Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Emkaen Zobacz posta
    Zgadza się - tylko czy dla Lecha Kaczyńskiego czy dla wszystkich ofiar katastrofy? Dlaczego prawo do głosu w sprawie tego miejsca mogą mieć tylko ludzie Prezydenta a nie wszyscy?

Jakoś mi się wydaję, że dlatego, iż "ludzie Kaczyńskiego" nie łyknęli tej całej farsy uwłaczającej Rzeczypospolitej, jaką jest "śledztwo" smoleńskie. A cała reszta ma już w dupie bo przecież wiadomo kto jest winnym katastrofy - Lech Kaczyński.

I składanie kwiatów 10 każdego miesiąca i inne inicjatywy mają być wyrzutem sumienia i widocznym znakiem, że MY pamiętamy, dla tych pachołków rządzących Najjaśniejszą.
    Ostatnio edytowany przez eMeL; 6930.
    Cuius regio eius re(L)igio

Komentarz

• Lepiej bym tego nie ujął.
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
        10 kwietnia ludzie tam, w odruchu serca się zgromadzili. I przez to tamto miejsce jest święte. Nie zmieni tego żadna decyzja administracyjna, propaganda ani szykany.

Przypominam Plac Zwycięstwa 1982
        Część na pewno się zgromadziła w odruchu serca, ale dodam do tego, że od razu pojawiło się pospolite ruszenie, które szukało sensacji. Tak się złożyło, że byłem tam przypadkiem kilkadziesiat minut po pierwszych informacjach o wypadku samolotu i dowiedziałem się dopiero przez telefon o tym co się stało. Na początku było zaledwie kikadziesiąt osób, w tym kilku dziennikarzy m.in. Terlikowski, a dopiero później walił tłum ze zniczami i kwiatami.

Ciężko zatem określić kto był wtedy pod pałacem, ale nie ośmieliłbym się podzielić ich pod kątem poglądów politycznych czy wiary. Był to przekrój społeczeństwa, przekrój warszawiaków, a zatem bardzo zróżnicowani ludzie. Dopiero w późniejszych dniach ludzie czekający w kolejce do trumien mogli stanowić bliższą sobie poglądami grupę.
        Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• Zamieszczone przez Emkaen Zobacz posta
          Ja nie mam takiego poczucia. Absolutnie. Chyba, że zabranie po cichu krzyża czy też powieszenie na szybko tablicy nazwiemy szarganiem. Wtedy takie poczucie będę miał.
          Ważne są pewne posunięcia, ale ważna jest też ich forma. Nie czuł byś się komfortowo, gdyby ktoś przyszedł na Twoje urodziny z prezentem i pieprznął Ci go w twarz. Bo przecież przyszedł, i prezent przyniósł, nie?

Teraz przez tyle dni władza tolerowała krzyż który miał być przeniesiony do Sw. Anny i nielegalne zgromadzenie pod nim, potem nagle go zabrała i chowała a o ile dobrze wiem, teraz kilkuosobowej grupce obrońców straż miejska grozi "usunięciem siłą" choć zgodnie z przepisami grupa jest zbyt nieliczna by można ja traktować jako zgromadzenie. O co tu chodzi?

Terlikowski:

Policja i straż miejska otrzymały informację, by przygotować się do usunięcia protestujących pod Pałacem Prezydenckim – dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.

I w istocie nie ma w tym nic zaskakującego. To polecenie jest tylko naturalną konsekwencją wojny z pamięcią o swoim poprzedniku, jaką toczy prezydent Bronisław Komorowski i jego ludzie. Usunięcie krzyża, schowanie go wraz z wystawą do budynku Pałacu Prezydenckiego, to pierwszy krok. Ale każdy, kto zna Polaków, wiedział, że to nie wystarczy, że jeśli usunie się krzyż, to obrońcy pamięci i tak będą się tam zbierać. Nie tylko w rocznicę, ale i codziennie.

Można nawet, bez obawy przesady, zapowiedzieć, że już dziś wieczorem pod Pałacem Prezydenckim zgromadzą się tłumy. I nie wątpię, że będą to ludzie z różnych stron Polski…. Władze się tego zresztą spodziewają już teraz gromadząc przed Pałacem spore siły policyjne.

Jeśli więc chce się „znormalizować sytuację” (coraz częściej słyszę takie określenie), to trzeba usunąć protestujących i otoczyć (najlepiej na zawsze) Pałac wysokim płotem, tak by nikt już nigdy nie przypominał obecnemu prezydentowi o jego poprzedniku. I, jeśli nieoficjalne informacje „Rzeczpospolitej” się potwierdzą, to taki jest właśnie plan władz. To, co mnie fascynuje to tylko odpowiedź na pytanie, jak wobec tych działań zachowa się warszawska kuria. Czy kanclerz z zadowoleniem przyjmie tę decyzję obwieszczając, że (to cytat z innej dzisiejszej wypowiedzi ks. Grzegorza Kalwarczyka), że „ulica nie jest dobrym miejscem do modlitwy”… I czy rzecznik wyda dokument, w którym weźmie na kurię część odpowiedzialność za nieodpowiedzialne i polityczne działania Kancelarii Prezydenta.

Dobrze, że choć rzecznik Konferencji Episkopatu, otwarcie stwierdził, że biskupi są zaskoczeni działaniem władzy, i że przypominają o tym, że w swoim oświadczeniu wezwali do budowy pomnika, nie tylko do schowania krzyża.
          Od siebie zapytam: Jak wysoki płot będzie się miał do zabytkowej zabudowy Krakowskiego Przedmieścia?

Ech...

"Nielegalne kwiaty, zakazany krzyż"...

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
          Część na pewno się zgromadziła w odruchu serca
          I to wystarczy.
          Ostatnio edytowany przez Nazgul; 89.
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together
          For whatever fate may bring

Komentarz

• W każdym razie, mam nadzieję, że rozpędzeniem i usunięciem "oszołomów" władzuchna poczeka do jutra.. bo wątpię żeby mieli inny pomysł na uczczenie 17 września.

Komentarz

• Zamieszczone przez eMeL Zobacz posta
              W każdym razie, mam nadzieję, że rozpędzeniem i usunięciem "oszołomów" władzuchna poczeka do jutra.. bo wątpię żeby mieli inny pomysł na uczczenie 17 września.
              Teraz nie można już obchodzić 17 września bo się bracia Rosjanie zdenerwują, a strach podpaść, w końcu tylko POlitycy jednej frakcji będą teraz lądować na lotniskach za wschodnią granicą.
              "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez eMeL Zobacz posta
                Jakoś mi się wydaję, że dlatego, iż "ludzie Kaczyńskiego" nie łyknęli tej całej farsy uwłaczającej Rzeczypospolitej, jaką jest "śledztwo" smoleńskie.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że po powrocie z Brukseli poprosi szefa BOR gen. Mariana Janickiego o wyjaśnienie sprzeczności, dotyczących tego, czy 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku byli oficerowie polskiej ochrony, czy też ich nie było.

"Wiadomości" TVP1 dotarły do zeznań, jakie oficerowie BOR - odpowiedzialni za zabezpieczenie wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu - złożyli w prokuraturze. Wynika z nich, że na lotnisku w Smoleńsku nie było oficerów polskiej ochrony. Przebywali w położonym kilkanaście kilometrów dalej lesie katyńskim. Według "Wiadomości" na obecność BOR na lotnisku mieli się nie zgodzić Rosjanie.

Wcześniej szef BOR gen. Marian Janicki zapewniał, że polska ochrona była na lotnisku w Smoleńsku.
                Nie rozmawiałem z generałem Janickim na ten temat, ale będzie okazja (na rozmowę) jak wrócę do kraju. Na pewno poproszę o wyjaśnienie, jeśli chodzi o sprzeczności, bo funkcjonariusze publiczni - czy to jest szef BOR, czy funkcjonariusze BOR - muszą mieć w sprawach, które ich dotyczą, mniej więcej podobne informacje i podobny pogląd - powiedział Tusk na briefingu prasowym w Brukseli.

Jak dodał, będzie chciał, żeby gen. Janicki wyjaśnił na czym polegają kontrowersje w tej sprawie.
                Pytany o to sprawę rzecznik Biura Ochrony Rządu Dariusz Aleksandrowicz powiedział, że BOR podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko, iż funkcjonariusze biura byli na lotnisku. - Szef BOR udzieli w tej sprawie stosownych wyjaśnień panu premierowi - dodał.

Tusk podkreślił jednocześnie, że śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej prowadzi prokuratura. - Dla dobra sprawy nie powinienem się w to angażować - ocenił.

- Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, jest grupa takich ludzi, którzy uważają mnie za zbrodniarza w tej kwestii (tragedii smoleńskiej), ważne jest więc, żebym umiał precyzyjnie i bardzo konsekwentnie wyjaśniać wszystkie okoliczności, a nie przesłuchiwać innych. Dlatego zostawimy wyjaśnienie tej sprawy organom do tego powołanym - powiedział premier.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...ae56&_ticrsn=3
                "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Proszę Cię... zwykłe pozoranctwo.

Super, premier zapyta generała o sprzeczności.. i co z tego ?

Rząd kłamał w sprawie obecności polskich lekarzy przy sekcjach.

Szczątki tupolewa rdzewieją na powietrzu i nikt ich nie bada.

Premier mówił o polskich archeologach, którzy pojadą badać miejsce katastrofy - nie ma ich tam.

Dziennikarze i polskie wycieczki znajdują pod smoleńskiem szczątki samolotu i szczątki ofiar.

Premier zrezygnował z tego by państwo polskie brało realny udział w dochodzeniu.

i wiele innych rzeczy świadczących o zaangażowaniu premiera w wyjaśnienie sprawy, więc sam sobie odpowiedz jaka jest waga tego, że tusk porozmawia sobie z generałem BORu na temat defacto drobnych kwestii.

Komentarz

• Właśnie po to wkleiłem tą wiadomość. Pierdolenie, że nie wiedział jak było i co borowcy zeznawali...
                    "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Komentarz

• To sie ogarnij nastepnym razem i dopisz intencje, inaczej tylko krew sie ludziom gotuje
                      ...

Komentarz

• Może, z łaski swojej nie pisz mi co mam robić. Jeśli masz kłopoty z czytaniem i interpretacją prostego tekstu to sam się ogarnij. A co Cię interesują moje intencje? Ja Ci krew zagotowałem, czy wypowiedzi Tuska w kontekście informacji Wiadomości?

Komentarz

• Jak ja uwielbiam byc zrozumiany Ja jestem jak najbardziej spokojny( choc wszysktie paznokcie juz ogryzlem...), ale kolega wyzej sie zdenerwowal i swoim specyficznym poczuciem humoru chcialem to jakos podkreslic.Wybacz mi , ale kwiatow sie nie spodziewaj bo do wyplaty jeszcze ho ho a i numeru do Anny Maruszeczko ni ma:P
                          Ostatnio edytowany przez b3nito; 581.
                          ...

Komentarz

• Zamieszczone przez b3nito Zobacz posta
                            Wybacz mi , ale kwiatow sie nie spodziewaj
                            Wybaczam

Komentarz

• Jednak sluszna koncepcje ma nasza wladza wprowadzajac polityke milosci !!!
                              ...

Komentarz

• bylo? chyba nie ...

"63 proc. ankietowanych w sondażu OBOP-u uznało za niesłuszną decyzję o pochowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. 51 proc. badanych opowiada się za wybudowaniem pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w centrum Warszawy."

przez to jest akcja krzyz. Jakby zostal pochowany na Powazkach gdzie Jego miejsce, nie byloby tej wielomiesiecznej zenady.

Komentarz

Pracuję...
                                X