Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • medrzec rzekl

  Wałęsa: Kaczyński chce zrobić zamach stanu

  Za moich czasów, kiedy byłem prezydentem, mówiłem, że oni (bracia Kaczyńscy – red.) próbowali dokonać zamachu stanu. Ale sprawy nie poszły w tym kierunku i dzisiaj znów zachowują się podobnie – mówił w "Faktach po Faktach" Lech Wałęsa. Dodał, że demokracja w Polsce jest zagrożona polityką prezesa PiS. – Tu powinien wejść prokurator i to od dawna – stwierdził.
  - To oni (Jarosław Kaczyński i PiS – red.) destabilizują i psują system. Podważają demokratycznie wybrane władze. Jednocześnie zmuszają nas do tego, by coś zrobić, by takie przypadki były opanowane przez prawo, sądy, prokuraturę bo tak być nie może – mówił wzburzony Lech Wałęsa.

  Jego zdaniem o tym, że Jarosław Kaczyński dąży do zamachu stanu świadczą demonstracje, takie jak w rocznicę katastrofy smoleńskiej i słowa wypowiadane przez prezesa PiS. - W tym w czym bierze udział (Kaczyński – red.), te transparenty, które są na jego zgromadzeniach, i to jakim językiem mówi, jak interpretuje zdarzenia… To chyba nic dodać, nic ująć. Tu powinien być prokurator i to od dawna – stwierdza były prezydent.

  - Przecież przeskakiwanie przez barierki, nie szanowanie prawa, nie szanowanie policji - to wszystko idzie w kierunku anarchii – argumentował Wałęsa.

  Lech Wałęsa pytany o to, kto jest winien zamieszania wokół tablicy pamiątkowej w Smoleńsku powiedział, że jest "zły na naszą stronę". - Rosjanie dali nam kamień jako pomnik. Pytali się co napisać na tablicy. Nie uzgodniliśmy tego. Przyjeżdża ktoś, wiesza jakąś tablicę w innym państwie, nie pyta się, jeszcze się obraża i ma pretensje. Nie jestem zły na MSZ, jestem zły na ludzi, którzy nie spytali się ministerstwa i innych tylko zawiesili jakąś tablicę w obcym państwie. Nie wolno tego robić – oświadczył były prezydent.

  Lech Wałęsa powiedział, że gdyby on przyjął taki scenariusz działania, to w latach 80. "byśmy komunizmu nie pokonali". - Nie tak się załatwia sprawy i to jeszcze z takim mocarstwem, sąsiadem, gdzie mamy tyle nierozwiązanych problemów. Tu się załatwia sposobem, mądrością, argumentami a nie siłą – mówił legendarny przywódca Solidarności i ocenił, że w jego odczuciu zamocowanie tablicy w Smoleńsku to "prowokacja w stosunku do Rosji".

  Według Lecha Wałęsy prezydent Bronisław Komorowski zrobił bardzo dobrze jadąc 11 kwietnia do Rosji na spotkanie z Dimitrijem Miedwiediewem. – I przeprosiłbym za polskie nielogiczne zachowanie i jednocześnie zwrócił uwagę: proszę pana, musimy coś zrobić, aby ludzie się nie niecierpliwili, aby nie byli zmuszani do takiego ruchu – my wcześniej uzgodnijmy, zawieśmy żeby nie dawać pretekstu ludziom niepoważnym – wyjaśniał Wałęsa.

  Według byłego prezydenta Komorowski załatwił sprawę tak, jak to trzeba było zrobić. - Musimy teraz poczekać na efekty – dodał.

  Komu pomnik, a komu nie?

  Lech Wałęsa pytany o to czy i gdzie powinien stanąć pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej powiedział, że jego zdaniem trzeba rozdzielić zmarłych na dwie grupy. – Tych, którzy są sprawcami tego nieszczęścia od tych, którym ten los zgotowali – stwierdził Wałęsa i dodał, że "uczcić trzeba wszystkich, ale nie wszystkim stawiać pomniki bo im się nie należy".

  Według byłego prezydenta jedną z osób, której nie powinno postawić się pomnika jest Lech Kaczyński. - Wiem, że o zmarłych nie mówi się źle, więc nie chciałbym mówić, ale niech nie przypisują mu (zmarłemu prezydentowi – red.) jakiś efektów dla Polski. Pokłócił stosunki z Niemcami, pokłócił stosunki z Rosją. Wszędzie się kłócił i destabilizował i za to chcemy pomniki stawiać? Bądźmy poważni – stwierdził Wałęsa.

  - Jestem zdecydowanie przeciw pomnikowi dla Lecha Kaczyńskiego. Nie zasłużył sobie. Zasłużył sobie jedynie śmiercią, że zginął – uciął były prezydent.

  Lech Wałęsa za dwa tygodnie uda się do Tunezji, gdzie z grupą mędrców będzie doradzał jak przeprowadzić w tym kraju demokratyczne zmiany.
  Ta rewolucja chyba nie wymaga skoku przez płot, tylko innej taktyki – ocenił Wałęsa. Przyznał, że na razie dokonuje rozpoznania. - Dopiero potem można wyciągnąć wnioski co należy poprawić w pierwszej kolejności, co w drugiej, a czego nie ruszać – stwierdził Wałęsa.

  - Wiem, że podobnie jak u nas, jest potrzeba solidarności. Ale solidarności, która po pierwsze poprawi prawo, po drugie zachęci ludzi do wyborów i do kandydowania w dobrych wyborach. Po trzecie przypilnuje związki zawodowe, by ludzie się zmienili i inaczej zachowywali: częściej zdawali relacje z tego co robią, co tworzą i jak to wszystko poprawić – ocenił były prezydent.

  – W całym świecie mnie pamiętają jeszcze z tamtej rewolucji (przemian w Polsce – red.). Tam gdzie jest ciężko, to ludzie przypominają sobie, że jest taki człowiek, który jakoś sobie radził z tymi wyzwaniami, a nazywa się Lech Wałęsa – powiedział były prezydent.
  powinni tego medrca tzn metka zatrzymac sobie w Tunezji, niech im rzadzi i prawi

  Komentarz


  • Miej litościwy Boże Tunezyjczyków w opiece.

   Jak im Wałęsa z Kwaśniewskim i Cimoszewiczem demokrację zrobią to exodus Arabów nabierze tępa.
   Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

   Komentarz


   • Padłem

    Pitera
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
     Padłem

     FILMIK
     Oj chyba już nie będzie komentował.

     Komentarz


     • Znalazł się kolejny wybitny specjalista od poezji:
      http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zdrad...wiadomosc.html

      Czy tego idiotę ktoś bierze na poważnie?
      Bóg z Nami, choj z Nimi.
      Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez StMo Zobacz posta
       Lepper składa doniesienie do prokuratury na organizatorów pikiety pod Ambasadą Rosyjską 9 kwietnia 2011 r

       http://niezalezna.pl/9168-lepper-don...tra-lisiewicza

       A Lisiewicz odpowiada beżowemu.

       http://niezalezna.pl/9175-lisiewicz-odpowiada-lepperowi

       Lisiewicz w swoim stylu       Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
       Oj chyba już nie będzie komentował.
       To jest oryginał?
       "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

       Komentarz


       • Zamieszczone przez hmB. Zobacz posta
        To jest oryginał?
        tak!
        ciekawe czy komentarz byl ze studia w Warszawie czy z New Jersey

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Jerzman Zobacz posta
         Czy tego idiotę ktoś bierze na poważnie?
         60% społeczeństwa

         Komentarz


         • http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...rozsze,1625360

          Parkowanie w Wawie będzie droższe... .

          To też wina drożejącej ropy Haniu?

          Że taka baba wygrywa w pierwszej turze ... .


          UB, SB, FB - co następne?

          Komentarz


          • Monika Olejnik: : Czy w tych czterech latach prezydentury Lecha Kaczyńskiego nic pan pozytywnego nie znajdzie, panie prezydencie, prawie pięciu.

           Lech Wałęsa: : Proszę panią, nie wystarczy mieć rację. On naprawdę w wielu przypadkach miał rację i nawet w stosunku do Rosji, tylko racja to raz, a realizacja to dwa, a skuteczność to dwa, a to, że sobie pogadał, że sobie życzenia zgłosił, no to każdy z nas ma życzenia, ale proszę to zrobić.


           ***** co za idiota....

           http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html
           ...

           Komentarz


           • Nazwales idiota czlowieka legende,symbol Solidarnosci..on walczyl o wolna Polske i demokracje gdy ty tornister nosiles..nieladnie...

            Komentarz


            • Nie Polskę tylko Polskie
             jest cynizm w skurwysynach...

             Komentarz


             • Zamieszczone przez adamkoz7 Zobacz posta
              Nazwales idiota czlowieka legende,symbol Solidarnosci..on walczyl o wolna Polske i demokracje gdy ty tornister nosiles..nieladnie...

              Prawie bym się nabrał.
              Jak powiedział stary góral
              będzie Polska aż po Ural
              za Uralem będą Chiny
              was nie będzie skur.wysyny!

              Komentarz


              • a mówiąc dokładniej to Otakie Polskie, tymi ręcami, nie chcoc ale muszonc podczas pomroczności jasnej
               http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

               Komentarz


               • O, widać nowy w temacie - no to jadziem panie Zielonka... tzn. Adamko

                http://foxx-news.blogspot.com/2008/0...i-niepokj.html
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                Komentarz

                Pracuję...
                X