Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Sagitarius Zobacz posta
    Foox cały czas wracasz do punktu wyjścia. Demokracja to wzajemnie lizanie sobie d***
    Masz na myśli np. katastrofę smoleńską, która co najmniej w kilku kontekstach jest skutkiem ustroju demokratycznego? Poza tym oczywiście można wciąż narzekać na demokrację. Tyle, że jeżeli jednocześnie startuje się w demokratycznej elekcji, ignorując elementarne zasady systemu, jest to poważne inaczej i, co ważniejsze, marnuje się niemały potencjał.

, zwłaszcza przed wyborami.
    Naprawdę masz wrażenie, że w czasie kampanii wyborczych tak to wygląda? Ja wręcz przeciwnie.

Ja już więcej agitować nie będę bo mamy ciszę wyborczą.
    I słusznie, agitacja to zło

Pozdrawiam serdecznie
    Wzajemnie

Gawriosz - czyli serio utrzymujesz, że w monarchii hierarchia władzy nie była często ustawiana przy pomocy intryg, fałszywych nadań i tytułów, a władcy dochodzili do tronu dziedzicząc przez pokolenia najlepsze geny populacji, jako te darwinistyczne übermensche? Wizja interesująca, ale mniej Tolkiena sugeruję
    Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• W wielu kwestiach z Korwinem się zgadzam, w wielu również sie nie zgadzam. Ale za to, że facet ma swoje poglądy i nie boi się ich głosić (nie dba o tzw opinię publiczną) bardzo go szanuję.
      Jest to polityk dla demokracji zbyt skrajny, dlatego nigdy nie zostanie wybrany (w tym ustroju).

Porównajmy teraz JKM z Komorowskim i Kaczyńskim. Jakie przekonania i programy wyborcze mają Ci dwaj ostatni (które wygłosiliby w kampanii)? O Komorowskim wiem tyle, że jego ręka jest z zachodu, noga ze wschodu a głowa z centrum. Przepraszam, co to ma za znaczenie dla losów kraju? Dla Kaczyńskiego 'Polska jest najwazniejsza'. Ale konkretnie co? Same ogólniki. JKM jako JEDYNY ma program wyborczy i jako JEDYNY go przedstawia. Zadasz mu pytanie, to on odpowie tak jak myśli, a nie będzie walił ogólnikami (tak jak Napieralski zapytany przez jakąś kobietę o służbę zdrowia. Napieralski walił slogany typu trzeba więcej inwestowac i więcej przekazywac pieniędzy na leczenie- kobieta na to, skąd wziąć te pieniądze. Efekt? Kandydant SLD się zamotał i nie odpowiedział na to pytanie).
      To właśnie różni JKM od pozostałych kandydatów. Może jego poglądy są szokujące, ale w przeciwieństwie do innych wiem, co Korwin ma w głowie.

Komentarz

• Mogę Cię tylko odesłać od telewizora do programu. To tak, jakbym napisał o pomysłach JKM w oparciu o to, co widać w okienku

Cisza wyborcza, więc nie linkuję
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zrób sobie taki eksperyment. Zapytaj się zwolennika (który nie siedzi tak w polityce jak Ty) Komorowskiego/Kaczyńskiego/Napieralskiego o jego program wyborczy (o co w nim chodzi itp). To samo zrób ze zwolennikiem JKM.
          Zobaczysz różnicę w odpowiedziach. Tak, wiem, że Korwin ma mniej wyborców i łatwiej im przyswoić jego poglądy. Ale nie zmienia to faktu, że Ci co chcą głosowac na JKM znają jego przekonania i pomysły, Ci zaś co idą oddać swoje poparcie innym, zazwyczaj opierają się na...własnie nie wiem czym- chyba sympatiami.

Ostatnio JKM częściej występował w tv niż to było do tej pory (np Superstacja). Za każdym razem gadał o swoich przemyśleniach, nie o ogólnikach. Inni kandydaci tego nie robią.
          Co to była za debata w tvp? Zero konkretów, gdyby tam był Korwin, to sądzę, iż przedstawiłby swój program o wiele lepiej.

Różnica między JKM i innymi przejawia się również w tym, że ja nie czytałem programu JKM (do których mnie odsyłasz w stosunku do innych), a wiem o co temu człowiekowi chodzi. Bierze się to właśnie z tego, że Korwin wali prosto z mostu co chciałby zrobić, nie obchodzi go zbytnio opinia publiczna (a tak jest w przypadku pozostałych). Komor czy Kaczyński mają ułatwione zadanie, są zapraszani do programów 100 razy częsciej niż Mikke, więc każdy człowiek powinien znać ich programy wyborcze, bo mają okazję je przedstawić na antenie. Ale właśnie tego nie robią, bo lepiej zrobić jakiś spot o pochodzeniu 'części ciała' z róznych obszarów Polski.

Komentarz

• W platformiane kwestie programowe nie wnikam. Jeżeli zaś porównamy JKM z Kaczyńskim, rzecz wygląda zupełnie inaczej. To JKM miele wciąż te same hasła, które nie są poparte szczegółowymi wyliczeniami - np. jednoczesne natychmiastowe radykalne obniżenie podatków, likwidacja socjalu (a więc również pomocy społecznej) i wzmocnienie (a więc również dofinansowanie) resortów siłowych spowodowałoby po prostu likwidację polskiego państwa, chociaż łatwo wpada w ucho. To nie jest program - i nigdy nie był. Natomiast listę tych haseł, spośród których wymieniłem tylko kilka - zapamiętać łatwo.

Naprawdę, nie chcę w czasie ciszy się rozwodzić - program PiS ma 216 stron, a UPR 9. I to jest odpowiedź, dlaczego jeden jest nieco łatwiejszy do zapamiętania, niż drugi

Komentarz

• Nie zawsze więcej= lepiej. Czasem w prostocie siła.

Skończy się cisza wyborcza to wtedy możemy powrócić do tego tematu (jak np obniżenie podatków, a w szczególności zlikwidowanie podatku dochodowego itp). W logice JKM nie ma żadnej sprzeczności- ale rozwinięcie tego to już po ciszy wyborczej

W wielkim skrócie- w 'państwie' które chciałby stworzyć JKM byłoby ciężko ludziom, którym się nie chce robić.

Komentarz

• OK, wracamy po ciszy

Komentarz

• Panowie nie pierdolta o ciszy wyborczej, to nie telewizja gdzie jest sieka. Ciekawa i rzeczowa dyskusja zawsze pożyteczna Ja chętnie poczytam i się doedukuje
                  Jesteś panem własnego losu.

Komentarz

• Zmień kraj, idz na wybory!

"Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Kempes Zobacz posta
                      Panowie nie pierdolta o ciszy wyborczej, to nie telewizja gdzie jest sieka. Ciekawa i rzeczowa dyskusja zawsze pożyteczna Ja chętnie poczytam i się doedukuje
                      Fajnie. Tylko że kara za łamanie ciszy wyborczej to do miliona złotych dla właściciela sajtu więc póki co na facebooka albo twitter. "Życzliwi" siedzą non stop na googlu i filują a jak namierzą to:

Więc idź i śledź, i to, co trzeba, słysz!

A gdy już wiesz, to śmiały donos pisz!

Edit. Z innej beki: Zmień kraj, idź na wybory... Zmień? Dobra, ale na jaki? W jaki? Na co?

Nie znasz się - nie glosuj

A mówi się, że Amerykanie to durny naród. Durne narody nie podnoszą takich kwestii...
                      Ostatnio edytowany przez Nazgul; [ARG:4 UNDEFINED].
                      From flood into the fire
                      One thousand voices sing
                      We're in this together
                      For whatever fate may bring

Komentarz

• Zapowiada się wyższa frekwencja niż w 2005r

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
                          Fajnie. Tylko że kara za łamanie ciszy wyborczej to do miliona złotych dla właściciela sajtu więc póki co na facebooka albo twitter. "Życzliwi" siedzą non stop na googlu i filują a jak namierzą to:

Więc idź i śledź, i to, co trzeba, słysz!

A gdy już wiesz, to śmiały donos pisz!

Edit. Z innej beki: Zmień kraj, idź na wybory... Zmień? Dobra, ale na jaki? W jaki? Na co?

Nie znasz się - nie glosuj

A mówi się, że Amerykanie to durny naród. Durne narody nie podnoszą takich kwestii...

Napisałbym, że demokracja w obecnej formie jest głupia i się nie sprawdza. Ale z braku lepszego pomysłu nie napiszę... Bo niby mozna wprowadzić casus wykształcenia... tylko do jakiego? i czy mgr UW = mgr Wyższej Szkoły Turystyki w Wąchocku?

Test z wiedzy o państwie zanim dadzą kartę do głosowania? Iloraz IQ? Współczynnik BMI?
                          "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

• Zaczynam podchodzić do sprawy pesymistycznie.. Ewidentnie młodzi i wykształceni z wielkich miast ruszyli.
                            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Mam podobne odczucia.Choć nie widziałem u siebie wielu młodych.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                                Zaczynam podchodzić do sprawy pesymistycznie.. Ewidentnie młodzi i wykształceni z wielkich miast ruszyli.

Ja to tak się zawsze zastanawiam. Co jest miarą i oznaką wykształcenia?

Czy aby przypadkiem Jegomość nawiązywał do wykształciuchow, nikomu z tego forum nie ujmując i nikogo mając na myśli rzecz jasna.
                                "...Szac chłopaki lwoskie dzieci kużdy ładny, aż si świeci....Ni ma to jak batiar lwoski,
Lecz najlepszy łyczakoski...Chto si z naszy wiary śmieji, naj gu nagła krew zaleji...I kto Lwowa ni szanui, Naj nas w dupy pocałuji...Kto we Lwowi raz był bity, ten udwalić musi kity...A chto z nami trzyma sztamy, temu lepi jak u mamy...
                                Oj, diridiri, rach, ciach, ciach, 
ruchaj, ruchaj, uhaj, dana, 
oj, didiri, rach, ciach, ciach, 
ruchaj, ruchaj, uha!"

Komentarz

Pracuję...
                                X