Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• No to chyba mamy kandydata na prezydenta Warszawy. Nei wiem, jak Wy, ale ja jestem bardzo zadowolony z tego ruchu. Mówiąc krótko - wchodzę w to, bo tego gościa szanuję

http://www.wprost.pl/ar/210515/Czesl...enta-Warszawy/
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      http://blog.rp.pl/skwiecinski/2010/0...lnych-baterii/

Przypominam, że ministrem obrony zrobiono psychiatrę, który działał w pacyfistycznym ruchu Wolność i Pokój (więcej na temat rekrutacji ludzi z tego ruchu w szeregi dość specyficznego zaplecza PO).

I komu to przeszkadzało?
      Przede wszystkim nazwa tego ministerstwa jest pomylona. Naturalne byłoby Ministerstwo spraw wojskowych, a nie obrony.

P.S. Odważna teza, że PiS przyjeło sensowna strategię na wybory samorządowe. Nawet bardzo odważna, biorąc pod uwagę dziesiątki kompromitacji w ostatnim czasie i ze dwie dobre decyzje..
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Wczoraj u Olejnik Niesiolowski musial sie niezle napocic Pierwszy raz od baaardzo dawna zgadzalem sie z tym typem ( bronil kosciola i jechal z homosami). Milo bylo zobaczyc w nim na nowo czlowieka, chocby przez chwile Swoja droga chyba sie cos zaczyna dziac bo od kilku dni dostrzegam zmiane optyki mediow i coraz czesciej obserwuje krytyke z ich strony pod adresem PO. Narazie delikatnie ale kto wie...
        ...

Komentarz

• Z. Nie wiem do czego się odnosisz, bo ja swoją tezę zilustrowałem cytatem dotyczącym decentralizacji i depolityzacji kampanii
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Hehe, do przeróżnych występów od wywalenia Migalskiego po marsze z pochodniami. Oczywiście zawsze można napisać, że to nie ma związku z wyborami samorządowymi, ale... to wciąż ta sama partia A sama decentralizacja i depolityzacja wyborów owszem ma sens, ale nie mam złudzeń, że nie jest spowodowana jakąś szerszą idea tylko raczej świadomością, że uosobienie PiS nie ma szans w Warszawie, więc trzeba wystawić kogoś wyglądającego, przynajmniej na pierwszy rzut oka, na bezpartyjnego.

b3nito - bez złudzeń. Mówił tak tylko dlatego, że atakowana jest Platforma. Jakby coś takiego powiedziała Sobecka albo Rokita byłoby o 180 stopni inaczej. Gdyby PO nagle zdecydowało się przeprowadzić projekt progejowski również by bronił. On tak ma, że broni do ostatniej kropli krwi aktualnych kumpli. To samo kiedyś robił broniąc rządu Olszewskiego, mówiać, że Polska tego nie zapomni, tym którzy przeprowadzali manewr obalania. Sam zapomniał najszybiciej.
            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Odniosłem się wprost do dzisiejszej wypowiedzi Szydło, którą wkleiłem. Nic więcej.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Wiem, dlatego dodalem "choc przez chwile" Czesto z kumplem zastanawialismy sie co sie stalo z tym czlowiekiem ( patrzac na to jak i co mowil przy obalaniu Olszewskiego) i pewnie masz racje z jego ocena. Jednak sluchanie go wczoraj bylo mila odmiana, kojaca dla uszu
                Wczesniej mialem odruchy wymiotne.
                ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                  Odniosłem się wprost do dzisiejszej wypowiedzi Szydło, którą wkleiłem. Nic więcej.
                  Oj, jednak troszkę więcej, bo przedstawiłeś to jako strategię całego PiS. A ja po prostu nieśmiało przypominam, że działania tej partii z ostatnich kilku miesięcy pozwalają stwierdzić, że takie wypowiedzi raczej są kwiatkiem do kożucha, a nie głosem całej partii. To tak jakby patrzeć na PO przez pryzmat wypowiedzi Gowina, zapominając np. o Palikocie czy Niesiołowski.

Komentarz

• Co do strategii przed wyborami to wlasciwie nalezaloby je przegrac (mowie o PiS) skoro minister finansow obarcza wina samorzady za dziure budzetowa ( w koncu generalnie PO ma tam wladze).
                    ...

Komentarz

• O, masz. Szydło przedstawiła cytuję tytuł newsa "Wiceprezes PiS ujawnia cele partii w wyborach". Ja niczego nie przedstawiałem, tylko zacytowałem dorzucając opinię. Wyraźnie widać, że przed dzisiejszym dniem żadnej strategii nie było. Było natomiast zwarcie między frakcjami. Jak to zadziała i co z tego wyniknie tradycyjnie - zobaczymy. Nie bardzo rozumiem tej dyskusji.

Komentarz

• Poncyliusz przed chwila w telewizji chwalił Bieleckiego jako kandyta na prezydenta Warszawy

Komentarz

• No, kandydat - architekt może podziałać na wyobraźnię warszawiaków.

Komentarz

• Durga tura cudem

Komentarz

• A tymczasem taką akcję montuje Fundacja Mamy i Taty:
                              Szanowni Państwo!

W apelu „Cała Polska Chroni Dzieci” z czerwca br. Fundacja Mamy i Taty ostrzegała, że radykalne środowiska polityczne i homoseksualne dążą do ograniczenia w Polsce wolności, w tym wolności słowa.

Dziś widzimy agresję i brutalność z jaką ta strategia jest realizowana.

Zaciekłe ataki i bezprzykładna nagonka w mediach jest próbą politycznego linczu na Pani Minister Elżbiecie Radziszewskiej, za jej wypowiedź, że zgodnie z prawem polskim szkoła katolicka może odmówić zatrudnienia jako nauczycielki zdeklarowanej lesbijki, czy też przypomnienie w dyskusji publicznej, że jej uczestnik przyznający się publicznie do swojego homoseksualizmu jest „członkiem społeczności osób homoseksualnych” i ma partnera.

Jeśli ta nagonka przyniesie skutek, będzie to bardzo niebezpieczny precedens. Okaże się bowiem, że strategiczne cele lobby homoseksualnego zostały już osiągnięte; że w Polsce wolność słowa jest istotnie ograniczona, a mówienie prawd oczywistych jest zakazane, jak choćby tej, że w ramach prawa do wychowania dzieci rodzice mają prawo wyboru nauczyciela.

Sprawa ta dotyczy kwestii podstawowych dlatego uważamy, że Fundacja Mamy i Taty ma obowiązek zabrać głos.

Zwracamy się do Państwa z apelem. Nie zostawmy Pani Minister Radziszewskiej samej! Zabierzmy głos w jej sprawie. Poprzyjmy Panią Minister wysyłając na adresy e-mail Kancelarii Premiera [email protected] (lub używając formularza http://www.kprm.gov.pl/premier/napisz_do_premiera/) oraz Rzecznika Praw Obywatelskich [email protected] (lub używając formularza https://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.php?jezyk=0&poz=1) z kopią do wiadomości na adres Fundacji [email protected] i biura Pani Minister [email protected] list o przykładowej treści:

DO:[email protected]; [email protected]
                              DW: [email protected]; [email protected]

Szanowny Panie Premierze,
                              Szanowna Pani Rzecznik

Wyrażam poparcie dla Pani Minister ds. równego traktowania Elżbiety Radziszewskiej oraz zaniepokojenie agresją i napastliwością radykalnych środowisk politycznych i społecznych domagających się dymisji Pani Minister.

Pani Minister próbuje mówić prawdę o rzeczach istotnych. Stara się to robić z wielką kulturą i szacunkiem wobec wszystkich. Atak na Panią Minister to w istocie atak na wartości, w obronę których się angażuje, jak choćby oczywiste prawo rodziców do wychowania dzieci, obejmujące prawo do wyboru nauczyciela. Jest to też test wolności słowa. Okazuje się bowiem, że niektóre środowiska domagają się w ten sposób wyłączenia określonych tematów z debaty publicznej a każda swobodna wypowiedź, choćby najbardziej delikatna i taktowna jest piętnowana, aż po polityczny lincz na osobie.

Wierzę, że Pan Premier nie ulegnie politycznym i medialnym naciskom i stojąc na straży konstytucyjnych swobód obywateli pozostawi Panią Minister Radziszewską na stanowisku wyrażając w ten sposób publiczne poparcie dla jej osoby.

Ufam też, że Pani Rzecznik użyje wszelkich dostępnych środków prawnych i administracyjnych, by podejmowanie podobnych prób ograniczania wolności słowa w Polsce nie było w przyszłości możliwe.

Z wyrazami szacunku,

[imię, nazwisko, pocztowy adres korespondencyjny]
                              "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                                Durga tura cudem
                                Średnio interesujący się polityką przeciętny zjadacz chleba pewnie raczej słabo kojarzy Bieleckiego

Komentarz

Pracuję...
                                X