Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Kusociński
    Coś mi się zdaje, że Tobie to najbardziej UD/UW podpadło : i teraz to Peło z nimi utożsamiasz

No a co pisałem o potencjale Tuska? Tu sam przyznajesz mi rację, że z graczy na scenie politycznej w Polsce on rozgrywa to najlepiej, a że dużo gorzej idzie to Bronkom, Radkom i Grześkom, więc czynność rządzenia nie odbywa się dla nich bezboleśnie

Bo obecnie rządzi najsprawniejszy PR-owsko rząd. Ludzie SLD, przyznaję, mieli największe kompetencje, ale część poszła w kawiory i mercedesy, część w hołubienie SB-ków. PiS zaś rozczarowująco naiwnie władowało się w medialną pułapkę zastawioną przez PO. Pytanie - z tego zestawu kogo wybiera publiczność?
    Ludzie, nie szyldy. Z ludzi z tamtych czasów co dziś robi Bielecki? Co robi Lewandowski? A inni? Komorowski? Tusk? Mazowiecki? Boni?

Dziś sobie żyją jak pączki w maśle - niektórzy biegają za rządzącego, inni za konsultanta, jeszcze inni w Brukseli się trudzą, co niektóry klakę robi reszta pełni role (klęknij) Autorytetów (powstań). Nazwiska co rusz wracają te same. Piar, mówisz. Zgoda. Tyle że w DOJRZAŁYCH demokracjach piar wspiera CAŁĄ scenę polityczną tak, aby bez względu na wynik wyborów status quo nie zostało zachwiane - w ten sposób można wszystkich - od profesorów do skończonych tłumoków zagnać do urn, zebrać głosy, uczciwie je policzyć i żyć spokojnie nie niepokojonym przez nic i nikogo. Tymczasem u nas prawdziwe wsparcie spin-doktorów i arystokratów dziennikarstwa ma (i zawsze jak widać miała) tylko jedna formacja. Reszta (i nie piszę tu o oczywistościach, czyli o strasznym (podskocz) PiS-ie (spadnij)) na pobłażliwość liczyć nie może. Dlaczego? Kto to zleca? Kto to finansuje? Za jakie pieniądze?

Przypominam dwa teksty: Pierwszy Rewizora odnośnie wyborów 2007. Drugi o PR-rze jako takim.

http://niepoprawni.pl/blog/80/jak-zm...bory-2007-roku

http://www.ithink.pl/artykuly/aktual...lego-motlochu/

„XX wiek charakteryzują trzy zjawiska o wielkim politycznym znaczeniu: rozwój demokracji, rozwój korporacyjnej władzy oraz rozwój korporacyjnej propagandy jako mechanizmu służącemu ochronie korporacyjnej władzy przed demokracją” - pisał australijski historyk korporacyjnej propagandy Alex Carey w pionierskiej pracy publikowanej pośmiertnie pod tytułem „Taking the Risk Out of Democracy”.
    Miłej lektury.

P.S. Ban dla Kataryny na FB:
    http://www.polskatimes.pl/stronaglow...erki,id,t.html
    Ostatnio edytowany przez Nazgul; 89.
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

Komentarz

• Z popularnego serwisu społecznościowego Facebook zostało usunięte konto znanej blogerki Kataryny. Użytkownicy portalu domagają się przywrócenia jej profilu.

O zniknięciu konta na Facebook'u poinformowała sama Kataryna, tym razem za pośrednictwem serwisu Twitter. Potwierdzają to także osoby, które znajdowały się w gronie jej znajomych.

W internecie zawrzało. O zajściu piszą blogerzy z platformy Salon24.pl a na Facebook'u powstała grupa, która domaga się przywrócenia blogerki.

Przy wpisach Kataryny prawdopodobnie wiele razy kliknięto ikonę "Zgłoś nadużycie", co spowodowało automatyczne zablokowanie strony – możliwy scenariusz przedstawia bloger GW1990.

Kilka dni temu Facebook niechlubnie wsławił się zablokowaniem użytkowników krytykujących Bronisława Komorowskiego. Chodziło m.in. o strony "Wtopy Bronka" czy "Nie dla prezydentury Bronisława Komorowskiego". O incydencie informowała "Rzeczpospolita". Według cytowanych przez gazetę internautów w tym samym czasie bez problemu funkcjonowały jednak strony, na których Lech Kaczyński obarczany jest odpowiedzialnością za katastrofę pod Smoleńskiem i nazywany nazistowskim dyktatorem.

Kataryna to znana ze swoich krytycznych wypowiedzi pod adresem rządzącej władzy blogerka. Na Facebooku powstała już grupa domagająca się przywrócenia jej konta. Po około godzinie strona "Oddawać Katarynę!" zyskała ponad dwustu fanów.

eMBe/Dziennik.pl
      Cuius regio eius re(L)igio

Komentarz

• Beka będzie jak się okaże, że to zablokowanie Kataryny nastąpiło naprawde przypadkiem, przez to, że system faktycznie automatycznie stosuje procedure blokowania po 'zgłoszeni nadużycia'. To, że część środowiska blogerów robi aferkę i dodaje element męczeństwa za prawdę i rację to mnie nie dziwi. Ale, że Szczypińska pakuje w to majestat posła (o ile coś takiego jeszcze istnieje..) to już zalatuje lekką żenada..
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Igor Janke w Rzepie:

Skandal z Marcinem Wolskim

"Czekałem. Czekałem. Przedwczoraj pojawiał się informacja, że Marcin Wolski ma mieć nową audycję w „Trójce”. Przejrzałem wczoraj nerwowo „Wyborczą” – a tam nic. Agnieszka Kublik na urlopie? Lenistwo upalne? Takiego skandalu nie dostrzec? Wolski? To beztalencie, na którego radiowej satyrze wychowały się co prawda miliony słuchaczy, ale dramatyczne skutki tego widać dzisiaj? Przecież Wolski nawet nie zadeklarował chęci zapisania się do Komitetu Poparcia Bronisława Komorowskiego, ani nie napisał listu w obronie Janusza Palikota?! Co więcej, on chyba ma inne poglądy niż Kora i mógł głosować na… Aż boje się wyminie tego nazwiska… To przecież kolejny przykład zawłaszczania przez PiS wszystkiego, co można zawłaszczyć. A „Gazeta” milczy?

Ale na szczęście to było tylko jednodniowe opóźnienie. Dziś już jest. Uff… Znana nam tropicielka wszystkiego, co prawe jest na miejscu. Pewnie przerwała urlop.

Dziś możemy dowiedzieć się całej prawdy. Tej strasznej prawdy, że „Wolski to satyryk sympatyzujący z PiS”. Dziękujemy Pani Agnieszko. Na Panią zawsze można liczyć.

Bo o tym trzeba mówić i przypominać. Satyryk sympatyzujący z PiS śmie mówić coś w radiu! Przecież w publicznym radiu powinni być tylko satyrycy sympatyzujący z Platformą Obywatelską! Tak stanowi nie tylko dobry obyczaj i tradycja ale i europejskie standardy. Proszę więc „Gazetę”, aby przy okazji czym prędzej zrobiła pełną listę innych satyryków i dziennikarzy, którzy nie sympatyzują z PiS i tych którzy sympatyzują z Platformą, by władza, która za chwilę wkroczy do mediów publicznych wiedziała co z kim zrobić. Pomóżmy zatroskanej przywódcom, którzy muszą w końcu zrobić porządek z mediami.

Ale niestety, problem z sympatiami Wolskiego, to problem niejedyny.

„Wyborcza” wytropiła, że Wolski chce zrobić program satyryczny na temat, na który ktoś robił kiedyś program niesatyryczny. „Tematem audycji Wolskiego są alternatywne rozwiązania historycznych wydarzeń. Pierwszy odcinek poświęcony był bitwie pod Grunwaldem i rozważaniom o ewentualnym zwycięstwie Krzyżaków. Program będzie emitowany raz w miesiącu w niedzielne wieczory.

Problem w tym, że audycja Wolskiego to żadna nowość. Kilka lat temu cykl audycji historycznych pod identycznym tytułem “Co by było, gdyby” prowadził w “Trójce” Arkadiusz Ekiert z historykami dr. Markiem Urbańskim i nieżyjącym dziś prof. Pawłem Wieczorkiewiczem. W 2004 r. wydali książkę z tymi alternatywnymi historiami.” – czytamy.

Groza. Prawdziwa groza. To tak jakby chciał Wolski satyrycznie komentować wydarzenia polityczne, a przecież już były audycje, w których komentowano na poważnie audycje polityczne. Normalny złodziej. Ale co się dziwić, on sympatyzuje z PiS.

Pani Agnieszko, dziękuję. Dziękuję, ze pokazała to Pani. Musimy pomagać władzy, to jest właściwa obywatelska postawa. Trzeba wskazywać i piętnować. Dziwię się tylko, ze pani Kora jeszcze milczy, ale rozumiem, ze to kwestia czasu. Czas list pisać i zbierać podpisy. Rząd czeka i na pewno takie słuszne inicjatywy zauważy."
          "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
            Beka będzie jak się okaże, że to zablokowanie Kataryny nastąpiło naprawde przypadkiem, przez to, że system faktycznie automatycznie stosuje procedure blokowania po 'zgłoszeni nadużycia'.
            to, że blokada z technicznego punktu widzenia jest skutkiem automatu związanego z ilością "zgłoszeń nadużycia", to jedno, a to, czy ilość tych zgłoszeń jest dziełem przypadku to drugie
            "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Czy wzrosną podatki

– Trzeba się zastanowić, czy wystarczą lepsze zarządzanie, dyscyplina, oszczędności. Czy być może trzeba będzie podnieść składkę rentową i podatki – powiedział w Radiu TOK FM Michał Boni, szef doradców ekonomicznych premiera.

Nie mają wątpliwości ekonomiści: rząd testuje, jak zostanie odebrana zapowiedź podwyżki podatków. Boni zaznaczył, że decyzje nie zostały podjęte i konieczne są analizy. Ale z informacji "Rz" wynika, że rząd już je ma. Według nich np. podwyżka podstawowej stawki VAT z 22 do 25 proc. mogłaby dać budżetowi dodatkowo ok. 15 mld zł.

– Jest przygotowana lista działań, które powinny być podjęte w ciągu najbliższych trzech lat, aby obniżyć deficyt finansów publicznych do poziomu wymaganego przez UE – mówi "Rz" osoba z kręgów rządowych. – Które z nich rzeczywiście zostaną wcielone w życie, będzie zależało od premiera. To decyzja polityczna.

Wśród nich znalazły się propozycje podniesienia podatków dochodowych i pośrednich, wzrost składki rentowej, obniżenie zasiłku pogrzebowego, zamrożenie płac w budżetówce, likwidacja ulgi prorodzinnej i becikowego dla najbogatszych.

Ekonomiści wskazują, że rząd zamiast podwyżki podatków, która będzie szkodliwa dla gospodarki, powinien ciąć wydatki. Postulują też reformy: np. emerytur mundurowych czy podwyżkę wieku emerytalnego.

Wszystkie działania obliczone są na szybkie podreperowanie finansów państwa. – Podwyżka podatków od dochodów osobistych to zły pomysł – ocenia Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów.

Przeciwnikiem zwiększania składki rentowej, zwłaszcza dla przedsiębiorców, jest Dariusz Filar, prof. Uniwersytetu Gdańskiego. – Byłbym nawet skłonny jeszcze obniżyć składkę rentową, którą są oni dziś obarczeni – wyjaśnia ekonomista. – To przyczyniłoby się do poprawy sytuacji na rynku pracy. Minister finansów Jacek Rostowski nie chciał wczoraj komentować słów Michała Boniego. Podpisał za to rozporządzenie, które zmusza lekarzy i prawników do instalacji od maja 2011 r. w gabinetach i kancelariach kas fiskalnych, co zwiększy dochody budżetu w kolejnych latach.
              http://www.rp.pl/artykul/514064_Czy_..._podatki_.html

No to mając 25% VAT będziemy mieli najwyższe podatki w Europie, jak nie na świecie.Jak to było?By żyło się lepiej?

Najlpesze ,że Ci debile sami nie wiedzą co zrobić i sondują społeczeństwo.Kretyni.A leming klaszcze..

Edit: Tekst wklejony przez Norisa dobry.Oni na tej Czerskiej to naprawdę wierzą ,że dyrygują krajem.
              Ostatnio edytowany przez ; 6953.

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
                to, że blokada z technicznego punktu widzenia jest skutkiem automatu związanego z ilością "zgłoszeń nadużycia", to jedno, a to, czy ilość tych zgłoszeń jest dziełem przypadku to drugie
                Raczej pewnie lemingi ruszyły. Ktoś napisał, ze to fajne i poszło sto czy dwieście zgłoszeń. Spisek Tuska, Moskwy, GRU, ABW, KGB i tiruriru wydaje mi sie jednak nieprawdopodobny, choćby dlatego, że przy całym szacunku do trafnych analiz Kataryny, jest ona jednak całkowicie niegrozna z punktu widzenia aktualnej władzy. Chyba, że bawimy sie w tworzenie 'klimatu PO', tak jak kiedyś Wyborcza tworzyła 'klimat PiS'. Wtedy możemy założyć, że Kataryna została zablokowana na polecenie ministra SWiA, bo... no własnie, bo stawia niewygodne pytania, które mogłby doprowadzić do upadku rządu.

Dajta spokój.
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• listopad 2007

Z. Chlebowski: Chcemy wprowadzić 15-proc. podatek liniowy z ulgą prorodzinną w wysokości kwoty wolnej od podatku na każde dziecko. Prowadzenie biznesu też chcemy poddać 15-proc. stawce. W trakcie 4-letniej kadencji planujemy, by stawka podatku od dochodów z działalności gospodarczej spadła nawet do 10 proc. ( ) Po 3 latach chcemy obniżyć podstawową stawkę VAT, być może do 20 proc., pozostawiając zredukowaną stawkę na żywność, leki, prasę i niektóre inne towary.
                  "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

Spisek Tuska, Moskwy, GRU, ABW, KGB i tiruriru wydaje mi sie jednak nieprawdopodobny, .

mi też

wystarcza "oddolna" inicjatywa aktywu młodzieżówki

nie pierwsza taka i nie ostatnia
                    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kusociński
                      Podsumowując, poparcie dla PO wynika z wyboru negatywnego - społeczeństwo widzi (mimo że stara mu się zasłonić pewne sprawy parawanikiem) że opozycja jest de facto gorszym wyborem. Medialna propaganda stara się obywateli w tym przekonaniu utwierdzać. Społeczeństwo (póki co) to kupuje. Czy dasz słowo, że po dojściu do władzy SLD machina ściemniania zostanie zatrzymana? Ja mam głębokie przekonanie że nie.
                      Tylko na jakich podstawach? Ot, dziś posłuchałem sobie rozmowy Karnowskiego ze Schetyną w "Trójce" i mamy kolejnego newsa: PO szykuje się do podniesienia podatków i składki rentowej - m.in. planuje się 25% VAT. Nawiasem mówiąc, skoro tacy sondażowcy na rok przed wyborami decydują się na podwyżki podatków to sytuacja w której znalazł się kraj po trzech latach ich rządów musi być naprawdę tragiczna (co zresztą linkował Karakan). Zwalanie na kryzys to moim zdaniem tani wybieg, bo mając własną, nienajgorszą walutę i własny, nienajgorszy popyt wewnętrzny można jako tako prosperować bez oglądania się na to co jest na zewnątrz. Tylko trzeba mieć produkcję. A z tym gorzej, bo choćbym się sfajdał i usmarkał polskiego samochodu nie kupię, paru innych rzeczy tez nie. Bo się nie opłacało produkować i trzeba było pozamykać fabryki (a wszyscy wiemy, za jakich rządów likwidowało się i "prywatyzowało" najwięcej). Czyli skazany jestem na import a za tego sławetnego wahnięcia kursów 2008/09 import dostał po tyłku strasznie. A wiadomo - jak nie ma obrotów to wpływy do budżetu spadają.

I co planuje rząd?

Podnieść podatki. Czyli jeszcze zwiększyć ludziom koszty i zmusić ich do jeszcze radykalniejszego cięcia ich wydatków. Czyli jeszcze zmniejszyć wpływy i zwiększyć wydatki bo przecież jak w ramach oszczędności parę tysięcy ludzi straci pracę, to ktoś im będzie musiał zapłacić zasiłki. Ciekawe kto. I skąd na to weźmie kasę. Pewnie z ulg kolejowych dla studentów. Paradne. O olanych w 2007/2008 roku ustawach Gilowskiej w ogóle nie wspominam - Foxx napisał już o tym tyle, że całkowicie starczy. Zresztą pomijając wydarzenia doniosłe, o których wspominałem wcześniej każdy wyborca codziennie ogląda telewizję, słucha radia, czyta gazety, zagląda do internetu. I widzi, słyszy, czyta. I co?

Tu nie chodzi o machinę ściemniania bo ściema jest immanentną cechą demokracji co linkowałem wyżej. Tu chodzi o coś dużo gorszego, schowanego za fasadą niekompetencji bo w polityce nie ma miejsca na niekompetencję. Za duże pieniądze i wpływy się z tym wiążą, żeby cokolwiek pozostawić przypadkowi. W szaleństwie głupoty i ściemy jest metoda którą dosyć dobrze opisują słowa Sawickiej z nagrania: "zarobi ten, kto będzie wiedział".

Założę się, że gdyby wtedy ofiara agenta Tomka padł ktoś z SLD i wypowiedział takie słowa jak wówczas Sawicka tej partii już by - podejrzewam - nie było.
                      From flood into the fire
                      One thousand voices sing
                      We're in this together

Komentarz

Beka będzie jak się okaże, że to zablokowanie Kataryny nastąpiło naprawde przypadkiem, przez to, że system faktycznie automatycznie stosuje procedure blokowania po 'zgłoszeni nadużycia'.
                        Ale tak to właśnie działa. Jest link "zgloś", kilkadziesiąt osób robi nalot i klika. Po którymś kliknięciu albo konto leci z automatu albo gdzieś w New Delhi siedzi Hindus i banuje.
                        From flood into the fire
                        One thousand voices sing
                        We're in this together

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
                          mi też

wystarcza "oddolna" inicjatywa aktywu młodzieżówki

nie pierwsza taka i nie ostatnia
                          A to już zupelnie inna sprawa. Bardzo prawdopodobna. Tylko co w tym złego? Dla mnie to raczej drobna złosliwość niż walka na śmierc i życie z niewygodnym Sumieniem. Zwłaszcza, ze chyba przyniesie odwrotny skutek - Kataryna wyjdzie na bojownika o prawde i rację.

Komentarz

• http://smolensk-2010.pl/2010-06-11-p...ie-wladza.html
                            mam takie pytanko prawda to czy farmazon ?? może ktoś coś więcej słyszał na ten temat

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
                            http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Komentarz

• Dawno dementowane. Świadczy wyłącznie o wiarygodności serwisu.

Komentarz

Dawno dementowane. Świadczy wyłącznie o wiarygodności serwisu.
                                dzięki za odpowiedź , chociaż szkoda że donek w ryj nie dostał bo mu sie należy. Co do serwisu to według mnie jest spoko, a nie wszystkie informacje da się od razu zweryfikować.

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
                                http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Komentarz

Pracuję...
                                X