Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Senator Zobacz posta
    PiS zwiekszyl przez 2 lata je o 24 %, dolozyl socjal o wartosci 3 mld (kto dal pielegniarko, nauczycielom) plus dowalil obnizke skladki rentowej ktora teraz odbija nam sie czkawka w dekoniunkturze.
    Pamiętasz może kto z tymi pielęgniarkami wystawał pod kancelarią premiera?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Cały czas próbuję Ci pokazać, jak ich działania zostały odebrane w twardym elektoracie PiS oraz co najmniej jednego byłego współpracownika L.K. Ty w odpowiedzi wyprowadzasz swoje reinterpretacje ich słów i zachowań, sięgające awangardowej skali w postaci uznania opinii, że partia, którą L.K. współzakładał i której był pierwszym prezesem "nigdy nie była jego partią" przy jednoczesnym podkreślaniu kontynuacji jego idei we własnym wykonaniu... nie jest zawłaszczaniem "spuścizny".
      Ja już pisaełm, że każdy może sobie odbierać jak chce, więc mnie tu wrażenie twardego elektoratu PiS nie interesuje, nie do nich zresztą skierowany jest PJN.

Zresztą ogólnie robisz wygodną nadinterpretacje, bo ja żadnej reinterpretacji nie dokonuje tylko pisze o zawłaszczeniu którego nie ma, dałem ci konkretne cytaty konkretnych członków PJN w tej konkretnej sprawie, jeżeli nie rzutuje to w najmniejszym nawet stopniu na twoja opinię, to co więcej mozna napisać?

Słowa Cichockiego, że PiS nie było partią Lecha są dośc osobliwe, ja bym tak nie powiedział, ale nie jest to tozsame z zawłaszczaniem przez PJN spuścizny po tym człowieku, równie dobrze do politycznego etosu Lecha Kaczyńskiego mogą się odwoływać dwie partię(albo więcej) przy czym interpretacje tej wizji nie muszą być w 100% takie same.

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      tylko voltą PJN w sprawie katastrofy.
      Od początku mówione było że sprawą trzeba się bardzo poważnie zająć po wyborach, w których jej nie poruszano po to żeby nie stała się osią wojny PO-PIS tylko ogólnonarodowym(ogólnopartyjnym) interesem, co niestety się nie udało, choć akurat to winą PiSu nie jest bo trudno o inną reakcję jak sie patrzy na to co wyprawia Platforma.

Zastanawia mnie tylko, na czym polega ta volta?
      Można by pomyśleć, że PJN nawoływał do olania sprawy, a teraz nagle zrobił zwrot o 180stopni.

Co do Euro, wychodzi na to, że choć nikt z PJNu nie popełnił w tej sprawie żadnej deklaracji, to już dostają po łbie za chęć wprowadzenia europejskiej waluty.

Co raz bardziej wygląda na to, że w oczach "pisowców" PJN staję sie czymś
      takim jak w oczach wiadomych mediów PiS.
      Co by nie zrobili, nie wazne czy dobrze czy źle to i tak znajdzie się pałka żeby uderzyć
      Ostatnio edytowany przez KBK; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Senator

Zamieszczone przez Senator Zobacz posta
        1. wyobrazasz sobie podwyzszenie podatkow zaraz po przejeciu wladzy? Bez jaj.
        Czy Ty chcesz ze mnie zrobić mądrego inaczej? PO wprowadziła uchwaloną przez PiS obniżkę. Jeżeli by tego nie zrobili, np. motywując brakiem reformy finansów, podatki pozostałyby bez zmian.

2. Reforme Gilowskiej zjechali ekonomisci LINK
        O "ekonomistach" mógłbyś lepiej zmilczeć - LINK. Nie ma to jednak nic do rzeczy. Sam rząd Tuska podjął prace nad jej mniej liberalną wersją, które zarzucił. Przez dwa lata nul, zero. A dzisiaj podwyżka VAT i jedna niekończąca się ściema.

3. PO nad nia pracowala i probowala wyciagnac to co dobre, w koncu Zyta byla w PO i czesc jej pogladow gospodarczych jest spojna z bylymi kolegami.
        No i co z tego wyszło?

4. 2 lata PiSu to zwiekszanie wydatkow i to jest fakt. Zero obnizek.
        Przygotowany pakiet - przeprowadzone przez Sejm obniżki PIT i stawki rentowej. Złożona ustawa o reformie finansów dającej wielkie oszczędności.

5. Trzeba pamietac ze od poczatku 2009 mamy kryzys na dobre, koniec 2008 juz bujalo, o reformy w tym okresie ciezko.
        Nieprawda. Naprawdę odpalaj podawane linki, bo inaczej to mija się z celem. Gilowska w przytoczonym przeze mnie wywiadzie mówi po zjawiskach, które świadczyły o narastaniu kryzysu latem 2007. Rostowski z Tuskiem zaklinali rzeczywistość przez dwa lata, nie robiąc nic poza zadłużaniem państwa i wszelkie ostrzeżenia wyśmiewając i okreslając "straszeniem Polaków", bo jest zajebiście i na mapie jest zielona wyspa (jedyna obok Grecji...).

Nawet jakby plan Zyty wszedl w zycie, w rok czasu nie daloby sie zrobic na tyle duzo zeby uratowac budzet w nastepnych latach.
        Czyli te wielkie oszczędności w Twojej autorytatywnej opinii to było wciąż mało. Więc chwalisz to, że nawet tego nie zrobiono, w zamian sięgając po kredyty? Zaiste, zawiła to logika.

6. 90% jak nie wiekszosc ekonomicznych glow twierdzi ze lata rzadow PiS to dramat w finansach. Same lemingi?
        Ja patrzę na wskaźniki. "Głowy" ekonomiczne mnie nie interesują. Przyczyny możesz zobaczyć pod linkiem dot. ekonomistów lub pod tym dotyczącym "zniechań". "Eksperci" ekonomiści wywodzą się wprost ze środowiska Unii Wolności, siłą rzeczy ferując opinie polityczne, a nie analityczne. Ciekawe, że żaden z nie wywodzących się z tego towarzystwa takich ocen nie feruje (Gwiazdowski, Rybiński).

pokaz mi ustawy PO ktore zwiekszaly deficyt. Kryzys doprowadzil do tego ze ciezko jest oszacowac wplywy do budzetu, gdy jest sztorm na morzu i nie wiadomo jakie szkody zostawi po sobie. Prowizorka jest, zgadzam sie, ale inaczej sie nie da.
        Cały czas mam coś pokazywać? Z czasem staje się to coraz bardziej krępujące... Nie chce mi się guglować, więc pierwsze z brzegu:

- koszty obsługi lawiny zadłużenia
        - koszty zaniechań
        - kompromitujące przeszacowania zakładanego deficytu w kolejnych latach, gdy w chwili ich przyjmowania nawet "eksperci" z kregów UW.

No i Rybiński:

http://www.rybinski.eu/?p=1414&lang=all
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Kill, baby kill! - wrzuciłeś opinie mające tłumaczyć wcześniejszą wtopę. Nie mają więc żadnego znaczenia, bo były próbą "gaszenia pożaru" w stylu "to nie moja ręka" u przyłapanego na gorącym złodzieja.

Jak wspomniałem, "dla PiS-owców" PJN to sfrustowani uzurpatorzy, którzy mocno sabotowali kampanię samorządową i ściemniali w sprawie konsultacji z Palikotem. Nie przeszkadza Ci to i nie wpływa na ich czysto ludzką ocenę? OK. Tylko po co do tego wracać, skoro ta różnica jest nieprzekraczalna.

Jeżeli chodzi o Ojro. Trwają konsultacje PO-SLD-PSL-PJN w sprawie zmian w konstytucji mających wykluczyć suwerenność banku centralnego w chwili, gdy strefa Euro przeżywa wielki kryzys, a najbardziej wpływowe Niemcy forsują korzystne dla siebie rozwiązania. Tyle.

Nie wiem, po co poświęcać PJN tyle czasu. Komuś odpowiadają - na zdrowie. Zaczęli, jak zaczęli - można to racjonalizować, czy trywializować i czekać nie bardzo wiadomo na co. Tulko po co mamy to robić tu?
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Senator, wiem że jako wyborca PO, jesteś z natury leniwy w tematach politycznych (to nie obraża w żadnym wypadku, w wielu aspektach też jestem leniwy, dlatego np nauczyłem się programować bo wkurzało mnie monotonne powtarzanie tych samych czynności).

Chciałem więc przedstawić Tobie prostą analizę apropo wydatków socjalnych. Niestety okazało się, że o ile poziom wydatków socjalnych związanych z budżetem na 2007 rok przewija się w każdej możliwej "informacji" na ten temat, to jeśli chodzi o 2009 lub 2010, szczujni dziennikarzole nie ułatwili mi zadania i próżno szukać czytelnej informacji o tym w różnych serwisach. No cóż bywa. Nie poddałem się, już byłem nawet gotowy zarwać nockę dla Ciebie i osobiście postarać się dokładnie porównać obie pozycję w budżetach PiS i PO, jednak na szczęście dla mnie pod koniec researchu wreszcie trafiłem na coś co mam nadzieję pozwoli mi uniknąć przedzierania się przez ten POwski PR. Wiem, że niestety nie jest to stricte porównanie jabłek do jabłek, ale zakładam że poziom całkowitych wydatków publicznych za rządów PiS nie przybierał specjalnie mocno na sile w innym przypadku nie jeden dziennikarzol użyłby tego jako idealna pałka na PiS, a była względna cisza o tym. Dlatego na potrzeby tego posta zakładam że był on w miarę stabilny na poziomie 500mld. (Jeśli ktoś wyluka dokładną daną niech podrzuci tu) Do rzecz:

Budżet PO (wybrane cytaty, żródło podane niżej):

Dochody i wydatki budżetu państwa nie dają pełnego obrazu wydatków publicznych państwa. Budżet państwa środków krajowych to mniej niż połowa wydatków publicznych Polski, ponieważ nie obejmuje on między innymi sektora ubezpieczeń społecznych oraz sektora samorządowego.

W 2008 r. wydatki publiczne wynosiły 544 mld zł, podczas gdy w 2009 r. mają wynieść 597,3 mld zł. Oznacza to zwiększenie wydatków publicznych o 53,3 mld zł, czyli o 9,8 proc. - znacznie powyżej inflacji.

Wydatki publiczne w stosunku do PKB Polski ciągle rosną. W 2009 r. wydatki publiczne będą stanowiły 43,2 proc. PKB, podczas gdy w 2008 r. było to 42,5 proc. PKB, a w 2007 r. – 41,5 proc. PKB.

Co ciekawe, główną pozycję wśród wydatków publicznych piastują wydatki socjalne (przede wszystkim emerytury i renty), które wzrastają z 223,8 mld zł w 2009 roku i 241,5 mld w 2010 roku do 248,6 mld zł w roku 2011.

Według projektu ustawy budżetowej Ministerstwa Finansów wydatki publiczne, które w 2010 roku wynoszą 647,9 mld zł, w 2011 roku poszybują na poziom 697,7 mld zł, czyli zwiększą się aż o 7,7 procenta – znacznie więcej niż wynosi wzrost gospodarczy, który mógłby ewentualnie uzasadniać jakąkolwiek zwyżkę w tym zakresie.

Informację pochodzą ze strony Tomasza Cukiernika z poszczególnych newsów

http://tomaszcukiernik.pl/

Tomasz Cukiernik jest absolwentem Uniwersytetu Slaskiego (Wydzial Prawa i Administracji) oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach, autorem ksiazki „Prawicowa koncepcja panstwa – doktryna i praktyka”. Publikuje w: “Rzeczpospolitej”, “Wprost”, „Najwyższym CZASie!”, „Opcji na Prawo”, “Stanczyku Królewskim”, “Globtroterze” i “Poznaj Swiat”, a takze w portalach: interia.pl, korespondent.pl, prawica.net i wnp.pl.

Natomiast jeśli chodzi o PiS i te Twoje 3 miliardy powtarzane, a które jest kalką z każdego dowolnego newsa szczujnego dziennikarzola z tamtego okresu to:

Według Krajowej Izby Gospodarczej (KIG), projekt nie stwarza podstaw dla stabilnego rozwoju gospodarczego w kolejnych latach. Izba krytykuje wzrost wydatków socjalnych oraz wydatków na ubezpieczenia społeczne do poziomu 74,7 mld zł, co oznacza realny wzrost o 2,3 proc. w stosunku do obecnego roku.

http://www.nbi.com.pl/aktualnosc-200...u-na-2007-rok/

To, że te 3 miliardy to stanowiło realny wzrost o 2,3% vs poprzedni rok, zostało już jednak przemilczane w głównych newsach, zdarza się. Jak również o tym, że to były jedne z lepszych ekonomicznie czasów w tym dziadowsko zarządzanym kraju od 20 lat. Tak więc zgroza, w okresie prosperity zwiększyliśmy realnie socjal o ok. 2,3%!!!!

Pomijam już tutaj fakt, że chociażby PO, byle na złość PiSowi, nie patrząc na dobro kraju klepneło podwójne becikowe i wiele wielel innych niuansów którymi ładnie punktuję Ciebie Foxx.
            Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
              Senator

Czy Ty chcesz ze mnie zrobić mądrego inaczej?
              Foxx, PO strzelilaby sobie w stope wsrod spoleczenstwa gdyby cofnela obnizke PIT.

Konczmy temat bo nic z tego nie wyniknie jak widze. Masz skrajne prawicowe poglady, i taka postawe, ze wszystko wytlumaczysz podciagnieciem pod lemingi. Nawet autorytety ekonomiczne wciagiesz w srodowisko lemingow. Jestes niczym Brudzinski w PiS, interligentne odpowiedzi, tylko jak sie ich poslucha to sie czlowiek za glowe lapie jaki z nich plynie sens. Zreszta sam przyznales ostatnio ze Brudzinski u Olejnik wypadl fantastycznie. Ja prawie zszedlem.

Abstrahujac od powyzszego chcialbym zamknac temat. Czy zgadzasz sie ze mna ze deficyt budzetowy jaki mamy jest wina:

PiS:
              - zwiekszone wydatki bez wprowadzonych reform

PO:
              - brak reform

Kryzys:
              - jego skala zaskoczyla wszystkich

Obie partie plus kryzys sa temu winne i wszelkie najezdzanie na jedna czy druga partie nie ma sensu bo obie sa winne. Chialbym zebys sie wypowiedzial TAK lub NIE bo zaraz znow Jaco wklei artykol z jego ulubionym tekstem: "by zylo sie lepiej". Bo intelektualnie nie umie inaczej skomentowac ;P
              Ostatnio edytowany przez Piknik - senator; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Czytam waszą dyskusję i taka mała uwaga do Senatora:
                Mógłbyś z łaski swojej używać polskich znaków?

Komentarz

• Zamieszczone przez kokolino Zobacz posta
                  Czytam waszą dyskusję i taka mała uwaga do Senatora:
                  Mógłbyś z łaski swojej używać polskich znaków?
                  nie da rady, tak juz mam.

Citlivu, ciesze sie ze Ci sie chcialo szukac, tylko zle interpretujesz liczby.
                  PO nie zrobila NIC aby zwiekszyc wydatki, nie powstala ani jedna ustawa zwiekszajaca wydatki. To ze wydatki rosna spowodowane jest:

- starzejacym sie spoleczenstwem (wiecej emerytow)
                  - pomostowkami (w ostatnim okresie gdy byly uciekal na emeryture kazdy kto sie lapal)
                  - obsluga dlugu (czyli wykup oblikacji i papierow dluznych, splacanie kredytow itd)

dlatego wydatki rosna. PO nie zrobila nic ani w jedna ani w druga strone.

Komentarz

- starzejacym sie spoleczenstwem (wiecej emerytow)
                    - pomostowkami (w ostatnim okresie gdy byly uciekal na emeryture kazdy kto sie lapal)
                    - obsluga dlugu (czyli wykup oblikacji i papierow dluznych, splacanie kredytow itd)

Uff, całe szczęście, że coś takiego nie miało miejsca za rządów PiSu, to te dodatkowe 3 miliardy dodatkowego socjalu z krajowej części, czyli wzrost o 2,3% rok do roku, mogłoby być o wiele za mało.
                    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• daj spokój Senator.

poczytaj troche o rollowaniu długów porównaj liczby itd. wyjdzie Ci co PO zrobiło-nie bedzie to wesoły wniosek

Mówisz,że nic nie podniosło - a obecne becikowe to kto jeszcze będąc opozycją?

co do podatków to już w ogóle błądzisz kompletnie - PiS nie tylko obniżył ale co nawet ważniejsze odmroził progi.

naprawde atak na rządy PiS ze wzgledu na ich polityke ekonomiczną to duża odwaga z Twojej strony - nawet PO bardzo rzadko sie na to zdobywa.
                      ...ta ziemia do Polski należy
                      choć Polska daleko jest stąd,
                      bo wolność krzyżami się mierzy
                      historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
                        Mówisz,że nic nie podniosło - a obecne becikowe to kto jeszcze będąc opozycją?

naprawde atak na rządy PiS ze wzgledu na ich polityke ekonomiczną to duża odwaga z Twojej strony - nawet PO bardzo rzadko sie na to zdobywa.
                        Becikowe klepniete jako opozycja, ja mam na mysli rzad.

PiS dal kase nauczycielom, pielegniarkom, przywileje gornikom, obcial stawke emerytalna, doplaty do paliw rolnikom, zaislki dla rolnikow. W sumie wydatki wzrosly o 23 procent w 2 lata koniunktury. Za PO rosnie dlug sam w sobie.

Komentarz

Chialbym zebys sie wypowiedzial TAK lub NIE bo zaraz znow Jaco wklei artykol z jego ulubionym tekstem: "by zylo sie lepiej". Bo intelektualnie nie umie inaczej skomentowac ;P
                          I ty śmiesz podważać intelekt Jaco?
                          Nie wiem czy się śmiać czy płakać...
                          "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

Komentarz

• Zamieszczone przez hmB. Zobacz posta
                            I ty śmiesz podważać intelekt Jaco?
                            Nie wiem czy się śmiać czy płakać...
                            jak najbardziej. z ortografia u mnie na bakier to fakt, zwlaszcza gdy szybko pisze, ale przynajmniej mam swoje zdanie.

Komentarz

Becikowe klepniete jako opozycja, ja mam na mysli rzad.

PiS dal kase nauczycielom, pielegniarkom, przywileje gornikom, obcial stawke emerytalna, doplaty do paliw rolnikom, zaislki dla rolnikow. W sumie wydatki wzrosly o 23 procent w 2 lata koniunktury. Za PO rosnie dlug sam w sobie.

tak krawiec kraje jak mu materii staje.

zarzuty bezsensowne bo gdybysmy nagle od jutra okazali się naftowym mocarstwem to ja jestem za podniesieniem wydatków państwa o 200%.

Mieli to podnosili - deficyt malał a zamożność rosła. o to chyba chodzi?

PO natomiast zwieksza wydatki a na wpływy nie ma żadnego pomysłu. O wzroście zamoznosci nie wspomne przez litość.
                              ...ta ziemia do Polski należy
                              choć Polska daleko jest stąd,
                              bo wolność krzyżami się mierzy
                              historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

.

PiS zwiekszyl przez 2 lata je o 24 %, dolozyl socjal o wartosci 3 mld (kto dal pielegniarko, nauczycielom) plus dowalil obnizke skladki rentowej ktora teraz odbija nam sie czkawka w dekoniunkturze.
                                Wisienka na torcie!

Zamieszczone przez Senator Zobacz posta
                                jak najbardziej. z ortografia u mnie na bakier to fakt, zwlaszcza gdy szybko pisze, ale przynajmniej mam swoje zdanie.
                                To już jest wielka wiśnia na wieeelkim torcie!

WTF?!

Komentarz

Pracuję...
                                X