Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Komentarz

• Zamieszczone przez AK47 Zobacz posta
      Nie chcę być znów posądzony o "Tuskizm", ale... .

więc proponuje poluzować szorty

Pomysł jest bardzo dobry, bo taniej wyszkolić pilotów w Izraelu, niż w USA. A piloci ISAAF biją doświadczeniem bojowym na łeb ich amerykańskich odpowiedników.

W czym jak w czym, ale w dziedzinie uzbrojenia to Izraelem warto współpracować jak mało z kim.
      Popieram w całej rozciągłości.
      Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
      quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
        Szczepan, w tym fragmencie Ty tak na poważnie czy sobie jaja robisz? Pytanie retoryczne, bo ewidentnie jaja sobie robisz

Po pierwsze chociażby na facebook widać jak na dłoni jak tysiące lemingów jest gotowych w dalszym ciągu podpisać się pod mieszaniem z gównem Lecha Kaczynskiego, więc w tej materii nic się nie zmieniło. W szkle kontaktowym nadal, są telefony na które prowadzący się cieszą, a które obrzucają błotem Kaczkę.

Jakie 100 dni spokoju? Podział jest taki - 0 dni spokoju dla środowiska PiS, nieograniczony czas dla zapewniających spokój salonowi. Chociaż jak sam premier zauważył parę tygodni temu to się zmieniło, wajchowy robotę wykonał i jest granie na SLD.

Jaka miałaby być odpowiedz, Kaczynskiej ? Nie nic się nie zmieniło i przytoczenie chociażby powyzszych argumentów tylko w bardziej cywilizowanej formie, dostarczajac przy okazji amunicji Szczujnemu Dziennikarzolstwu, do kolejnego ataku np. "Marta Kaczyńska tak jak jej Tata atakuje media" "Kaczynscy sie nie zmieniaja, nadal jatrza" ! Itd, itp.

Trochę źle zinterpretowałeś moje słowa.
        Zauważ, że pisałem konkretnie o mediach, a nie pokemonach z "www" - bo tu sprawa jest oczywista. Zresztą w internecie możemy znaleźć taki przekrój idiotów i ich zachowań, że naprawdę poważnie wypadałoby się zastanowić nad słusznością teorii Darwina. O "szkiełku" się nie wypowiadam bo w ciągu ostatniego roku, może ze dwa razy je widziałem i w sumie nie było tego więcej niż 5 minut...

Co do tych "100 dni" to nie mówiłem, że taka sytuacja/zwyczaj jest w Polsce (a szkoda), ale podałem to jako przykład zachowania mediów w stosunku do rządzących.

No i przedostatnia sprawa, sam podkreśliłem, że pytanie "niby banalne, a odpowiedź oczywiste" - mimo to uważam, że powinno ono paść. Co więcej, uważam, że byłby to ciekawy punkt wyjścia do dalszych pytań dotyczących "spuścizny Lecha Kaczyńskiego" i tego czy faktycznie Polacy wyciągnęli jakieś "moralne" wnioski z katastrofy 10 kwietnia.

Co do ostatniego (zaznaczonego) akapit to zapominasz o tym, że w tym wywiadzie, Marta Kaczyńska w paru miejscach dosyć mocno atakuje media, ba nawet konkretną (nie wymienioną z nazwiska) dziennikarkę. Więc ten argument odpada.

Podsumowując - w tym co napisałem, nie chodziło bynajmniej o krytykowanie Kaczyńskiej (bo to jest temat na zupełnie inną - zapewne ciekawą rozmowę), ale pokazanie, gdzie moim zdaniem Karnowscy za łatwo odpuścili, pewne tematy, a przecież miało być "inaczej pisane".

Komentarz

• Jak to nazwiesz??
          Dyplomacja - to powiedzieć komuś s*pierdalaj tak aby poczuł podniecenie na samą myśl o zbliżającej się podróży.

Komentarz

• Zamieszczone przez MaCieJeWski Zobacz posta

Jak to nazwiesz??
            nie za bardzo wiem do kogo to pytanie, ale zważywszy na zdjęcia, które wkleił AK47, nazwałbym pewną "ciągłością polityki zagranicznej RP" (przynajmniej jeżeli chodzi o relacje z Izrealem) - zresztą przypomina mi to trochę sytuacje z jednym z koronnych argumentów antybushowskich w "Fahrenheit 9/11". Chodzi o kontakty i interesy administracji Bush'a z rodziną królewską z Arabii Saudyjskiej i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że Moore zapomniał wspomnieć, że każdy kolejny gabinet od czasów Kennedy'ego (niezależnie z jakiej partii wywodził się prezydent) miał identyczne kontakty z dynastią Saudów...

Komentarz

• Zamieszczone przez AK47 Zobacz posta
              Nie chcę być znów posądzony o "Tuskizm", ale... .

więc proponuje poluzować szorty

Pomysł jest bardzo dobry, bo taniej wyszkolić pilotów w Izraelu, niż w USA. A piloci ISAAF biją doświadczeniem bojowym na łeb ich amerykańskich odpowiedników.

W czym jak w czym, ale w dziedzinie uzbrojenia to Izraelem warto współpracować jak mało z kim.
              Dobrze ,że wkleiłeś fotki , bo nie wiedziałem o tamtych wizytach
              Luzować szortów nie muszę.Trochę czytam i wiem jak działa Państwo Izrael.
              Chciałem Ci przypomnieć ,że za szkolenie naszych pilotów jeśli chodzi o F16 już zapłaciliśmy w pakiecie :

http://www.wp.mil.pl/pl/strona/170

Taniej wyszkolić kogokolwiek w Izreaelu?Chłopie przecież Izrael bierze najwięcej za szkolenie.Czy chodzi o Mossad czy wojsko.

Problem jest taki ,że na temat tej wizyty dostaliśmy porcję jakiś ogólników z których nic konkretnego nie wynika.Do tego należy dodać podejrzaną ciszę na ten temat w mediach.Owszem jakieś mini relacje są , ale też bez konkretów.Do tego dochodzą moje obawy , bo Peło jak narazie nadstawia się komu trzeba.Ruskim,Niemcom i teraz widzę Żydom.

Dziwi mnie Twój luz i spokój.Izrael raczej non stop nas "atakuje" wzbudzając poczucie winy za Holocaust.Nagle zapraszają nas do siebie na swój koszt i w świetle kamer pitolą jakieś bzdety.Do tego jedzie Kopacz uj wie po co i Klich , który rozwala polską armię.Dla mnie to cuchnie.

Zreszt wystarczyłoby podać info : Polska zamierza dozbroić polską armię kupując to , to i to w takiej i takiej liczbie.Wtedy bym spał spokojniej.My za to czytamy jakieś ogólnikowe brednie o wymianie młodzieży :/
              Ostatnio edytowany przez ; 6953.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                Taniej wyszkolić kogokolwiek w Izreaelu?Chłopie przecież Izrael bierze najwięcej za szkolenie.Czy chodzi o Mossad czy wojsko.
                Tak z ciekawości, skąd masz takie informację? Chętnie poznam źródło.
                Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym.

Komentarz

• Tak przypadkiem, kilka dni temu wlaczylem tv. Niezbyt czesto zdarza mi sie ogladac tv ostatnimi czasy, ale az mnie ciarki przeszly ile bzdur mozna w tv zobaczyc przez jakies 30-40 min ogladania. Wiadomo, ze zalezy co sie oglada. Ja trafilem na dwa najlepsze komediowe kanaly - tv trwam i tvn24 info czy jakos tak to sie zwie ten informacyjny 24h.
                  Na pierwszym Pan Kaczynski i ludzie przed palacem prezydenckim domagali sie PRAWDY o katastrofie smolenskiej, twierdzili ze to zamach a nie zaden wypadek i ze beda robic wszystko, zeby prawda ujrzala swiatlo dzienne. Zdziwila a raczej zszokowala mnie zawzietosc z jaka Ci zwykli ludzie przekonywali ze to jest real a reszta zyje w internecie Zenada jak dla mnie, pomijajac, ze nie wykluczam tez takiej wersji (ale nie jestem ani pro pis ani pro po).
                  Mowie, zmienie stacje na cos madrzejszego, przelaczylem na to drugie. No pech chcial, ze jakies madre glowy \zastanawialy sie przez caly czas czy Marta Kaczynska powinna brac udzial w polityce czy nie... ile to problemow ile to wizerunek jej moglby stracic...
                  Potem wlaczylem bajki

Wniosek z tej krotkiej i niezbyt doslownej politycznie wypowiedzi wydaje sie byc prosty - zamiast robic dla Polski, wszyscy zajmuja sie bzdurami.

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• A wystarczy śledzić ten temat, by wiedzieć, że naprawdę "pan Kaczyński" - pomijając 10 każdego miesiąca - zajmuje się zupełnie czymś innym (choćby niedawny wątek o zawartości jego bloga) i nigdy nie twierdził, że to był zamach

Ja tymczasem z innej beczki - czasami życie zaskakująco szybko dopisuje komentarz . Przypominam fragment swojego posta:

- MKaS lokuje się pod 2 - powiedzą niemal wszystko i w każdym medium, bo wydaje im się, że prowadzą wysublimowaną polityczną grę - przy okazji identyczne skłonności do intensywnego sabotowania działalności własnej strony, zanim ogłasza się otwarcie rozwodzik. Podobieństw jest więcej - początkowe powoływanie się na L. Kaczyńskiego np. u Morozowskiego przy wiedzy, że tworzenie partii było konsultowane z Palikotem (pytanie akurat jego o szanse powodzenia i sondaże) ma taki sam sens, jak deklaracja Giertycha w "G.W.", że nie przyjąłby Dmowskiego do LPR. Nie ma tu znaczenia, że ktoś tam rozmawiał, a ktoś nie - żyrują to wszyscy. Dlatego tak jak nie rozumiałem tego, że w poprzedniej kadencji przeszkadzała Ci - Z. - tylko Samoobrona, tak teraz nie jestem w stanie pojąć mięty do MKaS. LPR po czystkach Giertycha (wcześniej konotacje z koncesjonowanym za komuny PAX-em - który nigdy nie był w koalicji z PZPR ) była bandą bezwzględnych karierowiczów bez żadnej wizji, ale i bez zahamowań. W MKaS ta rola spadła na Kamińskiego, który w TVN24 o PiS wypowiadał się tym samym tonem - i stosując te same tricki (udawana emocjonalność, odwoływanie się do moralności - obowiąkowo grzmiącym głosem) - co wcześniej Giertych. Dobry polityk powinien z kimś takim zrobić to, co z innymi przykładami najstarszych zawodów świata - wykorzystać i porzucić. Powtarzam - to, że nie wszyscy w MKaS są tacy niczego tu nie zmienia. Kamiński robi swoje i zero protestu, czy zdystansowania się od tego wszystkiego.
                    http://forum.legionisci.com/showpost...ostcount=24464

A teraz "Polska - The Times":

(...) Sam Roman Giertych w rozmowie z "Polską" mówi, że nie wyklucza powrotu do polityki. Ale zastrzega, że jeszcze nie teraz. - Nie widzę inicjatywy politycznej, z jaką mógłbym obecnie współpracować. Przez chwilę myślałem, że takim ugrupowaniem będzie PJN, ale musiałby się tam zmienić szef partii z Joanny Kluzik-Rostkowskiej na Michała Kamińskiego, który w tej roli o wiele lepiej by się sprawdził. On był przynajmniej ministrem u prezydenta, a ona zaledwie dwa miesiące w rządzie. Zresztą chciała zlikwidować jeden z najlepszych pomysłów, jaki wprowadziłem, becikowe - mówi z wyrzutem Giertych. Pytany, czy prowadzi rozmowy o nawiązaniu z PJN, krótko ucina: - Nigdy nie mówię o rozmowach, jakie prowadzę. I przekonuje nas, że między PiS a PO istnieje polityczna nisza, której nikt nie zapełnił i którą w niedługim czasie może zająć prawicowa partia. (...)
                    Nieco wcześniej, w tym samym tekście:

(...) I chociaż Andrzeja Leppera większość już politycznie pogrzebała, to o Romanie Giertychu posłowie obecnej kadencji mają zupełnie odmienne zdanie. - To polityczna bestia. Na razie się tylko przyczaił, ale kiedy poczuje, że znów w społeczeństwie zawieją wiatry skierowane na prawo, wróci. Szczególnie jeśli PiS pokłóci się ze środowiskiem radiomaryjnym. Zresztą on wciąż utrzymuje kontakt ze znaczącymi politykami z Wiejskiej, w tym ze Schetyną - mówi nam jeden z polityków.(...)
                    http://www.polskatimes.pl/stronaglow...tml#material_1
                    Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez cffan Zobacz posta
                      Tak z ciekawości, skąd masz takie informację? Chętnie poznam źródło.
                      Z książki o Mossadzie.Fakt ,że opisuje ona starsze czasy, ale skoro byli i są najlepsi to i krzyczą najwięcej.Książke polecam.Świetnie pokazuje pewne schematy działań tego kraju.Kasa , kasa i tylko kasa.

Komentarz

• Wizyta w jarmułce w synagodze czy przy Ścianie Płaczu nie jest niczym złym, także takie powyrywane z kontekstu fotki polityków mające o czymś świadczyć są dość zabawne. Natomiast patrząc po czynach (i po gestach) Kaczyński był mocno prożydowski, co poniekąd wynikało z proamerykańskiej orientacji. Zapalanie świeczek chanukowych czy gorące powitania paramasońskiej żydowskiej organizacji Bnai Brith (http://www.konserwatyzm.pl/publicyst.../Artykul/4756/) chwały mu nie przynoszą.

Komentarz

• Z tym niestety należy się zgodzic, chociaż akurat konserwatyzm.pl z Wielomskim na czele jako źródło też nie imponuje.
                          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• @Foxx, nie wiem czy Kaczyniak twierdzil czy nie, ze to byl zamach, ale chodzi mi o samo omotanie polityczne/osobowosciowe naszych niektorych rodakow - ci ludzie wygladaja jakby byli szalencami w swoich wypowiedziach poniekad. To jest dla mnie dziwne bo nawet gdyby o wiele bardziej interesowal sie polityka to nie zostalbym fanatykiem jakiegos polityka

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• Zamieszczone przez bkt Zobacz posta
                              @Foxx, nie wiem czy Kaczyniak twierdzil czy nie, ze to byl zamach, ale chodzi mi o samo omotanie polityczne/osobowosciowe naszych niektorych rodakow - ci ludzie wygladaja jakby byli szalencami w swoich wypowiedziach poniekad.
                              Myślę, że zdecydowana większość "rodziny" ITI, po przeczytaniu Twojego podpisu powie to samo o Tobie.
                              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• a czy z drugiej strony uchlani ludzie na Krakowskim Przedmieściu, skaczący po latarniach, szydzacy z innych, zygajacy po katach i majacy super zabawe nie byli szalencami ?

"Rozentuzjamowanych" ludzi nie brak, nie zaleznie od strony "barykady". Z tym trzeba sie pogodzić bo tak zawsze bedzie, jedynie trzeba umiec to wykorzystywac we wlasciwym celu

Pozwolilem sobie na edyte
                                Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.
                                http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

Pracuję...
                                X