Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Donald zawsze mówi i podpisuje prawdę:

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• No to się naraziłeś Donkowi...

...czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale to zabrzmi dziwnie, w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie jest cnotą, nie za to biorę pieniądze, i nie to powinienem tu robić

Donald Tusk, Przekrój nr 15/2005
      A może niebawem wyjaśni się, OD KOGO nie bierze pieniędzy za mówienie prawdy
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

• Nie miejcie złudzeń, ja trochę znam obu panów, i Kamińskiego, i Kaczyńskiego, znam trochę ich oczy. Nie są wprawdzie wilcze, ale bardzo dużo mówią, kiedy kłamią, kiedy cynicznie używają tego typu metod - mówił dziś Donald Tusk. To jego odpowiedź na wniosek PiS o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. zbadania nieprawidłowości w finansowaniu PO.
        Liderzy PiS zapowiedzieli, że wniosek o powołanie takiej komisji trafi w najbliższych dniach do Sejmu. Tłumaczyli, że ma on związek "z nieformalnymi związkami jednego z założycieli PO Mirosława Drzewieckiego ze środowiskiem przestępczym".

Sprawę wywołał w ubiegłym tygodniu były szef CBA Mariusz Kamiński, który w wywiadzie dla tygodnika "Uważam Rze" twierdził, że Drzewiecki jako minister sportu był zaangażowany w pranie brudnych pieniędzy mafii. Część z nich miała trafić na konta Platformy Obywatelskiej.

Według Donalda Tuska zarzuty te są formułowane tylko na potrzeby gry przedwyborczej. Jego zdaniem Mariusz Kamiński "wyskoczył jak Filip z konopi wtedy, kiedy uznał, że to (...) właśnie dzisiaj zaczęła się kampania, po to, by następnego dnia Jarosław Kaczyński mógł zgłosić wniosek o komisję śledczą".

- Nie miejcie złudzeń, ja trochę znam obu panów, i Kamińskiego i Kaczyńskiego, znam trochę ich oczy, nie są to co prawda oczy wilcze, ale to są oczy, które bardzo dużo mówią, kiedy kłamią, kiedy cynicznie używają tego typu metod, to widać to po ich oczach - podkreślał.

Dlaczego dzisiaj?

Na poparcie swoich słów premier zwrócił uwagę na fakt, że Mariusz Kamiński "nawet nie próbuje wytłumaczyć, dlaczego z tymi sensacjami wyskakuje dzisiaj, mając okazję mówić o tym wtedy, kiedy był szefem CBA, kiedy przestawał być szefem CBA". - Wiarygodność tych słów i tych polityków (Kamińskiego i Kaczyńskiego - red.), przynajmniej w tej kwestii jest równa zeru - oceniał Tusk.

Premier podkreślał również, że sprawozdanie wyborcze PO - w przeciwieństwie do sprawozdania kandydata na urząd prezydenta Jarosława Kaczyńskiego - zostało przyjęte bez zastrzeżeń przez PKW. - Jest swoistym paradoksem, że Jarosław Kaczyński, którego sprawozdanie finansowe - jako kandydata w wyborach prezydenckich - odrzuciła Państwowa Komisja Wyborcza, formułuje zarzuty wobec tych, którzy są, w ocenie niezależnej Państwowej Komisji Wyborczej, bez żadnego zarzutu - mówił.

Kamiński stwierdził w wywiadzie dla "Uważam Rze", że świadek koronny Piotr K., ps. Broda, złożył w 2009 r. zeznania obciążające ówczesnego ministra sportu i polityka PO - Mirosława Drzewieckiego. Według byłego szefa CBA miało z nich wynikać, że Drzewiecki "utrzymywał przestępcze kontakty z gangsterami z grupy pruszkowskiej". - Sprawa dotyczyła jego zaangażowania w proceder legalizowania pieniędzy mafii, czyli prania brudnych pieniędzy. Z informacji tych wynikało również, że część tych środków przeznaczono na nielegalne finansowanie PO - powiedział.

Rzecznik prokuratora generalnego Mateusz Martyniuk mówił w ubiegłym tygodniu, że w zeznaniach "Brody" w żadnym miejscu nie pojawia się informacja o rzekomym finansowaniu PO z nielegalnych źródeł.

Sam Kamiński podtrzymał swoje twierdzenia.

Komentarz

• Dokładnie, mnie również urzekł powyższy fragment
          Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
          quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

Komentarz

• Drenaż mózgów trwa:

Współczuję przyszłym flilologom medialnym z Wydziału Polonistyki UW, którzy się zdecydują.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
              Drenaż mózgów trwa:

Współczuję przyszłym flilologom medialnym z Wydziału Polonistyki UW, którzy się zdecydują.
              Tak sie tworzy autorytety moralne i ekspertow medialnych.

"Mam nadzieję, że doktoranci programu stypendialnego Gazpromu i Europol Gazu nie przyniosą polskiej nauce wstydu. Nasi "rosyjscy przyjaciele" na pewno im się za to odwdzięczą."
              "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Jeśli się komuś nudzi, to polecam całość. Piknik-senator, siurku, czytaj:

http://biznes.interia.pl/prasa/news/...i-kary,1636096,

"
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• no ja mogę to potwierdzić-prawde gada.Całe jego rządy zmierzają do wyrzucenia tej ekipki .
                  Ostatnio edytowany przez fankaKibiców; 50289.
                  Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
                  Konfucjusz

Komentarz

• Dawno zapomniany przez niektórych Jan Pietrzak:

"
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Finansowanie PO – fakty vs komunały
                      Nie mogąc zasnąć tak wcześnie, jak bym chciał, obejrzałem wczoraj rozmowę Ziemkiewicza z Mariuszem Kamińskim. Swoją drogą znakomity pomysł takie pasmo grubo po 22 dla politycznych komentatorów. Z dnia na dzień można takiego wylać pod pretekstem niskiej oglądalności.

W porach zdecydowanie lepszej oglądalności mieliśmy za to kontrofensywę polityków Platformy z samym Premierem na czele, komentujących wniosek PiS o powołanie komisji śledczej. Gdyby porównać rzeczowość obu wersji, tej Kamińskiego i tej, zapewne gdzieś ustalonej centralnie dla całej partii, wersji PO to trzeba by zestawić ze sobą, powiedzmy, Karpaty (Himalaje zostawmy prezydentowi, niech tam zdobywa swoje kolejne korony…) z Żuławami.

Wersja PO to oczywiście takie konkrety jak umiejętność czytania z oczu oraz nieśmiertelny Goebbels. I oczywiście reputacja Kamińskiego, który już przecież “dał dowód”…
                      I niestety to jest przekaz oficjalny z tej sprawy. Czytelny i tak poważny jak grudka błota w dłoni szeptuchy zaklinającej los, uklejona z piachu, jej śliny i, powiedzmy, włosów czyjejś wybranki.

Taki jest więc oficjalny przekaz sprawy, która swój początek miała… Nie, wcale nie w momencie udzielenia czy opublikowania w “Uważam Rze” wywiadu z Mariuszem Kamińskim. O plotkach dotyczących bliższych kontaktów Drzewieckiego z półświatkiem pisano zarówno wówczas, gdy głośne stały się kłopoty jego brata, związane z oferowaniem “pośrednictwa” w załatwianiu kontraktów na “Orliki”, stadiony i odcinki autostrad, jak też podczas obrad komisji hazardowej. Wcześniej, gdy przedstawiano jeszcze sylwetkę tego polityka, jednym z wątków był ten, wedle którego nie tylko karmił on ale i ubierał za swoje (?) pieniądze jeśli nie wierchuszkę partii to przynajmniej Donalda Tuska.

Wersja oficjalna nic sobie nie robi i z tego, że “zła reputacja Kamińskiego” opiera się głownie na wyniku prac “komisji Sekuły” której standardy pewnie i na Białorusi wzbudziły niejakie wątpliwości. Ale nie u nas. Już nawet pan Arłukowicz nie narzeka…
                      Sam zdziwiłem się widząc ile miejsca zajęło mi skomentowanie oficjalnego przekazu. Mi, któremu wciąż wytyka się, że nie umie krótko…

Wersję Kamińskiego postaram się przedstawić równie zwięźle. Pominę cześć zasadniczą, z którą, wedle pana Premiera “wyskoczył nagle”. Te znają wszyscy lepiej pewnie niż ja (wiadomo, “Uważam Rze”…). Skupię się na kwestii, która, choć bez dwóch zdań istotna, została jakoś tak połowicznie i dyskretnie schowana przez główne media za owymi “oczami Kaczyńskiego i Kamińskiego” z których Premier średniej wielkości światowego mocarstwa wchodzącego dynamicznie w XXI wiek odczytuje i ogłasza całą prawdę. Jakbyśmy, nie obrażając Afryki, w Afryce żyli! Chodzi mi o kluczową dla reputacji i wiarygodności Mariusza Kamińskiego sprawę jego źródeł. Owszem, dość szeroko pokazano osobę pana prokuratora, który przez Kamińskiego został wskazany jako jedno ze źródeł. Pokazano chętnie bo pan prokurator ów nie potwierdził wersji Kamińskiego.

Nic natomiast nie mówiono chyba (albo nie miałem szczęścia trafić…) o złożonym Prokuratorowi Generalnemu oświadczeniu drugiego z prokuratorów, które zawierało nieco czy też diametralnie inne stwierdzenia.

Nie słyszałem też w tym oficjalnym przekazie, w porze najlepszej oglądalności, i o tym, że przed sejmową komisją pojawiła się przedstawicielka Prokuratora Generalnego i potwierdziła rozbieżność w treści oświadczeń obu prokuratorów, na których powołuje się Mariusz Kamiński.

Ja rozumiem, że pewnie zwykły obywatel mógłby nie wytrzymać ciężaru tej wersji wydarzeń. Wszak nie przypadkiem najpopularniejszego tabloidu sprzedaje się pewnie ze trzy razy więcej niż najpopularniejszej “gazety opiniotwórczej”. Dlatego zapewne media postanowiły, że obywatel łatwiej pojmie prawdę wyczytaną przez Premiera z gałek ocznych jego adwersarzy (choć pachnie to średniowieczem jako żywo!) niż prawdę dokumentów.
                      A ja wreszcie pojąłem cóż oznacza hasło jednej z “profesjonalnych telewizji informacyjnych” – “Cała prawda całą dobę”. Musisz telewidzu siedzieć kamieniem, zarywając noce jeśli chcesz, by coś istotnego ci nie umknęło w nawale informacji wyczytanych z oczu naszych współczesnych “Goebbelsów” przez naszego współczesnego "Rasputina". Tamten też ponoć brał elity na swe paranormalne umiejętności…
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Można coś więcej na temat tego drugiego prokuratora? Wątek dla mnie nowy.
                        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Na forum przewinąl się tu:

- chodzi o "prokuratora z Chocimskiej". Kamińskiemu zaprzecza Skrzynecki z prokuratury w Katowicach.

Były wiceszef CBA Ernest Bejda, który uczestniczył w spotkaniach, stwierdził, iż rozmowy z prokuratorami katowickimi zostały poprzedzone rozmową z jednym z prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - Prokurator prokuratury okręgowej na Chocimskiej zasygnalizował mi, o jakiego rodzaju faktach mówił Piotr K. ps. "Broda". Między innymi przekazał mi informację, że prokurator Skrzynecki poinformował go, iż jednym z wątków jest sprawa przekazywania przez "Brodę" pieniędzy Mirosławowi Drzewieckiemu na finansowanie Platformy Obywatelskiej. Dodatkowo powiedział, że Piotr K. ps. "Broda" zeznał, iż te spotkania rejestrował - stwierdził Bejda. Zaznaczył, iż to, że takie właśnie zeznania ubiegający się o status świadka koronnego Piotr K. złożył, potwierdził później podczas spotkania prowadzący sprawę prokurator z katowickiej prokuratury Piotr Skrzynecki. Piotr K. status świadka koronnego uzyskał już po zdymisjonowaniu kierownictwa CBA przez premiera Donalda Tuska. - To nie było zeznanie, że "ktoś coś słyszał", tylko zeznanie, że Piotr K. wręczał pieniądze osobiście - dodał Bejda. Prokurator generalny Andrzej Seremet nie potwierdzał, że przytaczane zeznania rzeczywiście zostały złożone. Wypowiadając się w mediach, stwierdzał, iż nie ma informacji o finansowaniu Platformy ze środków mafijnych w materiałach, z którymi się zapoznał. Byli szefowie CBA zachęcają jednak Seremeta do zasięgnięcia wiedzy u prokuratorów. Po słowach Kamińskiego przywołujących zeznania gangstera Mirosław Drzewiecki stwierdził, iż wypowiedzi na jego temat są nieprawdziwe i zapowiedział wystąpienie przeciwko Kamińskiemu na drogę sądową.

Swoją drogą ta sprawa to kolejny suplement do naszej dyskusji sprzed czterech lat o sensie "niezależności" prokuratury i jej konsekwencjach po przeprowadzeniu tej "reformy" przez PO.
                          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Apropo Nowego Ekranu, Lazarza. Ewidentnie gra na nowy ruch, a wręcz na rozbicie prawicy przez służby jak na początku lat 90tych, jeżeli wezmie się pod uwagę to co wrzucał Foxx apropo niejasnych powiązań NE.
                            Tusk przecież nie jest idiotą (tak zakładam), a więc wizja dopuszczenia do pełni władzy Jarosława Kaczyńskiego, zdeterminowanego walczyć bezwzględnie o ukaranie wszystkich osób winnych śmierci jego ukochanego brata bliźniaka, musi skutkować panicznym strachem u obecnego premiera. Mamy, więc z jednej strony strach połączony ze sprawdzoną bezwzględnością i władzą, z drugiej strony wściekłość, poczucie krzywdy oraz determinację charyzmatycznego polityka i jedynego potężnego człowieka po stronie opozycji. Jedynego!!! To słowo niestety daje Tuskowi szansę. Śmierć Prezesa to w obecnej sytuacji rozproszenie opozycji, a więc życie Premiera. Stronnictwo patriotyczne popełniło, bowiem błąd opierają całą swoją wojnę ze zbrodniarzami tylko na jednej partii, której istnienie zależy tylko od jednego człowieka. To niesamowita lekkomyślność i tak wielka słabość, że niemal determinująca strategię przeciwnika. Mówiąc wprost, zamiast budować ruch społeczny złożony z różnych wspierających się grup czy partii połączonych strategicznym planem eliminacji z polityki i rozliczenia ekipy Donalda Tuska przygotowano jedną armię, z jednym wodzem, wystawiając tym samym Jarosława Kaczyńskiego na odstrzał.
                            http://lazacylazarz.nowyekran.pl/pos...mierc-premiera

To jakiś schizofrenik, aby uniknąć rozproszenia prawicy, które jest jego zdaniem realne przy śmierci Kaczyńskiego.... nawołuje by rozproszyć prawicę już teraz
                            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Może coś na szczeblu lokalnym - PO chce skomercjalizować stołówki szkolne w podstawówkach na Woli. Wstydu nie maja..... Niby dyrektorzy szkół mają wolny wybór, a ale dyrektorka podstawówki do której chodzi moje dziecko niedwuznacznie zasugerowała że dostała z dzielnicy propozycję nie do odrzucenia...

Komentarz

• Zamieszczone przez legart Zobacz posta
                                Może coś na szczeblu lokalnym - PO chce skomercjalizować stołówki szkolne w podstawówkach na Woli. Wstydu nie maja..... Niby dyrektorzy szkół mają wolny wybór, a ale dyrektorka podstawówki do której chodzi moje dziecko niedwuznacznie zasugerowała że dostała z dzielnicy propozycję nie do odrzucenia...
                                szansa dla Litara
                                "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

Pracuję...
                                X