Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Z wymienionych przez Ciebie portali, tylko "Rzepa" prowadzi agencyjny serwis newsowy, chociaż porównanie jej do np. tvn24.pl trąci awangardą
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Kill, baby kill! Zobacz posta
   Na głównej nie znalazłem.
   Jest za to takie coś:

   Wiadomosci WP z Polski i ze Świata - Wszystko co ważne. Prasa. Ciekawostki. Kultura. Gospodarka. Polityka. Nauka. Religia


   "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
   Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
   Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
   Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
   "
   Janusz Waluś - czekaMY!

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Z wymienionych przez Ciebie portali, tylko "Rzepa" prowadzi agencyjny serwis newsowy, chociaż porównanie jej do np. tvn24.pl trąci awangardą
    O ile się nie mylę, to wyborcza.pl też w tym momencie nie zawiera właściwie newsów, a tylko artykuły z dzisiajszego papierowego wydania
    Lubię sobie jebnąć posta.

    „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

    Komentarz


    • Odpowiedź PJN na konfe Balcerowicza była oczywiście w WSI24 na żywca.

     No, ale jakie tam poparcie salonu..

     Komentarz


     • Świat obiegła informacja, że możemy zbankrutować. To żółta kartka dla rządu za brak reform - uważa "Puls Biznesu". Za brak odwagi rządu zapłacimy wszyscy. Obsługa długu będzie coraz kosztowniejsza - dodaje gazeta.
      Według "PB", pryska czar Polski jako zielonej wyspy na czerwonym morzu recesji. Rośnie za to prawdopodobieństwo, że spełni się obietnica premiera Donalda Tuska, iż Polska będzie drugą Irlandią. Obecny kontekst jest jednak zupełnie inny niż przed kilkoma laty, bo Irlandia boryka się ze skokowo rosnącym deficytem. Groźba niewypłacalności wisi też nad Polską - ostrzega gazeta.

      Zamieszanie wywołał Barclays Capital, który zalecił swoim klientom kupowanie 10-letnich instrumentów typu CDS (credit default swap) na polski dług. Mają na tym dużo zarobić wraz z coraz gorszym odbiorem przez rynki finansowe sytuacji finansowej naszego kraju. "PB" wyjaśnia, że CDS to instrument pochodny, dzięki któremu można przenieść ryzyko niewypłacalności wystawcy danego instrumentu bazowego. W praktyce duży bank inwestycyjny może sprzedać CDS inwestorowi, który takie obligacje (np. polskie) posiada, lub spekulantowi.

      Rząd nie ma realnego planu zreformowania finansów publicznych. Nie ma również planu zapobiegania wzrostowi długu publicznego. Dlatego prawdopodobne są dalsze duże emisje polskiego długu rządowego" - pisze w nocie Daniel Hewitt, londyński ekonomista Barclays Capital. O tym dziś w "Pulsie Biznesu".
      ...zielona wyspa

      Świat obiegła informacja, że możemy zbankrutować. To żółta kartka dla rządu za brak reform - uważa "Puls Biznesu". Za brak odwagi rządu zapłacimy wszyscy. Obsługa długu będzie coraz kosztowniejsza - dodaje
      "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

      Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Kill, baby kill! Zobacz posta
       Rozumiem, że Jaruzelski to przeciwnik którego się szanuje?
       Różnica między Jaruzelem a Komorowskim jest taka, że Jaruzel by rządzić musiał być na usługach ruskich, Komorowski robi to z jakiego powodu...?

       Komentarz


       • I kolejny, odrażający atak na męża pani Dziadzi:

        Dawni białostoccy opozycjoniści uważają, że prezydent Bronisław Komorowski "zhańbił" jedno z najważniejszych polskich odznaczeń, przyznając je białostockiemu prawnikowi Zbigniewowi Pannertowi. Chodzi o to, że jako prokurator oskarżał on w procesach działaczy opozycji. - Panie Prezydencie. Wielki Mistrzu Orderu Odrodzenia Polski. To na Panu i tylko na Panu ciąży obowiązek straży Honoru Orderu Odrodzenia Polski. (...) Z goryczą stwierdzamy, że nie dopełnił Pan jako Prezydent i Wielki Mistrz Orderu obowiązku strzeżenia Jego Honoru. Nic nie może Pana usprawiedliwić - napisano w liście do prezydenta.
        W poniedziałek skierowali do prezydenta Komorowskiego list otwarty w tej sprawie.
        24 stycznia prezydent odznaczył Zbigniewa Pannerta, w przeszłości prokuratora, potem sędziego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w działalności publicznej na rzecz sądownictwa powszechnego". Pannert swoją karierę zawodową zakończył na stanowisku prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Obecnie jest na emeryturze.
        - Zbigniew Pannert w okresie stanu wojennego był prokuratorem usłużnym wobec władz komunistycznych - napisali tymczasem, w skierowanym w poniedziałek do prezydenta liście dawni opozycjoniści, skupieni w organizacji Klub Więzionych, Internowanych, Represjonowanych (WIR) w Białymstoku.
        Przypominają, że na podstawie aktów oskarżenia przygotowanych przez Zbigniewa Pannerta, sąd skazał dwóch działaczy "Solidarności": Lecha Kraszewskiego i Ryszarda Szczęsnego.

        Przewodniczący klubu WIR Krzysztof Wasilewski powiedział w poniedziałek PAP, że autorzy listu chcą jedynie zwrócić uwagę prezydentowi, by z większą starannością wybierał osoby, które otrzymują ważne państwowe odznaczenia. Jest dla działaczy klubu - jak mówił - "oczywiste", że moralna ocena odznaczenia Zbigniewa Pannerta jest w ocenie publicznej jednoznacznie zła.
        - Przypominamy panu prezydentowi, że zhańbił siebie, zhańbił order drugi co do ważności w Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział Wasilewski.
        Działacze Klubu WIR przypominają, że Zbigiew Pannert żądał kary trzech lat więzienia dla Lecha Kraszewskiego za ulotkę ze słowami: "Uwolnić więźniów politycznych", które napisał w obronie swoich kolegów. Był aresztowany w czasie próby jej powieszenia. "To jest nadgorliwość, nadgorliwość i jeszcze raz nadgorliwość" - powiedział Wasilewski. Sąd taką karę wymierzył, Kraszewski wyszedł z więzienia po odbyciu połowy kary.
        Sprawy, o których mówią dawni działacze opozycji, pojawiają się w materiałach Instytutu Pamięci Narodowej. W 2003 roku w ogólnopolskim wydawnictwie dotyczącym stanu wojennego, z publikacjami dotyczącymi sytuacji w poszczególnych regionach kraju, opisana została sprawa dotycząca Lecha Kraszewskiego, choć nazwisko oskarżającego go prokuratora tam nie pada.
        Kopia ulotki, której proces dotyczył, jak również sentencja wyroku, znajdują się za to w przygotowanych przez IPN dla szkół materiałach edukacyjnych o stanie wojennym.
        Kilka lat temu WIR przekazał oddziałowi IPN w Białymstoku listę miejscowych prawników, którzy w ocenie działaczy organizacji, byli dyspozycyjni wobec poprzedniego systemu. Jak poinformowano PAP w białostockim Instytucie, Zbigniewa Pannerta na tej liście nie ma.
        Z samym sędzią nie udało się PAP skontaktować. Kilka lat temu, gdy w prasie pojawiły się informacje o jego niechlubnej prokuratorskiej przeszłości, mówił, że nie jest bohaterem, ale starał się zachowywać przyzwoicie.
        - Żadna władza mi dyrektyw nie wydawała. Jeżeli byłem dyspozycyjny to dlatego, że znajdowałem się w określonym świecie prawa, które wówczas obowiązywało. Wtedy moim obowiązkiem było realizowanie tego prawa - powiedział w 2005 roku w wywiadzie dla regionalnej "Gazety Współczesnej".
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

        Komentarz


        • To info (list) umieszczone jest aktualnie na 1 miejscu na wp.pl i drugim na onet.pl. Ale Ci media dziś robią psikusy

         Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
         ... a na wyborcza.pl (główna strona redakcji) Onecie, wp.pl, tvn24.pl... jak MAKiem zasiał...
         Strona główna redakcji:         I żeby nie było - wiadomo, że wyborcza na jutro wymyśli artykuł 'co się nie zgadza z rzeczywistością na kongresie PiS'. Faktem natomiast jest, że info dali i na wyborcza.pl (na stronie głównej, gdy wrzucałem było na 3 miejscu) i na gazeta.pl na pierwszym miejscu poza tym z fotką (najważniejszym) + konferencja na żywo. Czy Gazeta Polska robi takie numery z kongresami PO?         A na resztę odpowiem wieczorem.
         Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
         "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

         Komentarz


         • właśnie miałem pytać o linka do tej informacji

          a z innej beczki

          kolejne karty w leśnej rebelii          Komentarz


          • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           To info (list) umieszczone jest aktualnie na 1 miejscu na wp.pl i drugim na onet.pl. Ale Ci media dziś robią psikusy

           A na resztę odpowiem wieczorem.
           Na onecie pod dobrodusznym tytułem " Tusk plądruje walizki i portfele".
           Na wp cały czas nie mogę znaleźć. Sądzę, że zajrzałeś w to:           Gdyż to właśnie jest na pierwszym miejscu na wp.
           "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
           Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
           Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
           Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
           "
           Janusz Waluś - czekaMY!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
            Na onecie pod dobrodusznym tytułem " Tusk plądruje walizki i portfele".
            Na wp cały czas nie mogę znaleźć. Sądzę, że zajrzałeś w to:            Gdyż to właśnie jest na pierwszym miejscu na wp.
            Tak, z wp.pl pisałem o liście dawnych białostockich opozycjonistów. "To info (list)" to słowa które padają w moim poście tuż pod Twoim o tym liście.
            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

            Komentarz


            • wp.pl napisało coś o konferencji PIS.

             TytuL : Czemu Jarosław Kaczyński nagle zaniemówił?

             Komentarz


             • Za to na gazeta.pl tytuł newsa o konferencji "Kaczyński: Mamy tworzyć wizję rozwoju, nie biadać", a po kliknięciu na niego duży tytul artykułu "PiS: Polska potrzebuje merytorycznej debaty o gospodarce"
              Lubię sobie jebnąć posta.

              „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

              Komentarz


              • Za to jakie ważne informacje go wyprzedzają

               Komentarz


               • Aż takie nieistotne z punktu widzenia państwa i obywateli to one chyba nie są
                15.34 Tusk ws. Egiptu: Przygotowujemy plan awaryjny
                14.54 35 % kobiet na listach. Prezydent podpisał ustawę
                14.22 Kaczyński: Mamy tworzyć wizję rozwoju, nie biadać
                A poza tym wygląda na to, że wyświetlają się one chronologicznie, a nie "ważnościowo" (a w trakcie trwania konferencji info wraz z odesłaniem do relacji na żywo było chyba na pierwszym miejscu razem z obrazkiem)
                Lubię sobie jebnąć posta.

                „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

                Komentarz

                Pracuję...
                X