Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• http://wpolityce.pl/view/8907/Tajemn...eszkaniu_.html

Na balu u gubernatora Rostowa Natasza podchodzi do Rżewskiego:
    - Panie poruczniku, czy lubi Pan romanse?
    - O tak, madame. Zwłaszcza te z wprowadzeniem...
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez MAYDAY Zobacz posta
      a ja wczoraj wyłączyłem ten parszywy program lisa bo to nie na moje nerwy ja to bym te wszystkie pseudo autorytety żydowskie deportował do izraela albo wywiózł do lasu i kule w łeb zafundował jak tak dalej będzie to za 10 lat sie dowiemy że razem z niemcami wymordowaliśmy żydów
      Nieprawda kolego, tu sie mylisz, po pierwsze primo nie za 10 lat a najdalej za 3, a po drugie primo - nie razem z Niemcami, ale to my zmuszaliśmy biednych Niemców do mordowania Żydów. T. Gross w następnej książce ładne to wszystko opisze i zdemaskuje a wszelakie "autorytety" oczywiście to podchwycą )
      Niebiesko-biały herb...

Komentarz

• Prezydent uhonorował zasłużonych dziennikarzy. M. in. Stasiński, Pacewicz, Leski, Wołek, Urbański, Bajer, Gebert, Załuska:

"Za działalność na rzecz przemian demokratycznych, wolności słowa i wolnych mediów" gratulujemy szczególnie Tomaszowi Wołkowi. A za "dokumentowanie najnowszej historii Polski i upowszechnianie wiedzy o ważnych wydarzeniach historycznych i społecznych" Annie Bikont.
        http://wpolityce.pl/view/8875/Prezyd...__Zaluska.html

...czyli całowania salon w dupę ciąg dalszy.

i jeszcze z rynku mediów:

...Gość Niedzielny” liderem, Gazeta Polska do góry o 250 proc.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...ory-o-250-proc
        Ostatnio edytowany przez Noris; [ARG:4 UNDEFINED].
        "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
          ciekawe kiedy zakończy sie ten spektakl nienawisci do Polski, którego kolejne histeryczne odsłony oglądamy od paru miesiecy

Fragmenty mowy Rymkiewicza, którą miał zamiar wygłosić przed sądem 17 marca.

Wysoki Sądzie!
          Pełnomocnik powoda twierdzi, że to, co powiedziałem w sierpniu zeszłego roku „Gazecie Polskiej" było, po pierwsze, „nieprawdziwe", po drugie - „zniesławiające", wreszcie, po trzecie, „obraźliwe", a nawet „wyjątkowo obraźliwe". [...]
          Powiedziałem „Gazecie Polskiej", że redaktorzy „Gazety Wyborczej" są duchowymi spadkobiercami Komunistycznej Partii Polski, która propagowała idee Róży Luksemburg. A cóż w tym jest obraźliwego lub zniesławiającego? O tym, że Komunistyczna Partia Polski nie chciała odstąpić, wbrew wyraźnym poleceniom Dzierżyńskiego i Stalina, od tak zwanego „błędu luksemburgizmu", można się dowiedzieć z każdego podręcznika historii ruchu robotniczego, więc tym nie będę się tu zajmować. Jeśli zaś chodzi o duchowy spadek po Róży Luksemburg, to sprawa wygląda tak. Róża Luksemburg uważała, że małe państwa i małe narody, ze względu na ograniczone możliwości zbytu swoich produktów, nie mogą być samowystarczalne ekonomicznie, a więc muszą zniknąć - muszą zostać wchłonięte przez wielkie państwa i wielkie narody. Jak przewidywała tak zwana Bezsmiertnaja Roza (Nieśmiertelna Róża), te wielkie narody utworzą w Europie - jeszcze w epoce kapitalizmu - jedno wspólne, kapitalistyczne państwo, które po zwycięstwie rewolucji proletariackiej stanie się państwem komunistycznym. Stąd brała się odraza Róży Luksemburg, może nawet jej nienawiść, do małych narodów, takich jak Polacy, Gruzini czy Łotysze - samym swoim istnieniem przeszkadzały one bowiem w powstaniu tego wielkiego państwa przyszłości. Dlatego właśnie w roku 1905 uznała ona program odbudowy Polski niepodległej za „mistyfikację, obliczoną głównie na zdziczenie umysłowe w sferach nacjonalistycznej inteligencji polskiej". ... ta teoria Róży Luksemburg, przewidująca powstanie europejskiego państwa przyszłości jest obecnie podstawą istnienia Unii Europejskiej, jej fundamentalną ideą. Kto zatem - jak czynią to niewątpliwie redaktorzy „Gazety Wyborczej" - opowiada się za istnieniem Wspólnej Europy, ten, chcąc nie chcąc, a nawet nic o tym nie wiedząc, jest duchowym spadkobiercą Róży Luksemburg.
          ... powiedziałem, że ojcowie lub dziadkowie redaktorów „Gazety Wyborczej" byli członkami Komunistycznej Partii Polski. ... Miałem oczywiście na myśli tych najważniejszych redaktorów - tych, którzy „Gazetę Wyborczą" założyli i sformułowali jej cele polityczne. Że to były dzieci z rodzin komunistycznych, to jest w Polsce, jak to się mówi, tajemnicą poliszynela.
          ... powiedziałem „Gazecie Polskiej", że redaktorzy „Gazety Wyborczej" nienawidzą polskiego Krzyża oraz pragną, żeby Polacy przestali być Polakami. Dlaczego tego właśnie pragną, to już wytłumaczyłem - bo są wierni nieśmiertelnym ideom Nieśmiertelnej Róży Luksemburg. A skąd bierze się ich nienawiść do nas - tego nie wiem, nawet nie chcę wiedzieć. Ale ta nienawiść to jest rzecz niewątpliwa. Jeśli ktoś oskarża żołnierzy Armii Krajowej o to, że mordowali Żydów - to znaczy, że nienawidzi. Jeśli ktoś zamieszcza - jak zrobiła to „Gazeta Wyborcza" - wywiad z człowiekiem znanym z tego, że Polskę przedstawia jako psie gówno - to znaczy, że nienawidzi. Jeśli ktoś artykułowi o znieważaniu i biciu starych kobiet modlących się pod Krzyżem daje tytuł „Nocny happening pod krzyżem" – to znaczy, że nienawidzi.
          Ostatnio edytowany przez Noris; [ARG:4 UNDEFINED].
          "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
            Dziwi mnie, że się nie spotkałes, bo konstrukcja, którą zaprezentowałeś ma jeden - ale kluczowy - fałszywy punkt. Pieniadze inwestowane w drugi filar na żadnym etapie nie są "z budżetu", niezależnie od tego, w jakie papiery sa inwestowane. Nie wiem, skąd pomysł, by środki znajdujące się na indywidualnych kontach w niezależnych od państwa instytucjach finansowych określać budżetowymi.
            Ok, pieniądze do OFE idą z ZUSu. Ale:
            to nie jest niezależna od państwa instytucja finansowa. Dziurę w ZUSie zasypuje się budżetu. Z tego, co się orientuję emerytury w OFE, w razie np. bankructwa funduszu, też są gwarantowane przez rząd. W ostatecznym rozrachunku i tak pieniądze na emerytury lecą z budżetu. A ten, przez ów dziwny mechanizm, jest mocno nadwerężany.
            Nie twierdzę (nikt tego nie robi), że to załatwia sprawę deficytu, finansów itd. Potrzebna jest reforma i to jest poza dyskusją. Ten zabieg poprawia tylko pewien mechanizm a cała dyskusja wokół tego jest burzą w szklance wody. Tyle, że naruszono interesy rodzimej finansjery i to, mam wrażenie, rozdmuchało sprawę.
            Czy stracą na tym przyszli emeryci? Być może, ale nie jest to takie oczywiste. Czy straci na tym nasza gospodarka? Raczej nie, bo pieniądze inwestowane na giełdzie docelowo mają wzrosnąć. Czy zyska na tym budżet? To już dość skomplikowane obliczenia, ale z tych dostępnych dla ludu wynika, że tak I nie słyszałem, żeby ktoś z tym polemizował. Czy to rozwiązuje problem? Nie, ale nie mówimy o całych finansach, tylko o tym konkretnym jej wycinku. Na tym polu jest to nienajgorszy krok

Komentarz

• No ale właśnie dlatego systemy finansowe są nazywane systemami, że nie ma czegoś takiego, jak "wycinek". Do tego praktyka aktualnego rządu pokazuje, że on kasę ze wszystkich źródel "przejada" (przeznacza na bieżące wydatki), w nic nie inwestując. Po prostu huragan Vincent stosuje kreatywną księgowość.

Po drugie, owszem ZUS jest wspomagany z budżetu, ale państwo nie ma żadnej kontroli nad wydatkami tych pieniędzy - stąd sensownym pomysłem było rozwiązanie Gilowskiej, by działał na zasadach zwykłych jednostek budżetowych.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nie życzę sobie, by zabierali się za moje pieniądze, chociaż wystarczającym argumentem powinien być sam fakt... że są moje.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Panowie, jakie wasze pieniądze? Jakby były wasze to mielibyście do nich dostęp w każdej chwili, a nie jakąś mglistą obietnice, że za ileś tam lat dostaniecie po te pincet złotych.
                Czy OFE czy to inne chule, muje to jeden wielki wał, proste wyliczenia:

Pracujemy przez 40 lat od 25 do 65 roku życia, odkładamy do skarpety( niewierzymy w system bankowy) po 1000 pln miesięcznie(upraszczam, że tyle miesięcznie okrada nas Zus and Ofe). 40x12x1000=480000pln.
                Zakładając, że dostaniemy emeryture(dla dzisiejszych 20 i 30 latków) wysokości powiedzmy 1200pln i przeżyjemy do średniej statystycznej długości życia 71.3.
                Dostajemy 1200x12x6,3=89000pln
                Oddajemy zarządcą 393600.

Jakieś pytania?
                Bóg z Nami, choj z Nimi.
                Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jerzman Zobacz posta
                  Panowie, jakie wasze pieniądze? Jakby były wasze to mielibyście do nich dostęp w każdej chwili, a nie jakąś mglistą obietnice, że za ileś tam lat dostaniecie po te pincet złotych.
                  Czy OFE czy to inne chule, muje to jeden wielki wał, proste wyliczenia:

Pracujemy przez 40 lat od 25 do 65 roku życia, odkładamy do skarpety( niewierzymy w system bankowy) po 1000 pln miesięcznie(upraszczam, że tyle miesięcznie okrada nas Zus and Ofe). 40x12x1000=480000pln.
                  Zakładając, że dostaniemy emeryture(dla dzisiejszych 20 i 30 latków) wysokości powiedzmy 1200pln i przeżyjemy do średniej statystycznej długości życia 71.3.
                  Dostajemy 1200x12x6,3=89000pln
                  Oddajemy zarządcą 393600.

Jakieś pytania?

Taaa o ile sam fakt, że pieniądze nie są de facto nasze i składka emerytalna to czyste złodziejstwo to jednak się zagalopowałeś. Hint: Wylicz sobie pensję jaką byś musiał mieć by odprowadzać, w obecnym systemie 1000zl w ramach składki emerytalnej (tylko fundusz emerytalny nie rentowy,chorobowy, wypadkowy) zarówno po stronie prac. jak i Twojej. Zresztą do skarpety nie mógłbyś odkładać bo uja by Ci zostało ze względu na podatek inflacyjny. Musiałbyś wpłacicć na konto by chociaż zmniejszyć uderzenie inflacji nie mówiąc o jakimkolwiek zarobku
                  Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
                  http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

Panowie, jakie wasze pieniądze? Jakby były wasze to mielibyście do nich dostęp w każdej chwili, a nie jakąś mglistą obietnice, że za ileś tam lat dostaniecie po te pincet złotych.
                    Na lokacie też masz pełny dostęp w każdej chwili. Podobnie w funduszu inwestycyjnym (w sensie - razem z procentem na dzień wyjęcia kasy).
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• @Citlivu

Powiedz mi, na ile okradają pracodawcę, a dam Ci odpowiedz.
                      Pozatym to model, obrazujący pewną tezę, a model jak to model, bywa uproszczony.
                      Co do drugiego zarzutu zawsze można inwestować w waluty, metale szlachetne, wino czy sztukę nowoczesną(ja np. zbieram na ten obraz, wymiata: http://3.bp.blogspot.com/_UxMfEqpakX...ibic_wisly.jpg ).

Aby uzyskać to co w moim modelu dostaniesz od zus+ofe, wystarczy odkładać do skarpety 175pln.

Edit
                      @Foxx
                      Zrównujesz Ofe do lokaty? Lokate można w każdej chwili zerwać, a weż zadzwoń do nacionalenederllanden czy innego wintertura i poproś o "swoją" kasę, bo się właśnie dowiedziałeś, od swojego lekarza rodzinnego, że masz glejaka wielopostaciowego, zostało Ci trzy miesiące życia i chciałeś zaszaleć sobie w Vegas przed śmiercią( oczywiście przykład hipotetyczny, nie życzę Ci, broń Boże, tej strasznej choroby).
                      Ostatnio edytowany przez Jerzman; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Bóg z Nami, choj z Nimi.

Komentarz

Jakieś pytania?
                        Pytań w tym momencie nie może być i nie będzie do momentu przejścia na emeryturę pierwszych osób które całą "karierę" przepracowały z OFE i ZUS, niestety, ale wcześniejsze dywagacje o wysokości wypłaty będą tylko dywagacjami nie popartymi żadnymi faktami.
                        "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Do tego czasu wprowadzą przymusową eutanazje ludzi przechodzących na emeryture.
                          Bóg z Nami, choj z Nimi.

Komentarz

Do tego czasu wprowadzą przymusową eutanazje ludzi przechodzących na emeryture.
                            E tam, wydłużą czas do emerytury do 120 lat Osobiście składkę emerytalną traktuje jako kolejny państwowy haracz, który dodatkowo pęta mi nogi i są to pieniądze których nigdy na oczy nie zobaczę. Jak sam nie zadbam o swoją emeryturę pomimo tej kuli u nogi, to nic nie będę miał
                            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Bielan na twitterze:

"Password Jest Najważniejszy"

"No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

Pracuję...
                                X