Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
    kuracja zaczyna być skuteczna już po paru miesiącach
    jak się człowiek ogarnie zaczynha działać po dwóch tygodniach...

Tylko do Twojej listy tego debila Niesiołowskiego trzeba dodać
    "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

• Zamieszczone przez Zajacc
      Art. 99 Konstytucji RP:

3. Wybraną do Sejmu lub do Senatu nie może być osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego.

Art. 127 Konstytucji RP:

3. Na Prezydenta Rzeczypospolitej może być wybrany obywatel polski, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 35 lat i korzysta z pełni praw wyborczych do Sejmu. Kandydata zgłasza co najmniej 100 000 obywateli mających prawo wybierania do Sejmu.
      podziękował.

"Stewardessa szepnęła 'Boże...' nim stanęło jej serce, a kapitan wciąż powtarzał, że to zwykłe turbulencje..."

Komentarz

• Z dzisiejszej Gazety Polskiej, fragment publicystyki chyba najradykalniejszego publicysty tej gazety, Jacka Kwiecińskiego:

Wulgarnie szkalujący dzień po dniu śp. Lecha Kaczyńskiego, urządzający festiwale kpin i akcje demonstrujące bezgraniczne chamstwo, inspiratorzy bezprecedensowej nagonki wspieranej przez największe media i "gadające, a raczej szczekające głowy" mówią teraz o "kampanii nienawiści" do nich skierowanej. Mają o sobie za wysokie mniemanie. Żeby odczuwać do kogoś nienawiść, ten ktoś musi coś sobą reprezentować. A wy jesteście dla mnie zerami, niczym. Brzydzę się wami. Wstydzę się, że zostałem pokarany takimi rodakami. Budzicie we mnie więcej niż pogardę. Wstręt. Który zostanie mi do końca życia.
        Mocne słowa. Ale taka jest prawda.

I drugi fragment, tym razem z fenomenalnego jak zawsze Piotra Lisiewicza:

Czytam właśnie na Wirtualej Polsce wypowiedz Bogusława Woloszańskiego z PZPR, zarejestrowanego jako kontakt operacyjny o pseudonimach "Ben" i "Rewo": "W polskiej kulturze, ze względu na naszą tragiczną historię, głeboko zapisany jest szacunek dla zmarłych. Stąd zasada, że o zmarłych mówi sie dobrze albo wcale. W przypadku prezydenta Kaczyńskiego sądze, że raczej wcale". Cóż, skoro żeś pan, panie Wołoszański, taki znawca polskiej kultury, to ja mam do pana jako eksperta pytanie. Słyszałes pan o istniejącym w owej kulturze obyczaju, że kapusiom nie podaje sie ręki?

Swoją drogą miłe uczucie pytać w kolejnym kiosku o "GP" i słyszeć- już sprzedane. A nakład poszedł w ostatnim czasie wyraznie w górę.
        Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
        - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
        Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Nie jestem pewien czy w tym temacie pasuje to do końca, ale wrzucam.

UWAGA! MATERIAŁ DRASTYCZNY - BOHATEROWIE FILMU DOTKNIĘCI SĄ NIEULECZALNĄ GŁUPOTĄ - WCHODZIĆ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

http://www.youtube.com/watch?v=tp-kTUMKpyc

Niedawno wspominano o tych pajacach. Idole współczesnych młodych Polaków (tej lepszej części - wykształconej, pięknej, obytej w świecie itp itd blee). Smutne jest to, że taka tłuszcza zyskuje uznanie mas.

Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

(pomijam fakt, że filmik znalazłem na fb matoła, co kilka dni wstecz wylewał łzy po smoleńskiej tragedii - no ale to było do przewidzenia - skończą się smutne programy na wsi 24, a zarazem zaczną jazdy z IV RP, to i światli ludzie wrócą do jebania Kaczyńskich)
          Ostatnio edytowany przez rydzuuu; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• To jest własnie jeden z tych motywów, które mogą spowodować, że jednak przejde się w drugiej turze, żeby Jarka wybrać. Zwłaszcza, gdy wykorzystuja do tego gówna słowa Hymnu.
            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Głupota i degeneracja może sięgać daleko, ale to co te dwa barany zrobiły przerosło moją wyobraźnię. Dopiero co Casual wrzucił link do petycji jakiejś (zapewne postępowej) grupy nawołującej do usunięcia z anteny Pospieszalskiego. Ciekaw jestem czy tymi pętakami też się tak zainteresują.
              "Otóż chamem nie jestem i znajomych w Łodzi nie mam"

Komentarz

• Autentycznie, za takie coś co zaprezentowali ci dwaj powinno się napier... po mordach i wsadzać do karceru na długie długie chwile.... to jest tak bardzo poniżej pasa, że brak słów... przy najbliższym spotkaniu powinni dostać solidnego kopa w ryja, dla dobra wszystkich żyjących w tym kraju.
                Always look on the bright side of life!

Komentarz

• Szczególnie za moment od 2:33

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
                    nic Ci się nie przyśniło

to rządzący wespół z mediami zrobiły sieczkę z mózgu - po prostu Cię okłamali, a Ty to łyknąłeś

do jakiego stopnia - sam widzisz po tym co napisałeś i tym jak się to ma do realnych danych

remedium jest następujące: wyłączyć tvn, nie wchodzić na gazeta.pl. onet.pl, nie słuchać Palikota - to na początek, kuracja zaczyna być skuteczna już po paru miesiącach

ale trzeba też włączyć samodzielne myślenie i nie powtarzać bezmyślnie, tego co tłuszcza wokół- bez tego nie działa
                    Tak,oglądam TVN-non stop,kocham Waltera,ogólnie też jestem po jego stronie w sprawie konfliktu na Legii,bo przecież słucham tego co mi powiedzą.Onet,hm,to mój ulubiony portal,zaraz po pudelku,o lansiku nie wspomniając.Moja rozrywka w weekend to powtórki z You Can Dance.Co do Palikota,to noszę te same koszule,żeby być na czasie.

Samodzielne myślenie,coż,mam takie a nie inne i się tego nie wstydzę,może połowa polaków do debile,bo myślą podobnie do mnie,omamieni przez TVN i w/w twory o których wspomniałeś.A może po prostu w tych tematach liczy się zdanie tego kto ma 7088 postów,bo jest najmądrzejszy("ma dopiero 63 posty a już się wymądrza"-cytat sprzed roku na tym forum).Tak szczerze,to oprócz Foxxa nikt z Was nie przytoczył konkretnych argumentów lub swoich opini przedstawiających swój punkt widzenia.Połowa postów po moim,to:cytaty innych,koledzy już wyjaśnili,nie oglądaj TVN,nie czytaj onetu,media zrysowały Ci beret.Tak bezpieczniej bo nikt mnie nie zjebie,a własnej opinie nie widać.Ja mam taką a nie inną,a do głosowania podchodzę nieukierunkowny przez nikogo,bo gdzieś pisali,bo gdzieś mówili.Coż z tego,że LK zatwierdził milion pięćset ustaw skoro dla mnie na 17 wet kilka było naprawdę istotnych,no ale liczby to liczby.
                    Reasumując to wyjebane mam na niektóre nic nie wnoszące komentarze,do serca wezmę sobie uwagi,które zostały w sposób zrozumiały przedstawione,może w niektórych sprawach zmienię zdanie,a na pewno głębiej się im przyjrzę.
                    Ostatnio edytowany przez Kubal; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Jakiego zdania o tej chudej czterookiej kurwie bym nie miał, zawsze mnie zaskoczy wesołym kurewstwem. Niech zdechnie i go z Bierutem ww jednym grobie pochowają.
                      No hay otro como Durán.

Komentarz

• Zamieszczone przez RadO Zobacz posta
                        Prawica ma skłonność do tego, że zamiast polemizować, to narusza godność, obraża - dodaje.
                        Jak się zamieni "polemizować" na "deratyzować" to się będzie zgadzało...
                        From flood into the fire
                        One thousand voices sing
                        We're in this together
                        For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez rydzuuu Zobacz posta
                          http://www.youtube.com/watch?v=tp-kTUMKpyc
                          Nigdy w życiu już nie będę słuchał eski.

A yossarian dobrze prawi - niech ta ***** jebana zdycha.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kubal Zobacz posta
                            Tak,oglądam TVN-non stop,kocham Waltera,ogólnie też jestem po jego stronie w sprawie konfliktu na Legii,bo przecież słucham tego co mi powiedzą.Onet,hm,to mój ulubiony portal,zaraz po pudelku,o lansiku nie wspomniając.Moja rozrywka w weekend to powtórki z You Can Dance.Co do Palikota,to noszę te same koszule,żeby być na czasie.

Samodzielne myślenie,coż,mam takie a nie inne i się tego nie wstydzę,może połowa polaków do debile,bo myślą podobnie do mnie,omamieni przez TVN i w/w twory o których wspomniałeś.A może po prostu w tych tematach liczy się zdanie tego kto ma 7088 postów,bo jest najmądrzejszy("ma dopiero 63 posty a już się wymądrza"-cytat sprzed roku na tym forum).Tak szczerze,to oprócz Foxxa nikt z Was nie przytoczył konkretnych argumentów lub swoich opini przedstawiających swój punkt widzenia.Połowa postów po moim,to:cytaty innych,koledzy już wyjaśnili,nie oglądaj TVN,nie czytaj onetu,media zrysowały Ci beret.Tak bezpieczniej bo nikt mnie nie zjebie,a własnej opinie nie widać.Ja mam taką a nie inną,a do głosowania podchodzę nieukierunkowny przez nikogo,bo gdzieś pisali,bo gdzieś mówili.Coż z tego,że LK zatwierdził milion pięćset ustaw skoro dla mnie na 17 wet kilka było naprawdę istotnych,no ale liczby to liczby.
                            Reasumując to wyjebane mam na niektóre nic nie wnoszące komentarze,do serca wezmę sobie uwagi,które zostały w sposób zrozumiały przedstawione,może w niektórych sprawach zmienię zdanie,a na pewno głębiej się im przyjrzę.
                            Widze ,że do mnie pijesz , to się czuję wywołany.

Najpierw rzucasz tu hasła (pomijam ,że dzień po katastrofie) o najsłabszej prezydenturze Kaczyńskiego.Zapytany o konkrety i o podanie argumentów popierających Twoją tezę , piszesz jakiegoś posta z którego kompletnie nic nie wynika.Kompletnie nic.
                            Myslę ,że u wielu czytających pojawił się nawet uśmieszek na twarzy.Bez urazy , ale Twoja odpowiedź była do przewidzenia. I na co po niej liczyłeś?
                            Jakie Ci mieliśmy argumenty przytoczyć?

Foxx w zasadzie zamknął temat , obnażając Twoją niewiedzę i powtarzenie oklepanych już tekstów jakich pełno na Facebooku w grupie : NIE dla kota Alika jako pierwszej damy.

Nie pisz więc ,że masz wyjebane i coś tam o ilości postów.
                            Było od razu odpisać treściwie czemu Kaczyński był gorszym prezydentem od Kwaśniewskiego i Wałęsy , to by się nikt nie czepiał.
                            A tak, to wyszo jak wyszło..No , ale lepiej się obrazić.

Z mojej strony EOT , bo dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu.

Komentarz

• Nie ma życia bez montażu

Reakcja salonu na dokument „Solidarni 2010” postawiła kropkę nad „i”: Polacy są po prostu niecenzuralni. Nie wolno ich pokazywać takich, jakimi są, bo są nie tacy, jacy być powinni. Za to właśnie twórcy filmu zostali odsądzeni od czci i wiary: przyszli do prostych ludzi z kamerą i po prostu pozwolili im mówić, co myślą. A należało im najpierw wytłumaczyć, co powinni myśleć. A przynajmniej ich wypowiedzi odpowiednio zrównoważyć − podsunąć mikrofon autorytetom, które z wyżyn swej wiedzy wyjaśniłyby fachowo, że to, co ci ludzie mówią, to tylko im się zdaje, że tak czują, bo naprawdę czują coś zupełnie innego. Bo „jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi”. „Taka jest prawda, nieprawda, i innej prawdy nie ma”.

Tak się składa, że też tam przez pewien czas byłem − pod pałacem. Widziałem, słuchałem, i mogę zaświadczyć, jeśli takie świadectwo jest komukolwiek potrzebne: tak było, tacy byli ludzie, takie słowa i myśli, taka chwila. Stankiewicz i Pospieszalski uchwycili na żywo historię. A nie należało jej chwytać na żywo. Należało ją odpowiednio zmontować, dopiero wtedy prawda ekranu byłaby prawdą czasu, i może nawet zasłużyłaby na nagrodę imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Bo Ryszard Kapuściński właśnie teraz, po publikacji książki opisującej jego reporterską metodę, został patronem nagrody, w kryteriach przyznawania której znajdujemy m.in. dbałość o wierność faktom. To jest dopiero jajco. „Z bolcem uziemniającem”, dodawało się w mojej szkole, więc i ja dodam, bo poza tym bolcem, jak rany, co tu jeszcze można dodać?

„Żyliśmy w czasach kiedy Adam Michnik / wybornie znał się na poezji”. Poezja, nawiasem mówiąc, choć wydaje się przeciwieństwem dokumentu, też wymaga generalnego przemontowania. Wybitny znawca przedmiotu, Jacek Żakowski, w towarzystwie pani Marody, jak wyżej, orzekli w telewizji, że wiersz Jarosława Marka Rymkiewicza jest grafomanią. Wsparli go w tym rozpoznaniu inni znawcy z tej samej redakcji, spółka Władyka & Janicki. „Poeta z Milanówka pisze wiersz w stylu częstochowskim po to, by trafić pod strzechy” − objaśnili swoim czytelnikom, bo najwyraźniej polonista Janicki nie wie, iż dystychy o pełnych rymach są ulubioną frazą Rymkiewicza odkąd debiutował. Ciekawsze zresztą jest to podkreślenie „poeta z Milanówka”. To teraz klasę poetów zaczęło określać miejsce zamieszkania? Bo dotąd określała ją słuszność wierszy. Herbert na przykład pisał głęboko niesłusznie o Chodasiewiczu i o żołnierzach wyklętych, „wilkach”, po których pozostał w śniegu „żółtawy mocz” − co było aluzją do słów Chodasiewicza właśnie, że patriotyzm to „środek moczopędny”. A na przykład pani Szymborska pisała wiersze słuszne, choćby ten o nienawiści, jaką jest lustracja i rząd Olszewskiego, by już nie sięgać do początków jej twórczości.

Trudno tylko zrozumieć, dlaczego grafoman z Milanówka oprócz innych dowodów uznania dostał kiedyś także nagrodę Nike. Dialektyka uczy, że widocznie wtedy jego częstochowskie rymy nie były grafomańskie, stały się takie dopiero, gdy zaczął się nimi podlizywać mieszkańcom strzech. Jak to zwykle, bywalcy salonu muszą się nieźle gimnastykować, żeby nadążyć za myślowymi wygibasami swych autorytetów. Ludzie z filmu Stankiewicz i Pospieszalskiego to niewątpliwie nienawistna tłuszcza, bo mówili, że nasz przyjaciel Putin ma krew na rękach. Ale portale internetowe przynoszą w tym samym duchu wypowiedzi Rosjan, i pal licho prostych Rosjan, czy nawet mało u nas znanych dziennikarzy nielicznych niezależnych od oligarchii mediów, ale i głośnych dysydentów, którzy do wczoraj jeszcze uznawani byli w „Gazecie Wyborczej” za moralne wzorce. I co z tym zrobić? Ale do wczoraj Putin był tam mordercą Litwinienki i Politowskiej, ciemiężycielem Chodorkowskiego i kłamcą fałszującym prawdę o katastrofie „Kurska”, a dziś jest już zupełnie innym człowiekiem. Przyjaznym. Więc jak Putin się zmienił w przyjaciela Polaków, no, w każdym razie tych kilku najważniejszych Polaków, to i taka na przykład Waleria Nowodworska mogła się z dnia na dzień zmienić w oszołomkę, a Chodorkowski, zaraz się okaże, że jest zwykły żulik, i zasłużył sobie na to, co go spotkało. Od praw człowieka ważniejsze jest prawo jedynie słusznych autorytetów do orzekania, kto zasługuje na oklaski, a kto na gwizdy. Bijcie brawo, obywatele, i nie wypowiadajcie się do kamer „pisowskiej telewizji”, zanim nie zostaniecie pouczeni, co powinniście powiedzieć, żeby było to szczere i spontaniczne.
                              http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/0...a-bez-montazu/
                              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Jako, że ja Ciebie prosiłem o esej, więc też muszę teraz odpowiedzieć.

Zamieszczone przez Kubal Zobacz posta
                                Tak szczerze,to oprócz Foxxa nikt z Was nie przytoczył konkretnych argumentów lub swoich opini przedstawiających swój punkt widzenia.Połowa postów po moim
                                Uwierz mi lub nie, ale odpisałbym Ci na tamtego posta jeżeli nikt by tego nie zrobił, ale po poście Foxxa było pozamiatane. Nie wiem, może to z braku humanistycznych zdolności, bądź z nieopłacalności nie umiem/nie lubię powtarzać tego samego innymi słowami

Czytając dalsze twoje posty niestety stwierdzam, że tamte argumenty kompletnie się od Ciebie odbiły. W sumie rozumiem, ktoś Ci mówi w TV cały czas pewną wersje historii, wchodzisz z dumą na forum a tu jakiś polityczny innowierca mówi o jakiejś innej alternatywnej rzeczywistości. Nikt tu od Ciebie nie wymaga, żebyś się z nami zgadzał. Musisz się jednak liczyć, że mijając się z prawdą będziesz ostro krytykowany.

Pisanie w tym temacie nie jest obowiązkowe, wielu omija go szerokim łukiem

Komentarz

Pracuję...
                                X