Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • KrzychuS
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
  Kampanii wyborczej ciąg dalszy. Najpierw Chorzów teraz Częstochowa.
  Nie brałbym na poważnie każdej obietnicy Morawieckiego.
  Jak pokazuje historia od jego obietnic do realizacji daleka droga.

  Zostaw komentarz:


 • sephrioth1916
  odpowiedział(a)
  Wspaniale się wydaje cudze pieniądze. Wydaje się, że rządowi uda się i uda się do wyborów utrzymać na trytytkach wydatki, wpływy i kurs walutowy.

  Tymczasem inflacja zaczyna pokazywać swoją negatywną stronę:

  Drożyzna uderza w budżety domowe Polaków. Od początku roku o ponad 400 mln zł wzrosły zaległości Polaków. W ciągu trzech miesięcy bankructwo ogłosiły 5 tys. 352 osoby, co odpowiada jednej trzeciej ich liczby w całym 2022 r
  Drożyzna uderza w budżety domowe Polaków. Od początku roku o ponad 400 mln zł wzrosły zaległości Polaków. W ciągu trzech miesięcy bankructwo ogłosiły 5 tys. 352 osoby, co odpowiada jednej trzeciej ich liczby w całym 2022 r.


  Początkowo inflacja jest zbawienna dla rządu - rosną wpływy (jako emitent pieniądza zbiera za to marzę), jednak po chwili zaczynają się problemy zgodnie z cyklem:

  inflacja -> staglflacja -> deflacja -> recesja.

  Taki schemat wydaje się, że jest bardzo prawdopodobny obecnie.

  Edit:

  Przez kilka dni człowiek sobie spokojnie odpoczywał na wsi, a tu się okazuje, że w centrum Polski wleciała rakieta zdolna przenosić głowicę jądrową, a my ją zgubiliśmy w lesie pod Bydgoszczą?

  Dykta i paździerz to mało powiedziane.
  Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; 157246.

  Zostaw komentarz:


 • Benek
  odpowiedział(a)
  Kampanii wyborczej ciąg dalszy. Najpierw Chorzów teraz Częstochowa.

  Piłka Nożna
  @PilkaNozna_pl
  Mateusz Morawiecki w Częstochowie: Postanowiliśmy zainwestować środki państwowe i wesprzeć sukces Rakowa. Rozmowy o tym zaczęliśmy już kilka miesięcy temu. Wesprzemy przebudowę stadionu do takiego poziomu, żeby mógł on służyć klubowi w ligach europejskich.​

  Zostaw komentarz:


 • Hazardzista
  odpowiedział(a)
  Jakieś Pioruny, Patrioty, zestawy Pilica i Mała Narew, bezpieczne niebo, a rakiety spadają? Blaszczak i Zwierzchnik sił zbrojnych

  Zostaw komentarz:


 • itakpowiem
  odpowiedział(a)
  Ja zaś czekam na wskazanie drugiego kraju na świece, który oferuje staruszkom innej nacji emeryturę za przepracowanie jednego legalnego miesiąca.

  Będziemy im tylko płacić a będą na cwańczyku siedzieć u siebie, czy będziemy im płacić ale także leczyć...

  Zostaw komentarz:


 • zusa
  odpowiedział(a)
  Czekam na wypowiedzi tych a m b i t n y c h polskich polityków , którzy otwarcie lub pół otwarcie wypowiadali się , że opowiedzenie się po stronie ukraińskiej było ekonomicznym błędem wskutek którego polska gospodarka padnie rozłożona na obie łopatki i należy brać przykład chociażby z takich Węgier gdzie benzyna na stacjach jest tańsza .  Pisałem , że do wyborów dużo może się zdarzyć i że może warto brać pod uwagę sytuację międzynarodową .
  Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

  Zostaw komentarz:


 • itakpowiem
  odpowiedział(a)
  morawiecki zgodził się na redukcję emisji gazów o 55% ale pis jest przeciw fit for 55...  A tymczasem juz za chwile larmo na Ślasku, "Solidarność" bedzie szukać zdrajców górnictwa wszędzie tylko nie w kancelarii premiera, media opłacane grubo ze środków ssp również
  ​​​​​​

  ​​​​​

  Zostaw komentarz:


 • Hazardzista
  odpowiedział(a)
  Mail z hasłem, prowadzącym do konta w serwisie z danymi geograficznymi, w tym danymi rządowymi, został w piątek opublikowany przez stronę Poufna Rozmowa. Strona ta ujawnia korespondencję, wykradzioną m.in. ze skrzynki ministra Dworczyka. Choć mail był z 2020 roku, hasło działało.  Po zalogowaniu się do serwisu za pomocą danych ujawnionych w mailu, można było zobaczyć szczegółową mapę portu wojskowego w Gdyni, plan ewakuacji Warszawy w razie powodzi oraz mapy Polski z wojskowymi nakładkami. Hasło zmieniono dopiero kilka godzin po publikacji.


  Schematy sieci energetycznych i mapy wojskowe


  Były tam również:
  1. Mapy z tzw. nakładkami wojskowymi, które umożliwiają nanoszenie wojskowych oznaczeń na istniejące plany;
  2. Mapa z dokładnym schematem sieci energetycznej na terenie Gdańskiej Stoczni Remontowej;
  3. Szczegółowe dane dotyczące pandemii koronawirusa – z informacjami o zgonach, zachorowaniach i liczbach ozdrowieńców w konkretnych dniach, z podziałem na województwa;
  4. Mapa dworców kolejowych w Polsce;
  5. Analiza na temat powodzi w Warszawie jako potencjalnej sytuacji kryzysowej – z prognozowanym ryzykiem powodziowym, zasięgiem fali powodziowej, wskazaniem zagrożonych obiektów i planem ewakuacji. To prawdopodobnie materiały przygotowane dla Centrum Zarządzania Kryzysowego.

  Zostaw komentarz:


 • Hazardzista
  odpowiedział(a)
  Ale Zośka odjebała.

  Zostaw komentarz:


 • zusa
  odpowiedział(a)
  A ktoś siłą zmusza ludzi ( w tym osobę powyżej ) do korzystania z internetu i pisania postów ?

  Włazi do internetu czyli z mety jest namierzony , zamieszcza filmik czyli od razu jest kontrolowany i narzeka , że jest kontrolowany .

  Zakładam , że nie używa GPSu , bankowości internetowej i telefonu komórkowego .  Technologia to wygoda ale także ograniczenie wolności , no i przykład zablokowania stron porno nadszarpnął moją psychikę

  Kolejny argument , że nie dadzą latać samolotami przeciętnemu Kowalskiemu jest oczywiście kolejną pułapką logiczną dla wykładającego kasandryczne wizje obrońcy wolności obywatelskich .

  Dopóki z latania korporacje i społeczności w tym państwa będą miały korzyści w postaci podatków i różnych opłat dopóty Kowalscy będą sobie latać do woli .

  Także słaby argument ale na pewno dla niektórych bardzo podniecający .

  Natomiast można dyskutować , czy warto inwestować w technologie które są bardziej wydajne i mniej zanieczyszczające środowisko .

  Klimat zmieniał się zawsze natomiast zanieczyszczenie środowiska jest bezdyskusyjne .

  Problemem jest to , że ruch na rzecz ochrony środowiska to ruch białych i bogatych , którzy nie muszą się martwić o to co jutro dadzą dzieciom jeść czyli tym czym martwi się większość świata : Ameryka Południowa , Afryka i Azja , częściowo Europa wsch .
  Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

  Zostaw komentarz:


 • ZwykłyCzłowiek
  odpowiedział(a)
  Podejście do pseudoekologicznej polityki UE to standardzik. Nie chcem, ale muszem. A skutki jakie będzie to miało dla obywateli i realny wpływ na poprawę jakości klimatu to tam ch.j.
  A raczej nie ch.j, tylko właśnie o to chodzi. O stopniowe wprowadzanie zamordyzmu na polecenie światowego globalizmu, udając opozycjonistę na potrzeby wewnętrzne.
  Po covidozie teatrzyku ciąg dalszy. Po owocach ich poznacie.  Polecam.

  Zostaw komentarz:


 • zusa
  odpowiedział(a)


  Pieniążki !!

  Infantylne zdrobnienia używane bez potrzeby przez dorosłych ludzi zawsze budzą we mnie wrażenie nieszczerości motywów i infantylne postrzeganie przez nich otaczającego świata co zresztą daje się zauważyć .
  Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

  Zostaw komentarz:


 • itakpowiem
  odpowiedział(a)
  To jest dość złożony temat jeśli chodzi o opłacalność bycia Polski w UE, euroentuzjaści mówią o samych zaletach sceptycy o samych wadach... a politycy to co ich grupa wyborców chce usłyszeć..

  Unia narzuca nam cala mase bzdurnych regulacji czesto szkodliwych, czysto nakazuje wydawać pieniażki które nam daje (a tak naprawdę oddaje nam nasze) na bzdury ale jak zerkniemy na to skąd są fundusze na nowy program żlobkowy o skali dotąd niespotykanej to w oficjalnych arkuszach na stronie MRiPS jest wykazane ze to pieniądze z KPO i EFS. Smiem twierdzic ze gdyby lezalo to w wylacznej gestii naszych decydentow woleliby zwaloryzowac 500 do 1000 i dosypac do szujni tvp i innym sakiewiczom lub dac na wille plus zamiast wybudowac za ta kase żlobki...

  Zostaw komentarz:


 • bloniaq
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez bkt Zobacz posta
  Moglby ktos po krotce wspomniec gdzie szukac aktualnych zrodel informacji jak podchodzą do UE polskie partie polityczne? Szczegolnie interesuje mnie Konfederacja - moze istnieje jakies zbiorcze sensowne i rzetelne opracowanie? Dzieki za info.
  Myślę, że przy obecnym stanie systemu politycznego, zbiorcze opracowanie stanowisk partii na różne tematy mogłoby zasługiwać na codzienne aktualizacje. To oczywiście sarkazm, ale naprawdę żyjemy w świecie innym niż 20 lat temu i jakiej by nie przyjmować perspektywy, codziennie dzieje się więcej, co tydzień jest więcej istotnych wydarzeń i co rok wydarza się więcej kluczowych momentów. Demokracja polega na ustawianiu się do wiatru, więc czy PiS czy PO - mają w takim środowisku ten sam program wyborczy - klient nasz pan. Ale Konfederacji przecież też dotyczy "wsłuchiwanie się w głos elektoratu". Szczególnie przy przechodzeniu z pułapu 5-10% na wyższy. Ostatnie co słyszałem to zdaje się "nie chcemy wychodzić z Unii, bo nie chce tego większość Polaków".​ Ale o opracowaniu to nie słyszałem i byłbym zdziwiony gdyby ktoś takowe prowadził - bo "sporządził" to jak wspomniałem wyżej nie byłoby zbytnio adekwatne w dzisiejszych czasach.

  Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta

  Nie wiem czy w sumie to powód do radości dla Konfy... O ile kryzysy Państwowe, to PiS ogarnia w większości przypadków trytytkami i taśmą klejącą i to po fakcie.... to po raz kolejny pokazują, że propagandowo i wizerunkowo trzymają rękę na pulsie i nie dają się zaskoczyć... pod tym względem pilnują kurnika wzorowo Wygląda to czasem tak, że ktoś złośliwy mógłby skomentować, że Państwo może nie działać ale propaganda musi hulać jak dobrze naoliwiona maszynka, tu nie ma miejsca na prowizorkę
  Nie wiem jak dla Konfy, ale wiem że określenia które tu sarkastycznie przywoływałem, pojawiały się na forum całkiem serio, za to formuła w której PiS narzucał całej machinie medialnej GW/TVN narrację stanowiła dowód genialnej strategii, więc pewnie dzisiejsza sytuacja niejednego dziwi. Natomiast do tego, że potrafią się przyłożyć jak im się chce, i że jeśli się nie przykładają (bo dykta wyłazi dosłownie zewsząd, co nie polega na rzucaniu pieniędzmi w obywatela) to właśnie głównie z powodu wyjebki, i że w związku z tym, należy im się żółta lub czerwona kartka od wyborców, to ja tu próbuję przekazać od dość dawna.

  Zostaw komentarz:


 • Citlivu
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
  https://twitter.com/Gosc_RadiaZET/st...634887168?s=20

  Coraz ciekawiej. Okazuje się, że kampanijne spiny narzuca partii Wielkiego Stratega o nieprzebranym zapleczu intelektualnym, partia chłopców w krótkich spodenkach, tancerzy tefałenowskich, kucy, ruskich onuc, i tak dalej i tym podobne. Najpierw ukraińskie zboże, teraz to...
  Nie wiem czy w sumie to powód do radości dla Konfy... O ile kryzysy Państwowe, to PiS ogarnia w większości przypadków trytytkami i taśmą klejącą i to po fakcie.... to po raz kolejny pokazują, że propagandowo i wizerunkowo trzymają rękę na pulsie i nie dają się zaskoczyć... pod tym względem pilnują kurnika wzorowo Wygląda to czasem tak, że ktoś złośliwy mógłby skomentować, że Państwo może nie działać ale propaganda musi hulać jak dobrze naoliwiona maszynka, tu nie ma miejsca na prowizorkę
  Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.

  Zostaw komentarz:

Pracuję...
X