Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
  Teraz beton i sekta, będzie wycinać jedynych rozsądnych w tej partii, potem beton pokłóci się z sektą i jedni wytną drugich. Na końcu zostanie Ziobro, Jarosław i milion 'betonistów', bezmyślnych, ale bardzo wiernych. Przeraża mnie to, że po prawej stronie nie można się normalnie wziąć za siebie, robić swoje, olewać lewicowo-liberalny rynek medialny (doprowadzać go do szału i odrabiać po 25-30%). Tutaj zawsze ktoś musi się z kimś pogryźć i potem w mediach mamy tygodniami, bardzo potrzebne choćby ze względu na PR, debaty 'czy to koniec partii' itp.

  I teraz to samo, wytną Kluzik i Poncyliusza za 'skrajnie szkodliwą działalność, za którą w zasadzie powinni być wyrzuceni z partii’' (gdyby to byli ludzie honoru to by Jarkowi po czymś takim podziękowali za współpracę - baw się sam z eunuchami - by Dorn), potem przegrają wybory, znowu znajdą kozła ofiarnego – albo zaczną po raz milionowy narzekać na media (strzelając sobie przy tym 10 samobójów) i tak do usranej śmierci. Czy PO wyrzuci Halickiego za wywiad o lizusach? Nie. I to jest dobre podsumowanie rozmowy czy w PO panują takie same stosunki jak w PiS.

  żebyś Ty się nie zdziwił, że mu wyciągną Częstochowę 1980

  "wywiad" bardzo dla osób które nie mają bezpośredniego związku z polityką bardzo ciekawy, właśnie ze względu na elementy "kuchni politycznej".
  Tym bardziej dziwi mnie to, że zasadnicza część dyskusji toczy się nad wiarygodnością rozmówcy, czy tam jego tezami natury politycznej, a nie nad głównym zagadnieniem w nim poruszonym - samym sposobem prowadzenia kampanii.

  z mojego punktu widzenia peany nad przebojowością Poncyliusza, Kluzik-
  Rostowskiej, czy tam Jakubiak, są mocno przesadzone. Zasadniczo to PP i JKR mieli być twarzami samej kampanii i mieli ocieplić wizerunek Kaczyńskiego (JKR miała być szefową sztabu także LK), niestety "parcie na szkło" im nie wystarczyło i zaczęli ogarniać sprawy natury organizacyjnej, które ich przerosły, a koniec końców zaczęli załatwiać swoje sprawy personalne - wzmocnienie swojej pozycji w partii.

  Zresztą utożsamianie pozytywów (pojęcie mocno subiektywne) kampanii z wyżej wymienionymi osobami jest dla mnie wątpliwe -odezwa do Rosjan/przygotowanie do II debaty/czy chociażby Rewiński dla mnie to były celne strzały, z którymi wyżej wymienione osoby miały niewiele wspólnego.

  Rzeczy za które odpowiadał bezpośrednio sztab - sama struktura terytorialna/brak komitetu honorowego były .

  Ja osobiście nie jestem w stanie znaleźć pozytywu w działaniach sztabu właśnie w takich konkretach, bo o skali potencjału świadczy fakt, że w jednym z najbardziej peowskich miast wojewódzkich na evencie/happeningu PiS było ~50 osób, a na odpowiedzi dzień później ze strony PO 5-10.


  Patrząc wreszcie na samo zaplecze/poglądy polityczne szefowej sztabu - JKR (in vitro finansowane z podatków/odwołanie Radziszewskiej/nominacja do kobiety roku GW/pierwsze głosowanie po wyborach wbrew partii/samo to, że w PiS jest niejako przez przypadek) to raczej nie widzę jej atutów (no chyba, że "otwarcie" jest zaletą samą w sobie, zawsze można pomyśleć o transferze Środy czy tam Senyszyn)

  Tak na sam koniec to ja się spytam czemu ogólnie ****** Ziobro (żeby nie było nie jest on moim faworytem) w wyborach w 2009 zebrał 3,5raza więcej niż Poncyliusz,JKR,Kowal i Jakubiak razem wzięci??

  ps. a propos Halickiego, to w sprawie Migalskiego pisałem o niejakim senatorze Bachalskim co też mu się dużo wydawało i pocisną Tuska dziwnym trafem na listach się nie znalazł, tak, że gdzie wyląduje Halicki to zobaczymy za rok
  Ostatnio edytowany przez TNTP; 12812.
  Lieber tot als rot!!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
   ps. a propos Halickiego, to w sprawie Migalskiego pisałem o niejakim senatorze Bachalskim co też mu się dużo wydawało i pocisną Tuska dziwnym trafem na listach się nie znalazł, tak, że gdzie wyląduje Halicki to zobaczymy za rok
   Właśnie - nie muszą go opierdlać przez tvn wystarczy że za rok nie znajdzie się na liście wyborczej i po Halickim... Chyba że chciał się się sam wycofać z polityki i przy okazji troszkie potupać nóżką Tuskowi...

   Komentarz


   • Tak na sam koniec to ja się spytam czemu ogólnie ****** Ziobro (żeby nie było nie jest on moim faworytem) w wyborach w 2009 zebrał 3,5raza więcej niż Poncyliusz,JKR,Kowal i Jakubiak razem wzięci??
    Może dlatego, że on był ciągniętym w górę za uszy przez partię ministrem sprawiedliwości, a wymienionych przez Ciebie w 2009 roku nie kojarzyła spokojnie połowa nawet średnio rozgarniętych wyborców PiS?

    Swoją drogą, niedawno o Ziobrze fajną ciekawostkę słyszałem od dziennikarza PAP. Zanim został prokuratorem, długo przesiedział jako asesor, dłużej niż teoretycznie powinien. Poszło podobno o to, że wziął akta z sądu (co do zasady, akta wynieść z sądu można wyłącznie za zgodą prezesa sądu, czy coś, ogólnie procedura jest taka, że formalnie raczej nie powinno się to zdarzać. Praktyka jest natomiast odwrotna, bo wszyscy tam się nawzajem znają i sędziowie, prokuratorzy, adwokaci itd. biorą sobie akta do domu zupełnie normalnie) i... poszedł z nimi do wróżki. I u tej wróżki te akta zgubił.

    Ten sam dziennikarz mówił też, że teraz w Brukseli, to on już się za bardzo ze swoją orientacją nie ukrywa.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Sgt. Zobacz posta
     Ten sam dziennikarz mówił też, że teraz w Brukseli, to on już się za bardzo ze swoją orientacją nie ukrywa.
     powiedz dziennikarzowi ze nie ma pojęcia o czym pisze

     nie wiem w jakich stosunkach są teraz ale widziałem ich na mieście parę miechów temu
     ps.Ziobro nie licząc ProkGen to nigdy nie był prokuratorem ani asesorem
     Ostatnio edytowany przez TNTP; 12812.
     Lieber tot als rot!!

     Komentarz


     • ps.Ziobro nie licząc ProkGen to nigdy nie był prokuratorem ani asesorem
      To by było na tyle, jeżeli chodzi o wiarygodność dziennikarską gościa Nie przekażę, bo osobiście nie znam, tyle co ten raz go widziałem.

      Komentarz


      • Maaatko ide sobie niedawno po zmroku kulturalnie na przystanek. Staję, sprawdzam kiedy przyjedzie mój Mercedes i nagle coś przykuło moją uwagę. Wieelka, ohydna gęba tego debila Palikota. Pajac reklamuje się na przystankach! Jakiś komitet poparcia dla niego czy coś...PARANOJA! W Niemczech spadkobiercy Goebbelsa pozwali Gazetę Polską za fakt, że tak porównała ministra III Rzeszy do posła PO argumentując, że mimo licznych zbrodni Goebbelsa to w porządku porównywać go do tego "bezideowego człowieka, którego charakteryzuje niski inteligencja". A u nas? Ludzie uważają go za osobę wiarygodną. Ehhhh co za społeczeństwo...

       Wybaczcie, musiałem się tym podzielić. Teraz spadam po jakieś markery...
       “lewicowość jest czymś w rodzaju fantazji masturbacyjnej, w której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia” - G. Orwell

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Magik2501 Zobacz posta
        .PARANOJA! W Niemczech spadkobiercy Goebbelsa pozwali Gazetę Polską za fakt, że tak porównała ministra III Rzeszy do posła PO argumentując, że mimo licznych zbrodni Goebbelsa to w porządku porównywać go do tego "bezideowego człowieka, którego charakteryzuje niski inteligencja".

        To był żart..
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

        Komentarz


        • Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
         Dziś wiozłem bandę lemingów i zobaczyli licznik Balcerowicza na Cepelii.
         Ślady po ich koparach mam już chyba na stałe w aucie

         Jedna panna(pod 30) :

         To Polska ma taki dług?!!!!!!!!
         Czemu ja o tym nic nie wiem?!!

         Taki licznik to ma Korwin na stronie swojej partii od dłuższego czasu.
         Ale co, teraz wszyscy mówią o liczniku Balcerwicza. A jak Korwin w wielu swoich wywiadach wspominał o długu to tylko się ludziska z JKM-a śmiali.
         Cóż podwójne standardy w akcji.
         "...Szac chłopaki lwoskie dzieci kużdy ładny, aż si świeci....Ni ma to jak batiar lwoski,
Lecz najlepszy łyczakoski...Chto si z naszy wiary śmieji, naj gu nagła krew zaleji...I kto Lwowa ni szanui, Naj nas w dupy pocałuji...Kto we Lwowi raz był bity, ten udwalić musi kity...A chto z nami trzyma sztamy, temu lepi jak u mamy...
         Oj, diridiri, rach, ciach, ciach, 
ruchaj, ruchaj, uhaj, dana, 
oj, didiri, rach, ciach, ciach, 
ruchaj, ruchaj, uha!"

         Komentarz


         • Pewnie gdyby nie miał mariażu z LPR oraz nie stwierdział, że w Generalnej Guberni Polak miał lepiej niż w III RP, bo sklep zakładał w 10 minut albo nie rzucał jakiś tekstów o niepełnosprawnych dzieciach to miałby większą siłę przebicia. Sam skazał się na foklor i margines.
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           Pewnie gdyby nie miał mariażu z LPR oraz nie stwierdział, że w Generalnej Guberni Polak miał lepiej niż w III RP, bo sklep zakładał w 10 minut albo nie rzucał jakiś tekstów o niepełnosprawnych dzieciach to miałby większą siłę przebicia. Sam skazał się na foklor i margines.
           Pomimo, że uchodzę za zwolennika Korwina, to Jegomościowi muszę przyznac rację.

           Dodawać nic będę, bo powtórzę to co się wielokrotnie przewinęło w tym temacie odnośnie JKM.

           Rewerans.
           "...Szac chłopaki lwoskie dzieci kużdy ładny, aż si świeci....Ni ma to jak batiar lwoski,
Lecz najlepszy łyczakoski...Chto si z naszy wiary śmieji, naj gu nagła krew zaleji...I kto Lwowa ni szanui, Naj nas w dupy pocałuji...Kto we Lwowi raz był bity, ten udwalić musi kity...A chto z nami trzyma sztamy, temu lepi jak u mamy...
           Oj, diridiri, rach, ciach, ciach, 
ruchaj, ruchaj, uhaj, dana, 
oj, didiri, rach, ciach, ciach, 
ruchaj, ruchaj, uha!"

           Komentarz


           • Z tym, że część wypowiedzi JKM o jakich się słyszy jest wyjęta z kontekstu, zdaje się, że to o niepełnosprawnych też miało inny przekaz niż pokazali to w tv/gazecie.
            “lewicowość jest czymś w rodzaju fantazji masturbacyjnej, w której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia” - G. Orwell

            Komentarz


            • Zamieszczone przez legart Zobacz posta
             Właśnie - nie muszą go opierdlać przez tvn wystarczy że za rok nie znajdzie się na liście wyborczej i po Halickim... Chyba że chciał się się sam wycofać z polityki i przy okazji troszkie potupać nóżką Tuskowi...
             masz rację tylko, że to wszystko jest znaczniej bardziej skomplikowane

             zasadniczym problemem nie jest to co dany członek partii mówi o niej samej, czy o jej liderach, tylko to jaki to będzie miało przekaz medialny.
             I tu rozbijamy się o 2 kwestie

             - stosunek PiS do mediów i vice versa
             - ogólny poziom mediów w Polsce

             PiS związku ze swoim programem rozliczenia przekrętów i budowy pewnych dziedzin życia publicznego w Polsce od nowa, nie może liczyć na przychylność mainstreamowych mediów, które z automatu wybiorą jakikolwiek inny nurt polityczny, byle by umocnił obecny stan rzeczy.

             Zresztą tutaj widzimy efekty liberalnej polityki względem mediów/"salonu" prowadzonej przez 2lata rządów PiS, w dużej mierze propagowanej właśnie przez to "skrzydło liberalne".

             Różnice pomiędzy sprawą Halickiego a Migalskiego to

             - Halicki to wieloletni współpracownik Tuska, rozkręcał PO właściwie od samego początku/Migalski niezależny "ornitolog"
             - Halicki krytykuje dwór "dobrego Pana"/Migalski "oderwanego od rzeczywistości" JK
             - po wywiadzie Halickiego wszyscy z PO nabrali wody w usta/po Migalski każdy mondrzejszy leciał do TVN ze swoimi przemyśleniami, a sam Migalski na swoim blogu w dalszym ciągu przeprowadza egzegezę liderów PiS
             - Halicki był blisko Tuska ("haki")/Migalski nie miał bezpośredniej styczności z JK
             - Halicki wyskakuje przed Zjazdem/Migalski zupełnie z dupy

             No i zasadnicza różnica "afera" Migalskiego gdyby nie decyzja JK ciągnęłaby się tygodniami, a dziwnym trafem w przypadku Halickiego trwało to tylko 1 dzień, ale tu wracamy do stosunków PiS z mediami.


             ps.
             Zamieszczone przez Gawriosz Zobacz posta
             Taki licznik to ma Korwin na stronie swojej partii od dłuższego czasu.
             Ale co, teraz wszyscy mówią o liczniku Balcerwicza. A jak Korwin w wielu swoich wywiadach wspominał o długu to tylko się ludziska z JKM-a śmiali.
             Cóż podwójne standardy w akcji.
             Wczorajszy JKM w TVP3 autentycznie prześmieszny.
             Ostatnio edytowany przez TNTP; 12812.
             Lieber tot als rot!!

             Komentarz


             • Wybaczy TNTP, ale telewizorni nie posiadam

              Może jakiś link celem weryfikacji?
              "...Szac chłopaki lwoskie dzieci kużdy ładny, aż si świeci....Ni ma to jak batiar lwoski,
Lecz najlepszy łyczakoski...Chto si z naszy wiary śmieji, naj gu nagła krew zaleji...I kto Lwowa ni szanui, Naj nas w dupy pocałuji...Kto we Lwowi raz był bity, ten udwalić musi kity...A chto z nami trzyma sztamy, temu lepi jak u mamy...
              Oj, diridiri, rach, ciach, ciach, 
ruchaj, ruchaj, uhaj, dana, 
oj, didiri, rach, ciach, ciach, 
ruchaj, ruchaj, uha!"

              Komentarz


              • mówisz i masz http://www.youtube.com/watch?v=54AHojJPzO8

               mam nadzieję, że kiedyś JKM dostanie coś do rządzenia. nie wierzę, że będzie lepiej, ale przynajmniej bedzie śmieszniej

               Tysiak
               Lieber tot als rot!!

               Komentarz


               • Z tym Korwinem to się zawsze zastanawiam czy on jest chodzącą encyklopedią czy jak podaje konkretne przykłady to zmyśla czy np. pomija jakieś szczegóły (nawet kluczowe).

                Chodzi mi o różne jego odniesienia do sytuacji w USA. A to, że Reagan zrobił wolną konkurencje w kolejach i dzieki temu wydawał 6 razy mniej niż wcześniej, a to że miasto Maine wywaliło wszystkich urzedników i zatrudniło do obsługi prywatną firmę, dzieki czemu wydaje na kadry dwa razy mniej. I tak dalej. Co pewien czas robię sobie take 'korwinowanie' za pomocą youtube i slucham powiedzmy 5-6 wywiadów i praktycznie w każdym jest jakiś taki tekst.

                Facet robi wrażenie bardzo inteligentnego i błyskotliwego, więc zakładam że te wszystkie andegdoty i historyjki są prawdziwe. Z drugiej strony wydaje mi się, że jednak gdyby to wszystko było takie proste (wszędzie 6 razy taniej albo 2 razy taniej, pach pach pach) to mimo wszystko znalazłby się jeszcze ktoś mądry i to zrobił. Cieżko uwierzyć, że wszyscy są odporni na tak genialne rozwiązania. No, chyba że własnie Korwin pomija pewne szczegóły (że np koszt obsługi prywatnej firmy organizujacej pracy urzedów są tak duże, że różnica jest niewielka, albo że bardzo spadł komfort podrózy koleją za Reagana itp).
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

                Komentarz

                Pracuję...
                X