Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta

Dziwię się natomiast, że nie jest nim SLD.
    jestem za kapitalizmem, prywatyzacja, przeciwny mieniu panstwowemu, przeciwny rownosci spolecznej (kazdy jest kowalem swojego losu), ograniczeniem kosciola, przeciwnym prawnym zwiazkom homo.

gospodarczo liberał.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Zabawnie to wygląda, gdy po raz kolejny człowiek pisze, co myśli uzasadniając to faktami i jest to "podsumowywane" w powyższy sposób . Otóż tak oceniam ich działania, których "dynamika" przebiega dokładnie według osi: koncesjonowana opozycja - 100% żenady. Jeżeli uważasz, że po tym czasie - od kampanii samorządowej do postanowienia sądu w sprawie nazwy - jest o czym gadać, nawijaj Nie oczekuj jednak, że wszyscy będą to widzieć tak samo .
      Nawijałem w kilkunastu postach wyżej z dodatkowym tłumaczeniem i nawet przykładem, że owszem skupiasz się na faktach, ale tylko niektórych i podchodzisz do nich na maksa niesprawiedliwie w stosunku do PJN. Twoje prawo oczywiście, ale zostańmy przy tym, że to prawo tworzy jedynie opinię, a nie fakt.

P.S. Wrzucony felieton Wildsteina również potwierdza, że 'koalicjant' PJN zdecydowanie odłożył starania o euro na 'kiedyś'. Kolejne potwierdzenie, że PJN zachował się w tej sprawie bez zarzutu, najlepiej jak się dało.

EDIT: jeszcze co do kwitnącej koalicji dwa wpisy blogowe PJNowców:

http://migal.salon24.pl/261033,lancu...etej-platformy - Migal żądający dymisji ministra PO.
      http://pawel-kowal.salon24.pl/261011...-sie-zludzenia - Kowal o porażce polskiej polityki wobec Białorusi.

Zaiste mówią tym samym głosem co PO

P.S. 2. Ciekawe jak to będzie z tą ekshumacją L.K., bo Jarek dziś dość ostro rzucił z tym generałem. O ile można sobie pogadać, że 'to nie był L.K.' o tyle kwestia z generałem jest poważnym, merytorycznym zarzutem, który można sprawdzić. Jeżeli jest to prawda to mamy kolejny mega skandal bananowego państwa. Z drugiej strony dziwi, że o takim konkrecie Jarosław przypomniał sobie dopiero teraz..

WIELKI EDIT: Mam świadomość, że to już nie PJN, ale nie chce mi się za każdym razem pisać były, ex - chociaż nie wątpię, że niektórym sprawi to przyjemność.
      Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Kusociński
        Ale kapitalizm to nie to samo co liberalizm, gwoli ścisłości. W państwie stricte kapitalistycznym interesy Mira z Sobiesiakiem albo Kulczyka z Kwaśniewskim legalnie nie byłyby możliwe. W liberalizmie, już tak...
        W liberalizmie takie kontakty nie byłyby możliwe przez swoja bezcelowość. Jeśli Miro w tej kwestii gówno by mógł to po co się z nim kontaktować?
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Senator Zobacz posta
          nie widzialem, pokaz.
          Umiesz czytać?
          To przeczytaj co napisałem w poprzednim poście.
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together

Komentarz

• Na prośbę Senatora cytacik z Newsweeka:

Politycy jedną ręką usiłują odebrać partiom politycznym pieniądze, drugą przyznają sobie podwyżki. Jak dowiedział się „Newsweek”, marszałek Grzegorz Schetyna zaproponował, by od nowego roku miesięczny ryczałt na prowadzenie biur poselskich wzrósł o 500 zł.

Śladem Sejmu poszedł też Senat. – Podwyżki nie spowodują wzrostu budżetów Kancelarii Sejmu i Senatu. Po prostu poprzesuwamy pewne zadania w ramach przyjętych wcześniej założeń wydatków – zaznacza Ewa Polkowska, szefowa Kancelarii Senatu.
            Będzie to już druga podwyżka ryczałtu w tej kadencji. Parlamentarzyści startowali z poziomu 10 150 złotych. Suma ta szybko wydała się im niewystarczająca. Dlatego od 2009 roku każdy poseł i senator dostaje o tysiąc złotych więcej. Przyszłoroczne zwiększenie ryczałtu szefowie kancelarii obu izb uzasadniają koniecznością lepszego wynagradzania pracowników biur (dziś zarabiają średnio po 2422 złotych). – Dodatkowe środki mogą też zostać przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa w obiektach, np. na monitoring czy systemy alarmowe – mówi minister Polkowska.
            By żyło się lepiej! I bezpieczniej.
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Przykładając taką abstrakcyjną miarę ustroju doskonałego, to w komunizmie - gdyby w końcu powstał - również by nic nie mogli przez ową bezcelowość...
              Chciałem dociec jak Senator wyobraża sobie i kapitalizm i liberalizm. Czy bliżej mu do kapitalizmu np. chilijskiego za Pinocheta, czy do liberalizmu np. w wydaniu Spencera?
              Liberalizm w wydaniu - a co to? Liberalizm jest jeden, bazuje na dwóch fundamentalnych zasadach: Poszanowania wolności i własności oraz zasadzie mówiącej, iż "chcącemu nie dzieje się krzywda". Sprowadza się to do tego, że podstawą prawa jest zawarta dobrowolnie umowa dwustronna nie naruszająca praw osób trzecich. Czyli mówiąc najprościej państwu nic do tego, że ja sąsiadce umyłem okna w zamian za coś tam. Tymczasem, jeśli wezmę od sąsiadki kasę za mycie okien muszę zapłacić podatek a jeśli rozliczymy się w naturze (jakiejkolwiek) to przepisy są takie, że potencjalnie albo nie płaci podatku żadne z nas albo... Obydwoje. Nie ma to niczego wspólnego ani z kapitalizmem ani z liberalizmem.
              From flood into the fire
              One thousand voices sing
              We're in this together

Komentarz

• Zamieszczone przez Senator Zobacz posta
                tylko tyle i az tyle. przy Komorze i rzadach PO bedzie zero.
                A to dobrze czy zle?

Komentarz

• Pewnie dobrze. Przecież w ich mniemaniu ideologicznym prezydent, jako polityki z największym społecznym mandatem, jest nikim poza dostarczycielem medali i organizatorem RBN.
                  "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Członkowie Ruchu Poparcia Palikota zapowiadają, że jak rząd odwlecze budowę obwodnicy Lublina, to są gotowi na blokadę trasy do Warszawy.
                    I tylko wyobrazić sobie te wszystkie zdziwione mordy postępowców - dziennikarzy, postępowsców - artystów, wreszcie postępowców - autorytety, że antydziadowski mistrz nowoczesności kopiuje metody buraka i dziadostwa

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                      I tylko wyobrazić sobie te wszystkie zdziwione mordy postępowców - dziennikarzy, postępowsców - artystów, wreszcie postępowców - autorytety, że antydziadowski mistrz nowoczesności kopiuje metody buraka i dziadostwa
                      No ale ktoś z byłych kolegów z partii powinien się za nim wstawić chyba, skoro byli razem przez tyle lat. Czy nie powinien jednak ?
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• A to już jest pytanie do platformersów

Komentarz

Ba, właśnie w Polsce (ale też w byłych krajach KDL) ma miejsce swoiste wydanie liberalizmu. Przede wszystkim u podstaw "polskiego liberalizmu" nie została zachowana kardynalna zasada poszanowania własności. W czasach powstawania teorii, którą tu przytoczyłeś, nikt nie przewidywał upadku komunizmu.
                          Już o tym pisałem - to nie jest liberalizm tylko neoliberalizm. Komunizm w KDL-ach się skończył, ale komuniści nie - no i się musieli jakoś nazwać...
                          From flood into the fire
                          One thousand voices sing
                          We're in this together

Komentarz

• Wiem, wiem przepraszam

Czarnecki : Czy uważa pan, że Michał Kamiński i Adam Bielan są pragmatyczni, czy też, jak uważa wielu pana kolegów z PiS, cyniczni?

PJN to zły pomysł polityczny. I tak naprawdę prezent na tacy dla Platformy. Ale nie chcę wystawiać personalnych ocen. Sprawa nie polega na wystawianiu kolegom cenzurek, choć nie mogę się nadziwić, że Bielan i Kamiński podjęli takie polityczne decyzje. Nie jestem w stanie zrozumieć tego projektu politycznego. I sądząc po sygnałach wysyłanych przez niektórych przedstawicieli PJN, to już zrozumieli, że weszli na polityczne pole minowe.

Jakie to sygnały?

Część inicjatorów tego projektu jest już sfrustrowana i nie widzi specjalnie szans na jego powodzenie. Mam wrażenie, że parę osób poważnie rozważa powrót do Prawa i Sprawiedliwości.

Kto? Ci, z którymi od lat pan się zna i spotyka w Parlamencie Europejskim?

Ponieważ to jest małe, kilkunastoosobowe grono ludzi, to jakakolwiek odpowiedź umożliwiłaby szybką identyfikację. Nie chciałbym ich narażać na gniew pozostałych liderów PJN.

Nie chodzi chyba o Bielana i Kamińskiego, bo oni uchodzą przecież za mózg tego projektu?

Akurat nie o nich myślę. A zresztą za pół roku nie będzie wielu chętnych do przyznania się do autorstwa tego projektu. Nie chcę poświęcać kolejnego wywiadu na mówienie o PJN.

Tyle że media z tego projektu uczyniły brazylijski serial, który ciągle nadają.

Pytanie tylko, kto jest Isaurą. Elżbieta Jakubiak czy Joanna Kluzik-Rostkowska. I kto jest tym Leoncio.
                            http://www.rp.pl/artykul/581883_Czar...ustrowani.html

Mam nadzieję, że jeśli któraś osoba z PJN będzie chciała wrócić do PiS to pocałuje klamkę.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że Czarnecki może ściemniać, tak prewencyjnie piszę

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                              Mam nadzieję, że jeśli któraś osoba z PJN będzie chciała wrócić do PiS to pocałuje klamkę.
                              A historyczne zjednoczenie prawicy? Modne ostatnio..

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                                A historyczne zjednoczenie prawicy? Modne ostatnio..
                                PO to prawica wszak, podobno
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X