Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • W warstwie ideowej nie jesteśmy od siebie daleko - powiedział poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w rozmowie z "Faktem". - Biorę to poważnie pod uwagę - odpowiedział na pytanie, czy może powstać koalicja PSL z PiS.

  - Nie można wykluczyć, że PiS wygra te wybory. A wtedy pojawi się pytanie, czy PSL ma pójść do rządu z partią Jarosława Kaczyńskiego. Moja odpowiedź brzmiałaby wtedy: czemu nie! - mówił poseł PSL.

  Kłopotek tłumaczy, że PiS i PSL łączy wiele rzeczy, między innymi stosunek do tożsamości narodowej, do przeszłości. Także sfera gospodarcza-społeczna jest w obu partiach podobna.

  - W warstwie ideowej nie jesteśmy od siebie daleko - powiedział poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w rozmowie z "Faktem". - Biorę to poważnie pod uwagę - odpowiedział na pytanie, czy może powstać koalicja PSL z PiS.  Midzi, rozumiem, że zdajesz sobie sprawę że PSL to polityczna "dziwka" i nic nie zachwiało Twojej postawy, głosowania na PSL? Jeżeli dojdzie do koalicji PiS-PSL nie będziesz miał im tego za złe ?
  http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

  Komentarz


  • A czemu mam im mieć to za złe? PiS to nie jest moja bajka, ale będę musiał to jakoś przeżyć. Zdecydowanie wolę konfigurację PiS + PSL niż dopuszczanie Napieralskiego wraz z betonem SDRP do władzy. Po za tym ja nie głosuję na całą partię tylko na pojedynczego posła już któreś wybory z rzędu (tylko w 2005 nie wszedł), więc mogę mieć co najwyżej pretensje do tego posła, że postąpił tak a nie inaczej. Nie wiem czemu kogoś dziwi, że PSL może iść do koalicji z PiS? To wybór oczywisty i w pewnym sensie optymalny.

   Żeby do takiego czegoś mogło dojść to PiS musi wygrać przekonywująco (35+ %) co jest w tej chwili mało realne.
   Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez spotter_spotterow
    TV Zet

    Komentarz


    • Zamieszczone przez midzi
     A czemu mam im mieć to za złe? PiS to nie jest moja bajka, ale będę musiał to jakoś przeżyć. Zdecydowanie wolę konfigurację PiS + PSL niż dopuszczanie Napieralskiego wraz z betonem SDRP do władzy. Po za tym ja nie głosuję na całą partię tylko na pojedynczego posła już któreś wybory z rzędu (tylko w 2005 nie wszedł), więc mogę mieć co najwyżej pretensje do tego posła, że postąpił tak a nie inaczej. Nie wiem czemu kogoś dziwi, że PSL może iść do koalicji z PiS? To wybór oczywisty i w pewnym sensie optymalny.

     Żeby do takiego czegoś mogło dojść to PiS musi wygrać przekonywująco (35+ %) co jest w tej chwili mało realne.
     Okej, dzięki. Tyle tylko chciałem wiedzieć i jasnej deklaracji, że nic nie masz przeciwko rządom PiS
     http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

     Komentarz


     • Komentarz


      • Polsko-rosyjska wojna z atomem w tle:

       "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

       Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

       Komentarz


       • POLSKA PREZYDENCJA W PSIM GÓWNIE        "Skandal! Kuba Wojewódzki, profanator polskiej flagi, twarzą polskiej prezydencji"
        fota ( i nie są to bączki unijne ):


        text :
        Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
        Konfucjusz

        Komentarz


        • Zamieszczone przez fankaKibiców
         POLSKA PREZYDENCJA W PSIM GÓWNIE         "Skandal! Kuba Wojewódzki, profanator polskiej flagi, twarzą polskiej prezydencji"
         fota ( i nie są to bączki unijne ):


         text :
         http://forum.solidarni2010.pl/n,324,...ezydencji.html
         A czego się spodziewałeś, że premier dla którego "polskość to nienormalność" desygnuje reprezentanta który z godnością będzie cię reprezentował na arenie międzynarodowej? Musimy być europejczykami, cokolwiek to nie oznacza. A Kubuś jest idolem mas, a to, że nie nawidzi i flaga mu z gównem się kojarzy. No cóż, co to jego flaga?

         Komentarz


         • Ciekawy artykuł o polskiej prezydencji w Unii był w majowym "Uważam Rze". Sprowadzał się mniej więcej do tego do tego, że prezydentura ma być pełna PRu, dawania dupy ze strony rządu i w związku z tym uznana za krajowe i zagraniczne media za "świetną" oraz "pełną sukcesów". W każdym razie nic nowego.

          Komentarz


          • W Uważam Rze napisano też o tym, że prezydencja tak naprawdę bardzo niewiele zmienia w naszych stosunkach z Europą i jest to funkcja typowo reprezentacyjna. ;]

           Komentarz


           • koza

            Komentarz


            • Ballada o jednej Obywatelskiej( na melodię "Ballady o jednej Wiśniewskiej")

             Od lat wybory wszystkie wygrywa

             Większość rządowa, większość poselska

             Ta jedna partia, co się nazywa

             Platforma – jaka? Obywatelska!             Wspaniałe plany były Platformy

             Rządy łagodne i przyjacielskie

             Będzie dobrobyt, będą reformy

             Platformy – jakiej? Obywatelskiej!             Wiele dobrego obiecywała

             Przyszłość nas czeka szczęśliwa, sielska

             Ale z nich żadnej nie dotrzymała

             Platforma – jaka? Obywatelska!             Miała podatki wszystkie obniżyć

             Młodzież sprowadzić z ziemi angielskiej

             Lecz pod rządami jej trudno wyżyć

             Platformy - jakiej? Obywatelskiej!             Miały być drogi i autostrady

             Wzdłuż, wszerz, na ukos, z Gdańska do Bielska

             Ale nie będzie, nie dała rady

             Platforma – jaka? Obywatelska!             Uczciwe państwo też obiecane

             A tu afery co rusz złodziejskie

             Zręcznie pod dywan pozamiatane

             Platformy - jakiej? Obywatelskiej!             Aż w końcu naród, z Helu po Tatry

             Straci cierpliwość swoją anielską

             No i przegoni, na cztery wiatry

             Platformę – jaką? Obywatelską!
             Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
             Konfucjusz

             Komentarz


             • Zamieszczone przez gem
              TV Zet
              Zet to jest Eurozet, Agora ma TOK FM.

              Jest jeszcze takie coś:

              "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

              "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

              Komentarz


              • Hrabia do Obamy :

               „Chciałbym wszystkich powitać na roboczym DINERZE”, zaczął swoje przemówienie Prezydent Komorowski.

                 „Chciałbym wszystkich powitać na roboczym DINERZE”, zaczął swoje przemówienie Prezydent Komorowski.  ...               Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

               Komentarz


               • Z. myślę, że Paweł Lisicki odpowiedział na twoje pytanie(przynajmniej częściowo):

                Kto szkodzi śledztwu

                Dla jasności przypomnę fakty. Tydzień temu w wywiadzie dla tygodnika „Uważam Rze” Mariusz Kamiński powiedział, że według zeznań świadka koronnego były skarbnik Platformy Obywatelskiej miał związki z mafią.

                Zarzucił też prokuratorom brak niezależności. Wskazał na śledztwa, których przebieg trudno wytłumaczyć inaczej niż właśnie politycznym uwikłaniem przedstawicieli systemu sprawiedliwości. Wszystkie te twierdzenia znalazły się w wysłanych wcześniej listach do prokuratora generalnego. Wydawałoby się, że tak poważne zarzuty, i to dotyczące rządzącej partii, powinny wywołać wstrząs. A przede wszystkim skłonić media do ich zbadania.

                Pierwszą reakcją, z którą się zetknąłem, były niechęć i odrzucenie. Słowa byłego szefa CBA miały być, słyszałem w radiu, próbą obrzucenia błotem i utaplania w szambie. Brr… Cóż, jeśli ktoś w czymś się tapla, ośmielam się zauważyć, to z pewnością nie Kamiński, tylko raczej ci, których wskazane przez niego zeznania dotyczą.

                Reakcja druga to lekceważenie. Przecież, pouczono mnie, Kamiński nie powiedział nic nowego. Wszyscy to wiedzą. Drzewiecki, narkotyki, mafia, pieniądze? To po prostu zbiór banałów niewart uwagi. Poza tym, jak znowu się dowiedziałem, sprawy poruszone przez Kamińskiego albo już zostały wyjaśnione, albo też wcale ich nie było.

                Zresztą, i to była kolejna interpretacja wywiadu, nawet gdyby w zarzutach Kamińskiego było coś na rzeczy, to jest on politykiem i dodatkowo ubiega się o ponowny wybór do Sejmu, więc wszystko, co mówi, robi, myśli i odkrywa, podyktowane jest niskimi, egoistycznymi pobudkami. Tu wprawdzie nieco się zdziwiłem, bo przecież w systemie demokratycznym w związku z cyklicznością wyborów polityk zawsze albo walczy o stanowisko w przyszłości, albo stara się zachować zdobyte w przeszłości. Gdyby wiarygodność polityka miało podważać to, że walczy o głosy, to w ogóle i z zasady trzeba by przyjąć, iż politycy są kłamcami. I może ten wniosek nie byłby całkiem pozbawiony podstaw, chociaż akurat to chyba nie Donald Tusk powinien go wyciągać. Jeśli wszakże nie przyjmować dodatkowej przesłanki – a mianowicie, że w przypadku Platformy fakt kandydowania nie obniża czyjejś wiarygodności, a w przypadku PiS obniża, teza wysuwana i broniona przez niektórych przedstawicieli mediów prorządowych – to słowa premiera same sobie przeczą.

                Na koniec dowiedziałem się z ust prokuratora generalnego, że w zarzutach Kamińskiego jest trochę prawdy. Towarzyszyła temu jednak od razu sugestia, że były szef CBA zaszkodził śledztwu.

                No to proszę mi teraz wytłumaczyć, jak to jest, że w ujęciu sprawców przestępstw może przeszkodzić ujawnienie faktów, które, jak mi przez tyle dni wmawiano, po pierwsze, nie miały miejsca, po drugie, były znane, po trzecie, nie miały znaczenia, po czwarte, zostały wymyślone, a po piąte, miały służyć zaspokojeniu żądzy władzy.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎