Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Kusociński
  Czyli potwierdzasz - jedni się chwalą, inni nie, ale nie ma się wpływu na to kim byli przodkowie. Argument o "dziadku w Wehrmachcie" prowadzi do logiki a la Wałęsa, który "dowodził", że Cenckiewicz napisał książkę o Lechu Bolesławowiczu nie dlatego że jest historykiem, tylko dlatego że dziadek Cenckiewicza był kiedyś w UB
  - primo czym innym jest, to czy ktoś był w WH, czy też nie, od wypierania się życiorysu własnego dziadka

  - secundo nie porównujmy autora książki, do kandydata na prezydenta. O autorze Centkiewiczu świadczy jego warsztat - sama książka, a o Tusku powinna świadczyć jego wiarygodność, a także środowiskowo z jakiego pochodzi (ma to wpływ na osobowość danego człowieka, w przypadku Głowy Państwa, jest to istotne, u historyka już niekoniecznie)

  -tertio sam Donald Tusk wypowiadał się przed wypłynięciem afery, o swoim dziadku, tylko w trochę innym świetle

  Zamieszczone przez Kusociński
  Sprawa pochodzenia Obamy ma akurat duże znaczenie - gdyby okazało się, że nie urodził się na terytorium USA, nie mógłby kandydować na prezydenta.
  Nie chodzi mi o same miejsce urodzenia, tylko ogólnie o prześwietlanie jego kuzynów/przodków, wizyty CNN w buszu, rozkminki z kim się sypał jego ojciec/matka, czy chociażby ostatnie dywagacje na temat religijności Obamy.
  To wszystko nie ma raczej nic wspólnego, z objęciem urzędu Prezydenta, ani z samymi rządami Obamy, a mimo to jest stałym elementem życia publicznego za Wielką Wodą.
  Lieber tot als rot!!

  Komentarz


  • Wydaje się, że główna linia tej polityki historycznej jest wytyczona w tekście Donalda Tuska opublikowanym w odpowiedzi na ankietę tygodnika “Znak” w 1987 r.: “Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać… Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem”. W tamtym wystąpieniu ówczesny 30-letni absolwent historii z Uniwersytetu Gdańskiego, liberalny działacz gdańskiej opozycji, zdefiniował swoją wizję polityki historycznej. Była to wizja radykalnie przeciwstawiona przez Donalda Tuska temu, co nazywał nienormalnością. A rozumiał przez to kultywowanie pamięci o walkach, zwycięstwach, porażkach i ofiarach poniesionych dla polskości, co symbolizuje właśnie Bitwa pod Grunwaldem czy Bitwa Warszawska. całość tutaj http://smolensk-2010.pl/2010-08-20-c...atelskiej.html

   widać właśnie jak dziadek z wermachtu wpoił donkowi Polskość i Patriotyzm

   WHY DUCK DONALD

   W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
   http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
    A gdzie ja tak napisałem? Nie musi działać świadomie, wystarczy że da się podpuścić. Jak wiadomo, dobrymi chęciami piekło wybrukowali.
    I prosze, teraz jakiś ruski, ewentualnie niepolski agent podpuścił Rostkowską. Kolejny harcownik w PiS...

    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

    Komentarz


    • Partii Kaczyńskiego nie służy radykalizacja języka - mówią eksperci. Do Sejmu weszłyby tylko trzy partie, a PO mogłaby rządzić samodzielnie - wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

     Partia Donalda Tuska może liczyć na poparcie 48% badanych. Dzięki temu w nowym Sejmie miałaby aż 240 posłów, co oznacza, że PO nie musiałaby szukać koalicjanta.

     Spada natomiast poparcie dla PiS. Na początku sierpnia wynosiło 39%, a teraz już 35. Różnica między PO a PiS zwiększyła się z 6 do 13 punktów procentowych.

     Mimo konfliktu o krzyż w sondażu nie zyskuje lewica. SLD może liczyć na głosy 9% ankietowanych - dokładnie tyle samo, ile w kilku poprzednich badaniach.

     Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 4% znalazłoby się poza parlamentem. Jednak ludowcy powoli odrabiają straty. Pozostałe partie nie mają zbyt wielkich szans na sukces wyborczy. 1% badanych przez GfK Polonia chce poprzeć Ligę Polskich Rodzin. Takie samo poparcie ma Unia Polityki Realnej.
     Nareszcie cud sie ziścił POdwyżki cen żywności i paliw zwiększają POparcie

     WHY DUCK DONALD

     W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
     http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

     Komentarz


     • Zamieszczone przez MAYDAY Zobacz posta
      Nareszcie cud sie ziścił POdwyżki cen żywności i paliw zwiększają POparcie
      Jedyny kraj w którym ludzie głosują an tych którzy ich więcej okradają od poprzedników.
      (Legia:Śląsk) Reporter: 'Wiesz co się dzieje?' - Celeban : 'Nie'.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Sikor Zobacz posta
       To, że Polacy często byli wcielani do armii niemieckiej siłą a później z niej uciekali. Tak też podobno zrobił dziadek Tuska.
       Kiedyś na potrzeby bloga pozbierałem trochę info z mediów na ten temat, na takie dyskusje jak znalazł Publikacje w sekwencji czasowej:

       P.Najsztub: Czy pana dziadek służył w Wehrmachcie?

       D. Tusk: Obaj dziadkowie wojnę spędzili godnie, jeden w dwóch obozach koncentracyjnych, a drugi…

       P. Najsztub: Pytam, bo huczą czarne plotki, pomówienia. Może za chwilę ktoś coś takiego o pana dziadku będzie kolportował i zanim pan się przebije ze skutecznym sprostowaniem, może minąć tydzień i to wtedy pan będzie ofiarą prowokacji.

       D. Tusk: To jest jedna z 20 paskudnych plotek, jakie moi konkurenci rozsiewają na mój temat.

       "Przekrój" 3, 41/2005


       Kurski: Poważne źródła na Pomorzu mówią, że dziadek Tuska zgłosił się na ochotnika do Wehrmachtu. Na Pomorzu zdarzało się często wcielanie do Wehrmachtu, ale siłą. Cokolwiek było z jego dziadkiem - nie winię za to Donalda Tuska. Winię go jedynie za tolerowanie plotek na ten temat.

       "Angora" nr 42/2005


       Bulterier PiS poległ za Wehrmacht
       Paweł Wroński
       2005-10-12, ostatnia aktualizacja 2005-10-12 00:00

       Dziadek Donalda Tuska zgłosił się na ochotnika do Wehrmachtu - powiedział Jacek Kurski, bliski współpracownik Lecha Kaczyńskiego. Tusk: - To podłe kłamstwo. Moi dziadkowie nie byli w Wehrmachcie, tylko w obozie koncentracyjnym. Po dniu gwałtownych komentarzy biuro prasowe PiS ogłosiło, że Kurski został wyrzucony ze sztabu wyborczego Lecha Kaczyńskiego i stanie przed sądem partyjnym.

       "Gazeta Wyborcza" (źródło i całość)       Dziadek Tuska wcielony do Wehrmachtu

       Kandydat PO na prezydenta Donald Tusk zapewnił, że nie wiedział o tym, że jego dziadek Józef Tusk został wcielony do Werhmachtu. "Gdybym miał taką wiedzę, nie ukrywałbym jej" - oświadczył.

       "Wprost" z 14.10.2005 (źródło i całość)


       Kuzynka Tuska wiedziała...

       "Rodzina Tusków ma już dość zamieszania wokół wojennych losów dziadka. Tym bardziej, że jak twierdzi jego wnuczka i kuzynka kandydata na Prezydenta RP w jednej osobie, służba dziadka w Wehrmachcie, akurat dla niej, nie była tajemnicą" - słyszymy w niedopuszczonym do emisji nagraniu telewizji TVN, które zdobyła nasza redakcja.

       "Dla mnie to nie było zaskoczeniem. Ja wiem przecież, co się działo, z moim dziadkiem" - mówi Sylwia Pietrzykowska, która nie potrafi wyjaśnić, dlaczego wiedziała o przeszłości swojego dziadka, a jej kuzyn Donald, nie
       .

       Hotnews.pl, 19.10.2005 (źródło, całość i film)

       I tak rzecz wyglądała naprawdę. Jeżeli więc możnaby komukolwiek czynić zarzut kłamstwa w tej sprawie - z pewnością nie byłby to J. Kurski, a raczej historyk będący autorem publikacji o dziejach mieszkańców Gdańska, "nie znający" dla odmiany historii własnej rodziny.
       Aktywne linki do źródeł w treści notki na blogu: http://foxx-news.blogspot.com/2008/0...-polemika.html


       Zamieszczone przez Sikor Zobacz posta
       (...) ale już wolę ich niż postkomunę ... oj przepraszam polityków lewicowych
       Hmm... Na taką opinię mogę odpowiedzieć tak, tak lub cytując choćby dzisiejszy news, wszak życie bez przerwy dopisuje kolejne pointy...

       Rosyjski szef MSZ w przyszłym tygodniu wygłosi wykład dla polskich ambasadorów o współpracy Moskwy z UE (...)

       2 września szef dyplomacji Rosji wygłosi wykład w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, a po nim wystąpi polski szef MSZ Radosław Sikorski, który opowie, jak Polska widzi współpracę z Rosją w ramach UE. Potem obaj ministrowie zjedzą śniadanie, a Ławrow spotka się jeszcze z prasą. Wizyta Ławrowa w Warszawie będzie trwała jeden dzień i - jak dowiedziała się "Gazeta" - ministrowie nie planują podejmowania innych tematów.
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez MAYDAY Zobacz posta
        POdwyżki cen (...) paliw
        Widzę, że nie jeździmy? Bo akurat ceny paliw są obecnie najniższe od dobrych kilku miesięcy

        Ciekawi mnie ile w tej podwyżce cen żywności jest tego VATu, a ile zwykłego cwaniactwa spekulantów.

        Komentarz


        • Uliczni sprzedawcy się rozzuchwalili. Czyżby przez bezczynność MO i służb porządkowych? Paserskie ceny na paluszki i sezamki, wątpliwej urody „kramy”, bilety do kina z kilkukrotnym przebiciem... Czas zapędzić to towarzystwo do prawdziwej pracy!
         tvp polska telewizja publiczna tvp1 tvp2 tv hd kultura info polonia historia sport telewizji polskiej strony Strona główna


         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • Wzrasta zatrudnienie w administracji publicznej. W latach 200-2009 przybyło ponad 113 tys. urzędników (wzrost o 36 proc.), w tym w administracji państwowej blisko 47 tys., a w samorządowej 66 tys. osób - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

          Tylko w ciągu ostatniego roku przybyło 16 tys. urzędników w administracji państwowej (wzrost o prawie 20 proc.). Jeżeli to tempo zostanie utrzymane, biurokracja pożre 1,5 mld zł zaoszczędzonych dzięki zamrożeniu płac w sferze budżetowej - czytamy w gazecie.

          Samo zamrożenie płac nie wystarczy by zrealizować oszczędnościowy program rządu - wynika z analizy przygotowanej przez Polska Konfederację Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Konieczne jest także zrestrukturyzowanie zatrudnienia w urzędach. Zdaniem ekonomistów na wzrost liczby urzędników wpływa nie większa ilość zadań, jakim muszą podołać, ale ich bardzo niska efektywność.

          Na płace w państwowej i samorządowej administracji wydajemy 20 mld zł rocznie, a przeciętne wynagrodzenie urzędników w 2009 r. było o ponad 25 proc wyższe od średniej płacy w gospodarce wynoszącej 3103 zł.

          ojjjj te peło potrafi oszczędzać i jeszcze jedno

          Rząd zdecydował o przesunięciu 7,5 mld zł z Funduszu Rezerwy Demograficznej do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Chodzi o uzupełnienie funduszu emerytalnego i zapewnienie wypłaty bieżących emerytur.

          Rząd wydał we wtorek rozporządzenie w sprawie wykorzystania w 2010 r. środków Funduszu Rezerwy Demograficznej na uzupełnienie niedoboru funduszu emerytalnego, wynikającego z przyczyn demograficznych.

          CIR podkreśliło w komunikacie, że od wielu lat rośnie liczba Polaków przechodzących na emeryturę, a spada liczba osób pracujących, czyli odprowadzających składki emerytalne.

          "Aby wypłaty emerytur przebiegały bez zakłóceń, środki powinny trafić do FUS we wrześniu br., bo w tym miesiącu będzie on dysponował kwotą dotacji wynoszącą 3,2 mld zł. To rozwiązanie obniży dług Skarbu Państwa i dług FUS oraz zmniejszy potrzeby pożyczkowe państwa" - wyjaśniło CIR.

          Fundusz Rezerwy Demograficznej został utworzony w 2002 r. Z pieniędzy w nim zgromadzonych mają być finansowane niedobory środków w FUS.

          W połowie sierpnia FRD dysponował środkami w wysokości ponad 12,7 mld zł. "Jeśli w tym roku trafi do niego 9,5 mld zł z prywatyzacji, to pod koniec 2010 r. na jego koncie powinno być 13,3 mld zł" - czytamy w komunikacie CIR.

          ten nasz cudotwórca donek

          O około 15 proc. może zdrożeć w przyszłym roku węgiel kamienny dla energetyki. Powód? Rosnące ceny surowca na świecie i brak podwyżek dla elektrowni w 2010 r. Wyniki spółek energetycznych spalających węgiel nie powinny się jednak pogorszyć.

          O możliwości podwyżek mówi na razie tylko kopalnia Bogdanka. – Zawsze umieliśmy elastycznie reagować na sytuację rynkową. Można się spodziewać, że w przyszłym roku rzeczywiście się ona poprawi – ceny węgla wzrosną, a więc i Bogdanka zastosuje podwyżkę. Nie będę jednak dziś spekulował na temat jej wysokości – mówi prezes Mirosław Taras.Z informacji „Parkietu” wynika, że powoli o podwyżkach myślą Kompania Węglowa i Katowicki Holding Węglowy, jednak obie firmy oficjalnie mówią tylko o tym, że do rozmów z kontrahentami usiądą jesienią. – Spółka nie udziela informacji na temat podwyżek cen węgla – ucina Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii.

          Na podwyżki cen węgla dobrze reagują akcjonariusze notowanych na naszej giełdzie New World Resources i Bogdanki. Euforię było widać np. w kwietniu, gdy NWR ogłosił znaczące podwyżki cen (m.in. węgla koksowego, potrzebnego do produkcji stali, o 87 proc.). Akcje zdrożały wtedy o ponad 20 proc. W lipcu wiadomości o podwyżkach znów spowodowały skok kursu NWR.

          Z kolei wyceny producentów energii, takich jak Polska Grupa Energetyczna czy Enea, nie reagują na wiadomości o zmianach cen surowca. Dlaczego? Inwestorzy wierzą, że wyższe koszty uda się firmom przerzucić na klientów. Pokazała to sytuacja z 2009 r. Gdy kopalnie podniosły ceny węgla o ok. 40 proc., niemal o tyle samo wzrosły stawki za prąd dla przemysłu.
          Ponieważ węgiel to połowa kosztów produkcji energii, można się spodziewać, że po tym, jak surowiec podrożeje, energetycy będą składać wnioski do Urzędu Regulacji Energetyki o przynajmniej 7,5 – 10 proc. podwyżki cen prądu. Ale to minimum. Zdaniem przedstawicieli branży do podwyżek przyczyni się także m.in. wzrost VAT. Na tym nie koniec. Już na jesieni na producentów energii nałożony zostanie obowiązek kupowania tzw. fioletowych certyfikatów świadczących o tym, że część sprzedawanej przez nich energii została wytworzona z metanu. To kolejny czynnik, który może zachęcać do wyższych podwyżek cen prądu. Nie ostatni. W tym roku, chociaż surowiec nie zdrożał, ceny energii poszły w górę ze względu m.in. na potrzeby inwestycyjne sektora

          BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ

          a to apropo POdwyżki paliw

          Od przyszłego roku podatki i opłaty nakładane przez rząd sprawią, że za litr paliwa zapłacimy nawet o 20 groszy więcej. Inflacja może wzrosnąć do 3 procent - akcentuje "Dziennik Gazeta Prawna".

          Wzrost cen paliw nastąpić ma niezależnie od tego, czy ropa zdrożeje na światowych rynkach - zauważa gazeta. Przyszłoroczne podwyżki cen paliw uderzą nie tylko w kierowców. Odczuje je cała gospodarka. Czy na tym koniec? Niestety, wiele wskazuje na to, że w 2012 roku czeka nas wzrost akcyzy na olej napędowy. Niewiadomą jest też podwyżka VAT - pisze "DGP".

          Zdaniem gazety, państwo nie odpuści sobie dodatkowych wpływów do budżetu. Gdyby nie one, litr benzyny kosztowałby 1,82 zł, a diesla - 1,93 zł. O tym więcej na czwartkowych łamach "Dziennika Gazety Prawnej".

          i kolejny cud

          Od 1 stycznia 2011 roku o cztery punkty proc. wzrośnie stawka akcyzy. Oznacza to, że papierosy podrożeją - pisze Dziennik Gazeta Prawna w wywiadzie z wiceministrem finansów, Jackiem Kapicą.

          Jak mówi minister, minimum akcyzowe to 90 euro za 1000 sztuk papierosów do osiągnięcia w 2018 roku i do tej wartości trzeba stopniowo dojść, co zakłada ścieżka realizacji.

          Dodał, iż ceny będą w dużej mierze zależały od producentów i stopnia, w jakim przeniosą oni tę podwyżkę na ceny.

          Jacek Kapica podkreślił, iż 30 kwietnia 2011 kończą się ulgi w podatku akcyzowym dla biopaliw, a nowelizacja ustawy o biopaliwach i biokomponentach znajduje się w fazie roboczej w ministerstwie gospodarki.


          gratulacje dla wyborców peło zrobiliście wiele by żyło wam sie lepiej ale najważniejsze że dokopaliście tym złym kaczorom
          Ostatnio edytowany przez MAYDAY; 16607.

          WHY DUCK DONALD

          W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
          http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
           Kurski: Poważne źródła na Pomorzu mówią, że dziadek Tuska zgłosił się na ochotnika do Wehrmachtu. Na Pomorzu zdarzało się często wcielanie do Wehrmachtu, ale siłą. Cokolwiek było z jego dziadkiem - nie winię za to Donalda Tuska. Winię go jedynie za tolerowanie plotek na ten temat.
           Obwina go za plotki, które sam rozsiewa... ale bardziej chodzi o sam fakt szukania "haka-dziadka" na Tuska tuż przed wyborami. A nieco wcześniej wymyśla aferę billboardowa, przez co pracownicy pzu tracą pracę, ale co go to obchodzi?

           Druga moja wypowiedź o postkomunie nie jest pochwałą rządu Tuska

           Komentarz


           • Mayday, nie zauważyłeś przypadkiem, że to co dzisiaj wrzuciłeś było już poruszane na forum? Czytaj choć trochę to forum, a nie tylko klepiesz w klawiaturę i dodajesz ikonki.
            "... to ulice, po których chodziły legendy, od Wiecha, Tyrmanda, Brychczego, do Deyny ..."

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Sikor Zobacz posta
             Obwina go za plotki, które sam rozsiewa... ale bardziej chodzi o sam fakt szukania "haka-dziadka" na Tuska tuż przed wyborami. A nieco wcześniej wymyśla aferę billboardowa, przez co pracownicy pzu tracą pracę, ale co go to obchodzi?

             czy jesteś może jednym z tych pracowników pzu ??

             Druga moja wypowiedź o postkomunie nie jest pochwałą rządu Tuska
             no masz za co donka pochwalić normalnie cud za cudem w naszym pięknym kraju

             siekan spokojna twoja poczochrana, forum jest czytane a cuda donka nie raz jeszcze będą zapewne poruszane na tym forum toż mamy rudego kaszuba cudotwórce za premiera
             Ostatnio edytowany przez MAYDAY; 16607.

             WHY DUCK DONALD

             W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
             http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

             Komentarz


             • Nie, ale znam.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Sikor Zobacz posta
               Nie, ale znam.
               A ja znam dużo stoczniowców z Szczecina co przez donka robote stracili

               WHY DUCK DONALD

               W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
               http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

               Komentarz

               Pracuję...
               X