Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Mamy wyniki w Warszawie (100% protokołów):
    HGW - 52,55%
    Bielecki - 23,84%
    Olejniczak - 13,8%

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
      Co do wyników PiS na prezydenta Warszawy to zauważ, że zarówno w 2002 jak i 2006 roku pozycja PiS była zupełnie inna niż teraz.

Ano byla.

W porownaniu z latami 2002-2006 leci nieustannie w dol. Dosyc drastycznie wrecz
      A Ty sie domagasz, zeby to udowadniac - nie wiem po co.
      koko koko Skorza spoko...

Komentarz

Mamy wyniki w Warszawie (100% protokołów):
        HGW - 52,55%
        Bielecki - 23,84%
        Olejniczak - 13,8%
        Był to wybór stricte polityczny.

Foxx, kto lepszy wynik osiągnął w Warszawie? "Wywrotowcy" z "Kaczyńskim na prochach" Czy "Talibowie z architektem do rozprowadzenia" ? Jednym zdaniem poproszę.
        http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

Mamy wyniki w Warszawie (100% protokołów):
          HGW - 52,55%
          Bielecki - 23,84%
          Olejniczak - 13,8%
          Chyba to wyniki z 52,86 procent lokali? (tvn24)
          Prawda jest taka, że nie będzie drugiej tury w Warszawie i dobrze bo szkoda papieru.

Komentarz

• Rzeczywiście nie 100%. Nie mogę coś odespać weekendu :P

Przeglądam dokładne dane PKW i musze stwierdzić, że na pierwszy rzut oka wyniki PiS-u wyglądają nieźle, ale jak się zagłębi w dane i policzy mandaty to okazuje się, że PO-PSL-SLD biorą praktycznie całą Polskę.

W takim razie PiS traci ostatnie bastiony gdzie posiadał jeszcze władzę i nie zanosi się, aby je wkrótce odzyskał.

Komentarz

• Na stronach pkw
              Na podstawie 52 % kart wybory do rady miasta:
              PO 44%
              PiS 25.53% (lepiej niz sam Bielecki - no ale narazie dane sczatkowe vs sondaze)
              SLD 16%

i teraz zaczyna sie ciekawie:
              Warszawska Wspolnota Samorzadowa (czyli Munio?) - 3.80
              Gamonie i Krasnoludki 2.79
              Ruch poparcia JKM 2.70
              PSL 1.28
              UPR prawica 0.80

Acha, sprawdzilem

2002 Piechocinski (PSL) mial 0,48% (czyli jednak zle pamietalem), a Fydrych (gamonie i krasnoludki) 0.39%
              Ostatnio edytowany przez Yevaud; [ARG:4 UNDEFINED].
              koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                Jeśli zachowanie "liberałów" było kurewskie to zachowanie JK&Ziobrystów wobec nich po 4 lipca było mega-kurewskie.
                O, to to. I jeszcze chronologia zdarzeń jest ważna. Chociaż nie da się przejść obojętnie również koło tak słabych motywów jak spotkanie z Palikotem czy telenowela z odchodzeniem Poncyljusza albo gadanie JKR, że Jarosław chce podpalić Polskę w sytuacji, gdy parę miesięcy wcześniej sprzedawała ludziom info, że będzie super prezydentem.

Aczkolwiek nadal są jedyną partią (może lepiej opcją/stowarzyszeniem), na którą mógłbym ewentualnie/zobaczymy/może zagłosować w ramach tzw. mniejszego zła (zwłaszcza, gdy z Warszawy startowałby Kowal/Ołdakowski - chociaż i tak nie mają szans, teraz sobie zdałem sprawę, że oni są partią praktycznie warszawską, bardziej taki klub towarzyski). Bo ruska optyka (PO), ani dupolizostwo (PiS i Błaszczak, który 10 min po wypowiedzi Jarosława o czarnej grotesce używa w wywiadzie określenia groteska) mnie nie kreci.

Zamieszczone przez Slyboots
                Stabilność plus totalne zakonserwowanie i niemożność otwarcia się na innych wyborców - choćby tych z kampanii prezydenckiej
                Wczoraj w ataku zaćmienia umysłu (czyli zaraz po 22.20) zacząłem wierzyć, że taktyka Jarosława ma sens. Wtedy sytuacja była taka, że PiS miał szokujące dla mnie 27%, a PO 33%. Byłem skłonny uwierzyć, że PO się wypala, a PiSowska taktyka polegająca na ignorowaniu wszelkich uwag i ciemnym podążaniu za wodzem ma sens. PO się wypali, a PiS zawsze dostanie te 27-30%. A to oznaczałoby tyle, że gdyby PiS prowadził po 4 lipca taka kampanię jak do 4 lipca to może nawet wygrałby w sejmikach co byłoby sensacją. A nawet jeśli nie to w 2011 do sejmu mogłoby być na przykład remisowo.

Tylko, że od tamtej pory parę spraw się zmieniło. Po pierwsze PiS ma dużo gorszy wynik, ocierający się jednak o sporą wpadkę, co mnie cieszy, bo to jednak daje nadzieje, że Stowarzyszenie ustrzelil 5% (może w jakimś egzotycznym sojuszu z JKM). Po drugie PO chyba jednak faktycznie się wypala, bo w sejmowych nie zanotuje takich wygranych jak w Gdańsku dziś czy nawet w Warszawie. Tylko, że wyborcy nie uciekają do PiS, czy nawet SLD, ale po prostu nie idą. Trzecia kwestia PiS może nawet jakimś cudem wygra wybory np 1%. Ale nie ma mowy o żadnej koalicji. Bo z kim? Z SLD? Z PO? z PSL? Może ze Stowarzyszeniem, które niby nic nie znaczy, ale ma jechane jak kiedyś zdrajca Borowski od SLD (co swoją drogą jest niezłą groteską - w tym sensie Jarosław użył celnego słowa). Zresztą zobaczymy to w sejmikach, w których nawet jeżeli PiS przegra to 'reszta' świata stworzy sojusze byleby się z betonem nie zadawać.

I wstępnie wygląda na to, że PSL przejął trochę głosów od PiS. Pytanie czy to specyfika wyborów samorządowych czy raczej jakaś zmiana.

PS. Z kronikarskiego obowiązku zauważam, że frekwencja wyniosła około 46 % (sugerowałem 45%), a nie 30%
                Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                  Kill, baby kill! - Ty serio twierdzisz, że po całym tym młynie to "nikczemnicy" są stroną, która miałaby się w coś "wciągać"?
                  Oglądałem wczoraj wypowiedź Kaczyńskiego którą odebrałem jako mocno niesprawiedliwą czy wręcz oderwaną od rzeczywistości kiedy mówił ,że gdyby nie JKR to by wygrali wybory. Można sobie w to wierzyć, ale jeśli oficjalna różnica wyniesie około 10% to jest to prostu zwykłe chciejstwo.

Nie każde działanie nikczemników mi się podoba, nie każdy z nich to też moja bajka, ale wrzucanie ich wszystkich do worka z napisem "perfidia" jest dla mnie nieuzasadnionym pojazdem, tym bardziej że wiemy jakie były okoliczności związane z wewnątrzpartyjnymi rozgrywkami.

W związku z tym mam nadzieję że całe to towarzystwo nie da się teraz wciągnąć Kaczyńskiemu i usłużnym mediom w nowy front antykaczystowski.
                  Po części rozumiem ich żale i frustracje w ostatnim czasie, szczególnie że zdecydowanie zgadzam się z taktyką jaką obrano na czas kampanii prezydenckiej, ale jeśli będą chcieli budować swoje ugrupowanie na atakowaniu Pisu i Kaczyńskiego to na pewno mojego głosu mieć nie będą.

Aha, i jeszcze jedno. Zarzut spotkania z Palikotem. Z tego co wiem to nie jest to niczym potwierdzone, nie licząc słów tego clowna. Czytałem też wypowiedzi członków stowarzyszenia którzy twierdzili że nie wierzą że coś takiego mogło mieć miejsce, bo ocenili by to jednoznacznie źle.
                  Ostatnio edytowany przez KBK; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Wyniki wyborów do sejmików z 90% komisji:

Z nieoficjalnych wyników wyborów wynika, że Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło w wyborach do sejmików wojewódzkich więcej głosów niż Sojusz Lewicy Demokratycznej. Oznacza to, że to ludowcy zajęli trzecie miejssce w wyborach, a SLD - czwarte.
                    PSL zdobyło 15,7 procent głosów, podczas gdy SLD – 15,3 proc. Różnica w głosach, na korzyść ludowców, wynosi zaledwie 0,35 procent głosów.
                    Najwięcej głosów zdobyła PO - 31,4 proc., podczas gdy PiS - 23,1 proc. głosów.
                    Niektóre koncepcje jak widać już nieaktualne.
                    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kill, baby kill! Zobacz posta
                      W związku z tym mam nadzieję że całe to towarzystwo nie da się teraz wciągnąć Kaczyńskiemu i usłużnym mediom w nowy front antykaczystowski.
                      Sprawa krzyża na waszawskim Krakowskim Przedmieściu i podział w społeczeństwie na dwie grupy, które "dzieli szyba" - to dwa powody, które wymienia Paweł Kowal w rozmowie z "Newsweekiem", a które były bezpośrednimi przyczynami jego odejścia z PiS.
                      Niby w antykaczystowskim piśmie, ale z klasą.

Zamieszczone przez Kill baby kil
                      Aha, i jeszcze jedno. Zarzut spotkania z Palikotem. Z tego co wiem to nie jest to niczym potwierdzone, nie licząc słów tego clowna.
                      Tego nie wiem, ale spotkanie z Millerem jest udowodnione na fotkach. Aczkolwiek z drugiej strony może to trochę trąci paranoją. Najpierw się wchodzi w koalicje z seksistowskim bydłem z Samoobrony, a potem narzeka, że ktoś z kimś spotkał w knajpie
                      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Trudno mówić o sukcesie przy 23%.

Dla uzupełnienia mojego poprzedniego wpisu.

Ołdakowski:
                        http://wpolityce.pl/view/4087/Czy__d...likotem__.html

I jeszcze jedna sprawa: informacja o rzekomym spotkaniu Joanny Kluzik Rostkowskiej z Januszem Palikotem, spotkaniu, czy może nawet spotkaniach, które miały mieć miejsce w sierpniu, a więc w okresie bardzo intensywnej kampanii Janusza Palikota wymierzonej w pamięć o Lechu Kaczyńskim. I z pewnością wy, grupa współpracująca z Joanną Kluzik-Rostkowską, musieliście spytać ją o tę sprawę. Czy macie spokój sumienia, że takich spotkań nie było, a może to bagatelizujecie?

Dla mnie jest to sprawa bardzo ważna, ponieważ działalność Palikota w tamtym okresie była działalnością wyjątkowo obrzydliwą. Mam jednak pewność, że Joanna Kluzik-Rostkowska nie spotykała się z nim aby spiskować – to absurd. Być może spotkała się z nim przypadkowo, w Sejmie wszyscy się ciągle spotykamy. Ona sama zapewnia, że takie spotkania nie miały miejsca i dlatego uważam, że próby okłamywania opinii publicznej w tej kwestii są nie fair.

Jej deklaracja jest jednoznaczna, rozumiem, że takiego spotkania nie było?

Nie było spotkania, nie było prowadzenia rozmów politycznych. Chodzi o to, że poza budynkiem Sejmu czy budynkiem restauracji sejmowej, czy jakichś miejsc publicznych, nie spotkała się z nim.

Dziękuję za rozmowę.
                        Na dokładkę Kowal
                        http://wpolityce.pl/view/4129/Pawel_...wyniknie_.html

Z drugiej strony żeby nie było za cudownie.

Michał Kamiński, były europoseł PiS, słuchając przemówienia Kaczyńskiego, komentował w studiu TVN 24, iż jest mu przykro, że prezes PiS znów operuje językiem agresji i nienawiści. – PiS jest dramatycznie nieskuteczny – ocenił fakt, że Czesław Bielecki przegrał wybory w stolicy.
                        Tak jak z nieskutecznością muszę się zgodzić, tak wyboldowane słowa
                        Ostatnio edytowany przez KBK; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Piknik z Południowej: skoro tak popierasz PO i HGW to może ustosunkujesz się do jej wyborczych obietnic? Dla mnie jako osoby, która patrzy na to przede wszystkim przez pryzmat dobra dla Warszawy jej działania są najważniejsze i przy okazji tych wyborów na dalszy plan schodzą kłótnie Donalda z Jarkiem itd. Od razu Ci powiem, że nie głosowałem na Bieleckiego ani na PiS, choć napewno bliżej mi do tej partii niż do PO.

Dlatego w oparciu o postulaty HGW wybrałem kilka i mam nadzieję, że odpowiesz, bo w końcu podkreślasz do znudzenia, że chcesz rozmawiać o konkretach, a ja mimo, że staram się śledzić ten wątek to ich nie dostrzegam.
                          I po kolei:

"Poprawa infrastruktury komunikacyjnej w okolicach miasta (autostrady, szybka kolej, lotnisko) pozwoli na stworzenie lepszych warunków do funkcjonowania instytucji europejskich, centrów zarządzania, bankowości i finansów."

Autostrady brak, szybka kolei o ile można to nazwać SKM dopiero raczkuje, transportu na lotnisko brak

# "Utworzymy Centrum Współpracy Naukowej Europy Centralnej oraz będziemy wspierać programy stypendialne dla zdolnej młodzieży ze wschodu. Otworzymy się też na bogactwo kultury wschodniej".
                          # "Nasza metropolia dotkliwie odczuwa brak Warszawskiego Centrum Kongresowego. Przy współpracy z kapitałem prywatnym doprowadzimy do jego szybkiej budowy, co pozwoli zapełnić kalendarz międzynarodowych i krajowych imprez wystawienniczych, festiwalowych i targowych o wysokim prestiżu."

Jest?

"Dlatego szczególnie ważne jest szybkie i rozsądne zbudowanie sieci obwodnic Warszawy, oraz doprowadzenie autostrady do rogatek miasta i przeprowadzenie jej poza granicami miasta w kierunku Siedlec."

Nie warto nic pisać

"Dlatego zamierzamy wspierać uruchomienie lotniska w Modlinie, jako portu obsługującego dynamicznie rosnący sektor usług tanich przewoźników. Lotnisko połączymy z centrum Warszawy istniejącą dziś, powojskową linią kolejową. W szybkim czasie uruchomimy po łączenie kolejowe z Okęcia do centrum z wykorzystaniem obecnych tras."

Ok lotnisko w Modlinie jest wspierane, ale to była melodia przyszłości. W szybkim czasie miała być uruchomiona kolej na Okęcie. Nie ma jej nawet w wolnym czasie...

"Obniżymy podatki od nieruchomości dla przedsiębiorców, które dzisiaj w Warszawie wynoszą 99% dopuszczalnej prawem wysokości. Uruchomimy sprzedaż lokali użytkowych, dzięki czemu przedsiębiorcy będą chętniej inwestować w remonty i rozbudowę swojej własności."

Hania daj spokój.

"Oddzielimy ruch tranzytowy od organizmu miejskiego dzięki systemowi obwodnic i mostów."

Znowu żart.

"We współpracy z władzami państwowymi doprowadzimy do budowy wielofunkcyjnej hali sportowej (lekkoatletyka, sporty zimo we etc.) oraz Stadionu Narodowego na 60 tysięcy widzów."

Na Narodowy wpływu nie mieli, a co z tą halą?

"W pierwszym etapie tymczasowo wykorzystamy istniejącą bocznicę kolejową dochodzącą do lotniska od stacji Warszawa-Okęcie, która obsługiwać będą szynobusy. W dalszej przyszłości zbudujemy tunel odchodzący od linii radomskiej. Dzięki temu czas dojazdu do centrum wyniesie ok. 20 minut, bez grzęźnięcia w korkach."

20 minut mówisz?

"W ciągu jednej kadencji możliwe jest stworzenie systemu sprawnej komunikacji szynowej, "naziemnego metra" opartego na wykorzystaniu istniejących linii kolejowych. "

???

"W ciągu nadchodzących kadencji doprowadzimy metro na Bemowo, a po drugiej stronie Wisły na Gocław i Targówek."

Jak myślisz będzie?

"Opracujemy spójną wizję obejmującą tworzenie węzłów przesiadkowych w systemie P&R w rejonach m. in. Targówka, Bródna, Żerania, Rembertowa, Olszynki Grochowskiej, Służewca, Ursusa i Włoch."

Kolejny niezrealizowany postulat.

"Priorytetem będzie tzw. Obwodnica Etapowa Centrum (Trasa AK - Prymasa Tysiąclecia - Trasa Siekierkowska - żołnierska)."

Narazie nie ma.

"Skończymy z gadaniem o Moście Północnym, my go zbudujemy! W dalszej kolejności należy zbudować Most Na Zaporze na wysokości Siekierek oraz Most Karowy łączący ulicę Karową z Portem Praskim."

Nokaut.

"W ciągu czterech lat powstanie szkielet całościowego systemu dróg rowerowych w mieście, czyli około 150 km dróg rowerowych, tworzących razem z istniejącymi spójny i logiczny system, obejmujący całe miasto."

Spójny i logiczny system? Jeżdżę często rowerem i strach pomyśleć jak wyglądałby niespójny i nielogiczny system.

"Przygotujemy projekty załatwiania większości spraw przez internet, a tam gdzie to niemożliwe, wprowadzimy zasadę jednego okienka. Docelowo pragniemy stworzyć system, w którym mieszkaniec czy przedsiębiorca będzie mógł wszystkie formalności załatwić w jednym miejscu, bez potrzeby chodzenia po wielu urzędach."

Ostatnio załatwiałem sprawy związane ze zmianą meldunku i rejestracją samochodu. Najgorszym wrogom bym nie polecał takiej wyprawy.

Oczywiście to tylko wybrane zagadnienia i mógłbym wstawić wszystkie, a wtedy okazało by się ze spełnionych zostało jakieś 2% obietnic wyborczych. Dodatkowo dla mojej dzielnicy były 24 punkty z których nie został zrealizowany żaden (!!!)

Ja rozpatruje kandydaturę HGW przez pryzmat tego co obiecała a co zrobiła, dlatego wg mnie jest beznadziejnym prezydentem i szkoda mi Warszawy pod jej rządami przez następną kadencję.
                          Mam nadzieję, że się jakoś wypowiesz bo ciekawi mnie Twój sposób pojmowania obietnic wyborczych.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                            Niby w antykaczystowskim piśmie, ale z klasą.
                            O to mi własnie chodzi. Nieudzielanie się we wrogich mediach Pis już raz przerabiał, nie tędy droga, więc tym bardziej trudno się dziwić nikczemnikom, jednak oczekuję od nich że będą to robić z klasą, tak jak Kowal, a nie tak tak jak Kamiński który nagle stał się uczulony na język nienawiści.

Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                            Tego nie wiem, ale spotkanie z Millerem jest udowodnione na fotkach. Aczkolwiek z drugiej strony może to trochę trąci paranoją. Najpierw się wchodzi w koalicje z seksistowskim bydłem z Samoobrony, a potem narzeka, że ktoś z kimś spotkał w knajpie
                            Wyżej wrzuciłem wywiad gdzie jest to jednoznaczne skomentowane, mimo to Prezes mówi o że ktos się przyznał do tych spotkań, to ja o czymś niewiem czy Jarek mija się z prawdą?

Co do tego Millera to powinno to zostac wytłumaczone, ja np jestem ciekawy czego ktoś szukał w takim towarzystwie.

Komentarz

• Kill, baby kill - tych wywiadów nie czytałem. Szczerze mówiac przyjąłem za pewnik, że JKR się z tym Palykotem spotkała. No, bo jeżeli nie i cały wywód Jarka (w zasadzie przed całą polityczną Polską) był oparty na niesprawdzonej plotce to gruba wtopa i oznaka sporej bezradności..

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
                                Foxx, kto lepszy wynik osiągnął w Warszawie? "Wywrotowcy" z "Kaczyńskim na prochach" Czy "Talibowie z architektem do rozprowadzenia" ? Jednym zdaniem poproszę.
                                Czy w czasie wyborów prezydenckich "talibowie" jeździli po terenie i największych mediach torpedując kampanię, dyskredytując jej autorów oraz ośmieszając partię nawet w czasie ciszy przedwyborczej? Jednym zdaniem proszę

Jeżeli chodzi o Palikota, Poncyliusz:

"Oczywiście ja się spotkałem z Januszem Palikotem, ale to był wrzesień, to było na kanwie jego wywiadu w <Rzeczpospolitej>, w którym mówił, że ma badania i ja tak naprawdę spotkałem się z nim, aby zapytać go, jak te badania wyglądają, co z nich wynika" - opowiadał poseł.
                                http://wiadomosci.dziennik.pl/polity...-palikota.html

Pieprzenie o Szopenie. "Z ciekawości" się spotkał, ale oczywiście "sie nie zaciągał". Są jakieś granice żenady.

Rzecz odnotowana w sieci:

http://niepoprawni.pl/blog/1785/ponc...szem-palikotem
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X