Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dla mnie komiczne jest to, że Giertych niemiłosiernie wyśmiewany, obrażany, wyszydzany i walony w łeb przez tvny za czasów swojego ministrowania, dziś jest regularnym gościem tej samej stacji, w dodatku bardzo szanowanym. Jak jedna sprawa sądowa wytoczona Kaczyńskiemu zmienia ludzi niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - wczoraj śmieć dziś autorytet. Oby tak dalej durczoki i inne pajace
    Ostatnio edytowany przez Pan Kamil; [ARG:4 UNDEFINED].
    Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
    quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

Komentarz

• Znacie? To posłuchajcie...

http://1maud.salon24.pl/290011,polski-rzad-wg-szwejka

Polski rząd wg Szwejka

Zaledwie kilka dni temu ministra finansów nazywaliśmy Andrzejem P. Opinię publiczną informowano o woli postawienia mu zarzutów przez Prokuraturę Apelacyjną w Katowicach w sprawie wywierania nacisków na urzędników MF.Chodziło o nienaliczanie akcyzy na oleje techniczne w Rafinerii Trzebinia, które de facto trafiały prosto do stacji benzynowych jako olej napędowy do diesla. Stawką było 900 mln podatku akcyzowego. *Urząd Skarbowy akcyzę naliczył i wtedy zainterweniował pan minister**. Wysłał swojego podwładnego do US, co zaowocowało zmianą niekorzystnej decyzji fiskusa. Wyniki śledztwa były podstawą do przedstawienia wniosku o postawienie zarzutów Parafinowiczowi, ale Prokuratura Okręgowa w Katowicach wniosek kolegów z Apelacyjnej, uchyliła.

O szeregu ważnych spraw w ramach śledztw korupcyjnych wspominał były szef CBA, Mariusz Kamiński. Jak się okazuje, pytał w liście skierowanym do prokuratora Seremeta, dlaczego ważne śledztwa, które winny być wszczęte na podstawie ustaleń CBA, nie ujrzały światła dziennego. No i ujrzały. Błysnęły jak grom i …wniosku o postawienie zarzutów nie ma, sprawa chwilowo (mam nadzieje) zamieciona pod dywan.

Procedura była prosta, „Jakopaliwa kupowały je firmy z mafii paliwowej. Prokuratura wykazała, że cysterny z tej rafinerii jechały wprost na stacje benzynowe, gdzie oleje były wlewane do zbiorników oznaczonych literami ON. Rafineria zarabiała na tym, bo nie płaciła akcyzy. Firmy należące do mafii paliwowej zyskiwały, bo oleje technologiczne były tańsze od paliw objętych akcyzą. Według ustaleń prokuratury firmy kupowały oleje po 50-150 zł za tonę paliwa (wielokrotnie mniej, niż dobre paliwo), ale na fakturach oleje zamieniały się w ropę, a ceny rosły.”

Oskarżono prezesów Trzebinia SA: „ Główny oskarżony Grzegorz Ślak, były prezes Rafinerii Trzebinia SA nawet pozwał do sądu prokuratora Marka Wełnę, który przez wiele lat był szefem zespołu śledczych zwalczających mafię paliwową. Ślak przegrał ten proces. „.

Wróćmy jednak do pana ministra. Otóż w listopadzie 2008 roku skarżył się Gazecie Wyborczej, że agenci CBA zastraszają urzędników kontroli skarbowej. ***.Tymczasem zarzuty o naciskach w UKS w stosunku do Parafinowicza, dotyczą…tegoż listopada 2008! Zaiste, to ci zbieg okoliczności.

Czy kolejnym zbiegiem okoliczności jest fakt bliskiej znajomości z szefem ABW, Krzysztofem Bondarykiem? Obaj panowie pracowali w Erze i obaj pobierali stamtąd uposażenie już po nominacjach na swoje stanowiska przez rząd Tuska. ABW pewnie wiedziało o podejrzeniach CBA w stosunku do MF. W którym jak pamiętamy wszyscy, działy się dziwne rzeczy. W 2010 roku epilog jednej ze spraw finalizowało CBŚ „Policja i CBŚ zatrzymały dwóch pracowników departamentu wywiadu skarbowego Ministerstwa Finansów, którzy za łapówki mieli ujawniać informacje objęte tajemnicą służbową. informacje te ułatwiały prowadzenie działalności gospodarczej. „(marzec 2010)

Źle się dzieje w państwie, niekoniecznie duńskim. Jeśli zarzuty wobec tej współpracy Trzebini z mafią paliwową są zasadne( a wszystko na to wskazuje), to znaczy, ze nadal mafia paliwowa ma się świetnie. Mafia, której istnienia i powiązań pracowicie zaprzecza Komisja pod wodzą posła SLD.A wymiar sprawiedliwości w Polsce wymaga pilnych korekt.

Jeszcze gorszy wniosek nasuwa się w aspekcie uprawdopodobnionych nacisków z grona MF na zmianę decyzji o naliczeniu akcyzy. Bo oznaczałoby to, że to samo MF, które podatnikom każe zaciskać pasa i pozbawia go gotówki w OFE, po to by łatać dziurę w finansach publicznych, rezygnuje z należnych mu pieniędzy.900 mln złotych.

Gest MF i rządu Tuska jest znacznie większy. Jak wiemy, rząd zrezygnował z podatku Religi. Pod hasłem: zmniejsza się stawki ubezpieczeniowe. Stawki nie spadły, 700 mln zł nie wpłynęło na pokrycie kosztów leczenia ofiar wypadków drogowych do NFZ.O anulowaniu przez Pawlaka opłat za przesył gazu nie zapominając. Mogliśmy uzyskać 1, 2 mld złotych….To samo MF tnie wydatki na obiady dla dzieci(200 mln), zasiłki pogrzebowe itd.

Im dłużej, niekorzystne powiązania i zależności w gospodarce, ministerstwach, urzędach i wymiarze sprawiedliwości, będą bezkarnie trwały – tym gorzej dla nas wszystkich. Bo, mówiąc mocnym językiem pewnego sympatycznego wojaka „Nachalne są te ku... i bardzo zuchwałe" ( Jarosław Hasek, Przygody Dobrego Wojaka Szwejka)

* Według ustaleń prokuratorów zwalczających mafię paliwową Rafineria Trzebinia SA sprzedawała tzw. oleje technologiczne (np. płyn do oczyszczania węgla lub przeciwko korozji), jako olej napędowy do silników diesla. Te płyny nie były objęte akcyzą, a ich parametry tylko nieznacznie odbiegały od oleju napędowego. Jako paliwa kupowały je firmy z mafii paliwowej. Prokuratura wykazała, że cysterny z tej rafinerii jechały wprost na stacje benzynowe, gdzie oleje były wlewane do zbiorników oznaczonych literami ON.

**Kwestia wywierania bezprawnych nacisków na dyrektora UKS w Krakowie Marka Piątkowskiego, których elementem mogły być groźby odwołania go z zajmowanego stanowiska, jest jedną z wersji śledczych wyjaśnianych w toku naszego postępowania".

*** Piotr Perkins, szef wywiadu skarbowego, oraz wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz stwierdzają, że przesłuchania w CBA odbywają się z pominięciem procedur, agenci pytają inspektorów o wewnętrzne sprawy organów kontrolnych ministerstwa. Żądają też przekazania materiałów z kontroli od 2002 r. do dziś, w tym donosów od osób prywatnych, instytucji i innych służb np. ABW.

http://wyborcza.pl/1,76842,5972910,C...arbowego_.html

http://senior.fit.pl/uroda_seniora/p...re,44,1,0.html

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/byly-...wiadomosc.html

Zarząd rafinerii idzie pod sąd.
      Zabrali państwu 450 mln zł?

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,..._Finansow.html

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,...UkrEnergo.html

http://www.wprost.pl/ar/155335/PGNiG...e-z-Gazpromem/

http://bezdekretu.blogspot.com/2010/...ikwidacja.html
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

• To raczej do linków, dowcipów chyba powinno być, ale co tam. Wszak o głowę państwa chodzi:

Zamieszczone przez K. Feusette
        Kiedy mie pytajom, skont jestem, muwię – scałej polski, bo znam pszepis na bigos.

Dlatego żem zaprosił do narady bespieczeństwa narodowego, momęcik, sprawdzę w wikipedji, czy to się napewno tak piszę… no, prawie. O czym to ja, aha, całuję kiedyś duńskiego kaszalota, bo ot czegoś tszeba zacząć, a on mi muwi, że źle się dzieje w państwie. To ja NATO… nie, chyba coś pochszaniłem… to ja nato, że generał nam pomorze, bo to nie jest proces w sprawie wójka.

Strasznie mie zjehano, ale krytyka ma to do siebie, że spływa. W zeszłym roku wpadki, w tym roku wpadki, ludzie jusz się pszyzwyczaili. No, wienc wracajonc do polityki zagranicznej, czeba ją poruwnać do in wiatro, bo ma sęs wtedy, gdy jest sząsa, że dzieci bendom zdrowe i dobże wykrztałcone. Jak wały pszeciwpowodziowe, gdy miałem pszyjemność wizytowania terenuf zalanych. Nadmienię, isz zostawiłem tam szalig kibica, bo nie jestem z Poznania ani Skrakowa. Morze ktoś widział. Najwarzniejsze, że jusz mi się nie mylom płatnik neto z beneficjętem neto ani organizacja naroduw zjednoczonych z miendzywojewuckim funduszem walutowym. W karzdym razie nie zawszę.

Tak, wię, błąt to błond, zdażyło się. Cieszę się, że pan Rzakowski z „Polityki” napomknoł o dyslekcji Ajnsztajna, ale i tak rzałuję, że nie udało się sprawy zatuszować. Najpierw rześmy poprawili tylko „bólu” na „bulu”, czy tam odwrotnie, na stronie internetowej, bo ktoś nie wychfycił „nadzieji”, „Japoni” ani czterech interpunkcyjnych (cokolwiek to znaczy).

Pszemiły redaktor z Polsatu (przyjaciuł poznaje się w biedzie) odkrył, że Kaczyński tesz pisze niedobże – „obiat” zamiast „obiad”, a ja to powtużyłem. TVP podała, że mimo błendów moje słowa w ksiendze kądolencyjnej były „wyjątkowo piękne i podniosłe”, czyli też w pożątku. W TVN z koleji dobry był poliglogog, ktury muwił, że takie potkniencia bardzo ocieplają wizerunek. To dobrze, morze jak bendzie ciepło, ludzie zapomną, że obiecywałem wyjście naszych z Awganistanu do końca 2012 roku, a posiedzimy conajmiej dwa lata dłurzej.

Gożej, że Kaczyński jednak dobże „obiad” napisał, bo ta popszeczka, niby w liteże „te” czy „ty”, jak ja muwię, to jest ogonek od „y” w linijce wyrzej. Szlak by wtrafił. Dlatego uznaliśmy ze Słafkiem i Nałenczem, że jusz czas na orendzie, w kturym obiecam, że to koniec wpadek. Bo inaczej ciongle ktoś nierzyczliwy bendzie sobie rzartować z moich słuw, choćby były na prawdę pienkne i podnjosłe. To pisałem ja – prezydent. Albo prezydęt. Nie wię, jusz mam mentlik. Najwyrzej pszeproszę.
        ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Stary, to nie jest śmieszne, to jest tragiczne. Ten człowiek jest prezydentem tego kraju i ufa mu jakieś 60% ludzi, to o czymś świadczy. Nie wiem jak Wy, ale ja z tą Polską staram się mieć jak najmniej wspólnego.

edit:
          Premier odpowiada Kaczyńskiemu: Całą rodziną kupujemy w Biedronce
          wg2011-03-23, ostatnia aktualizacja 19 minut temu
          - Będziemy szukali wszystkich dostępnych metod, aby ceny nie były efektem wulgarnej, bezczelnej spekulacji - mówił Donald Tusk. Premier odniósł się też do słów Jarosława Kaczyńskiego, który określił Biedronkę jako "sklep dla najbiedniejszych". - Ja, rodzina i znajomi kupujemy w Biedronce - powiedział.
          Ile Ci dali, ej Kurwo, ile Ci dali.
          A tak serius, to się nazywa solidaryzm z elektoratem. Któremu po opłaceniu komornego, albo raty za wymarzone 40 m na osiedlu Derby 666, pozostaje już tylko na zakupy w sieci, która jeszcze na początku XXI wieku była uważana za synonim współczesnego obozu pracy, ale dzięki milionom wydaną na pr i reklame stała się ulubionym sklepem MWZWMiWoMM mimo, że to nadal to samo gówno, tylko teraz na kredowym papierze gazetki wydają.
          Ostatnio edytowany przez Jerzman; [ARG:4 UNDEFINED].
          Bóg z Nami, choj z Nimi.
          Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

Komentarz

• http://sondaz.wp.pl/title,Platforma-...wiadomosc.html na kim oni kuźwa te sondaże przeprowadzają ja dla tego Narodu już nie widzę nadzieji a tylko dużo bulu

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
            http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Komentarz

• Kogo interesują sondaże? Chyba głównie premiera. Jeszcze kampania się nie zaczęła, czuję, że będzie dobrze, jestem dobrej myśli.

Komentarz

• A ja nie bo jeżeli przejdzie 2 dniowy system wyborczy to może się okazać że noc między wyborami będzie nocą cudów i rudy z bandą POjebów znowu wygra a wtedy naprawdę zastanowię się nad emigracją

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
                http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Komentarz

• Jarosław miażdzy:

http://jaroslawkaczynski.salon24.pl/...adamie-malyszu

SZACUN się należy.
                  Bóg z Nami, choj z Nimi.
                  Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

Komentarz

• Pani Kurtyka pięknie odpowiada szmaciarzowi z GóWna
                    http://wpolityce.pl/view/8980/Kurtyk...zenia_IPN.html

Komentarz

• A u Morozowskiego... Misio Kamiński (dla odmiany)
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Tymczasem dziś w każdy z głównych programów informacyjnych możemy spodziewać się jazdy po Kaczyńskim za "biedronka jest dla najbiedniejszych". Oczywiście nie wspomną o dzisiejszym sprostowaniu Jarka.

Komentarz

• Kaczyński zobaczył, że akurat z Małyszem kłócić się nie ma sensu bo dał on Polsce więcej radości niż cały PiS razem wzięty to teraz zaczyna znów mówić, że to przez zakłamane media. Mnie media nie są potrzebne by również uważać, że zmarłych należy wspominać na cmentarzu czy w miejscu gdzie zginęli, a nie pod ich pracą. Ciszej nad tą trumną.

Komentarz

• Zamieszczone przez AUTO Zobacz posta
                            Kaczyński zobaczył, że akurat z Małyszem kłócić się nie ma sensu bo dał on Polsce więcej radości niż cały PiS razem wzięty
                            Małyszomanom z pewnością. Zarówno sportowym, jak i politycznym

Mnie media nie są potrzebne by również uważać, że zmarłych należy wspominać na cmentarzu czy w miejscu gdzie zginęli, a nie pod ich pracą. Ciszej nad tą trumną.
                            No to właśnie ciszej. Nikt w ostatnich dniach się Smoleńskiem nie zajmuje poza "Wyborczą", TVN i Małyszem (w odpowiedzi na pytanie, co by zmienił w swoim życiu).
                            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Kocham to - najpierw wypowiesz swoje mądrości, a na koniec "ciszej nad tą trumną".

Dla niektórych zbyt trudne do zrozumienia jest to, że Kaczyński regularnie jeździ do Krakowa i odwiedza grób swojego brata i bratowej, a spotkania pod pałacem mają wymiar symboliczny. Miejsce symboliczne, spotkania symboliczne i wydarzenia symboliczne - dla setek ludzi miejsce jednoczenia się, pamięci, miejsce niesamowitych wydarzeń, w którym należy się spotykać i pokazywać, że pamiętamy, że nie pozwolimy by sprawę zamieciono pod dywan.
                              Wiem, dla części naszego wspaniałego społeczeństwa liczy się tylko święty spokój, ciepłe kapcie i 2000zł każdego 10go na koncie, ale są również tacy, dla których wartości takie jak prawda, honor czy patriotyzm to nie tylko puste słowa. Są ludzie, którzy włączą tvn, kupią gw i łykają wszystko bez analiz czując się szczęśliwym z powodu przynależności do elity, a są też tacy którzy widzą co się dzieje i uważają za największe świństwo oskarżanie nieżyjących ludzi o spowodowanie katastrofy bez żadnych dowodów. Można wymieniać bez końca, ale po co, jeśli ktoś miał zrozumieć, zrozumiał już dawno, ci z klapkami na oczach wiecznie będą szczęśliwi.

ps
                              piękna bezpłatna reklama dla biedronki, ile razy już słyszałem tą nazwę z ust osób publicznych Donald powiedz, w której biedronie kupujesz.

Komentarz

• Malysz skonczyl jedna kariere to druga juz zaczyna...

Komentarz

Pracuję...
                                X