Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez daimos
    wiec moze niech srodowisko dziennikarskie samo sie skonsoliduje (SDP, SDRP pomijajac fakt ze w obu nie ma czynnych dziennikarzy)
    :O Jaka jest Twoja definicja "czynnego dziennikarza"?
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Foxx oba te stowarzyszenia to archaiczne organizacje nie majace zadnego wplywu na wyglad branzy, a w ich sklad wchodza ludzie na emeryturze ktorzy wplyw na srodowisko maja mniej niz zaden.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
        Lawy - a czy te lokalne rozgłośnie miały prawo do nadawania reklam?
        miały i co z tego? nie mowa o nich ale o równości wobec prawa - mialem dowieść że RM nietykalne już było za SLD. PiS nic nie zmienił poza tym że uśmiechnał się do RM po poparcie wyborowe ;]

Komentarz

• Cytat z naczelnego Mulata RP z newsów na Onecie :

"Nie może być tak, że Rada Sygnatariuszy ustala pewne zasady, a rząd i posłowie PiS krytykują pomysły Samoobrony. To świadczy o tym, że nie ma do końca partnerstwa z PiS" - powiedział Lepper. Zapewnił, że Samoobrona chce partnerstwa z PiS i zrobi wszystko, aby takie partnerstwo było."

Albo jest wiekszym idiota niż myślałem (a to spora sztuka) albo on naprawdę wierzy w partnerstwo z PiSem....Kaczyński czytajac to pewnie popuscił w gacie ze śmiechu.
          Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
          Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

"Instytu monitorowania prasy" kolejnym genialnym pomyslem PiS.

Na podstawie tego co Jaroslaw Kaczynski mowil na konferencji prasowej innymi slowy mozna to okreslic tak: "szukajmy haków na tych co zle o nas pisza".

Projekt zaklada zbieranie informacji o redakcjach co do ich struktury wlasnosciowej i finansowania, oraz o dziennikarzach pracujacych w tychże redakcjach.

Wyborcy PiS: czy to jest ta IV RP?

Bo to przeciez nic nowego, przed '89 bylo to samo, nawet nazwa podobna :O

i nie mowie tego jako POwiec. mowie to jako ktos, komu nie za bardzo podoba sie ze jakis gamon bedzie mi zakladal teczke rodem z PRL, tylko dlatego ze akurat wybralem sobie taki zawod a nie jestem dajmy na to stomatologiem...

Foxx: co do przywilejow RM:

jak cofniesz sie pamiecia do ostatniego procesu koncesyjnego to doskonale sobie przypomnisz, ze RM MIALO NIE DOSTAC KONCESJI na nadawanie. Dopiero przed samym glosowaniem "w cudowny sposob" kilku decydentow zmienilo zdanie i przeglosowano przyznanie koncesji. ciekawe co ich przekonalo?

Przepraszam bardzo ale dlaczego uwazasz ze informacje o wlascicielach roznych mediow, ich powiazaniach finansowych, o dziennikarzach oraz ich powiazaniach (roznorakich) powinny byc utajnione?
            Nie wydaje ci sie ze obywatel -odbiorca ma prawo do tego by w 100% wiedziec
            z kim ma do czynienia o czyich pogladow wysluchuje/wyczytuje ?

Tak to wlasnie ma znamiona IV RP i jak najbardziej to popieram.
            ...

Komentarz

Foxx oba te stowarzyszenia to archaiczne organizacje nie majace zadnego wplywu na wyglad branzy, a w ich sklad wchodza ludzie na emeryturze ktorzy wplyw na srodowisko maja mniej niz zaden.
              Tak? Czyli Twoim zdaniem tytuł Hieny Roku (przyznany przez SDP - dla ewentualnego wyjaśnienia) dla Przemysława Orcholskiego (jednego z autorów "Dramatu w trzech aktach") spotkał się z "praktycznie żadnym" echem w "branży"? Pisząc szczerze - im dalej w las, tym bardziej jestem przerażony...

Zamieszczone przez Lawy
              Zamieszczone przez Foxx
              Lawy - a czy te lokalne rozgłośnie miały prawo do nadawania reklam?
              miały i co z tego? nie mowa o nich ale o równości wobec prawa
              Zdecyduj się. Albo mówimy o podmiotach działających na tych samych warunkach, albo nie (nadawcy "społeczni" i "prywatni").

Stwierdzając, że jedni mają dostęp do części z tortu (rynku reklam), a inni nie - jednak Ty widzisz "nierówność wobec prawa" w kwestiach, które z zasady mają wyrównywać te różnice...

Zamieszczone przez Lawy
              - mialem dowieść że RM nietykalne już było za SLD.
              To w końcu zrób to. Kto podjął jakąś decyzję? Kiedy? Na jakiej podstawie?

PS Ale numer - żebym miał "bronić" rydzykowni... Jednak LFF jest pełne paradoksów...
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Zdecyduj się. Albo mówimy o podmiotach działających na tych samych warunkach, albo nie (nadawcy "społeczni" i "prywatni").
                Zaraz...zaraz...
                RM jest nadawcą społecznym - zgadza się, ale działają na podstawie koncesji która okresla jaki charakter ma miec ich program (jakościowo i ilościowo w udziale).
                Ja nie prowadze pogawędki jak jest bardziej sprawiedliwie (kto jak i za co ma płacic) - twierdze że RM powinna była ponieść koszty, których nie poniosła. Co kto za co płaci zresztą stoi w ustawie o RiT (zdaje się że w 2001 został wogóle utworzona instytucja społecznych nadawców - wczesniej był podział na publiczne i prywatne, a doszedł społeczny-prywatny). Społeczny nie ma opłaty koncesyjnej ale opłatę wyliczaną w inny sposób - zasięgowo.
                Nadawcy społeczni mieli małe przywileje aż do ostatnich zmian w ustawie medialnej i poprawkach LPR (które zresztą uważam za bzdurne ponieważ wiem i widziałem na własne oczy jak się odnawia konesję - czyli na jakiej podstawie można kogoś wywalić z rynku, a dopłata do społecznych z abonamentu będzie prowadzić do wielu nadużyć, co zreszta juz teraz jest widoczne - przeczytajcie proszę raport KRRiT nt zużycia tychże środków przez PR, jakie ładne piękne zaokraglone sumy na 3 krotnie mniej warte rzeczy.....)
                i przypomnę, żeby nie było wątpliwości - RM to radio prywatne działające na podstawie koncesji wydane przez urząd do tego odpowiedni czyli KRRiT.

Zamieszczone przez Foxx
                Zamieszczone przez Lawy
                - mialem dowieść że RM nietykalne już było za SLD.
                To w końcu zrób to. Kto podjął jakąś decyzję? Kiedy? Na jakiej podstawie?
                jak już wspomniałem - RM ma obowiązek płacić, czego nie zrobił. Dowody.....tutaj musiałbym poszukać w sprawozdaniach KRRiT kiedy podjeli uchwałe żeby jednak może RM nie targać za pieniążki i było to za Wańkowej czyli tak zwanej czerwonej KRRiT. Ale nie ma sprawy, poszukam ...

Komentarz

• Czekam.

Komentarz

• Zamieszczone przez CywiL
                    Cytat z naczelnego Mulata RP z newsów na Onecie :

"Nie może być tak, że Rada Sygnatariuszy ustala pewne zasady, a rząd i posłowie PiS krytykują pomysły Samoobrony. To świadczy o tym, że nie ma do końca partnerstwa z PiS" - powiedział Lepper. Zapewnił, że Samoobrona chce partnerstwa z PiS i zrobi wszystko, aby takie partnerstwo było."

Albo jest wiekszym idiota niż myślałem (a to spora sztuka) albo on naprawdę wierzy w partnerstwo z PiSem....Kaczyński czytajac to pewnie popuscił w gacie ze śmiechu.

Przez drewniany most idzie mrówka i słoń. W penym momencie mrówka do słonia: "ale tupiemy nie?"...

Abstrachując od istoty tego układu to mnie się podoba rola Samoobrony w tym całym układzie i podejscie do nich PISu.
                    Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Komentarz

• Zamieszczone przez Sharn
                      Przez drewniany most idzie mrówka i słoń. W penym momencie mrówka do słonia: "ale tupiemy nie?"...

Doskonale ujęte ! Mulat i Piekny Roman - popychadła roku !

Offtop:Pozdro Ziomuś ,może byś się ***** odezwał znad tej wielkiej kałuży
                      Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                      Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Foxx, moze nie jestem wzorowym studentem, ale na niektorych wykladach zdarza mi sie nie spac I nadal twierdze ze SDP i SDRP sa organizacjami ktore nijak sie maja do dzisiejszych czasow.

B3nito - w 100% powtorzyles wypowiedz Kaczynskiego z wspomnianej przezemnie konferencji prasowej

czyli mam rozumiec ze masz ludzi za idiotow nie potrafiacych wypracowac sobie wlasnego zdania, tylko przyjmujacych z gory to co przeczytaja w gazetach, tak? i zeby im "otowrzyc umysly" bedzie sie zbeirac informacje o dzienniakrzach, zeby w razie potrzeby "ujawnic o nich prawde" aby "narod" wiedzial z kim ma doczynienia?

sorki, ale to jakies chore jest i jedze eSBecja... bo przykladowo jesli ja mam Urbana za oszoloma (szalenie inteligentnego oszoloma), to nie czytam "Nie". Nikt mi nie musi mowic kim on jest albo kim byl albo z kim wspolpracowal albo jakie ma poglady.

A Wy chcecie narod oswiecac? Mowic im kogo warto czytac a kogo nalezy omijac "ze wzgledu na sprawy X Y i Z?" Wy widzicie to inaczej, ja widze to tak. Czas pokaze kto ma racje.

Poza tym na litosc Boska! Jakie znaczenie ma dla mnie fakt ze pan Jan Kowalki z Dziennika Jakiegos tam ma poglady prawicowo-lewicowe, pracowal w kopalni w niedlugo przedzie do TVN a poza tym byl starjkujacym stoczniowcem i SBkiem zarazem? Jakie to ma znaczenie dla jego warsztatu dziennikarskiego? Jesli czlowiek przegina i jawnie manifestuje poglady, to po prostu go nie czytam, nie slucham, nie ogladam! Proste! Komisje ani zbieranie materiaow do teczek nie jest tu potrzebne. Przez 50 lat mowiono Polakom co maja myslec, moze juz wystarczy i pozwolimy im aby sami dochodzili to pewnych spraw?

Teczek w tym kraju mamy dostatek...

Komentarz

• sorry ale jak ktos sie nie nadaje do pelnienia funkcji publicznych, to powinno byc to powiedziane. Bo w tej chwili Polacy maja duze klopoty z rozroznieniem prawdy od "prawdy" (w zwiazku z czym Samoobrona i LPR weszly do sejmu, a takie SDPl nie) w wyniku dzialan m.in. wlasnie cwaniakow. Nie kazdy w tym kraju studiuje Daimos.
                          Jedyne zagrozenie to standardowo - ze instytucja panstwowa zechce chronic "swoich". No niestety, tak jak to z kazda instytucja bywa, taka pokusa istnieje. Od realizatorow zalezy jak to wypadnie.

Komentarz

Czekam.
                            czekaj...znajdę...
                            RM nie płaci nic, a z ustawy wynika że powinna płacić....i to całkiem sporo - własnie ze względu na ogólnopolski zasięg techniczny który im robi ten 2% zasięg służący do obliczania kasy dla Państwa.

Komentarz

• Ems, dziennikarstwo nie jest tzw "wolnym zawodem" lub innymi slowy "zawodem zaufania publicznego".

(http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolny_zaw%C3%B3d)

co nie znaczy ze niektorzy dziennikarze nie widzieliby siebie w takiej roli

EDIT: i nie powiesz mi Ems, ze SO i LPR weszly do sejmu z powodu dzialalnosci mediow No, chyba ze takich zwiazanych z jednym pseudoduchownym, ale jakos nei chce mi sie wierzyc ze ten nowy twor bedzie zbieral haki... oj, przepraszam! INFORMACJE na temat przedstawicieli tych akurat redakcji

EDIT2: ciekawe czy ten twor zbierze i ujawni informacje na temat finansowania "mediow torunskich". To przyznam bylobby ciekawe

no bo przeciez ludzie musza wiedziec z kim maja doczynienia

Komentarz

Foxx, moze nie jestem wzorowym studentem, ale na niektorych wykladach zdarza mi sie nie spac I nadal twierdze ze SDP i SDRP sa organizacjami ktore nijak sie maja do dzisiejszych czasow.

B3nito - w 100% powtorzyles wypowiedz Kaczynskiego z wspomnianej przezemnie konferencji prasowej

czyli mam rozumiec ze masz ludzi za idiotow nie potrafiacych wypracowac sobie wlasnego zdania, tylko przyjmujacych z gory to co przeczytaja w gazetach, tak? i zeby im "otowrzyc umysly" bedzie sie zbeirac informacje o dzienniakrzach, zeby w razie potrzeby "ujawnic o nich prawde" aby "narod" wiedzial z kim ma doczynienia?

sorki, ale to jakies chore jest i jedze eSBecja... bo przykladowo jesli ja mam Urbana za oszoloma (szalenie inteligentnego oszoloma), to nie czytam "Nie". Nikt mi nie musi mowic kim on jest albo kim byl albo z kim wspolpracowal albo jakie ma poglady.

A Wy chcecie narod oswiecac? Mowic im kogo warto czytac a kogo nalezy omijac "ze wzgledu na sprawy X Y i Z?" Wy widzicie to inaczej, ja widze to tak. Czas pokaze kto ma racje.

Poza tym na litosc Boska! Jakie znaczenie ma dla mnie fakt ze pan Jan Kowalki z Dziennika Jakiegos tam ma poglady prawicowo-lewicowe, pracowal w kopalni w niedlugo przedzie do TVN a poza tym byl starjkujacym stoczniowcem i SBkiem zarazem? Jakie to ma znaczenie dla jego warsztatu dziennikarskiego? Jesli czlowiek przegina i jawnie manifestuje poglady, to po prostu go nie czytam, nie slucham, nie ogladam! Proste! Komisje ani zbieranie materiaow do teczek nie jest tu potrzebne. Przez 50 lat mowiono Polakom co maja myslec, moze juz wystarczy i pozwolimy im aby sami dochodzili to pewnych spraw?

Teczek w tym kraju mamy dostatek...
                                Niestety chyba zapominasz o tym ze nie kazdy interesuje sie tak doglebnie
                                polityka jak ty i nie kazdy ma tez pewnie czas by analizowac wszelakie powiazania
                                i zaleznosci (jesli juz jakism cudem sam do nich dotrze...)
                                Bynajmniej nie za idiotow kolego bo nawet czlowieka prostego ktory faktycznie ma problemy z realna ocena sytuacji politycznej nie okreslal bym takimi epitetami.
                                Sa ludzie majacy zupelnie inne rzeczy na glowie i takim ludziom miedzy innymi
                                CMM mialo by sluzyc.
                                Nie wiem gdzie wyczytales albo uslyszales ze ktokolwiek mowil by spoleczenstwu
                                kogo ma czytac a kogo pomijac...mniemam ze celowo tak napisales poniewaz
                                w innym przypadku nie swiadczylo by to dobrze o twoim logicznym mysleniu.
                                A wiec Daimos...informowac! Tylko i wylacznie informowac a nie okraszac komentarzem " Nie ogladac! Nie czytac! Nie kupowac! "
                                Przeciwnie do tego co zasugerowales PIS nie ma ludzi za debili i idiotow
                                i wie ze sami potrafia wyciagnac odpowiednie wnioski.

A co do powtorzonej wypowiedzi Jarka...

Kurcze wiesz ze jej nie widzialem?
                                To by znaczylo ze mam zadatki na szefa wielkiej partii prawicowej tylko
                                ja jestem cholera bardziej radykalny wiec
                                ...

Komentarz

Pracuję...
                                X