Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ogólnie zgoda karakan. Tyle, że to społeczeństwo reaguje na karmienie gównem m.in. dlatego, że przez 50 lat było poddane totalnemu, czerwonemu praniu mózgów, a przed rozpoczęciem tego prania wytępiono bez litości całą elitę tego narodu, począwszy od Katynia po tępienie "zaplutego karła" po wojnie, która mogłaby w tym praniu przeszkodzić. Zgrabnie temat ujął Ziemkiewicz:

...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Polecam swietny tekst - długi, ale kipiący od konkretów:

http://www.rp.pl/artykul/599351.html
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• rey : Za wyrnięcie elit płącimy do dziś - zgoda.
        Za komuny jednak ludzie wiedzieli ,że włądza kłamie.Może jestem trochę za młody(32) , ale tak mi się wydaje.
        Gorzej było i jest po 89 r gdzie ludzie są przekonani ,że to co czytają to prawda.Nie przychodzi nikomu do głowy ,że jest dymany.

Komentarz

• Zgadzam się z Tobą, tylko uważam, że to drugie ("Nie przychodzi nikomu do głowy ,że jest dymany") jest pośrednio wynikiem tego pierwszego (mózgopraniu za PRL).

Żeby nie "offtopować" to jeszcze coś:

http://blog.rp.pl/gursztyn/2011/01/2...a-na-pogloski/
          ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• chyba nie było

Oto do jakich "świństw posuwali się wrogowie nieubłaganego postępu, oszołomy nie ulegające czarowi Słońca Peru"
            Galeria kart "Leśna rebelia"
            http://www.facebook.com/album.php?ai...23209904357061

Komentarz

• W podobnym klimacie jest " Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków"

Komentarz

• karakan, w Twoim poście i następnych została ujęta kwintesencja całej sprawy, szczególnie w kontekście historycznym, więc możemy na tym poprzestać.

A ja dzisiaj dam już sobie spokój z pisaniem, bo dziś reumatyzm nie pozwala mi pisać lewa ręką na klawiaturze, a jedną nie lubię

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                  a gdzie w IIIRP polityka nie wciska się w gospodarkę??
                  No i to moim zdaniem jest fajny temat do dyskusji. A nie dyskutowanie o parapublicystyce uprawianej i przez rządzących i przez opozycję

To na 100% więcej wnosi do sprawy niż rajd posłów PiS meleksami na Cyprze.
                  Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i z zaskoczenia doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w PRL

Komentarz

• Ten lubiący młodych chłopców z PO niestety tylko na pasek zasłużył.
                    W dodatku bez informacji ,że on z PO

Komentarz

• Zamieszczone przez FANATYCZNY Zobacz posta
                      No i to moim zdaniem jest fajny temat do dyskusji. A nie dyskutowanie o parapublicystyce uprawianej i przez rządzących i przez opozycję

To na 100% więcej wnosi do sprawy niż rajd posłów PiS meleksami na Cyprze.

Daj dobry przykład więc i rozwiń temat, a nie dzielisz się z nami informacją, że slyszałeś o czymś takim jak meleks.

http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                        Co do I kwestii, to kluczowa jest odpowiedź na pytanie czym jest "Salon". Zawężanie tego pojęcia do ideologicznie nastawionych dziennikarzy w stylu Paradowskiej, czy tam Michnika jest błędne.
                        Kluczysz i kluczysz byleby dopasować nieistniejące fakty do koncepcji PJN jest wspierany przez salon. Mnie to bawi, bo wygląda to trochę jak spinka słonia na mrówkę. Pisałem wcześniej, że jest kilka powodów by krytykować PJN. A ten odbieram jako wręcz objaw bezradności. Gadomski od Michnika napisał co napisał, Paradowska napisała co napisała, oboje zajmują w naszej medialnej rzeczywistości konkretne pozycje i koniec kropka. O czym tu dyskutować? Przecież gdyby Michnik lub Paradowska walnęła tekst, że PJN jest fajny to byś tutaj triumfował, że jest to oczywisty dowód na to, że salon kocha różowe PJN. Mówią coś innego, wobec tego trzeba lekko pozmieniać fakty, by pasowały do koncepcji.

Zamieszczone przez TNTP
                        Jeszcze raz podkreślę - nie chodzi mi o to, że PJN jest emanacją różowego salonu, ani o to, że powstał z tegoż salonu inspiracji.
                        Powstał na skutek błędu politycznego Jarka, który postanowił zmienić koncepcję (tracąc przy tym wiarygodność). Potem musiał już iść w zaparte w coraz większą lipę i nastąpił kop w tyłek. Kopnięci się obrazili i wyszli. Warto to podkreślić, zwłaszcza w takiej dyskusji.

Zamieszczone przez TNTP
                        "Salon" z zainteresowaniem przyjął nową opcję z 2 powodów
                        - potencjalne osłabienie PiS (taki Walter/Kulczyk/Krauze nie jest politologiem, więc śmiało mógł sądzić, że taka będzie kolej rzeczy)
                        Albo bawimy się w tezy, że PJN nie ma znaczenia, a w klubie nie ma żadnych polityków (było grane na tym forum przez kilku forumowiczów) albo że są niebywale silni i mogą osłabić lub osłabili PiS (co ciekawe ci sami forumowicze atakują i z tej strony).

A ja zostaję przy swoim czyli przy wersji, że tak słaby klub nie miał szans rywalizować z PiS i nic im nie napsuł. Co więcej nie miał na to szans, bo odwołuje się do innego elektoratu.

Zamieszczone przez TNTP
                        II kwestia

Ale przecież to nie jest jakiś all-in, tylko bardziej gra wstępna. W polityce nie ma miejsca na sentymenty (dlatego GW popiera PO, a nie PD, a radio Maryja PiS, a nie pogrobowców z LPR), i po poczatkowym okresie, albo "Salon" uzna, że PJN coś rokuje/może zrealizować ich założenia (przede wszystkim natury biznesowej, a nie ideologicznej)-ich udział w ramówce będzie coraz większy/będą zapraszani na uczelnie wyższe,sympozja naukowe,pojawią się sponsorzy albo zobaczy, że nie ma na to szans i ich obsra - obstawiam tą 2 ewentualność

III

Ale to nie jest moja opinia tylko jednego z mhhhh bardziej znanych polityków PO, z początków maja zeszłego roku. Więc nie widzę potrzeby, żeby miał on zdolności profetyczne i wiedział, że powstanie coś takiego jak PJN.
                        To są jakieś Twoje domniemania, życzenia ewentualnie wypowiedzi anonimów. Nie lubisz PJN wobec tego tworzysz nową rzeczywistość jakoby Migalski z Kowalem byli dla Waltera i TVN interesujący, bo atakują PiS. Zapominając o tym, że obaj atakują również salon i przede wszystkim PO.

Zamieszczone przez TNTP
                        ale przecież JK nie wybrał JKR na szefa swojej kampanii.
                        Szefem kampanii LK miał być Kowal, tylko, że pojawiły się opory związane z tym, że PK był uwikłany w walkę wewnątrz partyjną,wysunięto kandydaturę JKR, gdyż wydawało się, że nie ma ona wygórowanych ambicji politycznych (tylko dlatego została ona zaakceptowana) i w związku ze swoją przeszłością-jak na PiS nazwijmy ją liberalną, będzie dobrze odebrana przez takie właśnie środowiska. Tak, że JKR została niejako z automatu szefową kampanii JK i .......
                        Ciężko mi poważnie na to odpowiedzieć. Jarek sam sobie nie wybierał szefa kampanii? Nie miał na to wpływu? Nie mógł dokonać zmiany? Badźmy poważni. Teorie o tym, że Jarek tak naprawdę to nie chciał JKR i od początku mu się nie podobała to groteska

P.S. Dla mnie temat jest wyczerpany. Zacytuję się jeszcze raz:

Zamieszczone przez Z.
                        Rozumiem, że istnienie PJNu albo boli albo wywołuje obrzydzenie. Rozumiem, że można krytykować ten klub parlamentarny za różne żenujące motywy, ale sięganie po takie argumenty to jakaś kryptokapitulacja. I zmienia nieco optykę na poprzednie obiekcje, bo jak widać to chyba bardziej sztuka dla sztuki niż rzeczywistość.
                        Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                          To są jakieś Twoje domniemania, życzenia ewentualnie wypowiedzi anonimów. Nie lubisz PJN wobec tego tworzysz nową rzeczywistość jakoby Migalski z Kowalem byli dla Waltera i TVN interesujący, bo atakują PiS. Zapominając o tym, że obaj atakują również salon i przede wszystkim PO.
                          Z. Ty oglądasz telewizje?

Niechce się babrać w temacie PJN, ale to chyba Ty troszkę tworzysz nową rzeczywistość.Przecież występy PJN były tu już maglowane na forum.Widziałeś kiedyś kogoś z PIS gotującego zupkę w salonowej TV?

Nie wiem jak będzie z tym atakowaniem PO , bo dziś wyczytałem :

"Najnowszy „news” podpowiadany dziennikarzom dotyczy pomysłu premiera, który chce jakoby odwołania Schetyny z funkcji marszałka Sejmu. Wniosek miałby złożyć któryś z mniejszych klubów – SLD lub PJN. To zresztą pokazuje, że autorzy pogłoski nie zadbali dostatecznie o jej wiarygodność. Schetyna ma dobre relacje z obu klubami, więc nie jest w ich interesie zamieniać marszałka na mniej przyjaznego."

Ja to czekam na najbliższe miesiące.Może być różnie Powroty do PIS też w to wliczam.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                            Z. Ty oglądasz telewizje?

Niechce się babrać w temacie PJN, ale to chyba Ty troszkę tworzysz nową rzeczywistość.Przecież występy PJN były tu już maglowane na forum.Widziałeś kiedyś kogoś z PIS gotującego zupkę w salonowej TV?
                            Widywałem Jarka w Galii na grilu i w programie słodkim, aż to wyrzygania Ona i On w TVN24 z Domagalik (wystąpił tam również Kurski i Cymański).

Różnimy się tym, że ja nie dorabiam do tego teorii i przede wszystkim pamiętam takie rzeczy.

Zamieszczone przez Karakan
                            Nie wiem jak będzie z tym atakowaniem PO , bo dziś wyczytałem :

"Najnowszy „news” podpowiadany dziennikarzom dotyczy pomysłu premiera, który chce jakoby odwołania Schetyny z funkcji marszałka Sejmu. Wniosek miałby złożyć któryś z mniejszych klubów – SLD lub PJN. To zresztą pokazuje, że autorzy pogłoski nie zadbali dostatecznie o jej wiarygodność. Schetyna ma dobre relacje z obu klubami, więc nie jest w ich interesie zamieniać marszałka na mniej przyjaznego."

Ja to czekam na najbliższe miesiące.Może być różnie Powroty do PIS też w to wliczam.
                            1. Też nie wiem jak będzie z atakowaniem PO, wiem jak jest.
                            2. Też czekam na najbliższe miesiące, bo 'może być różnie' nawet do stopnia koalicji PO-PSL-PJN w przyszłym sejmie (z zastrzeżeniem, że równie możliwa jest koalicja PO-PSL-SLD, PiS-PSL-PJN, ot po prostu jeden ze scenariuszy), dlatego prawdopodobnie ostatecznie nie skuszę się na popieranie PJNu. Chyba, że wystartuje Ołdakowski, wtedy zgodnie z tym co pisałem kiedyś w temacie - na pewno go poprę, bo zrobił więcej niż większość krzykaczy z Sejmu. Ze wszystkich stron.
                            Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Tę sprawę będe obserwował niezwykle pilnie. Co ciekawe - w mainstreamie nie zauwazyłem żadnych wzmianek na ten temat...

From flood into the fire
                              One thousand voices sing
                              We're in this together
                              For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                                Widywałem Jarka w Galii na grilu i w programie słodkim, aż to wyrzygania Ona i On w TVN24 z Domagalik (wystąpił tam również Kurski i Cymański).

Różnimy się tym, że ja nie dorabiam do tego teorii i przede wszystkim pamiętam takie rzeczy.
                                Sesja w Gali to były wybory prezydenckie.Jestem w stanie to przełknąć choć wiadomo ,że sztuczne, słabe i przesłodzone.

Tego "Ona i On" nie zarejestrowałem.Darujmy więc teksty o pamięci i dorabianiu teorii Zresztą jeśli o to ostatnie chodzi , to Ty raczej chyba coś tworzysz.
                                Chyba ,że zaproszenia dla ludzi PJN zaraz po "rozwodzie", to dla Ciebie przypadek.

Co do tej Szwecji.Bardzo ciekawe.

Komentarz

Pracuję...
                                X