Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez 303lewy Zobacz posta
    Obama złożył wieńce pod pomnikami, ale dlaczego pominął to miejsce ?
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...g_Monument.jpg
    Bo za wielką wodą znają tylko to powstanie z 1943 roku
    "Lecz przysięgaliśmy na orła i na krzyż,
    na dwa kolory, te najświętsze w Polsce barwy,
    na czystą biel i na gorącą czerwień krwi,
    na wolność żywym i na wieczną chwałę zmarłych"

"Bo lepiej byśmy stojąc umierali,
    Niż mamy klęcząc na kolanach żyć."

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
      Nie zgodzę się z tym że ten wniosek czyni z motywu mafii główny temat kampanii. Składanie "wniosków nie mających żadnych szans aby przejść" to specjalność PiSu. Czy 48 wniosek o odwołanie Kopacz czyni ze służby zdrowia temat wiodący? Niekoniecznie. A 127 próba odwołania Rostowskiego ma świadczyć że tą kwestią będą finanse? Też niekoniecznie.
      Nie, no Sly. To teraz ja się z Tobą nie zgodzę, bo to nie są sprawy o podobnym gatunku. Kopacz czy Piecha, tak czy siak to nie jest coś co rozgrzewa kampanie (chyba, że jest opcja wygrania procesu w trakcie kampanii - 3 punkty za medialność). Natomiast wątek Kamińskiego i CBA to jedna z głównych osi sporu Salon - PiS. To odgrzanie kotleta, który rozgrzewał do czerwoności obie strony. Wreszcie wątek CBA był jednym z głównych, wykorzystanych przez mainstream to wielkiej mobilizacji przeciwko PiS w 2007 roku. Tak więc, gdy PiS wrzuca go konsekwentnie (3 czy 4 ich aktywność w tym wątku, układająca się w strategiczną całość) do debaty publicznej to musi mieć to genialnie udokumentowane, na maska przygotowane. Jakakolwiek wtopa spowoduje kolejny ciężki nokaut. Oczywiście wyborcy mu nie uciekną, ale PO łatwiej będzie o mobilizację przeciwko "atmosferze", która "powraca". Tymczasem tutaj mamy trochę słabą opcję, że głównego dowodu w sprawie zarzutów Kamiński... nie widział. Zna tylko relacje od osoby szczerzej nie znanej. Przecież to jest perełka dla mainstreamu.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Wydaje mi się, że temat finansowania PO będzie wiodącym ale nie wiem czy jedynym. Kamiński rzucił poważne oskarżenie i to teraz na nim będzie spoczywał ciężar udowodnienia winy. PO jeśli jest niewinne to powinna podnieść rękawice i dążyć do jak najszybszego wyjaśnienia sprawy. Jeśli natomiast będzie robić uniki żeby tylko wyciszyć temat, będzie to podejrzane. Podejrzewam, że Kamiński długo i skrupulatnie się do tego przygotowywał i napewno nie wyłożył wszystkich kart na stół. Nie sądzę żeby był kamikadze. Ani my ani PO nie wie czym on naprawdę dysponuje. No i nie oszukujmy się, że termin w którym to wypływa jest przypadkowy. Kampania się już zaczęła. To może być ciekawe starcie.
        Faktem jest, że do dzisiaj jest tajemnicą poliszynela skąd przez lata PO miała kasę na funkcjonowania w polityce i bardzo kosztowne kampanie wyborcze, aż do czasu wygrania wyborów. Miała zrezygnować z finansowania z budżetu, ale jak przyszło co do czego i doszli do włądzy to nie nie pogardzili kasą.
        Jest jeszcze jeden wątek dla mnie ciekawy. Jast nim Palikot, człowiek który na tę chwilę nie ma żadnych szans na wejście do parlamentu. Przed wyborami potrzebne będzie mu jakieś spektakularne przedsięwzięcie. A myślę, że wiele wie o platformie. Był przecież jedną z kilku szarych eminencji w tym okresie. Jeśli te niby jego poróżnienie z PO nie jest fikcją, to różnie może być.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
          Czyli jednak kampania.
          Nie wiem, gdzie to znalazłeś w moim komentarzu

Szczerze mówiąc jestem przerażony, że nie napisałeś, że Kamiński jednak miał faktyczny dostęp (widział) zeznania Brody. Czyli to jednak fakt, a nie wytwór mainstreamu.
          Nie bój, nie bój - nie miało to związku z tym, o czym dotąd pisaliśmy. Skoro pytasz - łap:

http://niezalezna.pl/11269-byly-wice...nia-nowe-fakty

Całość:

http://vod.gazetapolska.pl/130-rozmo...-o-drzewieckim

Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• No, przecież to znowu jest to samo. Ktoś im coś powiedział, co więcej teraz zmienił zdanie..
            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• OK, skoro takie wnioski - na razie kończę temat... i ze spokojem czekam na ciąg dalszy (oczywiście nie ma protokołów z "wyjaśnień", itd.)

"Ktoś im powiedział"... Nie mam więcej pytań . Jak napisałem - zobaczymy. Państwo Tuska ma to do siebie, że jest jak durszlak.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                Nie wiem, gdzie to znalazłeś w moim komentarzu
                No, skoro ma rzucić ten koktajl w jakimś 'momencie' to wydawało mi się oczywiste, że chodzi o moment, w którym (zdaniem PiS) można jak najwięcej zyskać. Stąd moje 'czyli jednak kampania'.

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                OK, skoro takie wnioski - na razie kończę temat... i ze spokojem czekam na ciąg dalszy (oczywiście nie ma protokołów z "wyjaśnień", itd.)
                Tak samo i ja czekam. Podejrzewam, że nawet z większym spokojem, bo nawet nie mam ewentualnej strony, której błędów musiałbym bronić

Zamieszczone przez Foxx
                "Ktoś im powiedział"... Nie mam więcej pytań . Jak napisałem - zobaczymy. Państwo Tuska ma to do siebie, że jest jak durszlak.
                Żeby zostać dobrze zrozumianym: możliwe, że sprawa jest gruba. Nie przesądzam. Jestem natomiast zwykłym śmiertelnikiem, który ocenia sprawę na podstawie dowodów, które podstawia mu strona twierdząca. (o tym jak sobie wyobrażam dowody w tak delikatnej sprawie, w przypadku ataku PiS w związku z CBA, pisałem wyżej).

I tak: mamy Kamińskiego, posiłkującego się zeznaniami świadka koronnego, których... nie widział. Dodatkowo mamy twierdzenia jego zastępcy, że prokurator powiedział mu coś, na temat tego co wie w danej sprawie. Dzisiaj ten prokurator... wypiera się swoich słów.

Na podstawie takiego materiału wypowiedzieć się można tylko w jeden sposób. Jest źle, piękna podkładka pod mainstream.

Fajnie by było, gdyby Kamiński miał asa w rękawie i wszystkich załatwił, natomiast na razie niestety nic nie wskazuje na zatarcie wrażenia, że sprawa jest dęta..

Gdyby wyjąć ze sprawy kontekst polityczny to przecież nikt by na podstawie takiego materiału dowodowego nie wyciągał żadnych wniosków, a już na pewno tak daleko idących. Szczerze mówiąc to aktualnie bardziej mnie skłania do stwierdzenia, że 'coś jest na rzeczy', osoba która to twierdzi, a nie fakty jakie przedstawia. Mam pewne zarzuty do Kamińskiego (odsyłam do postów z tego tematu), natomiast jest to niewątpliwe gość uczciwy, państwowiec, wobec czego taka wtopa by mnie zaskoczyła. Natomiast fakty... się nie bronią.

Policjant w sprawie kibiców Wisły Płock też coś twierdził (nawet się nie wycofał, bo chce apelować) i domagał się szaleńczego wymiaru kary, no ale sprawa była tak dęta, że nic z tego nie wyszło.

Nic to, czekamy. Może coś faktycznie jeszcze wypłynie.
                Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Właśnie dozorca Graś produkuje się w Trójce w temacie sprawy Kamińskiego.
                  Genarlnie mówi, że to hucpa, nie ma sensu powoływać komisji.
                  Na sugestie prowadzącej, że komisja byłaby świetną okazją do oczyszczenie się mówi, że trzeba się przyjżeć sprawozdaniom finansowym PiS bo komisja miała jakieś wątpliwości.
                  Czyli chyba będą wyciszać temat. Tego się obawiałem.
                  Ciekawa była konferencja Kamińskiego a szczególnie ten fragment o nagrywaniu Drzewieckiego przez Brode.
                  http://vod.gazetapolska.pl/120-%E2%8...-drzewieckiego

Komentarz

• RAZ:

Czy ktoś jeszcze pamięta, jak dziarsko dbała władza w ubiegłym roku o bezpieczeństwo wyjeżdżających na wakacje dzieci? Po paru głośnych wypadkach autobusów temat stał się głośny, więc premier prężył do kamer muskuły, uruchomione jego wolą kontrole obłaziły każdy ruszający w trasę bądź dostrzeżony na wylotówce autokar, a już jeśli miał on wieźć dzieci, to policjanci obwąchiwali każdą śrubkę jak czescy celnicy. A prorządowe media apelowały: jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zadzwoń, pod specjalnym numerem policja tylko czeka, żeby natychmiast przyjechać i sprawdzić stan techniczny autokaru.
                    Ale minął roczek, uwaga „waaadzy” skierowała się gdzie indziej… Właśnie zaczyna się nowy sezon wyjazdów na „zielone szkoły” i wakacyjne wycieczki. I nie ma już żadnych infolinii, żadnych lotnych brygad sprawdzających stan autokarów na jeden telefon zaniepokojonych rodziców. Jak się ktoś niepokoi, to może przysłać autokar na przedwyjazdowy przegląd na specjalny punkt. Na całe miasto stołeczne Warszawa taki punkt, gdzie tej kontroli może policja łaskawie dokonać, jest jeden. Kolejka w ostatnich dniach sięga trzech godzin.
                    Pytanie retoryczne: czy zmuszenie kierowcy, żeby wstał o czwartej rano i trzy godziny przed wyjazdem spędził w owej kolejce, zwiększa bezpieczeństwo jego małych pasażerów − czy zmniejsza?
                    Ale cóż poradzić. Policja ma teraz inne zadania. Trzeba walczyć z kibolami, żeby nie było stadionowego bandyctwa. Trzeba ścigać i aresztować obelżywe wobec najwyższych organów władzy i jej mediów transparenty. Trzeba zwalczać chamstwo w internecie. Na bezpieczeństwo dzieci nie starcza czasu i budżeciku. No, chyba że, nie daj Boże, znowu gdzieś dojdzie do tragedii, wtedy pan premier pojawi się w swojej sławnej kryzysowej kurteczce i rzuci hasło – wszyscy do kontrolowania autobusów, to się wtedy siły i środki rzuci na wyznaczony odcinek.
                    Państwo socjalistyczne − bo to przecież wciąż ten sam stary, peerelowski bardak, troskliwie konserwowany przez wciąż te same, peerelowske establiszmęty − inaczej działać nie potrafi. Tylko zrywami. Przyjeżdża „baćka” Łukaszenka do kołchozu albo inny Putin, mówi − źle pracujecie, pracujcie lepiej, bo wam, taka wasza, i wszyscy biegają z pośpiechu kopiąc się piętami w zadek, póki kamera patrzy. Aż potem baćka pojedzie do innego kołchozu, to będzie można się kropnąć w bruzdę i odpocząć.
                    Albo, jeśli komu takie skojarzenie bliższe, tak właśnie działa Mordor. Kiedy uwaga Saurona się odwróci, szeregi jego sług zamierają w bezruchu i nie wiedzą, co zrobić. Tak, jak to było − kto jeszcze pamięta − gdy Rosjanie odpalili raport MAK, a premier, okazało się, pojechał w Dolomity i nie miał kto platformersom i gwiazdorom niezależnego dziennikarstwa wysłać esemesa, co na ten temat myślą.
                    Żeby było jasne: ten tekst nie jest apelem do premiera, aby odwrócił oblicze od jednych spraw, kierując je ku innym. Ten tekst jest wołaniem − bezsilnym zapewne − o coś zupełnie innego.
                    http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/0...stko-na-pokaz/
                    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Ważne są konferencje i odbiór medialny.
                      Ostatnio edytowany przez gizo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Jeśli któryś z internetowych szperaczy znajdzie nagranie z dzisiejszej konferencji prasowej Tuska, to bardzo proszę o wklejenie części dotyczącej wojny z kibolami i tymi, którzy rządowi w tej wojnie przeszkadzają a także fragmentu dotyczącego związków partnerskich i wewnętrznej PełOwskiej walce z homofobią

Warto obejrzeć, wysłuchać i skonfrontować ze zdrowym rozsądkiem.
                        Cyt. "OFMC kradnie przechodniom rowery, robi burdy w sklepach , bije i zaczepia przechodniów!"

Komentarz

• To z boku każdego tematu to fajny wynalazek.

Odpaliłem sobie dyskusje z 2006 roku i fajne kwiatki są, np.:

Zamieszczone przez Flip Zobacz posta
                          Tusk i wklejaj co chcesz IMO to człowiek który ma więcej rozsądku i troski o Polskę niż braciszkowie razem wzięci

Komentarz

• Ciekawa też wypowiedź Pawełka z listopada 2007

Zamieszczone przez Pawełek
                            Widzę, że same dobre wiadomości…

Ja tylko ponawiam apel do młodszej części piszących w tym temacie forumowiczów, skuszonej wcześniej wyborczą ofertą Platformy – patrzcie, proszę, uważnie co się dzieje, uczcie się i wyciągajcie wnioski.
                            Najlepsze kąski zapewne przed nami.
                            Jestem przekonany, że pójdziemy kiedyś zrobić ostateczny porządek wspólnym frontem i jak pisał Herbert „będzie czarno od mioteł i łopat”, ale raz na zawsze będzie posprzątane.

Foxx, Bracie – mogą Ci wirtualnie skoczyć na klawiaturę
                            A podług jakiej wykładni prawnej im się to marzy…

P.S.

Biedny eumenes…
                            Chamstwo i Arogancja.

Komentarz

• Zamieszczone przez VANAHAIM72 Zobacz posta
                              Jeśli któryś z internetowych szperaczy znajdzie nagranie z dzisiejszej konferencji prasowej Tuska, to bardzo proszę o wklejenie części dotyczącej wojny z kibolami i tymi, którzy rządowi w tej wojnie przeszkadzają a także fragmentu dotyczącego związków partnerskich i wewnętrznej PełOwskiej walce z homofobią

Warto obejrzeć, wysłuchać i skonfrontować ze zdrowym rozsądkiem.
                              Słuchałem to seplenienie w knajpie, także nie wszystko do mnie dotarło.
                              Z tego co usłyszałem, to za wszystko będzie możliwość karania mandatami chyba do 2000 do 3000 zł. i zakazami stadionowymi. Wojewoda będzie zamykał stadiony na wniosewk policji. Np. za przebywanie nie na swoim sektorze, czy miejscu, zasłanianie twarzy, też mandat od 2 do 3 tysi.
                              Spokoju mają strzeć zwiększone ilości policji, którzy będą mogli, w razie burd, przerwać mecz bez możliwości go wznowienia.
                              Ma to niby regulować jakaś specustawa.
                              Widać, że jego spece od PR kreują go na iron manna.

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
                                Widać, że jego spece od PR kreują go na iron manna.
                                tudziez twardego kibola z mlyna

Komentarz

Pracuję...
                                X