Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• A w między czasie PiS wchłania Polskę Plus. Ujazdowskiego powrót ;]
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Powrót Polski Plus, a tu mamy przykład - nie wiem, nawrócenia? Czy może kroi się coś dużego?

http://www.fakt.pl/Morozowski-PO-wsz...y,83064,1.html

A zaniedługo mogą być jaja - IPN wziął się za sprawę pobicia Krzywonos w 1984 roku.
      Ostatnio edytowany przez Nazgul; 89.
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

• Wywiad z Łysiakiem w PlusieMinusie

Komentarz

• E tam, lepszy z Kaczyńskim. Zwłaszcza to:
          . Nie można dokonać analizy fenomenu Platformy Obywatelskiej bez przyjrzenia się tym, którzy atakowali krzyż, i jednocześnie przypomnienia o miażdżących zwycięstwach Platformy w więzieniach. (...
          Nie stałeś pod krzyżem - jesteś z kryminału
          "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• A gdzie to przeczytałeś? Możesz mi wyjaśnić skąd wziąłeś wniosek "Nie stałeś pod krzyżem - jesteś z kryminału"?
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Hehe... To już prędzej można by to interpretować tak: Stałeś pod krzyżem z Tarasem - jesteś z kryminału. Ale to tez naciągane.

Edit: Wracamy do Smoleńska - polecam:

Plan lotu

Ciekawe, jak oni zrobią z tego lot cywilny?

Edit2:

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html

Wzięte z dupy sześciany ze zbrojonego szkła z obrazkami jakoś tam nie przeszkadzają...
              Ostatnio edytowany przez Nazgul; 89.
              From flood into the fire
              One thousand voices sing
              We're in this together

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                Wywiad z Łysiakiem w PlusieMinusie
                O proszę. Jakiś link?
                Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                  E tam, lepszy z Kaczyńskim. Zwłaszcza to:

Nie stałeś pod krzyżem - jesteś z kryminału
                  Sympatyzujesz z PO? Uważasz, że każdy ma prawo do swoich poglądów i i ich rozpowszechniania?
                  "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• http://www.rp.pl/artykul/2,540432-Ni...orowskim-.html

Cóż, zależy co rozumieć pod pojęciem "atakowali". Atakowali w sensie fizycznym czy atakowali obecność krzyża. Jeśli to drugie, no to Kaczyński znowu jedzie po 3/4 społeczeństwa. Ogólnie w całym wywiadzie stawia tezę że kampania była zła i można było ją wygrać. Czyli Jarek sobie a rzeczywistość sobie, co już było tutaj nieraz wałkowane. Pomijając słowa wykluczające jakąkolwiek współpracę z Komorowskim, przeczące temu co mówił podczas kampanii - a już wówczas śledztwu smoleńskiemu można było wiele zarzucić.

Kawa - w obu turach głosowałem na JK
                    "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Zamieszczone przez casual Zobacz posta
                      O proszę. Jakiś link?
                      Waldemar Łysiak: Polska to nie bibelot z lamusa
                      .

Komentarz

• Przeczytałem całość w wydaniu papierowym - niestety, jak to bywa od jakichś 10 lat, na dwóch szpaltach jest odmieniane przez wszystkie przypadki "Ja", "Mnie", "Moje"...
                        Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• kawałek polityki w mniejszej skali

„Ksiądz z radnymi powiększają cmentarz. Wbrew mieszkańcom.

Aby powiększyć katolicki cmentarz, radni Ursusa i proboszcz miejscowej parafii chcą zrównać z ziemią część domów, sad i magazyny w sąsiedztwie. - W głowie mi się to nie mieści, że coś takiego może robić kapłan - żali się Artur Wajda, mieszkaniec tej dzielnicy.
                          Radni chcą powiększyć ten cmentarz kosztem rozbiórki kilkunastu domów (w tym domu pana Artura), sadu, magazynów i warsztatów prywatnej firmy zajmującej się budową linii energetycznych.
                          - Nagle się dowiedzieliśmy, że ksiądz z lokalnymi politykami chcą pod cmentarz odebrać nam rodzinny majątek. Jestem katolikiem i w głowie mi się nie mieści, że coś takiego robi kapłan. Nawet do nas nie przyszedł, nie porozmawiał. Załatwił to z radnymi za naszymi plecami - żali się Artur Wajda. - Rozumiem, że wywłaszczyliby nas pod drogę, przedszkole czy nawet komunalny cmentarz. Ale pod parafialny? Przecież tam mogą być pochowani tylko katolicy. Kościół może kupić sobie działkę w innym miejscu - denerwuje się pan Artur.
                          Za księdzem z parafii św. Teresy murem stoją lokalni politycy. - Co ja na to poradzę, że cmentarz jest potrzebny dzielnicy. A za kilka lat zabraknie w nim miejsc. Ksiądz przecież musi mieć gdzie chować ludzi - tłumaczy Wiesław Krzemień, wiceburmistrz Ursusa.
                          - Robimy to dla przyszłych pokoleń. Ten teren jest bardzo zaniedbany i szerzą się tam różne patologie. Musimy uporządkować to miejsce. A wywłaszczeni mieszkańcy nie stracą na tym, bo dostaną odszkodowanie - dodaje Henryk Grzegrzółka, szef komisji gospodarki przestrzennej i komunalnej.
                          W najbliższy piątek projekt planu ma zaakceptować rada dzielnicy. Później trafi pod obrady rady miasta.
                          - Mam nadzieję, że uchwalimy go jeszcze przed wyborami - wyjaśnia wiceburmistrz Krzemień.”
                          tak mówi burmistrz pomimo że:
                          Obowiązujące do dziś rozporządzenie ministra gospodarki komunalnej z końca lat 50. mówi jasno, że cmentarze trzeba lokalizować na krańcach miast i z dala od zabudowań.
                          prawo prawem, a obawa przed potępieniem z ambony ( w sąsiedniej dzielnicy (!) bo kościół nie jest na terenie Ursusa tylko Włoch) silniejsza
                          Tuż przed wyborami nie możemy zadzierać z Kościołem - mówią radni Ursusa. Podczas wczorajszej komisji planowania przestrzennego wbrew mieszkańcom opowiedzieli się za powiększeniem cmentarza parafialnego przy ul. Ryżowej
                          w tym przypadku tzw. Stowarzyszenie Obywatelskie odstawia takie akcje przy poparciu i PO i PiSu

Komentarz

• Zamieszczone przez Mini Zobacz posta
                            kawałek polityki w mniejszej skali

tak mówi burmistrz pomimo że:

prawo prawem, a obawa przed potępieniem z ambony ( w sąsiedniej dzielnicy (!) bo kościół nie jest na terenie Ursusa tylko Włoch) silniejsza

w tym przypadku tzw. Stowarzyszenie Obywatelskie odstawia takie akcje przy poparciu i PO i PiSu
                            1. Który to cmentarz? na Ryżowej?

2. Czy cmentarz potrzebuje rozbudowy czy nie?

3. Zbudowano cmentarz obok domów czy domy obok cmentarza?

Przypomina mi się protest mieszkańców osiedla w Piasecznie zbudowanego pod ścieżką podejścia samolotów na Okęcie że im samoloty hałasują... Wydaje mi się, że to coś w ten deseń.
                            From flood into the fire
                            One thousand voices sing
                            We're in this together

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
                              1. Który to cmentarz? na Ryżowej?

2. Czy cmentarz potrzebuje rozbudowy czy nie?

3. Zbudowano cmentarz obok domów czy domy obok cmentarza?

Przypomina mi się protest mieszkańców osiedla w Piasecznie zbudowanego pod ścieżką podejścia samolotów na Okęcie że im samoloty hałasują... Wydaje mi się, że to coś w ten deseń.
                              1. Cmentarz na Ryżowej - a parafia na Nowych Włochach na Rybnickiej
                              2. Proboszcz twierdzi że tak, mi ciężko to ocenić pod kątem trzeba/nie trzeba. Na pewno jest opcja stworzenia cmentarza w innym miejscu - Włochy dysponują ziemią na granicy miasta tam gdzie są te hale w okolicy pętli Chrościckiego, Odolany - na pewno nie muszą z nagrobkami się do ogródka pakować.
                              3. Jak powstały te domy to Cmentarz był hen daleko, a teraz przy rozbudowującej się intensywnie dzielnicy chcą go ludziom przysunąć pod dom - wyburzenie teraz tych kilku budynków i zajęcie posesji spowoduje że cmentarz przysunie się do osiedli budowanych na Dzieci Warszawy na odcinku Badylarska - Ryżowa, więc zawsze będą gdzieś blisko domy

Nie mam nic przeciwko cmentarzom, ale wpychanie go w tak bezczelny sposób zraża jeszcze więcej osób do Kościoła.
                              Ten cytowany gostek - Wajda - hoduje tam jeszcze kucyka dla dzieciaków żeby mogły jeździć skoro ciężko o inne rozrywki. Jak myślisz - czy w ramach "odszkodowania" które ew. mógłby dostać albo za kasę którą mu łaskawie zaproponują znajdzie takie miejsce gdzie mógłby odtworzyć obecne warunki ?

Argument o szerzeniu się patologii na tym terenie podany przez Krzemienia to idiotyzm jakich nie mało w jego urzędowaniu

E: cały artykuł
                              http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...eszkancom.html
                              Ostatnio edytowany przez Mini; 284.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mini Zobacz posta
                                Ten cytowany gostek - Wajda - hoduje tam jeszcze kucyka dla dzieciaków żeby mogły jeździć skoro ciężko o inne rozrywki. Jak myślisz - czy w ramach "odszkodowania" które ew. mógłby dostać albo za kasę którą mu łaskawie zaproponują znajdzie takie miejsce gdzie mógłby odtworzyć obecne warunki ?
                                Konkrety, jaką mu kwotę proponują?
                                "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

Pracuję...
                                X