czekaMY!

   Komentarz


   • Premier problemy związane z kontynuacją budowy autostrady A2 skomentował w ostrych słowach. - Będę twardy i tego samego oczekuję od moich urzędników - mówił w piątek Donald Tusk. Dodał, że rząd nie ustąpi, bo "jeśli ktoś chce budować w Polsce drogi i stadiony, to albo robi to perfekcyjnie, albo płaci kary". - U nas będą obowiązywały takie zasady - powiedział.
    twardy jest jak kiedys w mlynie

    Poinformował także, że otrzymał od ministra Grabarczyka zapewnienie, że nawet jeśli chińskie konsorcjum COVEC, które ma problemy z budową fragmentu autostrady A2 między Strykowem a Konotopą, okaże się niezdolne do kontynuowania tej inwestycji, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jak i wykonawca zastępczy dadzą radę w budowie tego odcinka.
    Grabarczyk nastepny z plejady solidnych ministrow ktory jak cos obieca to tak bedzie - 200% normy

    Optymistą w sprawie dalszej budowy A2 jest również Andrzej Halicki z PO. - Musimy trzymać kciuki. Ja trzymam, żeby termin został utrzymany - powiedział. Na uwagę, że trzymanie kciuków może nie wystarczyć, odparł, że najważniejsza jest obecnie decyzja, czy w ogóle utrzymywać umowę z konsorcjum. - Ten stan rzeczy jest nie do utrzymania na dłuższą metę. Decyzja musi zapaść jak najszybciej - dodał.
    kompromitacja na calej lini, ale humor ich nie opuszcza

    groza palcem, obiecuja i trzymaja kciuki - tak w skrocie mozna scharakteryzowac rzady Donalda i jego swity

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
     groza palcem, obiecuja i trzymaja kciuki - tak w skrocie mozna scharakteryzowac rzady Donalda i jego swity
     Mogą sobie na to pozwolić.
     From flood into the fire
     One thousand voices sing
     We're in this together
     For whatever fate may bring

     Komentarz


     • Optymistą w sprawie dalszej budowy A2 jest również Andrzej Halicki z PO. - Musimy trzymać kciuki. Ja trzymam, żeby termin został utrzymany - powiedział. Na uwagę, że trzymanie kciuków może nie wystarczyć, odparł, że najważniejsza jest obecnie decyzja, czy w ogóle utrzymywać umowę z konsorcjum. - Ten stan rzeczy jest nie do utrzymania na dłuższą metę. Decyzja musi zapaść jak najszybciej - dodał.
      hmmmm... ciekawe ja też trzymam kciuki i wszyscy mamy trzymać kciuki to do kurvy nędzy kto się złapie za łopate, ale ale najpierw trzeba trzymać kciuki żeby szybko podjeli decyzje co do konsorcjum a dopiero potem za budowe NO TO TRZYMAMY
      http://szechteriada.org/wp/

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
       Nie, no... Po pierwsze "sprawa z Kamińskim" się nie rozgrywa. Poza wczorajszą zapowiedzią w wywiadzie Schetyny, że PO wytoczy mu proces, obowiązującym "tematem" jest już "legalizacja związków homo", a w skali miedzynarodowej terror zabójczych ogórków. Podobny bieg rzeczy znajdował się raczej w prognozie kogoś innego
       Akurat mówiłem o wypowiedzi rzecznika klubu PO Tyszkiewicza. W połączeniu z wypowiedzią Schetyny są to dwie wypowiedzi, a nie jedna. Ponadto mieliśmy najpierw ofensywę samego Kamińskiego, potem ofensywę jego partii. Zaiste nic się nie rozgrywa. (w tym momencie pomijam sondaż dla RP - najgorszy od wielu tygodni dla PiS, prawdopodobnie przez 'sprawę Kamińskiego', gdyż mimo posiadania podobnego zdania, w sondaże nie wierze i poczekam do wyborów).

       Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
       Jeżeli zaś chodzi o Twoje przewidywania, generalnie co jakiś czas sprowadzały się do tego, że "PiS nie ma szans dogonić PO" (bo np. odrzucił genialną strategię Kluzik i "nie otwiera się na centrum"). Pomijam już początkowe podejście do Między Kuchnią a Salonem, gdy również przewidywania innych osób - serwowane od początku "rozłamu w PiS" ( ) - się sprawdziły
       1. Które moje przewidywania co do PJN się nie sprawdziły? Przecież od początku nie dawałem im szans wejścia do Sejmu, co... się sprawdza. Natomiast wyrażałem nadzieję, że rozwalą w jakimś tam stopniu PiS, bo Jarek mnie wtedy swoim BMW Błaszczakiem Mariuszem doprowadził do szału. Nie była to jednak żadna prognoza.

       2. Kto wrzucał linki o stacie JKR z list PO? Ja? Wydaje mi się, że pisałem coś zupełnie innego. Jaki na tą chwilę ma nr na liście PO JKR? I z jakiego okręgu?

       3. PiS na razie nie dogonił PO. (pomijam ostatni sondaż przywracający status quo z czasów przed katastrofą ze względów wymienionych wyżej). W sondaże nie wierzę, dlatego miernikiem są wybory samorządowe, które były dla PiS porażką, by nie powiedzieć klęską.

       O, znowu się sprawdziło.

       4. PiS realizując swoją taktykę przelicytowań Kamińskiego i podróży Macierewicza do USA (wrócimy do tego, dajmy jeszcze parę miesięcy na owoce 'sukcesu' ) nie ma szans dogonić PO. Patrząc na wynik wyborów samorządowych oraz sondaże (które podkreślam mogą być całkowicie z dupy) PiS stoi w miejscu, natomiast to doganianie polega na coraz większym rozczarowaniu PO. Tylko, że na to nie ma żadnego wpływu PiS tylko kolejne katastrofalne kompromitacje aktualnego rządu.

       5. PiS ma stały elektorat, wydaje mi się że na dzień dzisiejszy nic się nie zmieni do wyborów. Clue jest wielkość mobilizacji PO. Na dzień dzisiejszy po odpaleniu przez PiS kolejnego motywu z serii Macierewicz, Kamiński, Smoleńsk, mamy kolejne paliwo na zwiększenie pospolitego ruszenia (tfu) wyborców PO.

       6. Akurat w ostatnich miesiącach PiS prowadził politykę, jak to ładnie przedstawił Peace:

       Zamieszczone przez Peace
       Był objazd po wszystkich tygodnikach, były dwa felietony dla "Rzepy", jeden dla "GW", 9-10 notek na blogu, konferencja na salonie24, objazd po Polsce, obecność na konferencjach "Polska Wielki Projekt" zorganizowany przez instytut Sobieskiego, nawet Kaczor poszedł na spotkanie z Obamą(ku wielkiej frustracji i zaskoczeniu salonu).

       Akcja z Kamińskim jest w sumie pierwszą od dłuższego czasu, tego typu akcją PiSu.
       zdecydowanie bliższą tej z prezydenckich niż samorządowych. I sondaże, z racji rosnącego rozczarowania PO i coraz mniejszej mobilizacji w ich szeregach (bo PiS normalniał) stwarzały obraz 'gonienia'. No, ale wyszła sprawa Kamińskiego i wszystko rypło. To samo było przy samorządowych. I to samo piszę od wielu, wielu miesięcy.

       No, ale moje się 'nie sprawdza'
       Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
       "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

       Komentarz


       • (w tym momencie pomijam sondaż dla RP - najgorszy od wielu tygodni dla PiS, prawdopodobnie przez 'sprawę Kamińskiego', gdyż mimo posiadania podobnego zdania, w sondaże nie wierze i poczekam do wyborów
        Z tego co napisales wynika ze w sondaze jednak wybiorczo wierzysz. Z tymi sondazami na temat Kaminskiego to mniej wiecej tak jak by ktos poszedl kiboli bronic do programu Tomasza Lisa. Niezaleznie jak bardzo by zmiazdzyl samego Lisa i jego rozmowcow, to na dole ekranu by sie pojawil pasek z napisem Wina kibola? i wynikami sondy SMSowej: 89% TAK 11% NIE
        "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

        "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

        Komentarz


        • Nie. Po prostu akurat ten sondaż pokrywa się z tym co jest znane od wielu miesięcy (nawet lat) i znalazło potwierdzenie w historii wyborów ostatniego roku. PiS umiarkowany przegrał o włos ze skompromitowaną PO i miał bardzo dobre widoki na przyszłość. PiS szalony przerżnął wybory samorządowe rozwalając całkowicie kapitał z prezydenckich (nie mówię tutaj o wyniku bezwględnym, bo wiadomo że to inne wybory, natomiast w samorządowych ewidentnie wrócił do tej samej grupy wyborczej co przed 10 kwietnia, ba nawet ją trochę zmniejszył - patrz porównanie z wynikami 2006).

         PiS umiarkowany demobilizował zwolenników PO i od wielu miesięcy osłabiał tą partię, dzięki czemu w sondażach stała liczba wyborców PiS tworzyła coraz większy procent. Odezwał się Kamiński i znowu jest kibel.

         To nie jest kwestia wybiórczości sondaży, bo jak pisałem w nie nie wierzę (i nie buduję na nich teorii, mogą być co najwyżej pobocznym jej elementem). Po prostu przypadkowo ten sondaż... dla RP potwierdza coś co już kiedyś miało miejsce, więc można założyć, że mogło tak być, bo czemu nie? Tak samo jak można zakładać, że od kilku miesięcy PO ma coraz mniej wyborców, bo czemu nie? (czy to znaczy, że ufam wszystkim innym sondażom albo sobie je wybieram? Badźmy poważni te procesy ewidentnie widać czy potwierdza je jakiś sondaż czy nie).

         Wierzę w tylko jeden sondaż - Palade (wciąż brak prognozy na czerwiec, natomiast z Kamińskim będzie pewnie dopiero prognoza lipcowa, czerwcowa raczej z kibolami).
         Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
         "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

         Komentarz


         • Jak dla mnie to wierzysz w tworzona rzeczywistosc. Za to jaki PiS widzisz odpowiadaja w wiekszej mierze media niz ktokolwiek z PiSu.
          "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

          "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

          Komentarz


          • Ta gadka nie ma sensu, bo tego typu zarzuty były przeze mnie obalane parę razy. Chociażby miałkość zarzutów przedstawionych przez Kamińskiego nie jest wymysłem wyborczej czy tvn24 tylko moim prywatnym osądem na podstawie zapoznania się z jego wypowiedziami chociażby dla niezależna.pl. Ilość podobnych przykładów jest taka, że zwyczajnie nie chce mi się tego odgrzewać
           "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

           Komentarz


           • Zarzuty przedstawione przez Kaminskiego nie maja najmniejszego znaczenia. Ostatnie jego proby przedstawiania jakichkolwiek zarzutow skonczyly sie w ten sposob:

            http://www.youtube.com/watch?v=U344F9N-Vmk

            Nasi zostali wyczyszczeni a Kaminski stracil posade. Ile procent stracila Platforma?
            "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

            "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

            Komentarz


            • Ile procent stracila Platforma?
             Ze sie sam zacytuje, az sprawdzilem i to samo Gfk Polonia sondazem ktorego sie teraz sugerujesz sondowalo wtedy: PO 50%, PiS 24%.

             http://www.youtube.com/watch?v=9DjpnmWDrmk

             Teraz PO chce go mianowac kolejnym szefem NIK. Jak go mianuja to pewnie sondaze znowu pojda w gore...
             "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

             "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

             Komentarz


             • Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
              Zarzuty przedstawione przez Kaminskiego nie maja najmniejszego znaczenia.
              Mają bo wywołują określone skutki. Jak PO dobrze to rozegra to ma paliwo na całe wybory. Jakby Kamiński dobrze to rozegrał to PO miałoby na całe wybory kłopot.

              Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
              Ze sie sam zacytuje, az sprawdzilem i to samo Gfk Polonia sondazem ktorego sie teraz sugerujesz sondowalo wtedy: PO 50%, PiS 24%.
              Nie sugeruję się żadnym sondażem. Sugeruję się wynikiem dwóch kolejnych wyborów, w których PiS prowadził odmienną kampanię. Na tej podstawie stwierdzam, że motyw z Kamińskim (który kwalifikuję do taktyki z samorządowych) przyniesie ten sam skutek jak wtedy. Sondaż jest jedynie malutkim dodatkiem.
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
               Jakby Kamiński dobrze to rozegrał to PO miałoby na całe wybory kłopot.               Nie sugeruję się żadnym sondażem. Sugeruję się wynikiem dwóch kolejnych wyborów, w których PiS prowadził odmienną kampanię. Na tej podstawie stwierdzam, że motyw z Kamińskim (który kwalifikuję do taktyki z samorządowych) przyniesie ten sam skutek jak wtedy. Sondaż jest jedynie malutkim dodatkiem.
               Zapewne kilka razy się zdziwisz w nadchodzącej kampanii.
               "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
               Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
               Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
               Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
               "
               Janusz Waluś - czekaMY!

               Komentarz


               • Szczerze? Mam nadzieje
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

                Komentarz

                Pracuję...
                X