Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Obama złożył wieńce pod pomnikami, ale dlaczego pominął to miejsce ?
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...g_Monument.jpg

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
      pytasz o to co możliwe czy o to jak ja bym rozliczył?
      Czy powielanie sposobów rozliczeń w stylu lat 44-56 ma sens?

Zamieszczone przez Yob Zobacz posta
      O tym wcześniej nie słyszałem, że unijne urzędasy mają mieć prawo decydować o sprzedaży majątku danego państwa.
      No, skoro Grecy chcą kasy z międzynarodowej pomocy to muszą coś dać w zamian.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• A wysp przecież nie udało się odkupić ;]

Komentarz

• Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
            Na razie to temat tego tygodnia, a nie kampanii - już zdominowany przez obecność Kaczyńskiego na spotkaniu z Obamą. Zarówno politycy (Schetyna), jak i proreżimowi dziennikarzole (RMF) są zdziwieni, że przyjął zaproszenie. Wniosek - jaki był cel jego wystosowania?

Zamieszczone przez Foxx
            Jak to on
            Teraz już cały PiS idzie po bandzie:

- Najprawdopodobniej we wtorek PiS złoży wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie finansowania PO - mówi anonimowo osoba z kierownictwa partii. Komisja miałaby zająć się m.in. wypowiedzią Mariusza Kamińskiego, który zasugerował niedawno, że Platformę współfinansuje mafia pruszkowska.

To bardzo prawdopodobne. Jutro odbędzie się nasza konferencja w sprawie finansowania Platformy - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman, pytany o możliwość złożenia takiego wniosku. We wtorkowej konferencji ma wziąć udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.
            Opinia zbliżona do mojej: http://wszolek.salon24.pl/311300,bla...misji-sledczej chociaż sam jeszcze się wstrzymam. (z lekkim zaznaczeniem, że nie polecałbym budowania strategii na wybory na podstawie tej sprawy).
            Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Naprawdę postrzegasz to jako headline news?

Inna rzecz, że ruch PiS bardzo dobry - PO nie ma dobrego wyjścia w sprawie komisji. Konsekwentnie nie widzę śladu budowania kampanijnej strategii w oparciu o tą sprawę.
              Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Jeśli ktoś wyczai jakieś świeże sondaże, to proszę o wrzucenie. Szukałem, szukałem i nic.
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Naprawdę postrzegasz to jako headline news?
                  Tak. Myślę, że jednym z fundamentów kampanii PiS będzie pokazanie, że PO to już nie tylko partia 'mordo Ty moja', ale również finansowana przez Pruszków.

Inna rzecz, że ruch PiS bardzo dobry - PO nie ma dobrego wyjścia w sprawie komisji. Konsekwentnie nie widzę śladu budowania kampanijnej strategii w oparciu o tą sprawę.

1. Moim zdaniem bardzo zły.
                  2. Dziwne. Kamiński wysyła listy. Następnie udziela wywiadu. Następnie są wypowiedzi polityków PiS że to trzeba wyjaśnić i wypowiedź Jarka, że ma pełne zaufanie do Kamińskiego (czytaj absolutnie wierzy w te zarzuty). Teraz wniosek o komisję śledczą (wiadomo, że nie ma szans przejść czyli chodzi o zbudowanie symbolu). Przecież oczywiste jest to, że chodzi o udupienie PO. Każdy kolejny punkt jest ze sobą powiązany.

Jak w takim razie miałoby wyglądać budowanie kampanijnej strategii skoro ww. budowanie nim nie jest?

EDIT: Jaco w ciągu 2-3 dni powinien być comiesięczny sondaż Palade - za zeszły miesiąc PO i PiS 31%.

Komentarz

• Chyba nie myślisz, że na takie pytanie przed właściwą kampanią odpowiem (nawet jeżeli moje przypuszczenia okazałyby się błędne). Sprawdziłeś może daty tych listów Kamińskiego? Zwłaszcza pierwszego z nich? Goście z poprzedniej kadencji CBA mieli milczeć wobec takiego ciężaru spraw?
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Chyba nie myślisz, że na takie pytanie przed właściwą kampanią odpowiem (nawet jeżeli moje przypuszczenia okazałyby się błędne).
                      Nie wiem, zarobiony jestem. Skoro coś twierdze i przedstawiam argumenty, a Ty przeczysz to wypadałoby jakoś rozprawić się z moimi. "Nie, bo nie" mnie nie znokautowało .

Zamieszczone przez Foxx
                      Sprawdziłeś może daty tych listów Kamińskiego? Zwłaszcza pierwszego z nich?
                      Początek grudnia. Mr google podaje 9 grudnia.

Zamieszczone przez Foxx
                      Goście z poprzedniej kadencji CBA mieli milczeć wobec takiego ciężaru spraw?
                      1. Niech robią co chcą - przecież ja tylko twierdze, że to będzie jeden z głównych wątków kampanii, możliwe że nawet wiodący. Taką mam intuicję, dzisiejszy pomysł z komisją śledczą (hipotetycznie, gdyby udało się ją powołać to chyba jest pozamiatane co jest tematem wiodącym) to potwierdza, więc zapytałem o wrażenia
                      2. Oczekiwałbym od gości z CBA, jako od profesjonalnych byłych funkcjonariuszy CBA najpierw dojście do zarzutów Brody, a dopiero potem twierdzenie. Na razie mamy tzw. 'lekki kibel', bo tych zeznań z tego co wiadomo, nie widzieli... Nie chodzi o to, że problemu nie ma. Drzewiecki to ciemna postać więc nawet bym się nie zdziwił. Chodzi o wyruszanie na bardzo poważną wojnę...... z koktajlem mołotowa w ręku.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                        Nie wiem, zarobiony jestem. Skoro coś twierdze i przedstawiam argumenty, a Ty przeczysz to wypadałoby jakoś rozprawić się z moimi. "Nie, bo nie" mnie nie znokautowało .
                        W szachach nie występuje motyw nokautu

Początek grudnia. Mr google podaje 9 grudnia.
                        Polecam skuteczniejszy research. Na początek może być na blogu Wszołka
                        (...) Chodzi o wyruszanie na bardzo poważną wojnę...... z koktajlem mołotowa w ręku.
                        Ważne, gdzie się go rzuci... i w jakim momencie. Tradycyjnie... zobaczymy

Komentarz

• Obadamy.

Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                          "Państwo Polskie jest dziadowskie". Cóż, pewnie chłop ma racje tyle, że nikt sie nie będzie nad tym zastanawiał, a PiS zostanie za to przeczołgany w mainstreamie 1500 100 900 razy. No, ale tematu nie ma co ciągnać, bo był grzany tutaj miliony razy, choćby w dyskusjach o rożnicy między PiS i PJN, a nawet pomiędzy elektoratami do których partie się odwołują.

Schetyna mówi nie komisji nadzwyczajnej ds. katastrofy w Smoleńsku. Koalicja wisi na włosku
                          "
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

W szachach nie występuje motyw nokautu
                            Oddania ruchu też nie

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                            Ważne, gdzie się go rzuci... i w jakim momencie. Tradycyjnie... zobaczymy
                            Czyli jednak kampania. Szczerze mówiąc jestem przerażony, że nie napisałeś, że Kamiński jednak miał faktyczny dostęp (widział) zeznania Brody. Czyli to jednak fakt, a nie wytwór mainstreamu.

Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                            Obadamy.
                            Hehe, tyle czasu i tylko coś takiego? Ze wszystkim się zgadzam. Mało tego fragment cytatu o czołganiu przyda się jeszcze jeżeli faktycznie PiS zrobi z tego clue kampanii.
                            Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Hehe, tyle czasu i tylko coś takiego? Ze wszystkim się zgadzam. Mało tego fragment cytatu o czołganiu przyda się jeszcze jeżeli faktycznie PiS zrobi z tego clue kampanii.
                              Losowo wrzuciłem. Mam zarchiwizowane i dorzucę w czasie kampanii.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

1. Niech robią co chcą - przecież ja tylko twierdze, że to będzie jeden z głównych wątków kampanii, możliwe że nawet wiodący. Taką mam intuicję, dzisiejszy pomysł z komisją śledczą (hipotetycznie, gdyby udało się ją powołać to chyba jest pozamiatane co jest tematem wiodącym) to potwierdza, więc zapytałem o wrażenia
                                .
                                Nie zgodzę się z tym że ten wniosek czyni z motywu mafii główny temat kampanii. Składanie "wniosków nie mających żadnych szans aby przejść" to specjalność PiSu. Czy 48 wniosek o odwołanie Kopacz czyni ze służby zdrowia temat wiodący? Niekoniecznie. A 127 próba odwołania Rostowskiego ma świadczyć że tą kwestią będą finanse? Też niekoniecznie. Sam mam wobec tego zwyczaju mieszane uczucia - niby jest to jedyna metoda żeby zwrócić uwagę opinii publicznej na problem, ale gdy powtarza się to samo po raz N-ty to wygląda to już groteskowo. Póki co wiedzą że wniosek nie przejdzie, więc tematu bezpośredniego dojścia do dowodów pewnie nie ma.

Jutro razem z wnioskiem ma być zdaje się konferencja ( dobry pomysł), być może dowiemy się czegoś więcej.
                                "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

Pracuję...
                                X