Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dlatego pisałem, że się zastanawiam skąd te flagi (a obchody pogrzebowe zasugerowały mi wcześniejsze migawki). Jeżeli to z konwencji to się nie czepiam.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Piknik z Poludniowej Zobacz posta
      o to to ...

(...)

a imię jego PiS ...
      Oczywiście:

http://www.youtube.com/watch?v=qEj7U...layer_embedded
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

niezla relacja ...

ja zrozumialem zupelnie inaczej wczorajszy program. niezla pompka wczoraj byla.

a slowa ktore utkiwly mi najbardziej i z ktorymi sie zgadzam to:

Polska PO to kraj z niedoskonala demokracja, demokracja ktora trzeba poprawiac i nad nia pracowac. Polska Kaczynskiego to Polska autorytarna, zawistna i niezrozumiala. To nie jest demokracja.
        Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
        No to znowu się różnimy. Ja uważam na przykład dokładnie odwrotnie:

Polska PiS to kraj z niedoskonala demokracja, demokracja ktora trzeba poprawiac i nad nia pracowac. Polska Tuska i Komorowskiego to Polska autorytarna, zawistna i niezrozumiala. To nie jest demokracja.

Miażdżący dla Tuska i Platformy Obywatelskiej raport Freedom House
        http://prawdaxlxpl.wordpress.com/201...freedom-house/

Co Ty na to Piknik?

Polecam również użytkownikowi Duma Stolicy.
        "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

Komentarz

• I jak tu twierdzić, że nie mamy pluralistycznej telewizji. Okazuje się, że w pierwszym tygodniu listopada w telewizji publicznej najwięcej mówiono o PiS-ie. W porównaniu z innymi partiami ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego po prostu zdeklasowało konkurencję.

Zjawisko to zbadał nie byle kto (dla wyborców PO), bo sama Fundacja Batorego. Według jej danych informacje o PiS-ie w porównaniu z innymi partiami zajęły aż 70 proc. czasu antenowego. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska - 14 proc. czasu, na trzecim SLD - 12 proc.. Czyli przychodzimy do domu włączamy Wiadomości i cały czas jest o PiS-ie. Włączamy radio i jest o PiS-ie. Otwieramy lodówkę i jest o PiS-ie. Otwieramy konserwę i tam też jest o PiS-ie. Ha, mamy was - zakrzykną Platformiarze, to najlepszy dowód na demokratyczne i wolne media. Otóż okazuje się, że nie do końca.

Według przeprowadzonych badań aż 84 proc. informacji o PiS miały negatywne zabarwienie. Najlepiej w „Wiadomościach“ mówiono o SLD - 50 proc. czasu, jaki poświęcono lewicy, to informacje pozytywne. O Platformie - 23 proc. W „Panoramie“ w TVP 2 też najwięcej czasu dostał PiS - 43 proc. SLD - 19 proc. PO - 14 proc. I znów - jak w „Wiadomościach“ - informacje o PiS najczęściej były w negatywnym kontekście (85 proc.). W raporcie czytamy, że „Panorama“ przedstawiła PiS jako „partię skłóconą wewnętrznie i niestabilną“. Najlepiej mówiono o SLD (65 proc. wszystkich materiałów) i o PO (58 proc.).
          Wychodzi więc na to, że gdzie tylko było można straszono nas PiS-em. To rzeczywiście dane potwierdzające zjawisko postępującej demokratyzacji naszych mediów. Jeżeli demokracja w mediach ma polegać na zgodnym pluciu na jedno z ugrupowań politycznych. W końcu jest to jakieś zjawisko demokratyczne, gdy większość stacji telewizyjnych ostro sekuje prawie połowę widzów, oczerniając ich poglądy polityczne. Trzeba przyznać, że to dosyć skuteczne pranie mózgu, sądząc po sondażach przedwyborczych. Niestety ten kij ma dwa końce. Z jednej strony utwierdzi tylko w niezbyt krytycznych wyborcach PO niechęć do PiS-u, z drugiej umocni poglądy tych, którzy są przekonani, że PO sprawuje rządy dusz jedynie dzięki propagandzie mediów. Nie sposób nie przestrzec przy tej okazji naszych magnatów telewizyjnych, że ta nachalna agitacja wcześniej czy później odbije się im czkawką, choćby w postaci spadku oglądalności oraz zmniejszeniu wpływów z reklam. Nasi włodarze mediów są jednak zadziwiająco pewni siebie, żeby nie powiedzieć bezczelni. Można się jedynie pocieszyć tym, że zwykle taki stan ducha poprzedza upadek.

http://www.niezalezna.pl/blog/show/id/3430
          "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Szwedzki sąd odmówił wydania Polsce Stefana M.

Sąd w Uppsali odmówił wydania Polsce Stefana M., stalinowskiego sędziego, oskarżanego o zbrodnie stalinowskie - dowiedziała się Wirtualna Polska. Sędzia argumentuje w uzasadnieniu decyzji, iż od roku 1977 jest on obywatelem szwedzkim, a zarzuty dotyczące jego działalności - w okresie od marca 1951 do listopada 1953 - są w myśl szwedzkiego prawa przedawnione.
            W uzasadnieniu Sąd Rejonowy w Uppsali nie odnosi się do charakteru zarzucanych Stefanowi M. czynów, a jedynie wyjaśnia, że w tym wypadku ma zastosowanie prawo szwedzkie. Od wydanej decyzji polska strona może złożyć odwołanie w terminie do 26 listopada tego roku

Stefan M., przyrodni brat naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika, jest oskarżany, o popełnienie zbrodni stalinowskich. Był sędzią w kilku procesach politycznych, zakończonych wyrokami śmierci dla żołnierzy podziemia niepodległościowego i członków dawnej partyzantki antyhitlerowskiej. Zdaniem historyków procesy były sfingowane, a wielu z oskarżonych nie miało prawa do obrońcy. Stefan M. był także sędzią w sprawach odpryskowych od tzw "sprawy Tatara" - pokazowym procesie generałów oskarżonych o szpiegostwo.

Od 1969 roku Stefan M. mieszka w Szwecji, koło Uppsali. Pracuje jako bibliotekarz. W latach 70. wspierał demokratyczna opozycje w Polsce, a nawet współpracował z radiem Wolna Europa. Publikował pod pseudonimem także w paryskiej "Kulturze".

Instytut Pamięci Narodowej wydał 25 lutego tego roku nakaz aresztowania, na podstawie, którego wydany został Europejski Nakaz Aresztowania.

no a braciszek ostatnio Order Orła Białego odebrał oj ten nasz kraj coraz bardziej na psy schodzi

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
            http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Komentarz

o to to ...

a imię jego PiS ...
              Posłuchaj dzwonie, czy mógłbyś wyjaśnić jak sobie wyobrażasz konstruktywną krytykę partii rządzącej w Polsce 2010r? Gdzie ta konstruktywną krytyką opozycji by miała mieć miejsce przócz Gazety Polskiej?Gdzie miałbyś o tym poczytać czy usłyszeć?W zaprzyjaźnionych mediach?
              Na WSI24 w wywiadzie z autorytetem Millerem?

Przecież PIS dość często zadaje pytania czy składa różne wnioski w Sejmie.Wszystko jest przemilczane.Jak jeszcze niedawno w programie Lisa ktoś z PIS zaczał mówić o stanie finansów państwa, to został zakrzyczany przez prowadzącego,Kutza i ich publikę.Takie to są szanse na konstruktywną krytykę.Zrozum pało zakuta ,że ma szans na przebicie się przez media mainstreamu.

Ja nie wiem czemu Ty tu jesteś tolerowany.Argumentów zero i coraz częstsze denne zaczepki na poziomie Kuby Wojewódzkiego.Przypuszczam ,że możesz się tu rozwijać tylko dlatego ,że jesteś książkowym przykładem leminga z przepranym mózgiem.

Nie licz na odpowiedź , więc i sam sobie daruj.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                Posłuchaj dzwonie, czy mógłbyś wyjaśnić jak sobie wyobrażasz konstruktywną krytykę partii rządzącej w Polsce 2010r? Gdzie ta konstruktywną krytyką opozycji by miała mieć miejsce przócz Gazety Polskiej?Gdzie miałbyś o tym poczytać czy usłyszeć?W zaprzyjaźnionych mediach?

Przecież PIS dość często zadaje pytania czy składa różne wnioski w Sejmie.Wszystko jest przemilczane.Jak jeszcze niedawno w programie Lisa ktoś z PIS zaczał mówić o stanie finansów państwa, to został zakrzyczany przez prowadzącego,Kutza i ich publikę.Takie to są szanse na konstruktywną krytykę.Zrozum pało zakuta ,że ma szans na przebicie się przez media mainstreamu.

Ja nie wiem czemu Ty tu jesteś tolerowany.Argumentów zero i coraz częstsze denne zaczepki na poziomie Kuby Wojewódzkiego.Przypuszczam ,że możesz się tu rozwijać tylko dlatego ,że jesteś książkowym przykładem leminga z przepranym mózgiem.

wstap do klubu, pasujesz idealnie. I dziwic sie ze ludzie Was tak postrzegaja?

Odnies sie do moich ostatnich merytorycznych informacji na temat HGW. Napisz cos od siebie, tresc jakas, bo tylko wyzwiska, krzyk, rozliczenia i roszczenia widze w Twoich postach.

Kto Wam bronie zrobic z prawdziwego zdarzenia Gabinet Cieni? Zrobcie, zrobcie projekty ustaw na usprawnienei polski, media to zobacza jak bedzie to dobre.
                Ostatnio edytowany przez ; 26034.

Komentarz

• No jakoś byłem pewny, że na ostatni post Karakana nasz chłopek-roztropek odpowie
                  "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Zamieszczone przez Noris Zobacz posta
                    No jakoś byłem pewny, że na ostatni post Karakana nasz chłopek-roztropek odpowie
                    a Tobie jak pluja w twarz to mowisz dziekuje?

Komentarz

Ja nie wiem czemu Ty tu jesteś tolerowany
                      Przez krytyke i odmienne zdanie do twoich pogladow mam byc nie tolerowany? To gdzie ta Twoja demokracja?

Komentarz

wstap do klubu, pasujesz idealnie. I dziwic sie ze ludzie Was tak postrzegaja?

Odnies sie do moich ostatnich merytorycznych informacji na temat HGW. Napisz cos od siebie, tresc jakas, bo tylko wyzwiska, krzyk, rozliczenia i roszczenia widze w Twoich postach.

Kto Wam bronie zrobic z prawdziwego zdarzenia Gabinet Cieni? Zrobcie, zrobcie projekty ustaw na usprawnienei polski, media to zobacza jak bedzie to dobre.
                        gdzie żeś ty podał te merytoryczne informacje??

deficyt budżetowy WWA z ~200mln PLN w 2008 poszybował do ponad 2,2mld PLN w tym roku, wpływy budżetowe na lata 2010-2014 mają być o 4mld PLN niższe niż przewidywano, ale nie, jest zajebiście.

w ciągu 2 lat dochody zwiększyły się o.......0,4%, a deficyt jedynie 8,5krotnie-ponad 850%, ale to nic w dalszym ciągu jest super

na dodatek środki z UE są w tym roku o 500mln wyższe niż w ubiegłym i gdyby nie one to najpewniej to nie byłoby potrzeby organizować wyborów w stolicy, bo budżet i tak byłby ogarniany przez RIO

co do wydatków to w budżecie na 2010 są one niższe m.in w następujących dziedzinach
                        - edukacja
                        - służba zdrowia
                        - bezpieczeństwo
                        - kultura
                        - gospodarka nieruchomościami

natomiast o 25% wzrosły wydatki na promocję miasta!!!!

ty zamiast jakichkolwiek konkretów wklejasz jakieś ulotki wyborcze HGW z których gówno wynika.
                        korki z roku na rok sa coraz większe, deficyt rośnie, ale nie, wszystko jest dobrze. Piszesz jakieś brednie o tym, że Bielecki będzie pobierał opłaty za wjazd na wiadukt, tylko trzeba było napisać nie 5pln ale 1500 sens ten sam ale lepiej wygląda.

HGW gówno robi, ledwo co radzi sobie z administracją miasta i wyartykułowaniem swoich myśli, ale nie dziwie się, że człowiek o takim poziomie elokwencji jak ty ją popiera-
                        "Kto Wam bronie zrobic z prawdziwego zdarzenia Gabinet Cieni? Zrobcie, zrobcie projekty ustaw na usprawnienei polski, media to zobacza jak bedzie to dobre."

naucz się najpierw pisać po polsku, potem popracuj nad erystyką, a dopiero później udawaj, że masz jakiejkolwiek merytoryczne podstawy do prowadzenia rozmowy o finansach publicznych

PS. stosunek wiadomości PiS-PO na wyborczej 9-2, nie deficyt, niekompetencja radzących jest polskim problemem tylko ulotka jakiejś dupy z PiS na której jest i JKR i JK - główny artykuł na stronie
                        Ostatnio edytowany przez TNTP; 12812.
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                          1. Ciężko z dnia na dzień opuścić szeregi partii w której się spędziło tyle lat bez choćby podjęcia próby zmiany czegokolwiek. Dla mnie w kiepskim stylu odchodzi tylko Poncyljusz, chociaż zgoda że reakcja na zawieszenia/wykluczenia była trochę zbyt wolna.
                          Ołdakowski też zostawił u mnie pewien niesmak z wychodzeniem - jakieś tygodniowe listy. Ale zgoda, że najgorzej wyszło z Poncyljuszem - telenowela.

Zamieszczone przez Slyboots
                          2. Przecież nie przeprowadzą wywiadów z samym sobą przez stronę PiSu a'la Jarek, Sakiewicz też ich nie przyjmie Przez jakieś media muszą się komunikować, właściwie na myśl przychodzi mi tylko Rzepa. Co ciekawe ten argument przeciwko "rozłamowcom" jest najczęściej podnoszony przez ... publicystów "Rzepy"
                          Był moment, w którym Poncyljusz był popołudniu w Polsacie, potem u Rymanowskiego, potem rano w TOK FM, a jeszcze kiedyś dał wywiad we Wprost i był u Lisa w TVP. Za dużo tego. Zwłaszcza, że wszystko w jednym klimacie. Nikt go tam nie słuchał, tylko każdy liczył, że będzie miał za friko igrzyska. W stylu, że Poncyljusz powie np. że Jarosław rzuca krzesłami w szale albo gardzi współpracownikami. Wtedy żółty pasek i tygodnie z głowy. JKR z kolei była u Olejnik w zetce, zaraz w kropce - i znowu wszystko na jedno kopyto.

3. No to nie ma póki co żadnych przesłanek, przynajmniej jak dla mnie Oprócz wspomnianego udzielania wywiadów mainstreamowym mediom...
                          Wczoraj - już po moich, a potem i po Twoich postach Tomczykiewicz powiedział, że nie ma mowy o żadnych koalicjach, bo to frustraci z PiS. Miód na moje serce. Jestem prawie gotowy uznać, że problem nr 3 nie istnieje

Dla mnie trochę się pospieszyli z tym stowarzyszeniem. Mam wrażenie że to wszystko jest jeszcze robione na wariackich papierach. Szanse na tą chwilę na zdziałanie czegokolwiek są nikłe, no ale od czegoś trzeba zacząć.
                          Dlatego odpada raczej zarzut, że wszystko było od miesięcy przygotowywane, by pograżyć Jarka.

Alternatywą jest pozostanie na bezpartyjnym politycznym marginesie i bycie obserwatorem impasu na linii "rząd" - "opozycja"..
                          Dlatego, trzeba trzymać kciuki za klęskę PiS w samorządowych i może coś z tego będzie.

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                          Tymczasem:
                          "Gazeta Wyborcza" na pierwszej stronie publikuje sondaże prezydenckie z 23 dużych miast. Wynika z nich, że kandydaci niezależni wygrają w 12 miastach, kandydaci PO w 6 miastach, SLD lub PiS - każde w 2 miastach, a PSL w jednym. Tytuł artykułu? "Platforma bierze duże miasta". Spodziewam się zatem, że kolejny sondaż "GW" na temat preferencji partyjnych, w którym PO będzie mieć 40, PiS - 30, a SLD - 10, zatytułuje "PiS bierze sejm".
                          http://www.rp.pl/artykul/216162,565093.html
                          A z tą szyderką RP z wyborczej wyjątkowo sie nie zgadzam. PO zdobędzie po pierwsze duże miasta (np. Warszawa, Gdańsk, a PiS z tego co kojarzę Radom - jest różnica? Jest.), PO zdobędzie zdecydowanie najwięcej miast ze wszystkich partii/komitetów (niby nie?!). Jeżeli PiS będzie miał 30% w parlamentarnych to ani nie będzie to 3 razy więcej niż konkurenci polityczni, ani najwięcej ze wszystkich.
                          Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
                          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Karakan nie warto, nie dawaj się sprowokować Piknikowi. Na takim niskim poziomie jaki prezentuję przy prowokacjach, Piknik czuję się jak ryba w wodzie i Cię pokona doświadczeniem. Ma wtedy możliwość uciec od dyskusji przy braku argumentów, nie ułatwiaj mu.

Edyta:

Coś dla śmiechu

Mainstreamowi szczujni dziennikarzole nie mieli oczywiście czasu by to przewałkować z tydzień i ja to rozumiem, 14% czasu antenowego dla biednej PO to nie wiele.

http://www.youtube.com/watch?v=BZpf4...1&feature=fvwp
                            Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.
                            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• W szoku jestem - Wyborcza popełniła dobry tekst:

http://wyborcza.pl/Polityka/1,103835...dzi_z_PiS.html

Scenariusz secesji grupy Joanny Kluzik-Rostkowskiej z PiS był gotowy wcześniej. Wychodzenia z partii "uczyli się" od planującego opuścić Platformę Janusza Palikota

W sądzie jest już wniosek o rejestrację stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, które tworzą byli i jeszcze obecni politycy PiS.

Liderką jest wykluczona z PiS Joanna Kluzik-Rostkowska, a członkami m.in. europosłowie Adam Bielan, Michał Kamiński, Paweł Kowal i Marek Migalski oraz posłowie Elżbieta Jakubiak, Paweł Poncyljusz, Jan Ołdakowski, Tomasz Dudziński, Lena Cichocka-Dąbkowska, Jacek Pilch, Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak.

Według PAP zainteresowani przystąpieniem do "kluzikowców" są także posłowie PiS Tomasz Górski, Andrzej Walkowiak, Adam Gawęda i Zbysław Owczarski.

- PAP jest bliski prawdy - mówi nam jeden z założycieli stowarzyszenia. Zapewnia, że w grudniu, najpóźniej w styczniu, powstanie w Sejmie nowy klub. Potrzeba do tego co najmniej 15 posłów.

Jak dowiedziała się "Gazeta", jednym z ich pierwszych pomysłów będzie powrót do pomysłu Platformy, by przyciąć finansowanie partii. Tyle że - jak sprawdziliśmy - gdy ten projekt Sejm odrzucał w kwietniu 2009 r., to także głosami m.in. Kluzik-Rostkowskiej i Dudzińskiego.

Jak to robił Palikot

"Gazeta" poznała kulisy powstawania Najważniejsza Jest Polska. - Utworzenie stowarzyszenia to nie była reakcja na wyrzucenie Kluzik-Rostkowskiej - twierdzi nasz rozmówca. - To był plan przygotowany już kilka miesięcy temu. Decyzja o wykluczeniu Joasi tylko to przyspieszyła, wcześniej dysydenci myśleli, że nie będą musieli się tak spieszyć.

O wyjściu z PiS grupa związana z Kluzik-Rostkowską myślała już w sierpniu. Jednym z impulsów były słowa Kaczyńskiego z 4 lipca, po drugiej turze wyborów prezydenckich. Zaapelował, by pamiętać o tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, bo "z ich tragicznej, męczeńskiej śmierci wyrósł ten ruch, który doprowadził do dzisiejszego wyniku". W zdumienie wprawiło ich słowo "męczeńska".

Ale tzw. liberałowie rozjechali się na wakacje, a gdy wrócili, okazało się, że z Kaczyńskim porozmawiać nie mogą. - Otaczał go kordon złożony ze Zbigniewa Ziobry, Joachima Brudzińskiego i Adama Lipińskiego. To oni decydowali, kto może z prezesem rozmawiać - opowiada nasz rozmówca z PiS. Jakubiak w wywiadach mówiła potem, że zrobienie sobie wakacji było błędem.

Na przełomie sierpnia i września zaczęli się kontaktować z opuszczającym Platformę Januszem Palikotem. On sam mówił zresztą o tym publicznie: - Już w sierpniu mówili mi, że są zdecydowani przejąć władzę w partii. A jeśli im się nie uda, będą szli swoją drogą.

Z informacji "Gazety" wynika, że na początku września Poncyljusz rozmawiał z Palikotem kilka razy. Były też spotkania z Kluzik-Rostkowską. A jak relacjonuje nam polityk PiS zaprzyjaźniony z dysydentami, ich liderka brała nawet pod uwagę przyłączenie się do Palikota. - Mówiła, że odpowiadają jej jego hasła społeczne (refundacja in vitro i środków antykoncepcyjnych) i pojmowanie roli kobiet. Ale czuła się lojalna wobec ludzi z PiS, którzy chcieliby odejść z partii razem z nią, a nie po drodze im z Palikotem.

Poncyljusz i Kluzik-Rostkowska wypytywali posła PO o jego plan tworzenia partii. I dziś powtarzają jego scenariusz: najpierw stowarzyszenie (bo nie ma ograniczeń w zbieraniu pieniędzy), a potem dopiero ugrupowanie. Interesowały ich też zamawiane przez Palikota sondaże, które miały pokazać, czy jest miejsce dla jego partii. Oni chcieli wiedzieć, czy byłoby miejsce dla ich - centroprawicowej.

Z kolei europosłowie z PiS z myślą o odejściu nie kryli się przed innymi polskimi eurodeputowanymi. Zbigniew Ziobro mówił, że dowiedział się o tym od czeskich europosłów. PiS i czeski ODS są w jednej frakcji w europarlamencie.

Kaczyński: Mamy lepszych

Kluzik-Rostkowska jedzie promować Andrzeja Rozpłochowskiego, kandydata PiS do sejmiku śląskiego. Co na to władze PiS?

Przekonują, że secesja działaczy partii nie zaszkodzi. - Mamy dużą grupę ludzi, świetnie przygotowanych, nie tylko pod względem intelektualnym, ale także moralnym, których chcielibyśmy mieć na listach w 2011 r. Jak się miejsca zwalniają, to oczywiście żałujemy, ale nie będzie kłopotu z umieszczeniem tych naprawdę lepszych - mówił dziennikarzom Kaczyński.

- Jeżdżę po Polsce, spotykam się z działaczami, którzy startują w wyborach. O ile wcześniej byli rozżaleni na prezesa, że wyrzucił Elę Jakubiak, to teraz są wściekli na secesjonistów. Robienie awantury tuż przed wyborami komplikuje życie kandydatom, którzy mówią mi, że dostali od kluzikowców kopa nie powiem gdzie - mówi inny poseł PiS. Nasz rozmówca - choć poglądami jest bliski politykom wychodzącym z partii - zostaje. Czemu? - Nie wierzę w powodzenie tego pomysłu. Co ma ich ponieść? Nawiązanie do przegranej kampanii prezydenckiej i polityki Lecha Kaczyńskiego? Nic z tego nie będzie.
                              Mogę napisać tylko tyle: Krzyż na drogę, halabarda w pysk i szkło tłuczone do butów.
                              From flood into the fire
                              One thousand voices sing
                              We're in this together
                              For whatever fate may bring

Komentarz

• Mamy dużą grupę ludzi, świetnie przygotowanych, nie tylko pod względem intelektualnym, ale także moralnym, których chcielibyśmy mieć na listach w 2011 r. Jak się miejsca zwalniają, to oczywiście żałujemy, ale nie będzie kłopotu z umieszczeniem tych naprawdę lepszych - mówił dziennikarzom Kaczyński.
                                Ktoś mógłby na ucho powiedzieć Jarkowi, żeby nie mówił takich rzeczy, bo traci nadszarpniętą wiarygodność. Skoro ma 'naprawdę lepszych' to czemu dawał kampanie prowadzić tym gorszym, tym którzy jeszcze przed katastrofą prowadzili skrajnie szkodliwą działalność.

I druga kwestia czy Pęk jest naprawdę lepszy od Ołdakowskiego? Janowski od Poncyljusza? Postkomunista Wojciechowski od Kowala? Myślę, że to jest kwestia zasadnicza, na którą każdy powinien odpowiedzieć we własnym sumieniu. I wtedy będzie już wiedział czy podoba mu się kierunek w jakim podąża PiS od lat (z przerwą na kampanię prezydencką) czy może woli zamachowców.
                                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Pracuję...
                                X