Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
    Nie no nie mogę..
    Czechy, Węgry, Słowenia, i Słowacja.

nie znasz się pisiorze
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Co ja tam wiem

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
        za to dzięki PO to nawet za 35letnią Gierkówkę do Katowic będziemy musieli płacić
        Jedyna moja droga do Warszawy(nie licząc pociągu oczywiście).
        Wiadomo od kiedy ? Oni będą ją jeszcze poszerzać?

Komentarz

• Zamieszczone przez Piknik z Poludniowej Zobacz posta
          aco ty wyjezdzasz z a2 ktora powstaje juz od 10 lat, a umowy podpsiane byly za SLD z ich wielkim oligarcha. ceny autostrad sa wyliczane za kilometr, sa stawki urzedowe. kulczyk jak chce podwyzszyc cene musi lobbowac, prosic itd. teraz, wczesniej byly uklady.

te kraje nie splacaja kredytow na ich budowe, a przynajmniej nie w takiej skali co Polska!
          A czy znasz inny kraj w Europie gdzie buduje się autostrady takim dziwnym systemem państwowo-prywatnym? Ja nie, ale moja wiedza nie jest w tym temacie szczególnie obszerna, więc możesz mnie oświecić. I gdzie jest porównywalnie drogo?

I czy wiesz, że Kulczyk miał w swoim czasie ksywę "MajsterStyk"? Wiesz od czego? OD tego, że zarabiał wielki hajs na podejrzanych interesach robionych na styku państwa i prywaty.

Napomnę wam też o jednym szczególe. W Polsce nie opłaca się budować autostrad w obecnym kształcie. Po uj nam dwupasmowe autostrady?! Droga szybkiego ruchu, która jest, jeśli się nie mylę, czterokrotnie tańsza w budowie, oferuje praktycznie identyczny standard, a nie jest płatna. Jedyny problem, że od czasu do czasu jest skrzyżowanie.

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
            Jedyna moja droga do Warszawy(nie licząc pociągu oczywiście).
            Wiadomo od kiedy ? Oni będą ją jeszcze poszerzać?
            płatny w I rzucie (początkowo od 2012roku, jak jest teraz po wygaśnięciu koncesji to nie wiem) ma być odcinek Piotrków-Katowice (w ramach A1) ma być ona przebudowana do 2015roku. Odcinek WWA-Piotrków to ma być przebudowany w ramach S8 (na logikę bezpłatnej), początkowo też do 2012/2013, ale to już chyba nieaktualne. Tylko, że to wszystko się pewnie jeszcze z 5razy zmieni->tak jak obwodnica Wrocławia, która w zależności od terminu (normalny/kampania wyborcza) jest bezpłatny->płatny->bezpłatny......
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez AK47 Zobacz posta
              Napomnę wam też o jednym szczególe. W Polsce nie opłaca się budować autostrad w obecnym kształcie. Po uj nam dwupasmowe autostrady?! Droga szybkiego ruchu, która jest, jeśli się nie mylę, czterokrotnie tańsza w budowie, oferuje praktycznie identyczny standard, a nie jest płatna. Jedyny problem, że od czasu do czasu jest skrzyżowanie.
              to nie jest tak do końca, że się nie opłaca. W obecnym kształcie to rzeczywiście się nie opłaca (tak jak 99% rzeczy które są budowane przez SP), tylko, że jest to bardziej problem ze względu na zleceniodawcę-Rząd, niż z jakichś względów logistyczno/technicznych
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Tylko dodam, a'propos obracania kasy przez takiego Kulczyka, że tu nie ma wielkiej filozofii. Jemu, przy takiej wielkości kwot o jakiej tutaj mówimy, wystarczy te pieniądze włożyć na lokatę i już jest do przodu o grube bańki. Ty Piknik na pewno to rozumiesz, w końcu założyłeś temat o inwestowaniu itp.
                ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                  to nie jest tak do końca, że się nie opłaca. W obecnym kształcie to rzeczywiście się nie opłaca (tak jak 99% rzeczy które są budowane przez SP), tylko, że jest to bardziej problem ze względu na zleceniodawcę-Rząd, niż z jakichś względów logistyczno/technicznych
                  Ale jakoś budowa tych eSek idzie lepiej niż autobanów A SP ten sam.
                  Ostatnio edytowany przez SPQR; 12678.

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

• Co za dużo, to niezdrowo. Na atakujące nas zewsząd informacje odpowiadamy, paradoksalnie, coraz większym zobojętnieniem. Nie wiemy, jakim cudem działa telewizor, ale też jakoś nas to specjalnie nie zajmuje, byle w szkle z drobiu pokpili.

Jeszcze rok temu palącym problemem było poznanie stanu zdrowia prezydenta. Dziś już nas to jakoś nie interesuje, wiedzy tej nam nie trzeba. Dziennikarskie autorytety milczą o tym, że to standard w cywilizowanym świecie, że to oczywiste, że nie ma się czego wstydzić, że tylko zaściankowa mentalność kartofla każe się na takie pytania oburzać.

A i partia rządząca straciła do tego serce. – Po 10 kwietnia zmieniła się sytuacja – puszcza oko poseł PO Damian Raczkowski. Co prawda jego partyjny konfrater zapewnia, iż Platforma nadal będzie pracować nad stosowną ustawą, ale jakoś nikomu do niej niepilno. Prezydent Komorowski, urzędujący ponad pół roku, na wizytę u lekarza też czasu nie znalazł. A przecież naród się trapi, tyle jest chorób odzwierzęcych, albo i jakiego kleszcza mógł taki myśliwy złapać, albo inne bydlę.

Zainteresowanie mediów prezydentem spada zresztą w zdumiewającym tempie. Nikogo już nie intryguje, ile małpek wypija się w pałacu, ile winka, ile to kosztuje. Zaiste, nadmiar bodźców powoduje spadek apetytu na informację. Dobrze chociaż, że historię znamy doskonale i wszystko wyjaśniono.

I tak z raportu o katastrofach i zbrodniach dowiemy się wkrótce, że najpierw Lech Kaczyński zapakował do awanturniczej wyprawy samolotem 95 niewinnych osób i siebie, a później okładał pilotareklamówką z kanapkami, czym doprowadził do katastrofy. W ataku szału żagiew nienawiści rozniósł po kraju brat jego, Jarosław, doprowadzając weterana walki z faszyzmem do ataku w łódzkim biurze. Krew się polała i nienawiść tę można zatamować, wyłącznie delegalizując PiS i internując jego działaczy. Stąd zresztą zaproszenie Jarosława Kaczyńskiego do Pałacu Prezydenta – mieli go zamknąć tam, gdzie i tak chciał zamieszkać. Błaszczaka nie przyjęto – ma być internowany w hurtowni garniturów.

A badania? A, nie, oczywiście, badania będą. Tyle że nie prezydenta. Zresztą profesura już się wypowiedziała. Niesiołowski: “Kaczyński potrzebuje psychiatry”. Nałęcz: “Takich ludzi trzeba leczyć!”.

Niektórych z pewnością.

PS. Dzięki z info w sprawie autostrady.

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
                      Ktoś tu o ochronie pisał...
                      Ja dokładnie. Szacun dla Millera za odwagę.

Niesiołowski dziś w ramach przepraszam Komorowskiego i uspokójmy emocję Tuska stwierdził, że za mord w Łodzi odpowiada wyłącznie Kaczyński. Zaczyna się. Jeszcze parę takich wypowiedzi i wracam do PiS, żeby im z łbów wywalić władzę, nawet za cenę głosowania na koalicjanta Leppera i ziomka Oleksego, bo zwyczajnie 'nie zniese'
                      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                        Jeszcze parę takich wypowiedzi i wracam do PiS, żeby im z łbów wywalić władzę, nawet za cenę głosowania na koalicjanta Leppera i ziomka Oleksego, bo zwyczajnie 'nie zniese'
                        No widzisz? Maski spadły.
                        Oczywiście to nie przytyk do Ciebie.
                        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Po ludzku, to szkoda mi go i mu współczuję

Zdjęcia: CTV Jaworzno„Ja pierdole nie wiem..." -- wypalił podczas debaty w lokalnej telewizji Dawid Chełmecki - kandydat na radnego Jaworzna (woj. śląskie). ...

Jestem ciekaw czy wygra wybory u siebie... będę śledził z zainteresowaniem. Do OO PO, czyli "obiektywnych obrońców PO", przepraszam, że chłopak jest z PO, nie chciałem.
                          http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                            Za SLD..

Co Ty bredzisz o jakiejś pracy przy budowei?!

Za 10 dni jeżdzenia po Austrii i Czechach zapłaciłem 75 zł.
                            Za tyle to ja dojadę u nas do granicy.Nie widzisz różnicy?Co Ty tu nam wcisnąć probujesz?

No właśnie jak pare lat temu jechaliśmy do Czech kupowało się okresową winietkę i jeździło skolko ugodna po ichniejszych autostradach. Ja rozumiem że powinno się płacić za autostrady, a nie tyle żeby człowiek jeżdżący trochę częściej niż na wakacje zbankrutował.

Komentarz

• Zamieszczone przez legart Zobacz posta
                              No właśnie jak pare lat temu jechaliśmy do Czech kupowało się okresową winietkę i jeździło skolko ugodna po ichniejszych autostradach. Ja rozumiem że powinno się płacić za autostrady, a nie tyle żeby człowiek jeżdżący trochę częściej niż na wakacje zbankrutował.

Tak tylko w ramach uzupełnienia co wrzuciłem u nas na forum:

Ceny winiet - przykładowo:

Rocznie!

Austria: 76,20 Euro - 347,65 zł
                              Czechy: 1200 Koron - 213,15 zł
                              Słowacja: 36,50 Euro - 173,40 zł

Jednorazowo!

Polska:

A1Rusocin -Nowe Marzy k/Grudziądza (90 km) - 41,50 zł
                              A4 Katowice - Kraków (61 km) - 16,00 zł
                              MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE

Komentarz

Pracuję...
                              X