Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez adamkoz7 Zobacz posta
    Nazwales idiota czlowieka legende,symbol Solidarnosci..on walczyl o wolna Polske i demokracje gdy ty tornister nosiles..nieladnie...
    O wypraszam sobie! Tornister nosili za mnie: tatus, mamusia i babcia Nie rob ze mnie pakistanskiego szczyla
    ...

Komentarz

• Zamieszczone przez adamkoz7 Zobacz posta
      Nazwales idiota czlowieka legende,symbol Solidarnosci..on walczyl o wolna Polske i demokracje gdy ty tornister nosiles..nieladnie...
      Pomijając pisownię polską...

Być może jesteś nieświadomy tego co piszesz. Jeśli chcesz poczytać i zobaczyć na zdjęciach ludzi, którzy rzeczywiście walczyli o wolną Polskę w pełnym słowa "wolną" znaczeniu, odsyłam do kiosku po Rzeczpospolitą, co tydzień w środę.
      http://www.sppw1944.org

PamiętajMY

"To jest warszawska sprawa, jak sądzę: tu należy szukać wyjaśnień w problemach i tradycjach naszego miasta, w jego nastrojach i kolorycie. Stara, klasyczna, detektywna szkoła zawodzi w takich wypadkach, gubi się w jaskrawościach warszawskich sytuacji i warszawskich temperamentów."

Komentarz

• Ej, ale nie kopcie go wszyscy na raz. Dawno tutaj nie było nikogo nowego, a Wy od razu huzia na józia, wszyscy na raz. Pojedynczo i gęsiego, Foxx pierwszy
        ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Pełne gacie klasy panującej

Uzależniłem się od starych dzienników telewizyjnych ze stanu wojennego, które oglądam codziennie na dożywającej swych dni TVP Historia. Najpierw, rano, przypomnienie DTV z analogicznego dnia 1984 roku, a potem TVN 24, Tok FM i inne współczesne szczekaczki.

Od miesięcy nie mogę się nadziwić, jak niewiele się zmienia po zmianie kanałów. Ta sama jedność polityczno-moralna przesuwającego się przed kamerami korowodu autorytetów, identyczny obraz władzy, która w ciężkim trudzie i wbrew zewnętrznym trudnościom zapewnia obywatelom ciepłą wodę w kranie, i opozycji, która "dzieli Polaków", podburza i usiłuje "zdestabilizować". I to samo codzienne demaskowanie, że "przecież", nie dajmy się nabierać, tym wichrzycielom chodzi tylko o władzę, dla władzy destabilizują i chcą zniszczyć Polskę.

Czy Państwo wiedzą (pamiętają), co było słowem kluczowym języka, którym władza schyłkowego PRL opisywała się sama? "Legalność". To była władza "legalna", bo uznawana przez wszystkie rządy i instytucje międzynarodowe. Zbrodnią główną po wielokroć każdego dnia zarzucaną "Solidarności" było to, że kwestionowała cały "legalny" porządek, judziła Polaków przeciwko "legalnemu" państwu. Zbrodnią pomniejszą, że dla tych działań usiłowała "wykorzystywać politycznie" rozmaite "pewne problemy" społeczne, które władza mozolnie i rzetelnie rozwiązywała - braki w zaopatrzeniu sklepów, spóźniające się pociągi... O nie, nie sądźcie, perswadowali z politowaniem eksperci z DTV, że gdyby "Solidarność" kiedyś doszła do władzy oczywiście, nie dojdzie, bo społeczeństwo mamy mądre, ono wie i się na pewno nie da takim jałowym wichrzeniem otumanić, ale tak teoretycznie gdyby kiedyś doszła do władzy - to nie myślcie, że od tego przybędzie w sklepach towarów! O nie, nie przybędzie, i pociągi też nie będą kursować lepiej! Jest jak jest, może nie idealnie, ale ta władza się przynajmniej stara, coś tam zapewnia, mamy pewną stabilność i bezpieczeństwo, a ci, którzy podnoszą rękę na cały legalny porządek państwa, co mają do zaoferowania?
          czytaj dalej

Naprawdę niesamowite jest to, jak nawet w drobiazgach, w chwytach retorycznych, "elity" III RP kopiują do złudzenia "elity" schyłkowej PRL. Pamiętam z połowy lat 80-tych wywody niejakiego Koźniewskiego, dość typowego dla owych czasów medialnego autoryteta, że w PRL, wbrew oskarżeniom wichrzycieli (to jedna z nielicznych różnic: wtedy nie istniało jeszcze słowo "populista", propaganda mówiła właśnie o "wichrzycielach") istnieje pełen pluralizm światopoglądowy. Tak, pełen pluralizm! Ten pluralizm polega na tym, że władzę ludową popierać można z różnych pozycji. Najwartościowsi, oczywiście, popierają ją dlatego, że są marksistami, ale przecież są i tacy, którzy nie będąc marksistami, doceniają fakt, iż władza ludowa zapewnia nam pokój i dobre stosunki z sąsiadami. Są i popierający władzę ludową katolicy, i nawet endecy, którzy doceniają, że ta władza przywróciła Polsce ziemie zachodnie, które "Solidarność" chciałaby oddać swym mocodawcom z Monachium. Tak, pełen pluralizm, można w PRL głosić dowolne poglądy, pod jednym tylko warunkiem, że się uznaje legalny porządek prawny, jedyny możliwy, bo wynikający z obiektywnych praw światowej geopolityki, i nasze takież same sojusze... A to, że nie są tolerowani tacy wichrzyciele, którzy negują ten legalny porządek, podnoszą rękę na państwo polskie, no, to nie jest wcale brak pluralizmu, to jest oczywisty w każdym legalnym państwie wymóg respektowania prawa...

No, proszę sobie porównać streszczone tu brednie Koźniewskiego z tym, co wygaduje Jacek Żakowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", upierając się, że w mediach III RP jest pełny pluralizm, bo on na ten przykład popiera PO z zupełnie innych pozycji niż Lis, Wołek czy Władyka, a taka Wielowieyska to z jeszcze zupełnie innych... Proszę porównać to ze słowami, na przykład, Grzegorza Schetyny, wygłaszanymi u Moniki Olejnik, że ci z Krakowskiego Przedmieścia są "poza państwem"... Zresztą, z dowolnymi słowami dowolnych "autorytetów" włażących wam co dnia do mózgów z ekranów, głośników i szpalt oddanych służbie klasy panującej gazet.

Oczywiście, podobieństwa idą dalej i głębiej, retoryka to tylko naskórek. Podobny jest cały generalny układ państwa, które służy tylko utrzymaniu politycznej dominacji pewnej "klasy panującej", zresztą do dziś mniej więcej tej samej, która jest w panującym porządku "ustawiona", a dla reszty ma tylko albo kłamstwo, albo pogróżki - państwa kastowego, właściwie pozbawionego już motywacji ideologicznej (bo po stanie wojennym w komunizm to już nawet w KC prawie nikt nie wierzył) ale za to opartego na niezwykle silnych powiązaniach interesów grupowych, na rozmaitych Rysiach i Misiach, koncesjach i zezwoleniach, przymykaniu oczu, załatwianiu wzajemnych przysług. I z braku żywej ideologii motywującego konieczność zachowania status quo mniejszym złem - budzeniem strachu ciemnej masy przed rewolucją, że rewolucja naruszyłaby tę malutką stabilizację, zagroziłaby pustymi półkami i zimnymi kaloryferami. No i, oczywiście, naruszeniem sojuszy, które by niosło Bóg jeden (skądinąd przecież nieistniejący) wie jak straszliwe konsekwencje. Jaki ten Tusk jest, taki jest, ale nie będzie grzebał w tym zamachu, nie będzie ICH drażnił ani podskakiwał, to i wojny z ruskim nie spowoduje... Przepraszam, to już przebicie do dzisiejszych czasów. Trudno doprawdy oddzielić, tak uderzają podobieństwa.

A w tym wszystkim - najbardziej uderza podobieństwo zachowania tej "elity". Zdolnej, jak to pisał śp. Jerzy Dobrowolski, jedynie do "naprzemiennego odczuwania strachu i pogardy". Gdy sondaże uspokajają, że "pisowcy" nie mają szans do władzy wrócić, dominuje pogarda. Mohery, stare baby zawodzące pod krzyżem, oszołomy, "polityczny plankton"... Śmietnik historii, ha, ha, a my tu Europa, my - modernizacja, i młodzi, wykształceni, z większych miast - z nami! Ale i w tej pogardzie niepokój: no, coś dawno już powinni zginąć, a jeszcze nie zginęli. Uparte chamstwo... Przecież już tyle razy mówiliśmy, że już po nich, że ich nikt nie chce, że my elita, a to-to wciąż istnieje...

Ale gdy sondaże drgną - spod pogardy wyłazi strach. Panika. Zabić, zniszczyć, zgnoić. Powiedział: Gabon! Słyszeliście wszyscy, obraził Gabon, oszołom jeden, faszysta przeklęty, populista, no, to teraz, panie profesorze, panie redaktorze, prawda, że już koniec z nim, prawda? Tak, tak, Polacy mają tego dość. Polacy mają dość tej żałoby, tego Smoleńska, politycznej gry trumnami, a poza tym... Powiedział, że Ślązacy to Niemcy! Obraził miliony Ślązaków, no, teraz to już po nim... A teraz - powiedział o "Biedronce", ośmieszył się, skompromitował ostatecznie, no, już go nie ma! Powiedział... nieważne, coś tam zacytował, grunt, że pani Herbertowa protestuje, obraził wielkiego poetę... tak, pani redaktor, Polacy już go mają dość, już rzygają tym Smoleńskiem, przecież wszyscy wiemy, że to pijany pilot, a Rosjanie to nasi przyjaciele, a premier to przyjaciel naszych przyjaciół, o, Polacy już mają serdecznie dość tego wszystkiego, to tylko garstka staruch pod tym krzyżem, Polacy, zdrowy trzon społeczeństwa, to odrzucają...

Sami przecież nie wierzą w te codzienne zaklęcia. Klasa panująca z dnia na dzień ma z tego strachu coraz pełniej w gaciach. U Lisa w TVP czy u Żakowskiego w Tok FM, czy o Olejnej w TVN, pewność siebie coraz bardziej udawana, a spod niej wyłazi coraz większa panika, bo im więcej tych zaklęć, tym perspektywy bardziej mgliste. Ja ich przecież - co ja gadam ich, ja was pamiętam z tamtych czasów. Gdybyście się nie bali, gdybyście sami wierzyli w to, co mówicie, nie byłoby tych seansów nienawiści, bo po co? Co władzy, która się czuje pewnie, przeszkadzałyby znicze czy kwiaty? Co by takowej przeszkadzało mówić prawdę, a nie bredzić, że tłum, który szczelnie wypełnił plac Zamkowy i pół Krakowskiego Przedmieścia to 6000 osób, i ośmieszać się, że w takim razie statystyczny oszołom przyniósł pod Pałac 1,67 kg zniczy (licząc ich wagę po wypaleniu) i podpisał się pod petycją o pomnik dwa i pół raza.

To, co się wyrabia po obchodach rocznicy niektórych zniesmacza. Innych oburza. Lawina obelg i oskarżeń, zbiry ze straży miejskiej ganiające ludzi kładących na ulicy tulipany... A mnie się tylko śmiać chce. Już tylko śmiać - Już się nawet nie wykłócać, nie punktować kłamstw, nie prostować krętactw, tylko wesoło jak dzieciak powtarzać do nadętych mędrków ze studia: "a wy macie pełne gacie, a wy macie pełne gacie"...

I słusznie się robicie ze strachu, powiem wam. Bo przecież cała wasza pozycja, posady, pensje, prestiż, wszystko to wyłącznie z oddania tej rządzącej bandzie Rysiów, Mirów i ich przypleczników. A ta banda siedzi na narastającej kupie długów jak na tykającej bombie. A ten naród, którym tak gardzicie, niby wciąż się daje rolować w każdą stronę, ale cholera go wie, bo to po chłopsku skryte, nieufne, niby milczy i siedzi cicho, a jak mu michy zabraknie, w każdej chwili może się w mordę odwinąć. A przecież zabraknie jak nic, i jak wtedy ciemnocie wytłumaczyć, że to kryzys światowy, że rząd nic temu nie winien, że budżet napięty ("no, cham się uprze i mu daj - a skąd wezmę, jak nie ma?"). Więc tak siedzą sobie elity w studio i się przekrzykują, jak bardzo przecież wszystko jest oczywiste, a podskórnie czują, że nic (słowo na k) nie jest oczywiste, bo jak w opowiadaniu Lema, w szafie gorylium siedzi i jak z niej wyjdzie... !!!

Jak wyjdzie, i jak nagle pogoni Donka z całą jego ferajną, to co z wami będzie? Słusznie się tego boicie, tak powiem, bo jest nadzieja, że tym razem Polacy już tacy głupi się nie okażą, i żadnej "grubej kreski"-bis nie będzie.

Rafał A. Ziemkiewicz

źródło informacji: FELIETONY INTERIA.PL
          "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Ilustracją muzyczną do postu Fiziego niech będzie stary kawałek z 1981 roku

http://www.youtube.com/watch?v=jeGL2K4JN0g
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Zajacc
              Niesioł na Polsat News mówiący o Platformie jako jedynej partii z konkretnym programem politycznym i planami reform w kontekście wklejanych tu nie dawno wypowiedzi z 2001
              A pytali go jakie konkretnie reformy zrobili?

Bo nikt mnie nie chce uświadomić

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta

emerytalną ...
                Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

VAT zreformowali.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

na pewno zreformowali 10 zobowiązań wyborczych

"No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• jeśli walką można nazwać jebani najtańszych kurew podstawianych przez mietka, to lew zasłużył sobie na medal kongresu i tytuł bohatera armii czerwonej...obstawiam, że ten drugi jest znacznie bliższy jego sercu
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PO
                        Polska zasługuje na cud gospodarczy

1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
                        2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
                        3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
                        4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
                        5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
                        6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
                        7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
                        8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
                        9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet

10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

Donald Tusk
                        czytam to i nie moge uwierzyc jak wiele udalo im sie zrobic

Komentarz

• Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
                          czytam to i nie moge uwierzyc jak wiele udalo im sie zrobic
                          Jesteś faszystą i dzielisz naród.
                          "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Pan Stefan chyba popadnie w niełaskę u szefostwa:

Gen. Sławomir Petelicki ma dość wątpliwe podstawy do pouczania kogokolwiek - oświadczył w piątek Stefan Niesiołowski (PO). Odniósł się w ten sposób m.in. do wypowiedzi generała, że PO miała taktykę w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. "Jest mi żal Niesiołowskiego" - skomentował Petelicki. Petelicki twierdzi, że widział sms-a, który politycy Platformy Obywatelskiej mieli otrzymać tuż po katastrofie smoleńskiej. Według Petelickiego brzmiał on: "Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił".
                            Piątkowa "Rzeczpospolita" przywołuje wypowiedź gen. Petelickiego dla Onet.pl. W rozmowie z portalem generał stwierdza, że taktyka określona w sms-ie jeszcze się nie rozsypała, bo wciąż niektórzy politycy ją powtarzają. Ostatnio, mówił generał w rozmowie z Onet.pl, niemal dosłownie w TVN24 tezę z sms-a przytoczył Stefan Niesiołowski.
                            "W związku z ustawicznym szkalowaniem rządu RP i Ministra Obrony Narodowej przez gen. Sławomira Petelickiego, a ostatnio zajmowaniem się moją skromną osobą (+Rz+ z 15 kwietnia 2011 r.) pragnę przypomnieć, że gen. Petelicki ma dość wątpliwe podstawy do pouczania i krytykowania kogokolwiek. Był bowiem tajnym współpracownikiem służb specjalnych Polski Ludowej. W latach siedemdziesiątych gorliwie zajmował się rozpracowywaniem niepodległościowej prasy emigracyjnej w Nowym Jorku, a w latach osiemdziesiątych pracował na odcinku w/w prasy w Skandynawii" - napisał Niesiołowski w oświadczeniu przesłanym w piątek PAP.
                            Petylicki powiedział w piątek PAP, że jest mu żal Niesiołowskiego. "Jest mi żal pana marszałka Niesiołowskiego, że takiego zasłużonego człowieka wykorzystuje się do walki z moją osobą. Mam pretensje do zwierzchników pana marszałka w Platformie, że nie mają szacunku dla siwizny. Uważam, że ci młodzi ludzie jak pan Donek, Graś i Arabski powinni mieć szacunek dla siwizny i nie wysyłać pana Niesiołowskiego z taką misją" - powiedział Petelicki.
                            Według niego, Platforma do takich "niecnych celów" powinna wykorzystać nie Niesiołowskiego, lecz rzecznika rządu Pawła Grasia. "Oni powinni wystawiać Grasia, który był w radzie mojej fundacji GROM i który dzięki mojej osobie został przyjęty na szkolenie do Amerykanów" - powiedział Petelicki.
                            B. dowódca GROM zasugerował także Niesiołowskiemu, aby swoje piątkowe oświadczenie wysłał m.in. do byłych prezydentów: Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego.
                            "Sugerowałbym panu marszałkowi Niesiołowskiemu żeby to oświadczenie wysłał do pana prezydenta Lecha Wałęsy, który był uprzejmy odznaczyć mnie Krzyżem Oficerskim i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Zasługi za Dzielność. Powinien wysłać to oświadczenie także do pana premiera Jerzego Buzka, na którego wniosek pan prezydent Aleksander Kwaśniewski mianował mnie generałem brygady. Powinien to oświadczenie wysłać także do Amerykanów, którzy odznaczyli mnie dwoma odznaczeniami bojowymi i nadali honorowe członkostwo m.in. w Navy Seals" - powiedział Petelicki.
                            Petelicki o rzekomym sms-ie skierowanym do posłów PO mówił m.in. w czwartkowym "Super Expressie". "Gdy pokazałem moim znajomym z Platformy - w celu uniknięcia możliwych przekłamań - raport zespołu ekspertów niezależnych, który skonsultowaliśmy z ekspertami amerykańskimi i brytyjskimi, jeden z tych polityków pokazał mi wtedy tego sms-a. Powiedział mi, że nie podejrzewał wcześniej, iż mógł być tak bardzo manipulowany w sprawie śledztwa przez rząd" - mówił.
                            http://fakty.interia.pl/polska/news/...dgryza,1625824

"
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
                              Jesteś faszystą i dzielisz naród.
                              ja jestem tylko narratorem

Komentarz

• Mnie zastanawia kiedy tvn przestanie pieprzyć o tym, że w niedziele posłowie pis przebili się przez barierki. Mija piąty dzień po rocznicy, i po raz piąty w głównym wydaniu faktów jest o tym mowa. Straszenie pisem i kampanię wyborczą po czas zacząć.

ps
                                o tym, że eksperyment z tu-154 powtórzono, ani słowa.
                                Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
                                quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

Komentarz

Pracuję...
                                X