Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Mazurek:

"O pilnej potrzebie adiustacji
    Jacek Sobala ani mi brat, ani swat, jego Trójkę uważam za gorszą od tej Skowrońskiego. “Solidarni 2010″ mnie znudzili, a “Wiadomości” oglądam rzadko, ale zwykle mi się nie podobają

Z tym zestawem poglądów zapewne mógłbym pomaszerować wprost do TOK FM albo i do sąsiadującej z nim redakcji pewnej dużej gazety. Tyle tylko, że tam nikt się nie zastanawia, czy Sobala robił dobre radio, a powrót doń Marka Niedźwieckiego aby na pewno zwiększy jego inteligencką renomę. Tam wszystko jest jasne – Sobala to pisowski namiestnik, jeszcze gorszy niż poprzedni pisowiec Skowroński (ach, ten wspaniały interwał samoobronowolewicowej pani Magdy!), a tacy ludzie w mediach pracować nie powinni.

Tak jak Pospieszalski. Co z tego, że zawsze zaprasza obie strony sporu, skoro sam jest stronniczy. A mógłby być bezstronny niczym Jacek Żakowski dbający o pluralizm poglądów swych gości (w jednym programie Nowakowska, Jonas i Kuczyński). Gdyby, jak Żakowski, zasiadał w radzie programowej eseldowskiego Centrum Politycznych Analiz (rozumiem, że nie może toto nazywać się po polsku Centrum Analiz Politycznych, bo skrót nazbyt dobrze oddawałby istotę owego ciała), byłby dziennikarzem niezależnym, a tak jest pisowskim propagandystą. Proste jak logika pani Kidawy-Błońskiej.

A “Wiadomości”? Jacka Karnowskiego nie ratuje wieloletnia praca w BBC, a jego reporterom nie pomagają CV pełne jak nie TOK FM, to TVN 24. Dziś nie trzeba, a nawet nie powinno się ich oglądać. Do tego, by wiedzieć, co o nich myśleć, wystarczy przeczytać, co ma o nich do powiedzenia tak wyczulona na standardy pani Wielowieyska, że o zawodowych cynglach nie wspomnę.

Mnie, a nie jestem naiwnym idealistą, marzy się Trójka dyrektora Sosnowskiego z wywiadami Sobali, publiczna telewizja z Lisem i Pospieszalskim, wreszcie drapieżne “Wiadomości” poszukujące własnych newsów, a nie skupiające się na oficjałkach.

Tak, wiem. Byłby to pisowski zamach stanu. Prezesem prawdziwie odzyskanej TVP powinien być Żakowski, a radia – Marek Majewski. Publicystykę dostałby wtedy Wołek. Lesław Maleszka byłby tylko jego adiustatorem."
    "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
      Baranie głosuj dalej na PO!

http://fakty.interia.pl/polska/news/...granie,1484860

Jak Tusk ustawiał temat Belki z Kwaśniewskim.
      A tymczasem...

http://www.tvn24.pl/-1,1658250,0,1,c...wiadomosc.html
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

Baranie głosuj dalej na PO!

http://fakty.interia.pl/polska/news/...granie,1484860

Jak Tusk ustawiał temat Belki z Kwaśniewskim.
        Nie zrozum mnie źle, nie bronie PO, nie jestem ich zwolennikiem, ale... jak PiS dogadał się z komuchami z TVP i wyrzucili min. Gargas to jest dobrze?
        Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym.

Komentarz

• Tyle, że te sytuacje są nieporównywalne. W TVP żrą się koterie rozmaicie powiązane politycznie, często zwalczając teoretycznie "swoich". Oczywistą winą Kaczyńskiego jest nie odcięcie się od tego bagna w chwili, gdy musiał poświęcić Wildsteina. Nie zmienia to faktu, że kwestie związane z mediami publicznymi są mocno złożone. Pisałem o tym w listopadzie. Tymczasem PO prezydenta kłamiąc, że z nikim Belki nie konsultował stara się w trybie ekspresowym powołać go na stanowisko szefa NBP. Dzieje się to przy udziale Tuska, któremu lustracyjne problemy kolejnego gościa z agenturalną przeszłością i kariera w rządzie Millera przestały przeszkadzać.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Ja od jakiegoś czasu mam wrażenie, że PO wyborów prezydenckich wygrać nie chce. Jeżeli Kaczyński zostanie Prezydentem to dalej będzie można nim straszyć dzieci. Jeśli nie, to ciężko będzie im do wyborów parlamentarnych utrzymać bezgraniczną przychylność mediów, bardzo ciężko będzie dalej wciskać kit społeczeństwu.
            Na dzień dzisiejszy wygląda na to, że ważniejsze jest wykorzystanie czasu jaki dała katastrofa smoleńska w "odzyskiwaniu" instytucji "PIS"-owskich, niż umiejętne kreowanie Bronisława jako "prezydenta" wszystkich Polaków.
            Stan wojny jaki ogłosił Wajda jest na rękę PO. Ew. przegrana w czerwcowych wyborach da dodatkową energię bojownikom "PO" by "nie dać się" w wyborach parlamentarnych.
            Sama propozycja Belki na prezesa NBP też idealnie wpisuje się w te działania. Większym zagrożeniem dla PO jest ew. wzmocnienie SLD niż sam PIS. Do SLD może potencjalnie "odpłynąć" im sporo wyborców. Rosnące w siłę SLD mogłoby również przejąć sporą część przychylności "prywatnych mediów".

Komentarz

• Zamieszczone przez cffan Zobacz posta
              Nie zrozum mnie źle, nie bronie PO, nie jestem ich zwolennikiem, ale... jak PiS dogadał się z komuchami z TVP i wyrzucili min. Gargas to jest dobrze?
              Hmm po napisaniu posta stwierdziłem ,że mogłem go sprecyzować.
              Dla mnie naprawdę więcej rozumu ma ktoś kto oddaje głos na lewicę.
              Nie chce być źle zrozumiany , ale jesli ma ktoś lewicowe poglądy to ok.Trudno.Jego prawo.Potrafi wyłożyć podstawy swojego wyboru - ok

Jakie poglądy ma elektorat PO prócz tych "antyPIS" ?

Przecież to jest partia , która nie ma jakichkolwiek przekonań i nie wyznaje jakichkolwiek wartości.Jeden wielki pic na wodę.Ja już dawno temu pisałem ,że Tusk jest jak letnia woda.Nijaki.I taka sama jest PO.
              Partia stworzona na usługi grup interesu.Jadą tylko na tym i na dobrym PR w zaprzyjaźnionych mediach.A stado baranów to łyka.

Nie chce się zbytnio rozpisywać.Generalnie elektorat PO , to ludzie bez NAJMNIEJSZEGO pojęcia o polityce i o tym co się dzieje w kraju.

To "baranie", głównie wynika z telefonu jaki wczoraj wieczorem był do SK.
              Jakiś typ powiedział ,że "wybór Belki to dobry prognostyk dla Polski.Widać ,że Komorowski nie będzie prezydnetem partii PO , bo dokonał wyboru człowieka z nikim nie powiązanego"

Cytat z pamięci.

Do tego dodaj link z interii i już wiesz o co mi chodzi.

Komentarz

• Co do komorowskiego wpiszcie sobie w google afera marszałkowska

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
                http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Komentarz

• http://www.youtube.com/watch?v=iCzsP...layer_embedded
                  Pierwszy spot Komorowskiego. I przejebał sobie u mnie konkretnie. Nazwać Świdermajera "barakiem" mógł tylko on.

Sam jesteś ***** barak pedale!
                  Pozdrawiam, mieszkaniec "baraku" do siódmego roku życia.

Komentarz

• Mieszkałeś w Świdermajerze?!

Zazdroszczę! Zajebisty klimat miały/mają te domy.

Komentarz

• Bardzo dobry spot.

P.S. Katastrofalny Kaczor wczoraj na konferencji, w trakcie odpowiadania na trzy pytania. Zwłaszcza ostatnie.
                      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• A tu bardzo dobry IMHO:

http://fakty.interia.pl/raport/wybor...ludzie,1485624

Fragment potwierdzający moje wcześniejsze wrażenia:

PAP: Politycy, komentatorzy dostrzegają Pana przemianę w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu, ale pojawiają się też głosy mówiące, że nie jest to prawdziwy Jarosław Kaczyński.

J.K.: To nie jest dobre słowo: przemiana. Mój brat został po śmierci pokazany zupełnie inaczej, niż przed śmiercią: jako oddany Polsce obywatel, kochający mąż, troskliwy ojciec, życzliwy dla ludzi człowiek i nawet, jako ktoś o ogromnym poczuciu humoru. A przecież się nie zmienił, on zawsze taki był! Ze mną jest tak samo. Jestem tym samym Jarosławem Kaczyńskim, którym byłem, tylko może ludzie patrzą teraz na mnie wielowymiarowo. Oczywiście przeżyłem coś strasznego, cierpienie mnie jednak nie przytłoczyło. Wiem teraz lepiej niż kiedykolwiek, że mam dość sił, by pracować dla Polski w każdej sytuacji.

PAP: Koalicja PO-PiS jest możliwa?

J.K.: W polityce wszystko jest możliwe. Jak to pisał Boy: w tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz.

PAP: Dostrzega Pan realną szansę, że tak się stanie?

J.K.: W polityce nie takie rzeczy się zdarzają.

PAP: Po katastrofie smoleńskiej skierował Pan przesłanie do Rosjan. Czy polsko-rosyjskie pojednanie jest możliwe? Nastrój w naszych relacjach się zmienił, ale wciąż nie nastąpiło to, na co czekamy, w tym m.in. rehabilitacja ofiar Katynia. Co, według Pana, musi się stać, by móc stwierdzić, że takie pojednanie rzeczywiście nastąpiło?

J.K.: To, co jest naszym państwom potrzebne zostało określone w niewygłoszonym w Katyniu przemówieniu Lecha Kaczyńskiego. Całkowicie to podtrzymuję. W moim przesłaniu zwróciłem się bezpośrednio do Rosjan, którzy współczuli, płakali, zapalali znicze i którzy byli z nami.
                        No to przypomnijmy:

Niewypowiedziane przemówienie Lecha Kaczyńskiego

"Szanowni Przedstawiciele Rodzin Katyńskich! Szanowni Państwo! W kwietniu 1940 roku ponad 21 tysięcy polskich jeńców z obozów i więzień NKWD zostało zamordowanych. Tej zbrodni ludobójstwa dokonano z woli Stalina, na rozkaz najwyższych władz Związku Sowieckiego. Sojusz III Rzeszy i ZSRR, pakt Ribbentrop-Mołotow i agresja na Polskę 17 września 1939 roku znalazły swoją wstrząsającą kulminację w zbrodni katyńskiej. Nie tylko w lasach Katynia, także w Twerze, Charkowie i w innych, znanych i jeszcze nieznanych miejscach straceń wymordowano obywateli II Rzeczypospolitej, ludzi tworzących podstawę naszej państwowości, nieugiętych w służbie ojczyzny. W tym samym czasie rodziny pomordowanych i tysiące mieszkańców przedwojennych Kresów były zsyłane w głąb Związku Sowieckiego, gdzie ich niewypowiedziane cierpienia znaczyły drogę polskiej Golgoty Wschodu.

Najbardziej tragiczną stacją tej drogi był Katyń. Polskich oficerów, duchownych, urzędników, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i służby więziennej zgładzono bez procesów i wyroków. Byli ofiarami niewypowiedzianej wojny. Zostali zamordowani z pogwałceniem praw i konwencji cywilizowanego świata. Zdeptano ich godność jako żołnierzy, Polaków i ludzi. Doły śmierci na zawsze miały ukryć ciała pomordowanych i prawdę o zbrodni. Świat miał się nigdy nie dowiedzieć. Rodzinom ofiar odebrano prawo do publicznej żałoby, do opłakania i godnego upamiętnienia najbliższych. Ziemia przykryła ślady zbrodni, a kłamstwo miało wymazać ją z ludzkiej pamięci.

Ukrywanie prawdy o Katyniu - efekt decyzji tych, którzy do zbrodni doprowadzili - stało się jednym z fundamentów polityki komunistów w powojennej Polsce: założycielskim kłamstwem PRL. Był to czas, kiedy za pamięć i prawdę o Katyniu płaciło się wysoką cenę. Jednak bliscy pomordowanych i inni, odważni ludzie trwali wiernie przy tej pamięci, bronili jej i przekazywali kolejnym pokoleniom Polaków. Przenieśli ją przez czas komunistycznych rządów i powierzyli rodakom wolnej, niepodległej Polsce. Dlatego im wszystkim, a zwłaszcza Rodzinom Katyńskim, jesteśmy winni szacunek i wdzięczność. W imieniu Rzeczypospolitej składam najgłębsze podziękowanie za to, że broniąc pamięci o swoich bliskich, ocaliliście Państwo jakże ważny wymiar naszej polskiej świadomości i tożsamości.

Katyń stał się bolesną raną polskiej historii, ale także na długie dziesięciolecia zatruł relacje między Polakami i Rosjanami. Sprawmy, by katyńska rana mogła się wreszcie w pełni zagoić i zabliźnić. Jesteśmy już na tej drodze. My, Polacy, doceniamy działania Rosjan z ostatnich lat. Tą drogą, która zbliża nasze narody, powinniśmy iść dalej, nie zatrzymując się na niej ani nie cofając.

Wszystkie okoliczności zbrodni katyńskiej muszą zostać do końca zbadane i wyjaśnione. Ważne jest, by została potwierdzona prawnie niewinność ofiar, by ujawnione zostały wszystkie dokumenty dotyczące tej zbrodni. Aby kłamstwo katyńskie zniknęło na zawsze z przestrzeni publicznej. Domagamy się tych działań przede wszystkim ze względu na pamięć ofiar i szacunek dla cierpienia ich rodzin. Ale domagamy się ich także w imię wspólnych wartości, które muszą tworzyć fundament zaufania i partnerstwa pomiędzy sąsiednimi narodami w całej Europie.

Oddajmy wspólnie hołd pomordowanym i pomódlmy się nad ich głowami. Chwała bohaterom! Cześć Ich pamięci!".
                        http://wyborcza.pl/1,75478,7761186,N...zynskiego.html

I to chyba tyle o wszelkich "przemianach" oraz rzekomej nagłej miłości do Federacji Rosyjskiej.
                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                          Bardzo dobry spot.
                          No właśnie i to jest staszne ,że dobry spot , to dla bardzo wielu ludzi podpowiedź przy głosowaniu.Zresztą wczoraj trochę o tym napisałem.PO to tylko dobry i skuteczny PR.Nic poza tym.
                          Oczywiście "dobry" pod względem tego ,że go łyknie sporo osób nie mających o niczym pojęcia.
                          Merytorycznie to strasznie przesłodzony plastik.
                          Ostatnio edytowany przez karakan; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

No właśnie i to jest staszne ,że dobry spot , to dla bardzo wielu ludzi podpowiedź przy głosowaniu.Zresztą wczoraj trochę o tym napisałem.PO to tylko dobry i skuteczny PR.Nic poza tym.
                            a dla mnie ten spot jest nędzny, może kwestia gustu.

Karakan - mieszkało się. Klimat może i mają, ale z zewnątrz. Zimna woda w kranie i jeden sracz na trzy mieszkania to nie jest raczej luksus o jakim się marzy
                            Ale nigdy nie nazwałbym perełki architerktury tego regionu "barakami". Serio trzeba być ignorantem do potęgi...

Komentarz

• http://www.rp.pl/artykul/2,486823.html

Gościa to trochę chyba poje..ło? Jego stara strzela sobie w łeb, a on domaga się od państwa pieniędzy za to.

"...bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem,
                              niż żeby jadł, pił i doznawał radości..."

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
                                a dla mnie ten spot jest nędzny, może kwestia gustu.
                                Dla mnie też Napisałem o tym na końcu.Dobry jest dla urodzonych do łykania.

Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
                                Karakan - mieszkało się. Klimat może i mają, ale z zewnątrz. Zimna woda w kranie i jeden sracz na trzy mieszkania to nie jest raczej luksus o jakim się marzy
                                Ale nigdy nie nazwałbym perełki architerktury tego regionu "barakami". Serio trzeba być ignorantem do potęgi...
                                Hmm no wiem ,że były/są i takie.U paru moich znajomych kibel był w mieszkaniach(może po przeróbkach)
                                Oczywiście ,że Świdermajery są w większości zaniedbane.Głównie mi chodzio o sam fakt ,że to domy z drewna(zdrowiej się mieszka) i podoba mi się klimat drewnianych klatek schodowych.

Komentarz

Pracuję...
                                X