Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Ziemkiewicz
    Prosty widz, słuchacz czy czytelnik nagle dostaje ze wszystkich stron przekaz, że stało się coś STRRRAAASZNEGO, że to KOMPRRROMITACJAAA, że WSZYSCY są po prostu OBURZENI i tak nie może być. Nie wie, o co konkretnie chodzi, bo nie słyszy informacji o samym "oburzającym zdarzeniu", dowiaduje się za to bezustannie, kto i jak bardzo dał wyraz swemu oburzeniu i potępieniu...

...Ale jest to bardzo charakterystyczny przykład sposobu działania medium propagandowego, które zajmuje się bynajmniej nie dziennikarstwem, tylko poprzez manipulację nastrojami mas stara się uprawiać politykę; na przykład, wymuszając określone decyzje personalne albo dostarczając do nich pretekstu...

...Ale jak się już człowiek wyśmieje, to dociera do niego, w jakim świecie żyje...

...była "Wolna Europa" czy "Głos Ameryki".
    Co innego dawała ludziom prawda w czasach "Wolnej Europy" czy "Głosu Ameryki", a co innego daje dzisiaj. Wtedy była nadzieją/szansą/motywacją. Dziś poznanie jej gwarantuje frustrację/depresję/zrezygnowanie. Wtedy śmiałbym się ze sterowanych/nieświadomych ludzi. Dziś takim zazdroszczę.
    REPREZENTANCI STAREJ SZKOŁY - ŚWIATOWID ŁOBEZ

Komentarz

• Zamieszczone przez mathi86slo Zobacz posta
      Wtedy śmiałbym się ze sterowanych/nieświadomych ludzi. Dziś takim zazdroszczę.
      Chyba popłynąłeś za bardzo.
      ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Bidulek... http://forumprawne.org/prawo-autorsk...nie-prawa.html

Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym podzielić się z wami pewnym problemem gdyż sam nie potrafię dojść do tego jak go rozwiązać. Cały temat chciałbym wypunktować, aby było łatwiej nam się połapać w poszczególnych sprawach.

1. Dnia 10 Sierpnia zorganizowałem Akcję Krzyż. Do tego dnia nie było mnie w telewizji nie byłem osobą znaną. Zapoznałem się z Ustawą z Dnia 4 lutego 1994 o Prawie Autorskim i Prawach pokrewnych.
        Art. 81 mówi o braku potrzeby zezwolenia na nagranie jeśli osoba pełni rolę publiczną, polityczną bądź społeczną. Stąd moje pytanie : Jeśli nie byłem przedtem osobą o takim statucie i nadal nią nie jestem, jedynie mój wizerunek był rozpowszechniony za pomocą mediów, to w jaki sposób powyższy artykuł się do mnie ustosunkowuje ?

2. Dnia 7.09.2010 wracałem pijany z imprezy. Całego zajścia nie pamiętam gdyż wypiłem o jeden kieliszek za dużo, co się czasem każdemu przytrafi. Po około tygodniu moi znajomi natrafiają na nagranie na serwisie Youtube z moim udziałem, oto link : YouTube - Akcja Krzyż - Ludzie Palikota? . Film jest wyraźnie montowany na widzimisie operatora którym bez wątpienia jest Strażnik Miejski na co mam już dowody. Na tym filmie jestem ewidentnie podpuszczany do różnych czynów, a następnie z udziałem kamery je wykonuje. Moje pytanie brzmi : Czy mogę dochodzić swoich praw w sądzie względem Straży Miejskiej, bądź funkcjonariusza będącego na służbie ?

3. Serwis Youtube nie dopatrzył się w tym filmiku scen gorszących mimo tego że zgłaszałem ten filmik w każdy możliwy sposób i za każdym razem serwis nie ma zamiaru go usunąć. Moje pytanie jest takie : Czy mogę względem Serwisu Youtube mogę dochodzić swoich praw przed Sądem i czy ewentualna sprawa ze względu na międzynarodowość tego serwisu ma zostać zgłoszona do polskiej Prokuratury ?

Liczę na szybkie odpowiedzi. Sam już po części zapoznałem się z poszczególnymi artykułami, ale muszę mieć potwierdzenie czy jest tak jak myślę.

Pozdrawiam

Dominik Taras
        Chodzi o ten film:

http://www.youtube.com/watch?v=qiqQBlX3CNU

Oryginał z YT został już usunięty. A mnie zastanawia jedno: Czy on się wstydzi swojej akcji? Bez względu na to, czy jego tłumaczenia są prawdziwe czy nie?
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

Komentarz

• jak dla mnie to **** mu w dupę.

"Tydzień temu prezydent Komorowski odznaczył - bez zasięgnięcia opinii Kapituły Orderu Odrodzenia Polski - za "wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju demokracji lokalnej, za osiągnięcia w pracy samorządowej oraz w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej" m.in. prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, wójta gminy Terespol Krzysztofa Iwaniuka, prezydenta Przemyśla Roberta Chomę, prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz prezydenta Konina Kazimierza Pałasza.

Pierwsze dwie osoby to ważni działacze PO. Bardziej jednak zastanawiają kolejne wyróżnienia. W uzasadnieniu odznaczenia Ryszarda Grobelnego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski wskazano, że "jest jedną z najważniejszych i najaktywniejszych postaci związanych z rozwojem idei samorządu terytorialnego w Polsce oraz autorem dynamicznego społeczno-gospodarczego rozwoju Poznania w ciągu ostatnich dwóch dekad". Nie wspomniano tu o zarzutach prokuratorskich, w których wykazywano mu niegospodarność i narażanie Poznania na wielomilionowe straty (proces w tej sprawie zacznie się od nowa, w pierwszym Grobelny został skazany).

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski został odznaczony także wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, który w rejestrach IPN widnieje jako tajny współpracownik komunistycznej SB o pseudonimie "Janek". W Biuletynie Informacji Publicznej IPN znajdujemy następującą notkę dotyczącą wójta gminy Terespol: "W dniu 05.04.1984 zarejestrowany pod nr. 5325 przez Wydz. II Sekcję III WUSW w Białej Podlaskiej w kategorii zabezpieczenie operacyjne. W dniu 21.05.1984 dokonano zmiany kategorii na kandydata na TW. W dniu 12.06.1984 przerejestrowany na TW ps. 'Janek'".

Kolejnym byłym agentem, którego prezydent Komorowski odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, jest Robert Choma, który przyznał się kilka lat temu do podpisania w 1983 roku zobowiązania do współpracy z SB. Bronisław Komorowski, który lansuje się jako człowiek "Solidarności", nie miał oporów, by Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczyć także prezydentów Rzeszowa i Konina, którzy do momentu rozwiązania PZPR byli lojalnymi członkami partii.

Prezydentowi Komorowskiemu proponujemy, by zmienił nazwę Orderu Odrodzenia Polski na Order Odrodzenia PRL."

niezalezna.pl
          Ostatnio edytowany przez eMeL; 6930.
          Cuius regio eius re(L)igio

Komentarz

• Zamieszczone przez rey Zobacz posta
            Chyba popłynąłeś za bardzo.
            Zdarza mi się popłynąć w temacie ale pod tym się obiema rękoma podpisuje. To prawie tak samo, jak z oczekiwaniami, potrzebami w odniesieniu do szczęścia/satysfakcji. Choć nie oznacza to, że wolałbym żyć nie zdając sobie spraw z wielu rzeczy, ale gdybym tak żył to uważam, że byłoby na pewno prościej/przyjemniej.

Komentarz

• Jakby ktoś zapomniał co Bronki i Donaldy obiecywały:
              http://www.kppis.pl/500dni/

Komentarz

• Demokracja i wolność słowa po pols.. to znaczy po niesiołowsku:

Redakcja portalu wPolityce.pl dotarła do zaskakującego pisma jakie biuro prasowe Sejmu wysłało do producenta programu Telewizji Publicznej "Siara w kuluarach".
                Jest to program, w którym Janusz Rewiński, aktor i kabareciarz, wędruje po sejmowych kuluarach i zagaduje posłów o różne sprawy. Grzecznie, kulturalnie, tam gdzie i tak poruszają się wszyscy dziennikarze i gdzie kręcono dziesiątki dużo bardziej prowokacyjnych materiałów.
                Z pisma wynika, że do Sejmu może od teraz wejść tylko Janusz Rewiński. I to jako były poseł, którym był w pierwszej kadencji.
                Wicedyrektor biura prasowego Sejmu Joanna Trzaska-Wieczorek w przesłanym piśmie stwierdza m.in.: „Kancelaria Sejmu stoi na stanowisku, że sposób realizacji programu i prezentowane w nim treści naruszają powagę Sejmu, a tym samym spełniona jest przesłanka z par. 20 ust. 2 zarządzenia Marszałka Sejmu o odmowie wydania kart prasowych oraz kart wstępu obsługi technicznej dziennikarzy dla osób realizujących program ,,Siara w kuluarach". Decyzja nie dotyczy osoby Pana Janusza Rewińskiego, który jako poseł na Sejm I kadencji wchodzi do budynków będących w zarządzie Kancelarii Sejmu na podstawie swojej legitymacji poselskiej, a nie karty prasowej”.
                Pismo zostało wysłane do producentów trzy dni temu. Czy więc program będzie dalej produkowany? Na razie nie wiadomo. Zdjęcia do programu "Siara w kuluarach" nie zostały odwołane, chociaż nie jest jasne jaki będzie ich przebieg.
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Majewski ma drzwi zawsze wszędzie otwarte.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                    Majewski ma drzwi zawsze wszędzie otwarte.
                    Ale on w "prawilnych" barwach zawsze śmiga.
                    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

gdybym tak żył to uważam, że byłoby na pewno prościej/przyjemniej.
                      Zgoda, ale zazdroszczenie takiego życia to już zupełnie co innego.
                      ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Olejnik to jest kretynka wielkiego kalibru (pomijając jej wybitnie głębokie analizy, dzisiaj w wyborczej)

"Zgodnie z tymi zasadami postępował w życiu publicznym mój brat, prezydent RP Lech Kaczyński i dla nich zginął w straszliwej katastrofie smoleńskiej".

Panie prezesie, czy to był zamach?
                        Wyboldowanie Olejnik (!!!), z listu Kaczyńskiego. Wiadomo o co chodzi. Jak ktoś mówi, że polegli to sugeruje zamach. I wiadomo, że salonik tropi każde takie słowo. Tylko, że głupiej Monisi się pochrzaniło i zapomniała, że 'a fe' jest polegli, a nie zginęli. Wobec tego nawet w zgineli widzi sugestię zamachu. Niedługo nie będzie można napisać, że zmarli, a jedyną opcją będzie "utracili życie w wyniku nacisków prezydenta na pilota".
                        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Co myślicie o akcji Palikota? możliwości wydają sie być dwie. Pierwsza to, że dalej będzie grał z Tuskiem w jednej drużynie. Tylko tutaj ja jakoś nie dostrzegam korzyści zbytnich. Wszyscy którzy traktują go jako pajaca powinni zauważać, że każdą żenującą zagrywką/wypowiedzią osiągał zamierzone cele, myślicie, że tak zarobiony i ustawiony typ robił z siebie durnia z rozkazu Tuska? dla dobra PO? Myślę, że prędzej chodziło o jego osobistą satysfakcję z faktu, że wszystko układało się tak jak sobie założył. Oczywiście w innym/normalnym kraju tej jego partii nic bym za bardzo nie wróżył, ale że to Polska to zwróćcie uwagę na fakt, jakie działania sprawiły, że Kaczyński miał w pewnym momencie realną szansę wygrania wyborów, oraz że Napieralski miał taki wynik. Według mnie Palikot może tak PO jak i samemu Tuskowi napsuć krwi jedną wypowiedzią/akcją propagandową, że Tusk może zacząć popełniać błędy podobne do Kaczyńskiego, a nawet jak ich nie popełni to będzie musiał się często i gęsto tłumaczyć, co może mu tylko zaszkodzić. Tusk siedzi ogólnie cichutko bo chwalić się czym to nie ma, Kaczyńskiego taktyki nie rozumiem.Ale głównie chodzi mi o to, że Palikot może wkrótce stać się dla ''tłumu'' głosem rozsądku, popieranym przez ''rozsądnych'' ludzi, alternatywą dla obrzucającego sie oskarzeniami PIS i PO? science fiction?

edit:
                          http://www.tvn24.pl/-1,1676039,0,1,p...wiadomosc.html
                          Skur..el musi mieć jakiś niegłupi plan. Jak Palikot gej ze świńskim ryjem i wibratorem ma 4% to Tusk obsrane gacie musi juz miec..Załóżmy teoretycznie, że Palikot między słowami zasugeruje, że Donald maczał palce w sprawie samolotu.haha. 4tys ludzi na kongresie, a Palikot nie powiedział jeszcze nawet A... Mam nadzieję, że bezbłędnie pokaże na czym polityka w naszym kraju polega..Kibicuje mu, choć te jego poglądy z moimi bardzo niewiele mają wspólnego.
                          Ostatnio edytowany przez mathi86slo; 15823.

Komentarz

• Wczorajsza rozmowa Karnowskiego z dr Fedyszak-Radziejowską:

http://www.polskieradio.pl/9/299/Art...ekach-opozycji

Popieprzyli tę stronkę PR... Było przejrzyściej...
                            From flood into the fire
                            One thousand voices sing
                            We're in this together
                            For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Donald Tusk Zobacz posta
                              Ja nie jestem od tego, żeby komuś źle życzyć, ale nie wydaje mi się jednak, żeby zamiary Palikota przyniosły jakieś straty z punktu widzenia PO.
                              Zamieszczone przez Janusz Palikot Zobacz posta
                              Dziś przekonamy się kto ma większą siłę przekazu: czy wyczerpany i wypluty z pomysłów Premier, który zaleca Polakom, aby przez kolejne lata gryźli trawę i zaciskali zęby, a przy tym radośnie obiecuje, że już za kolejnym zakrętem czeka nas piękny widok, czy tysiące młodych ludzi, którzy zgadzają się z Kazimierzem Kutzem, że Platforma straciła powab uroczej panny i stała się dupowatą, starą, zgryźliwą i zgnuśniałą ciotką . Dziś dojdzie do swoistej manifestacji. I nawet nie chodzi tym razem o poparcie, bądź nie dla Palikota. Teraz raczej chodzi o poparcie dla projekcji marzeń przyszłości Polaków. Tych którzy tu i teraz chcą dobrze i uczciwie żyć, którzy nie oczekują wielkich rzeczy i wspaniałych projektów, a po prostu NORMALNOSCI. Tych, którzy wiedzą, że życie to nie jest gra komputerowa i że każdy z nas ma tylko jedno życie, które chce przeżyć w spokoju, ale z radością i godnością. I dlatego warto być dziś w Sali Kongresowej, dlatego Pałac Kultury i Nauki, będąc niemym obserwatorem wielu smutnych dla Polski chwil może tym razem stać się symbolem nowej siły, która zburzy stare mury i otworzy przestrzeń dla słońca. To będzie piękny dzień.
                              Po tym wpisie pewnie już z 6% by miał a myślałem, że już nie może być większej szopki, jednak będzie
                              Ostatnio edytowany przez mathi86slo; 15823.

Komentarz

Ale głównie chodzi mi o to, że Palikot może wkrótce stać się dla ''tłumu'' głosem rozsądku, popieranym przez ''rozsądnych'' ludzi, alternatywą dla obrzucającego sie oskarzeniami PIS i PO? science fiction?
                                Naród jest tępawy, ale nie przesadzajmy

Co do samego Palikota to widać, że jego wyskoki były od początku częścią większego planu, polegającego na kontestacji skostniałej sceny politycznej w Polsce, ale moim zdaniem w niczym nie zmienia to faktu, że plan ten jest oparty na prowizorycznych podstawach, i poza koniunkturalnymi w aktualnym kontekście społecznym hasłami niewiele ma raczej do zaoferowania. Palikot miał okazję się wykazać w ramach komisji Przyjazne Państwo, i jakie są efekty... Tego nie widzimy. No ale zobaczymy co tam się urodzi dzisiaj.

Komentarz

Pracuję...
                                X