Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wizyta prezydenta RP Bronisława Komorowskiego pod stocznią szczecińską wywołała ogromne emocje. Ludzie gwizdali i krzyczeli "Daj nam chleba". Z tłumu padł też okrzyk "Twój samolot też spadnie".

- Kiedy w grudniu 1970 roku robotnicy Wybrzeża zbuntowali się przeciwko komunizmowi, Szczecin przez kilka dni, a może i dłużej był najważniejszym ośrodkiem tego społecznego protestu - powiedział prezydent, nie zrażony przyjęciem pomrukiem zgromadzonych.

Mówił dość długo o mieszkańcach miasta, którzy sprzeciwili się ówczesnemu reżimowi. Wówczas zapadła cisza.

- Robotnicy wybrzeża zbuntowali się przeciwko komunizmowi. Serce niepokornej bestii pulsowało właśnie tu, w stolicy Pomorza Zachodniego.

Dodał też, że chyba nie ma w Polsce osoby, która nie byłaby zawiedziona tym, że zbrodniarze z grudnia 1970 r. nie zostali przez żaden sąd ukarani.

- Nie ma nikogo z rodowodem solidarnościowym, który nie myślałby z goryczą i nie myślałby z bólem o tym że ukarania winnych zbrodni po prostu się nie dało. Możemy razem wystawiać rachunki nam wszystkim. Bo przecież nie udało się to żadnej ekipie z żadnych ekip solidarnościowych. Rzeczywiście sprawa bolesną, wstydliwą jest to że procesy związane ze zbrodniami czasów komunistycznych ciągną się tak długo bez żadnego lub z miernym efektem.

Gdy jednak padły słowa nawiązujące do polityki o "wojnie polsko-polskiej", rozległy się gwizdy. Gdy wyjeżdżał spod stoczni, padły z tłumu słowa:

- Twój samolot też spadnie.

Korzystając z pobytu prezydenta, Marian Jurczyk skierował do niego pismo z apelem o reaktywację Holdingu Stoczniowego i prośbą, by prezydent był "patronem nad tą sprawą" i "utorował drogę dla fachowców".

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/art...ECIN/479831145

Komentarz

• Joanna Kluzik - Rostkowska i grupa polityków skupionych wokół niej nie ma prawa posługiwać się nazwą "Polska jest Najważniejsza". To wynik decyzji warszawskiego sądu, który prawa do niej przyznał stowarzyszeniu założonemu przez członków społecznego komitetu wsparcia Jarosława Kaczyńskiego.
      http://wpolityce.pl/view/5094/Powazn..._etyczny_.html

Niestety kolejna wtopa na własne życzenie...

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta

W "Najwyższym Czasie!" może tak, ale choćby na forum jest jeden użytkownik - sierota po JKM - który patrzy z pewną sympatią na PJN. I gdyby PJN była za euro to patrzyłby z sympatią mniejsza. Stawiam dolary przeciw orzechom, że nie jest jedyny.

Nic się w tej materii nie zmieniło Jednak muszę przyznać że za ustawę Sawickiej mają u mnie żółtą kartkę.

Zgoda że dyskusja o euro jest póki co bezprzedmiotowa. Będzie głosowanie nad zmianą konstytucji - wtedy zobaczymy.

Zamieszczone przez Foxx
        No to mamy użytkownika z orzechami vs. publicysta o największym wpływie na zwolenników JKM po samym JKM - od 20 lat
        Jeśli chodzi Ci o Michalkiewicza to ja osobiście na jego felietony zawsze patrzyłem z dystansem. Nie mówiąc że kolejnym krytykiem PJN jest Twój "ulubieniec" Adam Wielomski
        Ostatnio edytowany przez Slyboots; 9286.
        "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Opinie Wielomskiego mnie nie interesują, natomiast status Michalkieiwcza wygląda tak, jak napisałem. Dziwi mnie trochę ta żółta kartka, bo głosowanie dotyczyło tylko technicznej nowelizacji. Jest po prostu symbolem. Ze względu na genezę "komercjalizacji" oraz opisany przeze mnie przymus samorządów - PiS z zasady trzymało się z dala. PJN (?) najwyraźniej nie widzi problemu. Powtarzam, robią to ludzie powołujący się na L. Kaczyńskiego, który rzecz starał się blokować. Większą wagę mają jednak problemy wyboldowane dla Z. jako "nie fakty". Biorąc pod uwagę aktualną sytuację państwa, zajmując się na starcie subwencjami, czy zmianami konstytucji odbierającymi suwerenność NBP - oni naprawdę zachowują się już nie jak PAX za komuny, tylko SD, czy ZSL.

Zamieszczone przez Kill, baby kill! Zobacz posta
          http://wpolityce.pl/view/5094/Powazn..._etyczny_.html

Niestety kolejna wtopa na własne życzenie...
          Raczej kolejna nieudana próba zawłaszczenia. Działanie to spowodowało zresztą, że do Jachranki zjechało znacznie więcej przedstawicieli Komitetów Poparcia J.K. z kampanii prezydenckiej, niż spodziewali się organizatorzy. Wkurwionych przedstawicieli.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
            I tak w koło Macieju . Znowu mamy coś znajdować - i to koniecznie "ustawę". Myślę, że mam coś lepszego - mimo iż znowu robię za "wujka Google"

http://wsercupolska.org/joomla/index...nstwo&Itemid=2

http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,1...wiadomosc.html

Dodajmy, ten rząd nie stworzył ani jednego nowego ministerstwa. Co do końcówki Twojego postu, nie wiem, po co przypisujesz nam poglądy, które tu nie padły. My krytykujemy PO za to, że przez niemal pełna kadencję mając pełen komfort polityczny, społeczny i medialny nie robi literalnie nic, by zmniejszać deficyt, mimo że obejmując władzę otrzymała gotowy pakiet reform: finansów publicznych, obniżkę PIT i stawki rentowej. Wprowadziła z tego tylko to, co dobrze wypadło w TV. Więcej, chwalili się tymi obniżkami, a teraz przypisują je wyłącznie PiS . I pod nazwą "reformy finansów" podwyższają VAT i kładą łapę na kasie... z Lasów Państwowych.

Chwalimy PiS za to, że realnie szacowało kotwice budżetowe na kolejne lata, konsekwentnie zmniejszało deficyt i rządząc przez ok. półtora roku - gdy koalicjanci wyczyniali takie harce, jak "becikowe dla każdego", ku uciesze PO, która z przekory głosowała za rozdawnictwem - utrzymało budżet w ryzach i przygotowało odważne reformy. Pisałeś wcześniej o KRUS - no to przypominam:

http://wiadomosci.dziennik.pl/polity...acji-krus.html

Skończ Waść już, bo w odpowiedzi na kolejne konkrety dajesz "własne zdanie" oraz absurdalną "reinterpretację" tego, co myslimy my. Tu nie ma co "myśleć", fakty wygladają jednoznacznie.
            Tak jak nie lubię PO, tak samo nie lubię gloryfikowania PiSu, bo obie partie partie są siebie warte.

Natomiast jak ktoś pisze, że Pis lepszy niż PO, bo za niego był mniejszy deficyt kompletnie pomija cały kontekst:
            - po pierwsze PIS rządził podczas szczytu bańki spekulacyjnej, kiedy niektóre kraje wokół nas rozwijały się w tempie powyżej 10%. Za PO kraje Bałtyckie miały spadek nawet o 20%, Niemcy nasz największy partner handlowy miał w 2006 wzrost PKB 2,9%, 2007 2,5%, 2008 1,3%, 2009 -5,0%. Jak ktoś pisze, że to nie ważne to nie wie o czym pisze.
            - po drugie PIS skorzystał na pozytywnych skutkach reform SLD m.in. obniżce CIT.
            - I CO NAJWAŻNIEJSZE te obniżki składki i podatków były przeprowadzane przy takim założeniu, że wzrost gospodarczy w Polsce będzie się utrzymywał na wysokim poziomie przez przynajmniej jeszcze kilka lat. Przypomnijcie sobie słowa Gilowskiej, która mówiła, że jakieś spowolnienie to może po euro 2012. No i jak zaczął się kryzys i zamiast tempa 5-6% zaczęło się 1-3% to się rypło i proporcje długu do PKB zaczęły się zwiększać... I stałoby się to obojętnie czy rządziłby Kaczyński czy Tusk.

A poza tym piszecie, że Pis chciało reformować, tylko złe PSL i Samoobrona nie dało. Niechby teraz PO zgłosiło reformę KRUS to co PSL, PIS, SLD ochoczo poprze?

Wytłumaczcie łopatologicznie jak w latach 2008-2010 ewentualny rząd PiS miałby mieć mniejszy przyrost długu jeśli:
            - BARDZO PRAWDOPODOBNIE miałby mniejszy przychód z prywatyzacji (+ kilkanaście mld zł co rok) której byłby niechętny
            - BARDZO PRAWDOPODOBNIE nie chciałby bardziej ciąć wydatków socjalnych
            - BARDZO PRAWDOPODOBNIE nie przeprowadziłby reformy "pomostówek", która dziś przynosi +2,3 mld zł rocznie
            - BARDZO PRAWDOPODOBNIE musiałby też zwiększyć ilość urzędasów (od czego sam nie stronił), gdyż w latach 2010-12 przypada szczyt inwestycji unijnych o czym też tu się nie wspomina. Dodatkowo ma to DUŻY wpływ na zadłużenie, bo o czym nikt tu też nie wspomina, UE co prawda dokłada do inwestycji, ale u nas musimy dorzucać wkład własny...

Komentarz

• Zamieszczone przez lemink Zobacz posta
              Tak jak nie lubię PO, tak samo nie lubię gloryfikowania PiSu, bo obie partie partie są siebie warte.
              To Twoja opinia. "Gloryfikowania" tu nie widzę.

Natomiast jak ktoś pisze, że Pis lepszy niż PO, bo za niego był mniejszy deficyt kompletnie pomija cały kontekst:
              Przeciwnie. Wrzucam jeszcze raz:

http://foxx-news.blogspot.com/2009/03/opoznieni.html

Mowa tu o diagnozach i podejmowanych działaniach. Bez problemu możemy je porównać z "działaniami" podejmowanymi w aktualnej kadencji. Poza tym z cytatu w sprawie KRUS w poprzedniej kadencji, który wrzuciłem jasno wynika, że rząd Kaczyńskiego wbrew Samoobronie wpisał likwidację KRUS do reformy finansów publicznych złożonej w Sejmie i odrzuconej głosami PO, SLD, PSL, LPR i SO. Mieliśmy więc "sprawdzam" w tej sprawie.

Poza tym, pisząc o kontekście zupełnie pomijasz komfort koalicyjny, medialny i społeczny w jakim przyszło rządzić obu partiom oraz porównanie legislacyjnego "urobku" obu rządów, gdy Kaczyński miał większość parlamentarną dokładnie o połowę krócej.

A gdybać zawsze można...
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Opinie Wielomskiego mnie nie interesują, natomiast status Michalkieiwcza wygląda tak, jak napisałem. Dziwi mnie trochę ta żółta kartka, bo głosowanie dotyczyło tylko technicznej nowelizacji. Jest po prostu symbolem.
                Tak jak na boisku uzbierało się kilka drobnych przewinień, więc za to kartka. Uderzasz zarzutami ciężkiego kalibru, tymczasem nie wiem jaki wpływ może mieć 17-osobowy klub na takie zagadnienia jak serwilizm, nielojalność wobec niedawnych sojuszników w polityce zagranicznej czy budżet 2011 (autorstwa PJN?) Co się zaś tyczy budżetu:

Wiceszefowa klubu PJN Elżbieta Jakubiak oceniła, że uchwalony w piątek przez Sejm budżet jest "słaby, dociągany i bez pomysłów na poprawę sytuacji w Polsce". Sejm uchwalił budżet na 2011 r. z maksymalnym deficytem w wysokości 40,2 mld zł.
                Zgodnie z przyjętym przez Sejm budżetem, przyszłoroczne wydatki państwa mają wynieść 313,5 mld zł, a dochody 273,3 mld zł.

- To jest słaby budżet, bez zaznaczenia konkretnych priorytetów - oceniła Jakubiak.
                http://www.polskatimes.pl/pieniadze/....html?cookie=1
                "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Dodał też, że chyba nie ma w Polsce osoby, która nie byłaby zawiedziona tym, że zbrodniarze z grudnia 1970 r. nie zostali przez żaden sąd ukarani.
                  I dla kontrastu - Jaruzelski na obradach RBN. Schizofrenia czy głupota? A jeśli głupota to raczej Komorowskiego czy raczej ciemnego ludu?
                  From flood into the fire
                  One thousand voices sing
                  We're in this together
                  For whatever fate may bring

Komentarz

• Katastrofa posmoleńska
                    http://www.rp.pl/artykul/580826_Ziem...smolenska.html

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                      Tak jak na boisku uzbierało się kilka drobnych przewinień, więc za to kartka. Uderzasz zarzutami ciężkiego kalibru, tymczasem nie wiem jaki wpływ może mieć 17-osobowy klub na takie zagadnienia jak serwilizm, nielojalność wobec niedawnych sojuszników w polityce zagranicznej czy budżet 2011 (autorstwa PJN?)
                      Taki sam, jak na budżet - mogą publicznie zajmować stanowisko w tych sprawach, organizować konferencje prasowe, zgłaszać propozycje rozwiązań. Swoją drogą, bardzo dobrze, bo w tedy mogliby realnie w jakiś sposób zagrozić PiS, który się z tym przekazem nie przebija, bo media interesuje tylko Smoleńsk, krzyż i... PJN.

Komentarz

Raczej kolejna nieudana próba zawłaszczenia.

Zaczynamy wchodzić w oceny cudzych intencji, a wiec mogę tu tylko sparafrazować twoje słowa sprzed kilku stron.

Twoja niechęć do PJN skrajnie przekłada się na ogląd sytuacji czyli w tym konkretnym przypadku na ocenę ich intencji.

Komentarz

• Pudło To był fakt, przypominam:

Sąd nam przyznał rację (Teresa Bochwic)

Stowarzyszenie „Polska jest Najważniejsza”, powstałe 10 października br. spośród grona członków Warszawskiego Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, 9 grudnia 2010 zostało zarejestrowane przez KRS. Jest to wielkie potwierdzenie naszej racji, koniec parotygodniowego denerwującego okresu niepokoju, co będzie z naszą nazwą. Codziennie widzieliśmy w telewizji, na niwie publicznej osoby, które naszym zdaniem zawiodły – najpierw świadomie zawłaszczając hasło wyborcze polityka, z którym byli związani, potem z całą świadomością podbierając nam pomysł na stowarzyszenie i jego nazwę. Codziennie dostawaliśmy emaile z pytaniami kto jest kto, czy my to my czy może tamci.

Tworzona przez nich struktura partyjna PJN nie ma nic wspólnego z naszym Stowarzyszeniem, które poparło grudniową „Deklarację z Jachranki” i projekt stworzenia federacji dawnych Komitetów Poparcia Jarosława Kaczyńskiego oraz wszystkich społecznych inicjatyw posmoleńskich.

Było to przez te parę tygodni szczerze mówiąc podwójnie przykre. Bo – moim prywatnym zdaniem – byli politycy PiS mieli pełne prawo odejść, założyć własną partię, szukać rozwiązań i formułować własne propozycje polityczne. Niestety, styl się może dziś nie liczy, ale tylko dla niektórych. Dla mnie, dla nas się liczy. Było to zrobione w brzydkim stylu, a zza młodych twarzy wygląda czyjaś brzydka, złośliwa twarz, może nawet niejedna.

Ale cóż – robią, jak chcą. Na szczęście fortuna i niezawisły sąd rozdzieliły nasze losy, nie musimy się ciągle tłumaczyć i wstydzić za innych.

Prawnicy twierdzą, że z chwilą zarejestrowania politycy nie mają prawa używania naszej nazwy. Może się to wiązać ze sprawą sądową i wysokim odszkodowaniem.

(Stowarzyszenie "POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA", Numer KRS: 0000372863, data rejestracji: 09.12.2010, dział 1, siedziba: ul. Narbutta, Warszawa. Organizacja utworzona na czas „nieoznaczony” podlega nadzorowi prezydenta m.st. Warszawy.)

Linki do kilku dzisiejszych wypowiedzi, zawierających komentarze do orzeczenia sądu:

http://niezalezna.pl/artykul/_polity...terka_/42599/1

http://wpolityce.pl/view/5094/Powazn....html#comments

http://post.salon24.pl/260461,polska...dla-tej-partii

http://lubczasopismo.salon24.pl/glos...ione-nie-tuczy

http://niepoprawni.pl/blog/1792/swjo...-nocniku-czyli
                          http://blogmedia24.pl/node/42221

Znowu mamy do czynienia z zawłaszczeniem, które widzi szereg osób zaangażowanych w kampanię prezydencką, czy współpracę z L. Kaczyńskim, a Ty sprowadzasz rzecz do dyskusji między nami

Komentarz

• Tylko to tez jest opinia osoby zaangażowanej, mi po prostu trudno jest sobie wyobrazić, że wierchuszka PJN wiedząc, że stowarzyszenie o takiej nazwie istnieje, świadomie z premedytacją podbiera im nazwę.

To byłaby totalna bezmyślność, kopanie dołków pod samym sobą.
                            Zastanawia mnie co oni sobie myśleli? Nie trzeba być profesorem prawa żeby wiedzieć jak taki spór musi się zakończyć.

Więc jeżeli mamy mówić to o próbie "zawłaszczenia" to musiałaby być to próba sabotażowa

Dlatego bardziej wygląda mi to na bezmyślną wtopę niż świadome, nikczemne(nomen omen ) podebranie komuś nazwy.

Ciekaw jestem co maja na ten temat do powiedzenia "już nie PJNowcy".

Tak czy inaczej maja przypał na własne życzenie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kill, baby kill! Zobacz posta
                              Tylko to tez jest opinia osoby zaangażowanej, mi po prostu trudno jest sobie wyobrazić, że wierchuszka PJN wiedząc, że stowarzyszenie o takiej nazwie istnieje, świadomie z premedytacją podbiera im nazwę.
                              "Opinia"? Zaprezentowanie sekwencji faktów? Kluzik była obecna przy rejestracji pierwszego stowarzyszenia.

Naprawdę stopień zaklinania rzeczywistości imponujący

Komentarz

Rzeczy trwające jeden dzień.
                                No, proste ze jeden dzień. Problem PiS polega na tym, że przynajmniej raz w tygodniu (jestem dość łaskawy pisząc to zdanie.. ) dostarcza takich 'jednodniówek'. Przytaczać nie będę, bo wszyscy wiemy o co chodzi. Proceder trwa od lat i między innymi dlatego odbiłem od PiS zachowując zbliżone do nich poglądy.

Zamieszczone przez Foxx
                                No to mamy użytkownika z orzechami vs. publicysta o największym wpływie na zwolenników JKM po samym JKM - od 20 lat
                                No, nie do końca, bo opinia Slybootsa powoduje, że zostaję z dolarami i wygrywam orzechy. Nie wiem jak sprawę widzi M., nie wiem jaki ma wpływ na zwolenników JKM. Wiem za to, że istnieje pewna grupa osób, która pewnie odpuści głosowanie na JKM 'bo ile można' i może zaryzykuje opcję PJN. Gdyby byli eurofilami i przebierali nóżkami by wprowadzić euro na wczoraj to raczej Slyboots i jemu podobni nie patrzyliby na PJN z nadzieją. A jednak jest inaczej.

Zamieszczone przez Foxx
                                Poniższy fragment skwitowałeś tekstem: "nie odnosisz się do faktów":
                                I popełniłem błąd, bo spowodowałem, że źle mnie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o fakty, które przytoczyłeś tylko o to co ja napisałem. Krótko - nie odnosisz się do faktów które ja podaję. Najbardziej jaskrawy przykład to stwierdzenie:

Zamieszczone przez Foxx
                                Okoliczności dot. Euro, o których piszesz nie mają znaczenia dla meritum.
                                Dla mnie okoliczności mają kluczowe znaczenie. Przedstawiłem je wyżej, Ty natomiast zbywasz to tekstem 'to nie ma znaczenia'. No, może dla Ciebie nie ma, ale dla kilku osób ma. Otóż podtrzymuję swoje zdanie, że PJN zachował się w tej sprawie najlepiej jak mógł. Wybrał jedyną zdrową opcję, która nie powoduje narzekań. Gdyby byli zwolennikami euro na poziomie SLD czy PO to ogłosiliby to wprost. Tymczasem nie mamy tego ani w deklaracji ideowej ani na kongresie. Wreszcie w kwestii pytan z Polska Times o euro odpowiadają "Ok, ale nie ma pośpiechu'.

Z pamięci pisząc nie odniosłeś się jeszcze np. do mojego pytania, które powstało w związku z linkiem jaki podałeś. Wrzuciłeś link informujący, że Macierewicz odniósł wielki sukces w USA. Tekst był z końcówki listopada. Okej, nie wiedziałem że taki odniósł, bo zachował swą wiedzę jedynie dla klubu GP oraz superznanego bloga. Posypałem głowę w popiele i zadałem krótkie pytanie: co uzyskała Polska/co uzyska Polską dzięki temu wielkiemu sukcesowi? Bo dla mnie to równie wielki sukces jak wizyta Medwiediewa w Polsce lub Komorowskiego w USA. Se chłopy pogadali, z kimś się spotkali, piarowsko dla zwolenników wyszło fajnie. I cisza, nic więcej się nie stanie.

Trzecią sprawą do której się nie odniosłeś to kwestia doraźnych koalicji w Sejmie. Z jednej doraźnej koalicji wyciągasz mega daleko idące wnioski (najpierw koalicjant, potem przydupka o ile pamiętam, potem PAX, teraz już SD - no, ludzie...), a innych nie zauważasz, bo nie pasują do koncepcji (CBA, głosowania PJN z PIS, głoswania PiS z SLD). Dla mnie słaby motyw, bo jest naprawdę o co czepiać się PJN (o tym na końcu).

I w tym sensie nie odnosisz się do faktów, pytań, spostrzeżeń. Natomiast w cytacie z Ciebie są prawie same fakty: czepiłbym się jedynie tekstu, że okoliczności dot euro nie mają znaczenia, ale o tym pisałem już wyżej. Natomiast jak zwykle są to odpowiednio dobrane fakty: 'katastrofalny budżet', 'komitywa PJN-PO'. A pominięty jest np wrzucany przez Slybootsa cytat z PJN o tym, że budżet jest zły.

A z Sawicką - ok, poparli. No i co z tego? Z tego wynika niby koalicja? (kopiuj wklej moje posty na temat doraźnych koalicji). Widocznie uważają, że to jest ok. Dla mnie to nie jest dowód, że chcą kręcić lody i tyle. Nie wiem czy się z tym zgadam, bo nie znam się na służbie zdrowia. Mam również mieszane uczucia gdy chcieli zamrożenia subwencji. Tylko, że to nie znaczy, że jest jakaś koalicja. Gdyby była to PJN już dawno miałby wicemarszałka, poparłaby budzet, nie wyskakiwała ze Smoleńskiem i wiele wiele innych.

Najkrócej jak się da. Można się spierać czy rozwiązania za którymi głosowali mają sens. Ale nie róbmy z tego od razu koalicji. Bo jak udowodnił Slyboots, wpisem Migala, wielokrotnie głosowali też z PiS, a w sprawach subwencji ostatecznie PO ich wystawiła. To znaczy nie wystawiła, bo na nic się nie umawiali. Ot kolejna dorazna koalicja (jakich multum CBA, PiS-SLD, PJN-PO, PJN - PiS), która wygasła.

Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                                Zgoda że dyskusja o euro jest póki co bezprzedmiotowa. Będzie głosowanie nad zmianą konstytucji - wtedy zobaczymy.
                                Szpil polega na tym, że żadnego głosowania nie będzie. Tym bardziej PJN znalazł salomonowe rozwiązanie nie dając się na ostrzał mainstreamu, jednocześnie nie wkurzając liberalnych eurosceptyków.

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                                Taki sam, jak na budżet - mogą publicznie zajmować stanowisko w tych sprawach, organizować konferencje prasowe, zgłaszać propozycje rozwiązań. Swoją drogą, bardzo dobrze, bo w tedy mogliby realnie w jakiś sposób zagrozić PiS, który się z tym przekazem nie przebija, bo media interesuje tylko Smoleńsk, krzyż i... PJN.
                                1. Czyli jednak dopuszczasz możliwość, ze PJN mogłoby realnie zagrozić PiS? Ciekawe jakim cudem skoro 'większość twardego elektoratu PiS [do którego PJN nigdy się nie zwracała - dop. Z.] czuje się zdradzona'?

Gdyby prezes się nie wydurniał marszami z pochodniami i hasłami rodem z polonica.net pod krzyżem to pewnie media by się mniej zajmowały tematem krzyża. A na pewno byłoby trudniej ordynarnie wrabiać w to PiS. Skoro sami się dają - trudno mieć pretensje. Każdy zna sytuację medialną... od lat. Temat PJN? Cóż moje wpisy w temacie są prawdziwą kroniką śmieszych zarzutów PiS o fryzurach, porównywaniu kobiet do butów, tekstach o hańbach. Odsyłam z wyjaśnieniem, że właśnie to jest koronny dowód dlaczego media wolą słuchać PiS o PJN, a nie arcyciekawych konferencji Szydło. Smoleńsk? No, jeżeli Macierewicz zaczyna spotkanie zespołu parlamentarnego od tekstu o zbrodni to czemu się dziwić? Jest jak jest. Opinia, że to wina mediów jest.... osobliwa. Maksymalnie w 50% prawdziwa. Drugie 50% to niezaprzeczalna wina PiS.

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                                Opinie Wielomskiego mnie nie interesują, natomiast status Michalkieiwcza wygląda tak, jak napisałem. Dziwi mnie trochę ta żółta kartka, bo głosowanie dotyczyło tylko technicznej nowelizacji. Jest po prostu symbolem. Ze względu na genezę "komercjalizacji" oraz opisany przeze mnie przymus samorządów - PiS z zasady trzymało się z dala. PJN (?) najwyraźniej nie widzi problemu. Powtarzam, robią to ludzie powołujący się na L. Kaczyńskiego, który rzecz starał się blokować. Większą wagę mają jednak problemy wyboldowane dla Z. jako "nie fakty". Biorąc pod uwagę aktualną sytuację państwa, zajmując się na starcie subwencjami, czy zmianami konstytucji odbierającymi suwerenność NBP - oni naprawdę zachowują się już nie jak PAX za komuny, tylko SD, czy ZSL.
                                Sprytne, ale to znowu układanie faktów pod koncepcję. Odwołują się w kwestii polityki zagranicznej. Jeszcze ktoś złośliwy mógłby napisać, że PJN jest za nadawaniem orderów Jaruzelskiemu, bo Kaczor kiedyś z automatu mu wrzucił złotko a oni przecież się do niego odwołują.

EDIT: A i miałem się jeszcze odnieść do wyroku sądu na temat PJN. Kompromitacja PJN. Jeżeli nie wyjaśnią tego najpoźniej w poniedziałek na jakiejś konferencji to będzie gruba wtopa. Konkretnie jaki mieli stan świadomości, na co liczyli, jaki mieli wpływ na wymyślenie tego hasła w kampanii. Wtopa gigantyczna. Nie dość, że mega smród to jeszcze ciężko będzie coś nowego zaproponować, bo PJN mimo wszystko już się zakorzenił na tych 2% (). Może zrobią taki motyw jak demokraci kiedyś i nazwą się 'najwazniejsza.pl'. Sprawa dowodzi dwóch rzeczy:

1) są prawdopodobnie ludzmi srednio rozgarnietymi lub nieodpowiedzialnymi. Nie sprawdzili, nie dowiedzieli się lub zrobili to z zimną krwią. I tak i tak zle
                                2) wychodzili z PiS na szybko, bez głębszego planu. Gdyby zamach był przygotowany od miesięcy to by było zrobione na tip top.
                                Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
                                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Pracuję...
                                X