Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wszędzie Żydzi, Masoni spiski i dotego inwazja muzułmanów na Europę... Ciężkie czasy idą...

p.s. Do RadO: Pieniactwo to przecież taka polska cecha...
    http://przegladpraski.pl/

Komentarz

• Zamieszczone przez Praha Zobacz posta
      p.s. Do RadO: Pieniactwo to przecież taka polska cecha...
      dlatego ostatnio ograniczam się w tym temacie
      "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

• Zamieszczone przez Praha Zobacz posta
        Wszędzie Żydzi, Masoni spiski i dotego inwazja muzułmanów na Europę... Ciężkie czasy idą...
        Muzułmanie, jak muzułmanie...

Chiny bezlitośnie wykorzystują kłopoty, w jakie wpadła europejska waluta. Pekin, który od kilku lat robi użytek ze swoich nadwyżek kapitału do uprawiania geopolityki, postanowił rozpocząć ekspansję od stojącej na krawędzi bankructwa Grecji.

"To będą inwestycje warte setki miliardów dolarów" - powiedział dziennikowi "Financial Times” przedstawiciel greckiego rządu przed wczorajszą wizytą w Atenach wicepremiera Chin Zhang Dejianga. Pekin jest zainteresowany przede wszystkim wejściem na rynek transportu morskiego i lotniczego. Jeszcze w styczniu Grecja stawiała Państwu Środka warunki. Jednak od tego czasu jej sytuacja gospodarcza znacząco się pogorszyła - w poniedziałek agencja ratingowa Moody’s zdegradowała greckie obligacje do poziomu śmieciowego - i każda zagraniczna inwestycja jest teraz dla Aten nie do przecenienia.

Pekin kusi miliardami

"Jesteśmy przekonani, że Grecja powróci na drogę stabilnego wzrostu" - mówił w Atenach Zhang Dejiang. Chińczycy nie żałują pieniędzy na wykupienie Grecji, którą przed bankructwem uratowała jedynie finansowa pomoc innych państw UE. Zawarli kontrakty z armatorami na sumę 0,5 mld euro – do tamtejszych firm należy 15 proc. światowej floty kontenerowców i tankowców. Za wsparcie Grecy będą kupować nowe statki nie w Korei czy Japonii, ale w chińskich stoczniach. Pekin jest zainteresowany rynkiem telefonii komórkowej, a w zamian w swojej inwestycyjnej dobroci jest gotowy odnowić zaniedbaną, historyczną część Pireusu i kupić kolej OSE, która nie jest sama w stanie zarobić nawet na połowę pensji swoich pracowników.

"Pekin od dłuższego czasu przygotowywał się do ekspansji, bo dzięki temu otwiera sobie drogę do Europy" - powiedział "DGP” Mui Pong Goh z brytyjskiego Chatham House. To dlatego firma Cosco Group już w ubiegłym roku kupiła za 3,4 mld dol. prawo do zarządzania przez 35 lat dwoma terminalami kontenerowymi w Pireusie, jednym z największych portów Starego Kontynentu. Jeszcze w tym roku ma podpisać umowę na stworzenie niedaleko Aten hubu transportowego, z którego chińskie towary – właśnie poprzez Pireus – będą trafiały na Bałkany. Cosco kusi również grecki rząd wizją zbudowania wielkiego lotniska na południu Krety. Inwestycja ma być warta 3 mld dol.

Potem inne kraje UE

Szansa, że Chińczycy osiągną wszystko, co zamierzają, jest ogromna. Jeszcze w styczniu grecki rząd odmówił sprzedaży Pekinowi obligacji za 20 mld dol. Nie zgodził się na transakcję, choć bardzo potrzebował tych pieniędzy, ponieważ Chińczycy chcieli w zamian przejąć część udziałów w komercyjnym Narodowym Banku Grecji, największym krajowym pożyczkodawcy.

Teraz Ateny są niemal w sytuacji bez wyjścia i nie mogą sobie pozwolić na pogardzenie chińskim kapitałem. Trwają tylko dzięki wielomilionowej unijnej pomocy, a by zmniejszyć ogromny dług publiczny i deficyt budżetowy, tną wydatki na emerytury, szkolnictwo, szpitale, zapomogi. Chińskie inwestycje łatają dziury w państwowej kasie i gwarantują miejsca pracy.

"Pekin nie przepuści takiej okazji, jaką jest kryzys euro. Można się teraz spodziewać, że zacznie inwestować w kolejnych unijnych państwach, które przeżywają gospodarcze kłopoty: Hiszpanii, Portugalii czy Irlandii" - dodaje Mui Pong Goh.

Analitycy spodziewają się, że Chiny powtórzą przy tym taktykę, którą z sukcesem wypróbowały na Stanach Zjednoczonych. Dzięki utrzymywaniu zaniżonej wartości juana zalały tamtejszy rynek tanimi towarami. Szybko pojawił się deficyt w obrocie handlowym, potem komuniści z Pekinu zaczęli na potęgę skupować amerykańskie rządowe obligacje. I teraz de facto USA i Chiny są od siebie współzależne. Czy Unia Europejska i euro podzieli ten los, zależy od zdecydowania Baracka Obamy. Amerykański prezydent nie ustaje w naciskach na Pekin, by urealnił wartość swojego pieniądza.
        http://www.dziennik.pl/gospodarka/ar...je_Europe.html
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez MAYDAY Zobacz posta
          Co do wiarygodnych żrudeł to nie będę się spierał przecież każda antyżydowska inicjatywa jest niewiarygodna i robią ją bezmózdzy Naziole.
          MAYDAY, ja nadal czekam na link. Tylko z poważnego zródła.

"...bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem,
          niż żeby jadł, pił i doznawał radości..."

Komentarz

• Skoro nabijamy się (i słusznie) z wpadek Bronka, to trzeba też przyznać że tutaj sztab Jarka (obiektywnie pewnie on nie miał z tym wiele wspólnego, ale niesmak pozostał) teżzaliczył małą wtopę
            http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106...taniczne_.html

Sztab Jarosława Kaczyńskiego przygotował specjalną stronę, na której Polacy mogą spontanicznie wyrazić poparcie dla kandydata PiS: ludzie z różnych regionów Polski sami mieli wysyłać filmy ze swoimi nagraniami. W rzeczywistości, wszyscy nagrani wypowiadają się do tego samego mikrofonu, a część z nich występuje na tym samym tle, mimo że pochodzą z innych miast.

Komentarz

• Ja może troszkę odbiegając od tematu chciałbym zapytać jaki wpływ na zamieszczane "reklamy google" ma redakcja serwisu? Byłem mocno zaskoczony widząc Bronka na Legialive...
              "Otóż chamem nie jestem i znajomych w Łodzi nie mam"

Komentarz

• Zamieszczone przez Pilot Zobacz posta
                MAYDAY, ja nadal czekam na link. Tylko z poważnego zródła.

poszukam jak będe w domu w tyrce nie mam czasu natomiast nie wiem co wam nie pasuje w tej stronce to że jest antysemicka wcale nie musi oznaczać że jest nie poważna

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
                http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Komentarz

• I ogłoszono:
                  - JK musi sprostować wypowiedz
                  - BK nie musi przepraszać

Co to oznacza. Myślę, że w tym „werdyktem” dano pełne pole do popisu dla zaprzyjaźnionych telewizji i gazet. Powiem więcej dzięki temu każdy będzie mógł w sposób legalny nazwać JK kłamcą. Czyżby PO już wczoraj wiedziało jaki będzie wyrok – koszulki „Pinokio-kaczyński”.
                  I wszystkie komputery Panu udowodnią, że Pan nie ma racji, a Pan mówi nie, bo nie. Mówię Panu święte słowa, a Pan moja krowa.

Komentarz

• Daimos - bo ja wiem? Pomijając pewną różnicę skali - w porównaniu np. z wyjściem z NATO - może to oznaczać tyle, że "na rozruch" poszły nagrania z warszawskiego sztabu, a "w terenie" nagrywają np. na tle identycznych banerów. Zobaczymy, co będzie dalej. Przy czym, ja się z wpadek Komorowskiego już przestaję nabijać. To dramat.

Tak czytam tu wymianę zdań o Bartoszewskim. Od razu napiszę, że jakieś 7 lat temu był również moim autorytetem - po prostu przyjmowałem jego obraz wykreowany "w eterze". Jednak od chwili, gdy najpierw przyjął od PiS fotel szefa rady nadzorczej LOT-u (!), a później okazało się, że tytułowanie go "profesorem" jest kłamstwem, zaczęłem nabierać dystansu.

I tak, wiedza o tym, co robił w Powstaniu jakoś nie ścina mnie z nóg, gdy chcę o nim napisać coś krytycznego - zwłaszcza w kontekście aspiracji do stania się symbolem PW w wielu publicznych wystąpieniach, co przez wielu kombatantów walczących w pierwszej linii jest odbierane, powiedzmy, z dystansem. Podobnie niejasności na temat Radia Wolna Europa, które za komuny było ikoną starań o polską niepodległość niespecjalnie mnie onieśmielają. A krytykować jest za co:

http://foxx-news.blogspot.com/2009/0...obory-sle.html

Pogooglowałem sobie jednak w kwestii, o którą się spieracie. Znalazłem coś nie wprost - ale...

Władysław Bartoszewski urodził się 19. lutego 1922 roku w Warszawie. Jego ojciec pracował w banku emisyjnym, rodzinie przydzielono mieszkanie w dzielnicy żydowskiej, do wspomnień z tego okresu profesor Bartoszewski niejednokrotnie wraca, bo był to czas wielkich nadziei Polaków na ułożenie sobie życia w nowo odrodzonym kraju, budowania ojczyzny i tworzenia planów na przyszłość. Rzeczywistość II wojny światowej pokrzyżowała je jednak, sprawiła, iż życiorysu wielu ludzi uznać można za tragiczne. Bohater tego tekstu również doświadczył okrucieństw tamtego czasu, w październiku 1940 roku, po jednej z obław zorganizowanych przez niemieckich żołnierzy, został uwięziony w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, zwolniono go zeń w kwietniu 1941 roku dzięki działalności Polskiego Czerwonego Krzyża.
                    http://www.ludzie.senior.pl/137,0,Wl...tosc,2004.html
                    Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                      Daimos - bo ja wiem? Pomijając pewną różnicę skali - w porównaniu np. z wyjściem z NATO - może to oznaczać tyle, że "na rozruch" poszły nagrania z warszawskiego sztabu, a "w terenie" nagrywają np. na tle identycznych banerów. Zobaczymy, co będzie dalej. Przy czym, ja się z wpadek Komorowskiego już przestaję nabijać. To dramat.
                      zobaczymy. co do oceny Komorowskiego w pełni się zgadzam, niestety. Tekst o nekrofilii autentycznie wygoogolowałem bo nie mogłem uwierzyć że on to autentycznie powiedział...

Komentarz

• To raczej kolejny powód dla którego należy mieć pretensje do PO. Za wykorzystywanie w bieżącej walce politycznej kogoś kto nie do końca panuje już nad tym co mówi, kiedy mówi. Bartoszewski jest na granicy życia i śmierci. Panicznie chce po sobie zostawić jeszcze coś, jeszcze odrobinę uwielbienia. I paradoksalnie przez to swoje dążenie zostawia coraz większy niesmak. Tylko, że to jest jedno, a dwa to wykorzystywanie jego osoby. PO, gdyby Bartoszewski faktycznie się dla niej liczył - a nie tylko korzysci z tego mariażu płynących - zaproponowałaby milczenie i usunięcie się w cień. A nie wystawianie faceta na wiece.

Jeszcze z 10 lat temu Bartoszewski był powszechnie ceniony i lubiany. Został wykorzystany przez jedną cześć sporu i dramatycznie zmalała liczba 'uwielbiajacych', a wzorsła liczba 'gardzących'. Szkoda.

W tym kontekscie ciesze się, choć jest to brutalne, że Papież już nie żyje.

P.S. Ostatni przez Nowaka Cimoszko został nazwany autorytetem Czekam na Janika.

Ciekawe jakie bedą konsekwencje wyroku sądowego.
                        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• po dzisiejszym orzeczeniu sądu nasunęło mi się takie skojarzenie, że zgodnie z tokiem rozumowania przyjętym w uzasadnieniu, gdyby ten sąd orzekał w sprawie sporu co do tego , czego zwolennikiem byli Adolf Hitler i Józef Stalin, to orzeczenie byłoby mniej więcej takie:

"W imieniu RP Sąd orzeka, że: Nie jest prawdą , że Adolf Hitler i Józef Stalin dążyli do wywołania wojny. Żaden dokument programowy ww. polityków , ani żadna publiczna wypowiedź żadnego z nich nie zawierała takiego stwierdzenia. Wręcz przeciwnie. W każdym niemal ze swoich wystąpień publicznych podkreślali oni zawsze, że celem ich polityki jest zachowanie światowego pokoju. Należy tutaj w szczególności podkreślić, że "Mein Kampf" nie jest oficjalnym programem wyborczym kandydata A.H. W tym rozumieniu zarówno A.H., jak i J.S. są uprawnieni do twierdzenia, że każdy, kto twierdzi inaczej mija się z prawda, a więc kłamie."

"No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• oddajmy głos przyjacielowi szanownego Bronisława Komorowskiego:

Zastanawiałem się, co połączyło prof. Jadwigę Staniszkis z Jarosławem Kaczyńskim, który zmienił się na gorsze, jest zacięty, zapiekły, sprawia wrażenie psychopatologicznego mordercy. Do końca, z zimną krwią, gra rolę ofiary, jest zombie - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Janusz Palikot. - Największy błąd, jaki do tej pory popełnił sztab PiS-u, to wypuszczenie Marty Kaczyńskiej. I to jeszcze w luksusowym samochodzie z torebką Burberry i w super ciuchach, prawdopodobnie kupionych z odszkodowania. Skończyło się współczucie dla niej - dodaje poseł PO.
                            http://wybory.wp.pl/kat,1025913,titl...l?ticaid=1a5b6
                            "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• http://www.tvn24.pl/-1,1660930,0,1,k...wiadomosc.html

trzeci spot Bronka. Czy mi się wydaje czy ludzie czytający teksty trochę seplenią się?
                              Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
                              quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
                                oddajmy głos przyjacielowi szanownego Bronisława Komorowskiego:

http://wybory.wp.pl/kat,1025913,titl...l?ticaid=1a5b6

Obserwując zachowanie Palikota i to jak zlewa go Kaczyński, przypomina mi się pewna zwrotka:

http://karsomir81.wrzuta.pl/audio/7f...ou_don_t_exist

od 3:26.
                                "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

Komentarz

Pracuję...
                                X