Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Taki newsik:

  http://finanse.wp.pl/kat,104122,titl...l?ticaid=1be64

  Teza, o przypadkowości serii "gniewów ludu" w państwach bliskowschodnich zaczyna się niebezpiecznie chwiać. Znów pojawia się nieśmiertelne pytanie: Cui bono?

  Coś mi się zdaje, że dotychczasowym importerom ropy bliskowschodniej niebawem pomocną dłoń poda jeden nasz sąsiad...
  From flood into the fire
  One thousand voices sing
  We're in this together
  For whatever fate may bring

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
   Coś mi się zdaje, że dotychczasowym importerom ropy bliskowschodniej niebawem pomocną dłoń poda jeden nasz sąsiad...
   Niby jak miał by ją podać? Wojskowo Rosja od dłuższego czasu nie jest już mocarstwem światowym mającym możliwość prowadzenia działań na całym świecie (zresztą ZSRR też nie za bardzo mógł).

   Na pewno wysokie ceny ropy to dla nich zbawienie, ale moim zdaniem sytuacja powoli się stabilizuje i Rosja nie ma na nic wpływu. Kadafi odbija kolejne miasta i pewnie wkrótce wszystko wróci do normy. Może mieć nawet ciche poparcie zachodu.

   Karty rozdają USA/Francja/Wilk. Brytania, mające wpływy w Afryce i na Bliskim Wsch.


   UB, SB, FB - co następne?

   Komentarz


   • Zamieszczone przez AK47 Zobacz posta
    Niby jak miał by ją podać?
    Zaoferować ropę.
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
     Zaoferować ropę.
     Robią to już teraz.

     Problemem nie jest brak ropy jako surowca, a zasrani spekulanci. Banda amerykańsko-żydowskich chujków z Wall Street i okolic.


     UB, SB, FB - co następne?

     Komentarz


     • Zamieszczone przez AK47 Zobacz posta
      Robią to już teraz.

      Problemem nie jest brak ropy jako surowca, a zasrani spekulanci. Banda amerykańsko-żydowskich chujków z Wall Street i okolic.
      I dlatego właśnie Rosja może chcieć wykorzystać zamieszanie i wbić się w tempo
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

      Komentarz      • Nie było żadnych szans na powstrzymanie budowy Gazociągu Północnego. Polskie protesty w ogóle się nie liczyły.

       Największy szwedzki dziennik "Dagens Nyheter" opublikował za portalem internetowym Wikileaks wypowiedzi amerykańskich dyplomatów, którzy analizowali przygotowania koncernu Nord Stream do realizacji Gazociągu Północnego.

       Według nich nie było szans na powstrzymanie budowy. Rosja celowo w 2009 roku zakręciła zawór gazociągu lądowego, aby pozyskać poparcie opinii publicznej do realizacji nowego projektu po dnie Morza Bałtyckiego. Do rozpracowania przeciwników nie zawahano się użyć oficerów wywiadu, a strategia działań PR miała wyeliminować oponentów.

       Początkowo amerykańscy dyplomaci sądzili, że procedura związana z pozwoleniem na budowę gazociągu będzie trwać latami. Okazało się jednak, że jego budowa rozpocznie się bez większych przeszkód administracyjnych.

       "Dagens Nyheter" cytuje rosyjskiego dyplomatę Dmitrija Polanskiego, który w 2007 roku stwierdził, że "gazociąg zostanie zbudowany bez względu na głośne protesty, w szczególności Polski, Estonii oraz Szwecji". "Nie może być zatrzymany nawet przez jeden z dużych krajów UE, jak Polska" - mówił Rosjanin.

       W tajnym raporcie ambasada amerykańska wspomina, że szefowie Nord Stream lobują wśród przywódców innych krajów na rzecz gazociągu, szukają odbiorców gazu, a także pozyskują poparcie niezależnych organizacji.

       Amerykanie twierdzą, że sukces Nord Stream to odpowiedni dobór ludzi z polityczną przeszłością. Oprócz byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera na rzecz koncernu pracują m.in. były premier Finlandii Paavo Lipponen, była współpracowniczka szwedzkiego premiera Ulrica Schenstroem, a nawet była asystentka obecnego szwedzkiego ministra rolnictwa Tora Leifland Holmstroem. Jest ona dziś odpowiedzialna za PR gazociągu w Szwecji.
       http://niezalezna.pl/7212-polska-bez...ws-nord-stream
       "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

       Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

       Komentarz


       • Na bank dotrzyma:

        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

        Komentarz


        • jak to zobaczyłem, to zacząłem się śmiać, że zajebisty dowcip, ale nie pośmiałem się długo, bo zaraz się połapałem, że przecież to niestety jest prawda
         "No pasaran!" ???

         HEMOS PASADO !!!

         Komentarz


         • Tu będzie pasowało

          W czasach, gdy w niektórych mediach w modzie jest narzekanie na kibiców warto poinformować o rożnych pozytywnych, patriotycznych inicjatywach fanów piłkarskich z różnych klubów w Polsce. Kibice Lecha Poznań tradycyjnie czczą rocznice zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, a klubów z Warszawy (Polonii i Legii) rocznice Powstania Warszawskiego. Od dłuższego już czasu kibice warszawskiej Legii przed każdym meczem zbierają pieniądze na reaktywowany ostatnio we Lwowie klub o długiej polskiej tradycji- Pogoń Lwów. Ci sami fani z oficjalnego, zarejestrowanego stowarzyszenia kibiców warszawskiej Legii na ostatni mecz derbowy z Polonią przynieśli biało czerwoną flagę z napisem "Wilno Lwów". Tymczasem została ona "zaaresztowana" przez delegata z ramienia PZPN, wiceprzewodniczącego wydziału ds. bezpieczeństwa Mirosława Starczewskiego. Powód? Jej tematyka nie wiązała się bezpośrednio z meczem. Tymczasem na meczach piłkarskich pojawia się masę transparentów, które zupełnie nie nawiązują do tematyki piłkarskiej. Często są to flagi z nazwami miast, czy dzielnic skąd wywodzą się kibice danego klubu.
          To przykład żałosnej cenzury podobnej w wymowie jak skandaliczne ukaranie Lechii Gdańsk za transparent przypominający agresję sowiecką na Polskę 17 września 1939 roku. Ludzie PZPN dalej brną tą ślepą uliczka absurdu, głupoty i braku wyczucia polskiej historii. Dla działaczy piłkarskich od swoiście pojmowanej "poprawności politycznej" do żenującej, skandalicznej cenzury- tylko krok.
          Wstyd, panowie!
          A o odrodzonej Pogoni Lwów jeszcze napiszę. Tymczasem zainteresowanym pomocą finansową dla tego klubu, podaje numer konta: SKLW "Sekcja Sympatyków" ul. Łazienkowska 1/3, 00-449 Warszawa 50124010661111001000163724 z dopiskiem "pomoc dla Pogoni Lwów".
          http://ryszardczarnecki.salon24.pl/2...i-cenzura-pzpn
          A ja, jeżely Pan pozwoly, z przyjemnością

          Komentarz


          • Prawdziwe oblicze Panów z Czerskiej.
           http://www.youtube.com/watch?v=VW2THHW84bs

           GW coraz bardziej czuje, że grunt pali się pod nogami i myślę, że stąd seria "artykułów" mających na celu odciągnięcie uwagi opinii publicznej (czyt. lemingów) od ich faktycznych problemów. Że wspomnę tylko o wyciąganiu na tapetę elewacji Stadionu Narodowego dwa lata po rozpoczęciu budowy z nieśmiertelnymi "anonimowymi ekspertami" na czele. Osiągnęli poziom tabloidów i co cieszy ludzie mają tego świadomość. "Krucjata antykibolska" to też akt desperacji. Jeszcze parę lat temu po takiej nagonce kipiałbym ze złości. Dziś ich artykuliki poprawiają mi humor bo mam świadomość, że to początek końca GW. Obym się nie mylił.

           Komentarz


           • Komentarz


            • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
             Czytałem. Czytałem całość i nie tylko ten artykuł gwoli ścisłości

             Pat w KRRiTV trwa już od wielu miesięcy, więc nie sądzę, aby tym razem się udało coś zmienić. Wydaje mi się, że PO woli aby przed wyborami panowała dwuwładza w TVP, bo ostatnie lewicowe rządy nie przyniosły jej nic dobrego, a jedynie umocniły SLD.

             A co do wracających dziennikarzy? Każdy znowu będzie miał to co lubi.
             Łap Midzi:

             Program Jana Pospieszalskiego na razie nie wraca, Jacek Snopkiewicz nadal kieruje biurem programowym - w TVP p.o. prezes Juliusz Braun wciąż weryfikuje ubiegłotygodniowe decyzje zawieszonego zarządu telewizji.

             Braun zapowiada, że w ciągu sześciu tygodni, w trakcie których ma zasiadać w fotelu prezesa nie przewiduje "spektakularnych" decyzji kadrowych. Chciałby natomiast wykonać - jak mówi - "parę symbolicznych ruchów, dotyczących programu, które przywracałyby fundamentalne znaczenie misji".

             "Autor "Warto rozmawiać" musi przestrzegać standardów"

             W ciągu dwóch pierwszych dni urzędowania, oprócz bieżących decyzji, jak np. zatwierdzenie sprawozdania TVP z wykorzystania środków abonamentowych, Braun skupił się na "prostowaniu" decyzji swoich poprzedników, w tym zapowiedzi o powrocie na antenę programu "Warto rozmawiać". - Od strony formalnej sprawa jest jasna - ten program po prostu nie był zaplanowany, więc nikt go w tej chwili nie zdejmował, a jego ewentualny powrót zależny jest od uzgodnień z autorem - powiedział dziś Braun.

             Według niego "tego rodzaju wrażliwość na sprawy publiczne powinna być w TVP obecna, natomiast do samego programu były liczne zarzuty". - Ten, kto ma prawo głosu musi przestrzegać pewnych standardów dziennikarskich i o tym byśmy chcieli rozmawiać - o pewnym nowym, poprawionym, czy jak to nazwać, kształcie programu - powiedział Braun.
             Masz pytania jakieś?
             "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
             Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
             Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
             Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
             "
             Janusz Waluś - czekaMY!

             Komentarz


             • http://wpolityce.pl/view/8149/Nasz_N...reportaz_.html

              Pozdrawiam głosujących na PO!

              Edit:
              Ma ktoś jakiś link do wytłumacznia sprawy "Telegrafu"?
              Chodzi mi o stronę Kaczyńskich.Zarzuty tej drugiej strony znam.
              Ostatnio edytowany przez ; 6953.

              Komentarz


              • W tym samym programie jakaś parówa z PO ma czelność mówić do Gmyza, że był tubą propagandową CBA i że kierował się w swojej działalności pewną linią polityczną
               Prowadzenie przyzwoite, Arłukowicz dosyć rzeczowy, Kaczmarek jak zwykle biedny i pokrzywdzony (bredził tym razem coś o tym iż nie będzie wypowiadał się na temat tego co robił na 40 piętrze hotelu Marriott, bo jechał wtedy od kogoś kto zginął w Smoleńsku i ta osoba nie może już potwierdzić jego słów), a zaproszenie golfiarza koleżki Mira tj. Tadka Drozdy traktuję jako kontynuację "maratonu uśmiechu". Tematyka ciekawa, ale po tym co można przeczytać wpolityce, w sposób skandaliczny pominięto sprawy bardzo, bardzo istotne.
               Ostatnio edytowany przez Pan Kamil; 1600.
               Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
               quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

               Komentarz

               Pracuję...
               X