Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Widok Lisa otrzymującego lekcję pokory od Hofmana - rzecz bezcenna
    Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
    quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

Komentarz

• Zamieszczone przez djjuve Zobacz posta
      Widok Lisa otrzymującego lekcję pokory od Hofmana - rzecz bezcenna :smile:
      Szkoda że nie słyszałem, ale z drugiej strony mam już Lisa po dziurki w nosie, a po drugie mam wrażenie, że agresja w debacie publicznej zaatakuje mnie z butelki z ketchupem. A to całe bicie piany po zabójstwie Rosiaka - rzygam tym, ta hipokryzja, tym zakłamaniem. Sposób jest prosty: Chcesz schudnąć? To nie żryj jak świnia. Chcesz żyć w czystości? To nie śmieć. Chcesz merytorycznej, pozbawionej agresji dyskusji? To zachowuj się przyzwoicie a nie jak tuwimowski śmierdziel:

Przyszedł śmierdziel do ogrodu
      I stwierdził,
      Że się ktoś dopuścił smrodu,
      Bo śmierdzi.

Stanął śmierdziel, żeby fakt ten
      Ustalić
      I cos w związku z tym nietaktem
      Uchwalić.

Więc się śmierdziel zebrał licznie
      W drzew cieniu,
      Protestując energicznie
      W imieniu.

Potem ruszył po ogrodzie
      Pochodem,
      Krzycząc: "Hańba! Precz, narodzie,
      Ze smrodem!"

Krzyczał, ryczał, ducha sławił
      (Nie ciało),
      Ale gdzie się tylko zjawił -
      Śmierdziało.

Z tego morał się wywodzi
      Dla wielu:
      Nie protestuj, gdy sam smrodzisz,
      Śmierdzielu.

Ale jak widać, szybciej będzie można przytoczyć pewien dowcip z czasów realnego socjalizmu:

- Kiedy przychodzi powódź, a na polach żyto i pszenica to co się zbiera najpierw?
      - Plenum...

I się okazuje, że czasy się zmieniają. Ale nie ludzie...
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

• W 100% zgadzam się z Nazgulem.
        Niestety hipokryzja z nich bije. Chwilowy spokój po tragedii smoleńskiej zginął chyba bezpowrotnie (albo do momentu kolejnych tragicznych wydarzeń). Dziś obie strony przekrzykują się kto był bardziej be, kto mówił gorzej i czyje słowa mocniej bądź mniej przyczyniły się do tragedii w Łodzi.
        Patrząc na to wszystko dochodzę do wniosku, że obu stronom ten konflikt jest na rękę. W pewnym stopniu zaczynam rozumieć tych, którzy wybory olewają - patrząc na ten cyrk i rynsztok odechciewa się jakiejkolwiek aktywności. Szkoda tylko, że wśród pajaców i krzykaczy giną ludzie inteligentni i gotowi zmienić coś w tym kraju.
        Ciekaw jestem czy nadejdzie dzień kiedy ludzie się zbuntują i powiedzą dość...
        Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
        quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
          Piknik odniosłem się do twojego posta i zadałem pytanie, ale nie otrzymałem odpowiedzi, więc ponawiam:
          przyznaje, nie zauwazylem. Twoj post napisany byl kilka pieter nizej niz moj ostatni i nie wydawal sie z tresci skierowany do mnie.

Do rzeczy. Dziwne i nie zrozumialem dla mnie. Jeszcze Grobelnego rozumiem, pchnal Poznan do przodu (choc ma wyrok na karku za walki z Kulczykami), i przy reszcie prezydentow waznych osrodkow miejskich wyglada calkiem okazale. Co do SBkow to tego przyznaje, nie rozumiem, moralnie nie zasluzyli na nic ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Piknik z Poludniowej Zobacz posta
            a co ja mam sie odnosic do twojego posta jak podales inny fragment tekstu Warzechy niz ja podalem.
            Piknik, przestań ściemniać i zacznij rozmawiać albo się tu nie wpisuj.

To twój post z 22-10-2010, 12:40 .

Zamieszczone przez Piknik z Poludniowej Zobacz posta
            "Łódzki mord w normalnych warunkach – czyli takich, gdy obowiązuje zwyczajna, nie dialektyczna logika – byłby dla Platformy ogromnym problemem. Musiałby bowiem oznaczać konieczność poniesienia moralnej odpowiedzialności za śmierć człowieka."

- Warzecha

co za pieprzenie. co winna jest Platforma ze ten ***** wpadl do siedziby PiSu i zaczal mordowac?
            Gosc wpadl nie dlatego ze mu z PO kazali, ale dlatego ze mial dosc polityki PiSu. Mial na ustach Kaczynskiego a nie slowa ze PO mu kazala.

Ktoś mógłby spytać, gdzie był Donald Tusk, kiedy poseł wówczas z jego partii oskarżał po 10 kwietnia zmarłego prezydenta o sprowadzenie śmierci na pozostałych pasażerów tupolewa. Albo gdzie był, kiedy przedwczoraj inny poseł jego ugrupowania odsyłał Jarosława Kaczyńskiego do psychiatryka? Mógłby ktoś spytać, ale nikt spośród kibiców jego drużyny tego nie zrobi i dlatego granie Mahatmy Gandhiego Tuskowi się uda.

Strona PiSowska oskarzala rzad i cale PO za katastrofe.

Warzecha moglby sie juz nie kompromitowac bo co tekst to blamarz ..
            Na czerwono(żebyś napewno wiedział o co chodzi) zaznaczyłem interesujący mnie fragment który w moim poście podałem w szerszym kontekście.

Odpowiednio to skomentowałeś, ja zadałem ci pytanie.
            ODPOWIEDZ NA NIE W KOŃCU.
            Ostatnio edytowany przez KBK; 13950.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
              Konkurs na projekt pomnika Lenina czas wdrażać.

Czekam aż się wezmą się za mogiły esesmanów

Komentarz

• Zamieszczone przez legart Zobacz posta
                Czekam aż się wezmą się za mogiły esesmanów
                http://www.wprost.pl/ar/55713/Polski-panteon-SS/
                http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,...-nadolice,2156

Zamieszczone przez JR Nowak
                Pomimo publikowanego już w listopadzie 2002 r. szokującego artykułu w 'Junge Welt' o cmentarzu w Nadolicach Wielkich, w centralnej polskiej prasie dopiero po wielu miesiącach podjęto tak kompromitującą sprawę. Zaczęło się od artykułu Artura Guzickiego 'Dwa cmentarze' w 'Polityce', nr 46 z 2003 roku. Tekst Guzickiego jest tak wstrząsający, że warto zacytować jego najwymowniejsze fragmenty: 'Wybrukowane alejki, przystrzyżona trawa. Marmurowe tablice z nazwiskami. Mają przypominać, że ofiarami wojny byli także Niemcy (...). Na cmentarzu rosną 622 drzewa. Dęby, buki i klony. Każde kosztowało 500 marek. Przy każdym jest tabliczka z nazwiskiem fundatora (podkr. - J.R.N.). Za drzewka płaciły osoby prywatne, stowarzyszenia byłych niemieckich żołnierzy i wypędzonych. Wśród nich Witold Krochmal, były wojewoda dolnośląski.
                Kto leży na cmentarzu w Nadolicach?

Na nadolickiej nekropolii spoczywają m.in. żołnierze ukraińskiej dywizji SS Galizien. To oni zapędzili do drewnianego kościoła mieszkańców Huty Pieniackiej na Wołyniu. Według zeznań naocznego świadka Stanisława Krawczyka, "SS-mani w śnieżnobiałych mundurach upychali ludzi między ławkami. Przechodzili i uderzali po głowach: trach, trach. Ogłuszeni padali pod ławki. Wówczas wganiano następnych. Trzy warstwy dygocących ciał". Potem esesmani podpalili kościół.
                W Nadolicach spoczęli także żołnierze niemieckiej brygady SS Dirlewanger odpowiedzialni za wymordowanie 1500 mieszkańców Woli podczas powstania warszawskiego. Esesmanami dowodził Oskar Dirlewanger, którego podczas wojny wypuszczono z więzienia, żeby zorganizował frontową jednostkę złożoną z kryminalistów. Charles Sydnor Jr., amerykański historyk, w książce "Żołnierze zagłady" napisał, że podwładni Dirlewangera wsławili się m.in. krwawymi jatkami podczas tłumienia powstania warszawskiego. Hans von Krannhals, niemiecki historyk, w swej książce "Der Warschauer Auf-stand 1944" ("Powstanie warszawskie 1944") twierdził, że okrutne gwałty dokonywane na polskich kobietach przez ludzi Dirlewangera wywoływały wściekłość dowódców regularnej armii, którzy wysyłali protesty do swych zwierzchników w Berlinie.
                W Nadolicach pochowano też wachmanów z obozu koncentracyjnego Auschwitz. Ober-scharführer Erich Seega z pułku SS Besslein (służyli w nim wartownicy z obozu koncentracyjnego Auschwitz) zginął 17 lutego 1945 r. w obleganym przez Sowietów Wrocławiu. Jest pochowany w bloku nr 4 nadolickiej nekropolii. W księdze cmentarnej obok jego nazwiska nie ma jednak stopnia wojskowego charakterystycznego dla formacji SS, tylko nazwa "Sturmann", oznaczająca zwykłego żołnierza. Równie trudno odnaleźć innych esesmanów. Niemcy o nazwiskach Greger, Seiffert i Sipl - upamiętnieni na tablicy "Zum Gedanken" (ku pamięci) - zostali pochowani jako zwykli żołnierze. Wszyscy trzej byli kolegami Seegi z pułku Besslein. Grób w Nadolicach ma jeszcze inny esesman z tego pułku, o nazwisku Piontek.

Miesiąc przed zakończeniem wojny w pobliżu Jeleniej Góry wojska sowieckie rozbiły 18. Ochotniczą Dywizję Grenadierów Pancernych SS Horst Wessel. Składała się ona m.in. z węgierskich volksdeutschów, którzy brutalnie tłumili powstanie na Słowacji. W oblężonym od stycznia do maja 1945 r. Wrocławiu bronił się wspomniany już pułk SS Besslein i służący w nim wachmani z Auschwitz. Karol Jońca i Alfred Konieczny w wydanej w latach 60. monografii "Upadek Festung Breslau" wymieniają nazwiska byłych wartowników największego obozu zagłady, którzy polegli we Wrocławiu. O walczących w mieście esesmanach, pełniących funkcje policyjne wobec ludności niemieckiej, wspomina w swych "Kronikach dni oblężenia" Paul Peikert, proboszcz przedwojennego kościoła św. Maurycego.
                Według Jońcy i Koniecznego, z zachowanych kartotek wojskowych wynika, że we Wrocławiu południowo-wschodniego odcinka twierdzy bronili esesmani z wielu rozbitych na froncie wschodnim jednostek. Także ze wspomnianej dywizji SS Galizien, która dokonała masakry Polaków we wsi Huta Pieniacka. W okolicach Wrocławia swój "szlak bojowy" kończyła też 35. dywizja policyjna SS oraz niedobitki dywizji SS złożonych z Węgrów, Litwinów, Łotyszy, Estończyków, Holendrów i Flamandów. Przed Sowietami na Śląsk uciekli również gestapowcy z Krakowa, Warszawy, Łodzi i Radomia.
                Przez wiele lat władze Wrocławia nie zadbały o odpowiednie zaopiekowanie się leżącym w pobliżu miasta, zapuszczonym, zrujnowanym cmentarzyskiem ofiar zbrodni niemieckich w Miłoszycach. Te same władze maksymalnie poparły uroczyste otwarcie niemieckiego cmentarza wojskowego w Nadolicach Wielkich, na którym spoczywają tysiące żołnierzy niemieckich - biorących udział w agresji na inne kraje. Na uroczyście otwartym cmentarzu pochowano licznych esesmanów, w tym również przypuszczalnie hitlerowskich zbrodniarzy wojennych. Pomimo przejściowego rozgłosu nadanego pod koniec 2003 i na początku 2004 r., szokującemu kontrastowi: marmurowy cmentarz ku czci agresorów i zrujnowane cmentarzysko ku czci ich ofiar, jakoś nie słyszy się o żadnych działaniach włodarzy miasta Wrocławia dla poprawy sytuacji w tym względzie. Choćby o staraniach w celu dużo lepszego zadbania o cmentarz polskich ofiar w Miłoszycach i usunięcia marmurowych tablic upamiętniających osoby, które były członkami formacji SS, uznanych za przestępcze przez Trybunał w Norymberdze.
                podpis cyfrowy <--------
                ================
                Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kill, baby kill! Zobacz posta
                  Piknik, przestań ściemniać i zacznij rozmawiać albo się tu nie wpisuj.
                  Odpowiednio to skomentowałeś, ja zadałem ci pytanie.
                  ODPOWIEDZ NA NIE W KOŃCU.
                  prosze Cie, nie szykaj dziury w calym.

Wyraznie napisalem zeby Warzecha dal juz osbie spokoj z zrzucaniem winy na PO i Tuska, ci napisal w pierwszym akapicie. Takze Twoje zaczepki sa bez sensu bo juz na nie odpowiedzialem...

Komentarz

• Z Wyborczej, antyklerykalnego cyrku ciąg dalszy

Demonstracja Ruchu Poparcia Palikota przed kurią

RPP Łódź organizuje manifestacje przeciwko "ingerencji hierarchów kościelnych w światopoglądowe sprawy, jak stosowanie metody in vitro".

Zwolennicy posła Janusza Palikota mają się spotkać w środę przed siedzibą łódzkiej kurii przy ul. Skorupki. Manifestacja pod hasłem "Poparcie In Vitro - Sprzeciw zakazowi hierarchów" ma się rozpocząć o godz. 17.

"Spotykamy się wszyscy, którzy rozumieją dramat polskich bezdzietnych rodzin. (...)Spotykamy się, aby zamanifestować, że nie można bezkarnie szantażować parlamentarzystów, że polski kościół idzie w poprzek społecznych oczekiwań. Ale pod Pałacami Biskupów będziemy też po to, aby dodać otuchy, wiary, nadziei i przede wszystkim odwagi naszym decydentom"- napisał na jednym z portali społecznościowych Adam Szajder z RPP Łódź. - Jeszcze oficjalnie nie jesteśmy częścią ruchu, ale popieramy jego postulaty. Wkrótce na spotkanie z nami przyjedzie sam Janusz Palikot.

Komentarz

• http://finanse.wp.pl/kat,111116,titl...wiadomosc.html

16 października premier Donald Tusk zapowiedział, że w zamian za uwzględnienie kosztów reform emerytalnych, Polska nie wyklucza poparcia postulatu Niemiec co do surowych sankcji i kontrolowanego bankructwa zbyt zadłużonego państwa.

no to chyba będziemy jednym z tych Państw i helmuty z ruskimi nas wykupią

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
                      http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Komentarz

• Zamieszczone przez legart Zobacz posta
                        Z Wyborczej, antyklerykalnego cyrku ciąg dalszy
                        Pal licho dzialania Palikota i te jego manisfestacje.

Ale sposob wypowiedzi Kosciola, ze bedzie ekskomunika za poparcie in vitro to juz byla przesada. Dobrze ze w instytucji Koscielnej jest kilka soob myslacych i wypowiedzialo sie o kilka tonow spokojniej ...

Powiedzcie mi, bo tego tutaj nie wyczytalem (za malo czytam jak mi wypominaja). Jestescie za in vitro czy przeciw? Nie mowie o doplatach czy innych refundacjach.

Komentarz

• Pal licho wypowiedzi niektórych osób z Kosciola, ze bedzie ekskomunika za poparcie in vitro

Ale dzialania Palikota i te jego manisfestacje to juz byla przesada. Dobrze ze w Polsce jest kilka osob myslacych i wypowiedzialo sie o kilka tonow spokojniej ...

Powiedzcie mi, bo tego tutaj nie wyczytalem. Jestescie za dopłatami czy innymi refundacjami czy przeciw? Nie mowie o samym pomyśle in vitro.
                          Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.
                          http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

Ale sposob wypowiedzi Kosciola, ze bedzie ekskomunika za poparcie in vitro to juz byla przesada. Dobrze ze w instytucji Koscielnej jest kilka soob myslacych i wypowiedzialo sie o kilka tonow spokojniej ...
                            Wytłumacz mi tę przesadę. Bo w mediach potępiają w czambuł Kościół, powtarzają wyświechtane slogany, ale nikt się nie zająknie słowem wytłumaczenia. Po prostu prymitywna nagonka trwa.
                            Nauka Kościoła jest jasna i przejrzysta. In vitro, jako zabieg w wyniku którego część ludzkich zarodków jest zabijana jest nieetyczny. Manipulowanie przy urodzeniach, wybieranie sobie pewnych cech dziecka też moralnie jest wątpliwe. Jeśli katolik działa jawnie i świadomie wbrew nauce Kościoła to musi się liczyć z konsekwencjami. Proste. Taką konsekwencją jest ekskomunika. Mówiąc brutalnie, jak się komuś nie podoba to, co Kościół głosi to droga wolna. O co ten rejwach?

Komentarz

Pal licho dzialania Palikota i te jego manisfestacje.

Powiedzcie mi, bo tego tutaj nie wyczytalem (za malo czytam jak mi wypominaja). Jestescie za in vitro czy przeciw? Nie mowie o doplatach czy innych refundacjach.
                              Ale stanowisko Kościoła w sprawie in vitro, aborcji i eutanazji jest znane nie od dziś.

PS Przeciw in vitro z przyczyn medycznych, etycznych i religijnych (w takiej właśnie kolejności)

Komentarz

• Zamieszczone przez Mściwy Zobacz posta
                                Wytłumacz mi tę przesadę. Bo w mediach potępiają w czambuł Kościół, powtarzają wyświechtane slogany, ale nikt się nie zająknie słowem wytłumaczenia. Po prostu prymitywna nagonka trwa.
                                Nauka Kościoła jest jasna i przejrzysta. In vitro, jako zabieg w wyniku którego część ludzkich zarodków jest zabijana jest nieetyczny. Manipulowanie przy urodzeniach, wybieranie sobie pewnych cech dziecka też moralnie jest wątpliwe. Jeśli katolik działa jawnie i świadomie wbrew nauce Kościoła to musi się liczyć z konsekwencjami. Proste. Taką konsekwencją jest ekskomunika. Mówiąc brutalnie, jak się komuś nie podoba to, co Kościół głosi to droga wolna. O co ten rejwach?
                                rejwach o to ze czasy mamy inne niz kiedys. i zabraniania ludziom miec dzieci nie powinno miec miejsca w XXi wieku. Jesli metoda naturalna nie moga, a bardzi chca, i sa metody ktore im pomoga byc szczesliwym to dlaczego mamy im nie pozwolic?

Komentarz

Pracuję...
                                X