Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Tylko, że to już, w świetle prawa, nie jest PJN

Z pamięci pisząc nie odniosłeś się jeszcze np. do mojego pytania, które powstało w związku z linkiem jaki podałeś. Wrzuciłeś link informujący, że Macierewicz odniósł wielki sukces w USA. Tekst był z końcówki listopada. Okej, nie wiedziałem że taki odniósł, bo zachował swą wiedzę jedynie dla klubu GP oraz superznanego bloga.
    Za "G.P.", którą cytuje wp.pl

Posypałem głowę w popiele i zadałem krótkie pytanie: co uzyskała Polska/co uzyska Polską dzięki temu wielkiemu sukcesowi? Bo dla mnie to równie wielki sukces jak wizyta Medwiediewa w Polsce lub Komorowskiego w USA. Se chłopy pogadali, z kimś się spotkali, piarowsko dla zwolenników wyszło fajnie. I cisza, nic więcej się nie stanie.[/quote]
    No dobra, ale miałem się odnosić do tego, czym ten sukces jest "dla Ciebie"? Okaże się, gdy babka, z która rozmawiali zostanie/nie zostanie szefową komisji ds. zagranicznych Kongresu. I czy dotrzyma deklaracji.

Trzecią sprawą do której się nie odniosłeś to kwestia doraźnych koalicji w Sejmie. Z jednej doraźnej koalicji wyciągasz mega daleko idące wnioski (najpierw koalicjant, potem przydupka o ile pamiętam, potem PAX, teraz już SD - no, ludzie...), a innych nie zauważasz, bo nie pasują do koncepcji (CBA, głosowania PJN z PIS, głoswania PiS z SLD). Dla mnie słaby motyw, bo jest naprawdę o co czepiać się PJN (o tym na końcu).
    Odnoszę sie po raz trzeci - pod kwestie systemowe podchodzi z tego wyłącznie sprawa CBA. Cała reszta jest statystycznie najczęściej występująca i w kwestiach techniczno-administracyjnych wspólne poparcie - często wszystkich klubów - należy do standardu.

I w tym sensie nie odnosisz się do faktów, pytań, spostrzeżeń. Natomiast w cytacie z Ciebie są prawie same fakty: czepiłbym się jedynie tekstu, że okoliczności dot euro nie mają znaczenia, ale o tym pisałem już wyżej. Natomiast jak zwykle są to odpowiednio dobrane fakty: 'katastrofalny budżet', 'komitywa PJN-PO'. A pominięty jest np wrzucany przez Slybootsa cytat z PJN o tym, że budżet jest zły.
    Bo go nie znałem - ale jest jakaś róznica między krótką wypowiedzią w wywiadzie, a np. konferencją prasową, jak to miało miejsce w sprawie subwencji głosowanych w Senacie - czyli przy realnym wpływie ex-PJN, jak w Sejmie na kształt budżetu..

Czyli jednak dopuszczasz możliwość, ze PJN mogłoby realnie zagrozić PiS? Ciekawe jakim cudem skoro 'większość twardego elektoratu PiS [do którego PJN nigdy się nie zwracała - dop. Z.] czuje się zdradzona'?
    Taa, "w jakiś sposób", czyli zauważalnie. Ale w świetle newsa z dzisiaj:

Kaczyński był pytany przez dziennikarzy o przyjęty w piątek przez Sejm budżet na 2011 r. z maksymalnym deficytem w wysokości 40,2 mld zł. Przyszłoroczne wydatki
    państwa mają wynieść 313,5 mld zł, a dochody
    273,3 mld zł.

"Będą projekty. Będzie duża konferencja ekonomiczna. Ofensywa, którą rozpoczniemy w przyszłym roku, będzie pokazywała, że jest inna perspektywa ekonomiczna, społeczna odnosząca się do funkcjonowania państwa" - powiedział Kaczyński.

"To będą i propozycje szerzej sformułowane i projekty ustaw. Tego rodzaju ofensywa na pewno będzie. Chcemy pokazać społeczeństwu, że polityka, która jest w tej chwili prowadzona, musi pewnego dnia skończyć się krachem i że z jednej strony trzeba rozwiązać kwestię zadłużenia, a z drugiej prowadzić politykę prorozwojową" - podkreślił lider PiS.

Kaczyński mówił też o kształcie budżetu na 2011.

"W słowie mamy od dwóch lat w Polsce oszczędności
    budżetowe. W czynach mamy potężny pakiet
    stymulacyjny. Wszystko dzieje się kosztem
    zadłużania państwa i co za tym idzie społeczeństwa. Przyjdzie dzień rozliczenia
    tej sytuacji. To może być dzień dla polskiej gospodarki niezwykle trudny" - powiedział Kaczyński.
    http://wiadomosci.dziennik.pl/polity...nsywe-pis.html

... nie ma o czym mówić.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      "Opinia"? Zaprezentowanie sekwencji faktów? Kluzik była obecna przy rejestracji pierwszego stowarzyszenia.

Naprawdę stopień zaklinania rzeczywistości imponujący
      Opinia czyli przekonanie o świadomym, dokonanym w złej woli przywłaszczeniu sobie nazwy, nie chodzi o sekwencje zdarzeń.
      Kluzik przy rejestracji w urzędzie? Dziwne to dla mnie.

Tak jak juz pisałem, musieli by byc idiotami żeby robić to z premedytacją, masz jakieś inne wytłumaczenie?

Poczkajmy co mają do powiedzenia odłamowcy, fakty są takie że jest wtopa i że nawet nie próbujesz zachować wobec nich jakiejkolwiek obiektywności, jak jest konflikt to wiadomo że były PJN jest winny i że działał z najniższych pobudek, bo żelazny elektorat PiSu tak twierdzi.

Komentarz

Tylko, że to już, w świetle prawa, nie jest PJN
        Prawdopodobnie. Gdy pisałeś swojego posta, ja robiłem dopisek na temat rejestracji stowarzyszenia m.in. Brochwic w KRS. Piszę prawdopodobnie dlatego, że jak do tej pory informację padły jedynie media mocno zaangażowane w PiS (w poniedziałek pewnie już bedzie wiadomo: co się stało, jakie są konsekwencje, jakie są opcje etc). Ciekawostą jest, że mainstream milczy. Pożyjemy, zobaczymy. Jak kibice PO rzucą to samo info co kibice PiS to nie pozostanie nic innego jak ostatecznie wyrzucić słowo 'prawdopodobnie' i podtrzymać to co napisałem w 'edit'.

Zamieszczone przez Foxx
        ]No dobra, ale miałem się odnosić do tego, czym ten sukces jest "dla Ciebie"?
        Nie. Logika - robię szyderkę z tej podróży, a raczej biję się w pierś, że niepotrzebnie broniłem tego na innym forum, bo to był raczej PRowski żart, który podoba się tylko ekstremalnym pisowcom. Ty w ramach odpowiedzi wrzucasz info z bloga, że był to wielki sukces (tytuł). Jak mniemam bronisz tej wizyty dlatego, że dokładnie tak uwazasz. Po co miałbyś wrzucać coś sprzecznego z Twoim zdaniem, bez dopisku że to w ramach zdobycia pełniejszej wiedzy w sprawie? Wobec tego zgodnie z logiką zrobiłem założenie, że jestes reprezentantem poglądu, że ta wizyta miała sens i był to sukces. W związku z tym zapytałem na czym ten sukces polega i co na tym Polska zyskała. Skoro to wielki sukces to chyba dość łatwo jest zaprezentować konkretne korzyści.

Zamieszczone przez Foxx
        Okaże się, gdy babka, z która rozmawiali zostanie/nie zostanie szefową komisji ds. zagranicznych Kongresu. I czy dotrzyma deklaracji.
        Ah, okaże się. Jak zdarzy się A, a potem B to potem będziemy potrzebować jeszcze C i całego alfabetu i wtedy będzie sukces. No, to rzeczywiście ekstra. Na podstawie deklaracji babki, która kiedyś coś zrobi jeżeli otrzyma jakąś funkcję ogłaszanie sukcesu jest dość zaskakujące. Identyczny sukces, na podstawie deklaracji, osiągnął Komorowski w sprawie wiz.

Niech następnym razem Macierewicz do mnie wpadnie. Jak zostanę prezydentem RP to poproszę Palin czy innego następce Obamy o przekazanie całego infa z tekstem, że jeśli nie to wychodzimy z Afganistanu.

Zamieszczone przez Foxx
        Odnoszę sie po raz trzeci - pod kwestie systemowe podchodzi z tego wyłącznie sprawa CBA
        .

Jakbym się uparł to jeszcze bym znalazł parę podobnych. Generalnie zgodna na podział: systemowe/techniczno-organizacyjne. Pytanie czy ktoś na podstawie głosowania za CBA PiS i PO robił z tego koalicję pozostaje otwarte. To znaczy robił - SLD Czyli podsumowując robienie z PJN i PO koalicji to czysta polityka, coby ustawić przeciwnika w trudnym położeniu. Sprytne, tyle że z faktami ma nie wiele wspólnego.

Zamieszczone przez Foxx
        Taa, "w jakiś sposób", czyli zauważalnie. Ale w świetle newsa z dzisiaj:
        A to tutaj znowu się nie zgadzamy. Myślałem, że miałeś na myśli ewentualne zagrożenie powiedzmy PJN 10, PiS 20. Skoro ma być jedynie zauważalne to moim zdaniem ono nadal istnieje, bo w następnym sejmie PiS odczuje stratę 1-3% głosów.

Zamieszczone przez Kill, baby kill! Zobacz posta
        Tak jak juz pisałem, musieli by byc idiotami żeby robić to z premedytacją, masz jakieś inne wytłumaczenie?
        Ale ta wersja też jest dla PJN dość dramatyczna..
        Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
          Ale ta wersja też jest dla PJN dość dramatyczna..
          I dość nieprawdopodobna.
          Jak by miało to wyglądać? Wiedząc, że sprawa jest w 100% prawnie przegrana i tak się w to pchają? Na co liczyli? Że prawowici właściciel nazwy, zdecydowani zwolennicy Kaczyńskiego, im odpuszczą?

Miało by to sens jeśli zapragnęli by nagle sabotować swoje ugrupowanie, może to jest sedno, najpierw sabotaż w kampanii samorządowej, a teraz tu. Takie hobby.

Komentarz

• http://wpolityce.pl/view/5122/Osa_na...Woronicza.html

To co czystka totalna?

Komentarz

• Z., Kill, baby kill! - dla mnei ex-PJN nie jest jakimś interesującym tematem i nic nie wnosi do polityki. Myślę, że nie ma sensu ciągnąć tematu do chwili, gdy... oni choćby zaprezentują nazwę partii. Jak dotąd nic poza żenadą nie nastąpiło. Jak nastąpi - pogadamy.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Do tego w którymś sondażu mają 1% poparcia..

Komentarz

Z., Kill, baby kill! - dla mnei ex-PJN nie jest jakimś interesującym tematem i nic nie wnosi do polityki. Myślę, że nie ma sensu ciągnąć tematu do chwili, gdy... oni choćby zaprezentują nazwę partii. Jak dotąd nic poza żenadą nie nastąpiło. Jak nastąpi - pogadamy.
                  No, jest to jakaś taktyka, niewykluczone że najwłaściwsza dla PiS. Nie ma za wiele wspólnego z prawdą, ale może okazać się nad wyraz skuteczna. Chociaż dziwi nazywanie PJN 'nieinteresującym tematem' w sytuacji, gdy w analizach było się o krok od nazwania jej PPR albo PPS'48 (naturalny ciąg koalicja-przydupka-pax-sd-?). Nawrzucać ile się da i podsumować, że nie ma o czym gadać

Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                  Do tego w którymś sondażu mają 1% poparcia..
                  Osobiście nie wierze, by w wyborach przekroczyli 3%, bo pewnie kampania będzie na maksa spolaryzowana i większość niezdecydowanych przełknie obrzydzenie i zagłosuje na PiS, ale polecam (nie tylko teraz, ale na stałe. Dodam, że przed każdymi wyborami facet daje swoje typy i myli się znacznie mniej niż sondażownie):

http://www.palade.pl/index.php?p=1_1...Y-ZAWR-T-G-OWY
                  Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                  "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                    No, jest to jakaś taktyka, niewykluczone że najwłaściwsza dla PiS. Nie ma za wiele wspólnego z prawdą, ale może okazać się nad wyraz skuteczna. Chociaż dziwi nazywanie PJN 'nieinteresującym tematem' w sytuacji, gdy w analizach było się o krok od nazwania jej PPR albo PPS'48 (naturalny ciąg koalicja-przydupka-pax-sd-?). Nawrzucać ile się da i podsumować, że nie ma o czym gadać
                    Zabawnie to wygląda, gdy po raz kolejny człowiek pisze, co myśli uzasadniając to faktami i jest to "podsumowywane" w powyższy sposób . Otóż tak oceniam ich działania, których "dynamika" przebiega dokładnie według osi: koncesjonowana opozycja - 100% żenady. Jeżeli uważasz, że po tym czasie - od kampanii samorządowej do postanowienia sądu w sprawie nazwy - jest o czym gadać, nawijaj Nie oczekuj jednak, że wszyscy będą to widzieć tak samo .
                    Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Dlaczego zabito Litwinienkę - Gadowski

Kolejny ważny tekst...
                      From flood into the fire
                      One thousand voices sing
                      We're in this together
                      For whatever fate may bring

Komentarz

• BIGOS W HISTORII, CZYLI WYKŁAD KOMOROWSKIEGO:

http://www.niezalezna.pl/artykul/big...skiego/42658/1
                        "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Zamieszczone przez Noris Zobacz posta
                          BIGOS W HISTORII, CZYLI WYKŁAD KOMOROWSKIEGO:

http://www.niezalezna.pl/artykul/big...skiego/42658/1
                          Rozłożyło mnie na łopatki, jakby ŚP Lech Kaczyński wygłosił takie przemówienie "szkiełko kontaktowe" miało by używanie na pare miesięcy...

PS Pierwsze liberum veto było w 1652 a nie w 1562....

Komentarz

• Zamieszczone przez Magiel
                            OpublikujÄ… sondaÅź, w ktÃłrym ten "pieÅ›niarz - gawÄ™dziarz" ma ponad 60 % poparcia i piÄ™kni, mÅ‚odzi, wyksztaÅ‚ceni bÄ™dÄ… spać spokojnie.
                            Hci piÄ™kni majÄ… w dupie co on gada bo wybrali go w wyborach jako mniejsze zÅ‚o. WaÅźny jest tylko gdy klepie ustawy

Komentarz

• Wyborcy PO jak żona alkoholika, czyli miłość jest ślepa

Wyborcy PO są jak żona alkoholika. Na początku wydawało się, że on tylko od czasu do czasu popija, ale potem okazało się, że nic nie robi, tylko oddaje się nałogowi. Po pewnym czasie zaczął bić i poniżać żonę. Po każdej awanturze obiecywał, że to się już nigdy nie powtórzy, ślubował poprawę, składał jak najdalej idące zapewnienia i obietnice. Po czym znowu wracał do swojego nałogu, nie przychodził na noc. Ostatnio zaczął nawet wynosić meble z domu i sprzedawać biżuterię żony.

Co na to żona? Wciąż wpatrzona w swojego oprawcę, nie wyobrażająca sobie życia bez niego, uzależniona i skazana na brutala i pijaka. Wybacza mu wszystko, rozumie zachowanie, nie przejmuje się kolejnymi kłamstwami i wierzy w kolejne zapewnienia o poprawie i porzuceniu nałogu. Czasami myśli o tym, żeby odejść do kogoś innego, ale zaraz się reflektuje i wiernie czeka na powrót męża po kolejnej zdradzie.

I wszyscy się zastanawiają, jak długo to potrwa? Do kiedy będzie mu wszystko wybaczać i na wszystko się godzić, byle tylko być u jego boku? Co jeszcze ten pijak musi zrobić, by wreszcie ostatecznie zniechęcić ją do siebie?

Miłość jest ślepa. Ale żeby aż tak?!

Żródło:
                              http://migal.salon24.pl/259984,wybor...osc-jest-slepa

Komentarz

Pracuję...
                              X