Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wiem, wiem

Komentarz

• Może Tusku się bał Schetyny? Jakby wygrał to ktos musiałby zajać jego miejsce.Może chodziło o władze w PO?

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
        Przecież napisałem ,że takie cuś krąży po necie.
        No o tym właśnie piszę. Jak Wyborcza - jak nam wiadomo z anonimowych źródeł...
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

Komentarz

• Mam takie pytanie, jeśli nie jestem obecnie nigdzie zameldowany, a w dowodzie mam jeszcze były adres zamieszkania, to gdzie można oddać głos w niedzielę?
          "Niech się prostuje nieszczęść splot i niechaj drżą moskiewskie karły,
          hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!"

Komentarz

• Zamieszczone przez Bugi B. Zobacz posta
            Mam takie pytanie, jeśli nie jestem obecnie nigdzie zameldowany, a w dowodzie mam jeszcze były adres zamieszkania, to gdzie można oddać głos w niedzielę?
            Bugi to jeszcze zależy na kogo będziesz głosował
            A tak poważnie to w urzędzie gminy się to ogarnia. Jak zgłaszałem zagubienie dowodu to stali ludzie przede mną, którzy też chcieli głosować poza miejscem zameldowania lub zamieszkania.

Komentarz

• Zamieszczone przez Bugi B. Zobacz posta
              Mam takie pytanie, jeśli nie jestem obecnie nigdzie zameldowany, a w dowodzie mam jeszcze były adres zamieszkania, to gdzie można oddać głos w niedzielę?
              Osoby, które w zbliżających się wyborach prezydenckich, przypadających na 20 czerwca, chciałyby zagłosować poza miejscem stałego zamieszkania, mogą:
              • do 10 czerwca złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w urzędzie gminy, na obszarze której czasowo przebywają;
              • do 18 czerwca złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania w urzędzie gminy, w której są ujęci w spisie wyborców; zaświadczenie takie uprawniania do głosowania w dowolnym obwodzie wyborczym w kraju i za granicą.
              Osoby niepełnosprawne mogą do 15 czerwca złożyć wiosek o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, na obszarze gminy, w której stale zamieszkują.
              Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• "Tym razem tylko dwa cytaty z lektur szkolnych. Pierwszy z dedykacją dla faworyta prezydenckich sondaży, który po informacji o śmierci polskiego żołnierza w Afganistanie pośpieszył z zapewnieniem, że wycofa Polskę z tej wojny nawet, jeśli sojusznicy z NATO będą ją kontynuować:

„Oficerowie szwedzcy, których pan Andrzej w tydzień później ułowił, potwierdzili mu (…) że Elektor zwłaszcza żył w wielkim przerażeniu i o własnej skórze coraz bardziej poczynał myśleć, że z wojsk jego siła legło (…) Wedle oficerów bliska była godzina, w której elektor porzuci Szwedów (…) »Trzeba mu tedy przypiekać − pomyślał Kmicic − żeby prędzej to uczynił«. I mając konie już wypoczęte a szczerby zapełnione, znów przekroczył Dospadę i jak duch zniszczenia na osady niemieckie się rzucił” (Henryk Sienkiewicz, „Potop” t.2)

Fakt, że natychmiast po tej wypowiedzi Talibowie przeprowadzili ostrzał polskiej bazy zabijając drugiego żołnierza wskazuje, że rozumowanie Kmicica podzielają.

A drugi cytat a propos konceptu, na który wpadli profesor Winiecki i redaktor Żakowski, a także, jak się zdaje, inni reprezentanci salonu, by dyskredytować hasło wyborcze Jarosława Kaczyńskiego „Polska jest najważniejsza” parafrazą „najważniejsi są Polacy, nie Polska”. W tym przedmiocie pisał legendarny kaznodzieja:

„Gdy okręt tonie, a wiatry go przewracają, głupi tłomoczki i skrzynki swoje opatruje i na nich leży, a do obrony okrętu nie idzie, i mniema, że się sam miłuje, a on się sam gubi. Bo gdy okręt obrony nie ma, i on ze wszytkim, co zebrał, utonąć musi. A gdy swymi skrzynkami i majętnością, którą ma w okręcie, pogardzi, a z innymi się do obrony okrętu uda, swego wszytkiego zapomniawszy: dopiero swe wszytko pozyskał i sam zdrowie swoje zachował. Ten namilszy okręt ojczyzny naszej wszytkich nas niesie, wszytko w nim mamy, co mamy. Gdy się z okrętem źle dzieje, gdy dziur jego nie zatykamy, gdy wody z niego nie wylewamy, gdy się o zatrzymanie jego nie staramy, gdy dla bezpieczności jego wszytkim, co w domu jest, nie pogardzamy: zatonie, i z nim my sami poginiemy. W tym okręcie macie syny, dzieci, żony, imienia, skarby, wszytko, w czym się kochacie. W tym tak wiele dusz jest, ile ich to królestwo i państwa przyłączone mają. (Piotra Skarg „Kazania Sejmowe”, kazanie wtóre)."

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/0...-kaczynskiego/
                Cuius regio eius re(L)igio

Komentarz

• witam, uczciwie piszę że przyszłam tu do Was z wielką prośbą......jestem sympatyczką PiS, zaznaczam że nie należe do żadnej partii i nie jestem żadna moherową beretką ale w obliczu wielkiej tragedii, wielu bulwersujących faktów chciałabym Was prosić (o ile isnieje taka możliwość) o przemyślenia i oddanie głosu na p.Jarosława Kaczyńskiego. Nie odbierajcie mnie jak jakieś nawiedzonej agitatorki, mam dwójkę dzieci i walczę o to żeby moje dzieci mogły żyć w wolnej ODKOMARZONEJ Polsce. Zwróciłam się do Was o pomoc, ponieważ pochodzę z rodziny sportowej, całe swoje życie tak jak Wy, ja i moja rodzina spędziliśmy wśród utalentowanych sportowców, ludzi z pasją dlatego pozwoliłam sobie tu do Was dotrzeć .....dziękuję, przepraszam że zajęłam Wam cenny czas ale tak bardzo z całego serca proszę Was o wsparcie prawdziwego patrioty, prawego dobrego człowieka....pozdrawiam serdecznie, życzę dużo sukcesów ania, asia, artur

Komentarz

• Poka foty! Taki zwyczaj

Komentarz

• Zamieszczone przez anarasa Zobacz posta
                      walczę o to żeby moje dzieci mogły żyć w wolnej ODKOMARZONEJ Polsce.
                      Dobry tekst na kampanie!
                      Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

Komentarz

• Zamieszczone przez anarasa Zobacz posta
                        witam,
                        Również witam!

Nie sądzicie, że lepiej byłoby przeczytać ostatnie strony tematu i później wnieść coś do dyskusji?
                        Ponadto nalegałbym, żebyście zwrócili uwagę na to jak piszecie - interpunkcja u Was to jakiś dramat.

p.s. rzeczywiście tekst z ODKOMARZENIEM dobry
                        "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

Komentarz

• jeden z modów naszego forum miał rację Komarowski to Legionista!!
                          i jeszcze jaka poczciwa mordka!!
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Przepraszam za interpunkcję ale nie przepraszam że tu do Was dotarłam, bo zorientowałam się teraz że jesteście wspaniali ........pozdrawiam serdecznie

Komentarz

• Zamieszczone przez AdiMar Zobacz posta
                              Nie chcę nikogo bronić, ale rozumuję w następujący sposób. Może się mylę.
                              Czy Bartoszewski jest żydem? Nie wiem.
                              Czy Bartoszewski jest polakiem? Tak.
                              Dlaczego takie odpowiedzi.
                              Kazimierz Funk - Polak, odkrywca witamin, wyznania mojżeszowego,
                              Helena Rubinstein - Polka, właścicielka znanych na świecie licznych zakładów branży kosmetycznej, wyznania mojżeszowego.
                              Janusz Korczak - Polak, polski pedagog, publicysta, pisarz, lekarz, działacz społeczny żydowskiego pochodzenia
                              Zygmunt Berling - Polak, polski dowódca wojskowy, wyznanie - judaizm
                              Jarosław Kaczyński - Polak, polityk, wyznania rzymskokatolickiego.
                              I wielu, wielu innych.

Tu nie ma znaczenia jakiego wyznania jest "profesor". Dla mnie może nawet wyznawać voodoo, a mi to lotto. Chodzi poprostu o to, że jak ktoś twierdzi, że Bartoszewski, czy ktoś inny jest żydem,masonem, cyklistą to niech poda jakieś dowody(czytaj poważne linki).

"...bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem,
                              niż żeby jadł, pił i doznawał radości..."

Komentarz

• EDIT: kilka szczegółów związanych ze wcześniejszym orzekaniem i "tokiem myslenia" sędziny Agnieszki Matlak, która "zajęła" się sprawą Komorowski vs. Kaczyński:

1. (Sprawa Marka Króla przeciwko Urbanowi) - M.Król: „Sędzia stwierdza, że nie zasługuję na ochronę dóbr osobistych. Dlaczego? Otóż dlatego, że swego czasu ukazał się we 1. „Wprost" artykuł pt. „Zdrada" o tzw. sprawie Oleksego i podejrzanych kontaktach polityków SLD z wywiadem rosyjskim. „Skoro powód [M. Król] w artykule "Zdrada" w negatywny sposób przedstawił inne osoby i naruszył ich dobra osobiste, to sam w sytuacji podobnej krytyki jego osoby nie zasługuje na ochronę” – stwierdza sędzia Matlak. Myślę, że tak w maglu rodzi się nowe prawo do bezkarnego obrażania i poniżania innych. Proponuję nazwać to prawo lex Matlak: kto raz uderzy SLD, nie zasługuje na ochronę nietykalności cielesnej swojej osoby.”

2. Wydając wyrok w sprawie Gazeta Wyborcza versus Remuszko (sygn. III C 1225), w dn.26 września 2005r., orzekła: "Negatywne treści na temat Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz wydawcy tej gazety Agory S.A. są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego".

3. Sędzia Agnieszka Matlak wydala w roku 2006 korzystny wyrok dla Wojciecha Jaruzelskieego w sporze z Janem Przedpełskim, spadkobierca przedwojennego właściciela willi na Mokotowie, w której mieszka teraz generał. Odebrano go Przedpełskim po wojnie na mocy tzw. dekretu Bieruta. Przedpełscy chcieli, by generał się wyprowadził i zwrocił im wille.

4. (sprawa odpryskowa poprzedniej): Wojciech Jaruzelski nie musiał przepraszać Jana Przedpełskiego, spadkobiercy przedwojennego właściciela willi na Mokotowie, w której mieszka teraz generał
                                Przedpełski domagał się przeprosin i 10 tys. zł na cel społeczny za wypowiedzi Jaruzelskiego w prasie sprzed roku.

Jaruzelski jest jednak wpisany do hipoteki jako właściciel. W swojej obronie podkreślał, że przed wojną Przedpełscy nie spłacili zaciągniętej na budowę domu pożyczki i wszczęto wobec nich egzekucję.

Te ostatnie słowa obraziły Jana Przedpełskiego. Rodzina tłumaczyła, że egzekucję wszczęto wobec spółdzielni, która sprzedała im dom a nie wobec nich. A pożyczki nie zdążyli spłacić, bo wybuchła wojna, a potem willę znacjonalizowali komuniści.

Wczoraj sąd okręgowy orzekł, że Wojciech Jaruzelski nie działał bezprawnie i nie musi przepraszać. Sędzia Agnieszka Matlak uzasadniała, że "generał podał wprawdzie nieprecyzyjne informacje, ale dług był".
                                Źródło: google za Łażącym Łazarzem.
                                Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X