Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Kubal ja cały czas czekam na twój esej o wyższości prezydentury Kwaśniewskiego, Jaruzelskiego i Wałęsy nad prezydenturą Kaczyńskiego

A co było?
    Wybacz,ale na Twoje zawołanie nie mam zamiaru produkować się nad prezydenturą w/w osób.Jak nie wiesz co zrobili,to poczytaj A co było,proszę bardzo:

Prezydentura Lecha Kaczyńskiego była prawie całą kadencje(wybory miały być jesienią).Po dojściu do władzy PO prezydent chciał prowadzić swoją politykę w każdej dziedzinie,większość ustaw blokował i odsyłał do Trybunału Konstytucyjnego.Uważam,że miał bardzo duże mniemanie o sobie,nie znosił sprzeciwu,tu od razu wypomnę obrazę prezydenta przez menela z D.Centralnego gdzie po fakcie szukała go policja w całym kraju-bez komentarza,komedia.Całkowity brak współpracy z rządem (wyjazdy na szczyty),kłótnie o samolot,w dużej mierze był pod wpływem brata,który również miał podobną wizję Polski.Potrafił wszystkich skłócić i dzielić np: powiedzenie w stoczni gdańskiej,że "my stoimy tu gdzie Polska a oni tam gdzie zomo"-nie pamiętam dokładnie.Wyciąganie brudów z przeszłości itp.

LK dostaje ode mnie brawa za coroczną pamięć o PW w sposób uroczysty oraz o pomoc w sprawach administracyjnych dotyczących Muzeum Powstania Warszawskiego.Ale wtedy był prezydentem Warszawy,a to nie jest funkcja z której go teraz rozliczamy.

A Jarek,startuje,bo ma szansę wygrać lub uzyskać dobry wynik wykorzystując tragedię i takie nastawienie romantyczno-mistyczno-patriotyczno-martyrologiczne społeczeństwa.W jego polityce nic się nie zmieni,dalej będzie działał o spiskową teorie dziejów.Poza tym to dla niego ostatni moment,bo może stracić przywództwo w partii i już nie startować,będzie też starszy.Wszyscy mówią,że bardzo był zżyty z bratem,że było między nimi jakieś niewidzialne porozumienie,jednym słowem mówili "jednym głosem" i bardzo przeżył jego śmierć.Rodzi się pytanie czy będzie w stanie udźwignąć ciężar prezydentury,czy może z jego psychiką być coś nie tak...a to stwarza zagrożenie dla kraju.Dla mnie może być bardzo nieobliczalny.

Dziękuje za uwagę,amen.

PS.Karakan,proszę bardzo.
    Ostatnio edytowany przez Kubal; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Kubal Zobacz posta
      Dziękuje za uwagę,amen.

PS.Karakan,proszę bardzo.
      LOL

Komentarz

...
        Prezydentura Lecha Kaczyńskiego była prawie całą kadencje(wybory miały być jesienią).Po dojściu do władzy PO prezydent chciał prowadzić swoją politykę w każdej dziedzinie,większość ustaw blokował i odsyłał do Trybunału Konstytucyjnego.Uważam,że miał bardzo duże mniemanie o sobie,nie znosił sprzeciwu,tu od razu wypomnę obrazę prezydenta przez menela z D.Centralnego gdzie po fakcie szukała go policja w całym kraju-bez komentarza,komedia.Całkowity brak współpracy z rządem (wyjazdy na szczyty),kłótnie o samolot,w dużej mierze był pod wpływem brata,który również miał podobną wizję Polski.Potrafił wszystkich skłócić i dzielić np: powiedzenie w stoczni gdańskiej,że "my stoimy tu gdzie Polska a oni tam gdzie zomo"-nie pamiętam dokładnie.Wyciąganie brudów z przeszłości itp.
        ...
        .
        Sorry, ale takiego opisu kadencji Kaczyńskiego nie powstydziłaby się sama TVN. Obraz Prezydenta idealnie wykreowany przez "prawdomówne" media. A może trzeba się zastanowić jak te ustawy wpłynęłyby bądź wpłyną na interesy Polski i większości społeczeństwa. np. ustawa o IPN. "Nie znosił sprzeciwu"? - bardzo śmiałe spostrzeżenie czymś poparte? "Brak współpracy z rządem"- a może brak współpracy rządu z prezydentem? Samolot? Kto komu robił na złość? Zależy od interpretacji. "Potrafił wszystkich skłócić i dzielić" - Najbardziej dzielą i kłócą ludzi media vide ostatnie wydarzenia na Wawelu. Protestuje w sumie ok 2,5 tyś a media wieszczą że cała Polska podzielona.

Komentarz

• Prezydentura Lecha Kaczyńskiego była prawie całą kadencje(wybory miały być jesienią).Po dojściu do władzy PO prezydent chciał prowadzić swoją politykę w każdej dziedzinie,większość ustaw blokował i odsyłał do Trybunału Konstytucyjnego.
          Oszczędnie gospodarujesz prawdą . Jeżeli się z tego nie wycofasz, trochę pogoogluję i przytoczę zestawienie liczby ustaw:

- podpisanych
          - zawetowanych
          - skierowanych do TK

oraz porównanie z osiągami Kwaśniewskiego w tych kwestiach.

Uważam,że miał bardzo duże mniemanie o sobie,nie znosił sprzeciwu,
          Porównanie z Wałęsą i Jaruzelskim byłoby ciekawą ilustracją Twoich twierdzeń

tu od razu wypomnę obrazę prezydenta przez menela z D.Centralnego gdzie po fakcie szukała go policja w całym kraju-bez komentarza,komedia.
          Cóż:

"Wy, kmioty Kaczyńskiego..." - takim sformułowaniem i innymi dosadnymi przekleństwami o braciach Kaczyńskich bezdomny Hubert H. przywitał policjantów podczas legitymowania na Dworcu Centralnym w Warszawie. Za złorzeczenie "kaczkom" został jako pierwszy w Polsce oskarżony o znieważenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Za znieważenie głowy państwa grozi do trzech lat odsiadki.
          http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...8,3145575.html

Taaa, udział Kaczyńskiego w tej jakże istotnej sprawie jest po prostu niesamowity. Inna rzecz, że np. Lepper został skazany za znieważenie Kwaśniewskiego (za słowo "leń"). O reakcjach Wałęsy na zwykłą krytykę, "obrazy" już pomijając nawet nie ma co pisać.

Całkowity brak współpracy z rządem (wyjazdy na szczyty),kłótnie o samolot,w dużej mierze był pod wpływem brata,który również miał podobną wizję Polski.
          Arabski odmówił Lechowi samolotu, bo ma taką samą wizję Polski jak Jarosław, który to wszystko ukartował? Rzecz warta zastanowienia

Potrafił wszystkich skłócić i dzielić np: powiedzenie w stoczni gdańskiej,że "my stoimy tu gdzie Polska a oni tam gdzie zomo"-nie pamiętam dokładnie.
          Powiedział tak o politykach PO. Aktualnie wiceszefem policji jest były ZOMO-wiec, który brał udział w pacyfikacji kopalni "Wujek", głównym doradcą premiera - TW SB, wojskowym doradcą ds. wywiadu - najbardziej skompromitowany szef WSI (po moskiewskim kursie wywiadowczym - GRU - ukończonym w '89), konsultantem ABW - jej szef z czasów afery Rywina, którego kwalifikacje ograniczają się do wcześniejszego zasiadania w zarządach spółek Czarzastego, dyplomatyczne kontakty z Rosją moderuje były członek Biura Politycznego KC PZPR, a - nomen-omen - P.O Prezydenta 9 maja leci do Moskwy samolotem razem z Jaruzelskim, by uczestniczyć w defiladzie na cześć Stalina.

Pytanie: kogo skłócił Kaczyński? I drugie, uzupełniające: dlaczego słowa Jarosława przypisujesz Lechowi?

Wyciąganie brudów z przeszłości itp.
          Jakiś jeden, jedyny przykład?

Ogólnie, sorry, ale Twój wpis jest świetną ilustracją stanu wiedzy wielu "antykaczystów"

PS Coś o Wałęsie i Jaruzelskim
          Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

,większość ustaw blokował i odsyłał do Trybunału Konstytucyjnego..

za rządów PO (VI kadencja Sejmu od października 2007) 17 wet na 578 uchwalonych ustaw. POrażająca większość. Nie muszę dodawać ustawy skierowane do trybunału faktycznie były kontrowersyjne i (radiofonia, służba zdrowia, nieruchomości) i należało je moim zdaniem ponownie rozpatrzyć...

Komentarz

• sory Kubal ale zrobiłes z siebie itiotę
              Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                Oszczędnie gospodarujesz prawdą . Jeżeli się z tego nie wycofasz, trochę pogoogluję i przytoczę zestawienie liczby ustaw:

- podpisanych
                - zawetowanych
                - skierowanych do TK

oraz porównanie z osiągami Kwaśniewskiego w tych kwestiach.
                Szkoda fatygi, mam pod ręką ksiązkę od prawa konstytucyjnego, gdzie taka statystyka jest zamieszczona, wystarczy tylko dodac Kaczyńskiego. Otóż:

Sejm 93-97 (Wałęsa/Kwach)

weto - 17
                TK - 9

Sejm 97-01 (Kwach) [tutaj statystyka jest najsensowniejsza, gdyż mieliśmy 4 lata prezydenta z SLD istniejącego wraz z rządem AWS/UW-AWS - Z.]

weto - 28
                TK - 12

Sejm 01-05 (Kwach)

weto - 5
                TK - 9

Sejm 05-07 (Kwach/Kaczyński)

weto - 1
                TK - 0

P.S. Najbardziej mnie zdziwiło wytykanie L.K. faktu, że w Polsce istnieje Kodeks Karny z określonymi przepisami oraz, że istnieje prokuratura, która stara się (inna sprawa jak) go realizować.
                Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
                  sory Kubal ale zrobiłes z siebie itiotę
                  Tak najprościej,słucham Twoich argumentów,wyraź sowoje zdanie w temacie a nie wyjeżdżasz mi personalnie od itiotów.Mam nadzieję,że nie przepiszesz tego,co już zostało napisane przez kolegów wyżej.

Foxx,nie jestem tak upolityczniony jak Ty,polityka nie jest moim hobby.Napisałem to co myślę,jako zwykły "Kowalski",który w większym lub mniejszym stopniu interesuje się sprawami naszego kraju.

Komentarz

• Tutaj można wszystko wyczytać apropo ustaw zawetowanych itp itd...

http://www.prezydent.pl/aktywnosc/ustawy/

A koledze pewnie chodziło o ustawy które Prezydent zawetował i które miały być według PO "znaczące" (ręki za to nie dam sobie uciąć bo nie chce mi się sprawdzać zawetowanych z tym co obiecywało PO)

Komentarz

• Kubal - rozumiem, ale w takim razie Twoją wypowiedź można porównać do tekstu "wszyscy kibole to dilerzy, bandziory i gwałciciele" okraszonego komentarzem, że jego autor "nie interesuje się sytuacją na trybunach tak bardzo jak inni", a jego opinię należy odbierać po prostu jako to, co myśli jako "zwykły Kowalski"...

Co nie przeszkadza w serwowaniu, powiedzmy jasno, pomówień. Jeżeli dodamy do tego, że w kwestii polityki dochodzi drobiazg, że tacy "Kowalscy" głosują... często na autorów tekstów, że należy "dorżnąć watahy", czy "należy odróżnić bydło od nie-bydła"... by, za dokładnie tymi samymi mediami, które w powyższy sposób przedstawiają "kiboli" twierdzić, że Lech Kaczyński "dzieli Polaków", czego dowodzą słowa Jarosława.
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                        Kubal - rozumiem, ale w takim razie Twoją wypowiedź można porównać do tekstu "wszyscy kibole to dilerzy, bandziory i gwałciciele" okraszonego komentarzem, że jego autor "nie interesuje się sytuacją na trybunach tak bardzo jak inni", a jego opinię należy odbierać po prostu jako to, co myśli jako "zwykły Kowalski"...
                        Teraz to chyba troche przesadziłeś z tym porównaniem,no chyba,że wszystko co napisałem wyżej mi się przyśniło

Komentarz

• http://www.prezydent.pl/aktualnosci/...rpnia-2008-r-/

Do Gruzji lecieli panowie z przygodami. Wojskowy pilot rządowego samolotu nie chciał lecieć do Tbilisi, trzeba było lądować w Azerbejdżanie i pędzić w konwoju do granicy gruzińskiej.

Nie było żadnych przesłanek, by bać się lądowania w Tbilisi.

To prawda, że wydał pan wojskowemu pilotowi rządowego samolotu polecenie lotu do Tbilisi?

Przez generałów Wojska Polskiego, nawet na piśmie. Odmówił.

Stracili panowie parę godzin i w Tbilisi, jako pierwszy pojawił się prezydent Francji Nicolas Sarkozy.

Wszyscy moi koledzy prezydenci chcieli lecieć do Tbilisi. Przekonanie, że Rosjanie zlikwidują jednym strzałem samolot wiozący pięciu prezydentów, było przesadzone. Zresztą, byłaby to likwidacja nie tylko pięciu awanturników, ale i lecącego z nami Radosława Sikorskiego (śmiech).

Ar2ras z tego co wyczytałem, to Sarkozy miał zgodę na przelot, Kaczyńśki zaś nie. Ot, taka mała różnica. Poza tym Sarkozy najpierw poleciał pogadać z ruskimi, dopiero potem udał się do Gruzji.
                          Ostatnio edytowany przez Teraz JA; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Teraz to chyba troche przesadziłeś z tym porównaniem,no chyba,że wszystko co napisałem wyżej mi się przyśniło
                            Cóż, nic z tego, co napisałeś nie okazało się prawdą, co wykazaliśmy do spółki z Legartem.

Jeżeli jesteś w stanie merytorycznie bronić tego, co napisałeś - zapraszam. Nawet we wcześniejszym poście zadałem konkretne pytania.

Komentarz

• http://www.polskieradio.pl/gospodark...kul157695.html

Ponad 146 tys. zł zapłaci stolica za ustawienie płotów przed mszą żałobną na pl. Piłsudskiego po katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Trafią do agencji Zubrzycki - pisze "Życie Warszawy".

W noc poprzedzającą uroczystości na pl. Piłsudskiego wolontariusze, urzędnicy i pracownicy agencji Zubrzycki ustawiali barierki dzielące miejsca dla żałobników na sektory. Jednak tylko agencja Zubrzycki nie pracowała za darmo. Dostanie za tę pracę pieniądze. Za kilkanaście godzin przy rozstawieniu i zebraniu metalowych płotków agencja bez przetargu otrzyma 146,4 tys. zł. Portal internetowy HGW Watch, który jako pierwszy ogłosił tę informację, przypomina, że agencji Zubrzycki, często współpracującej z miastem przy okazji dużych imprez, MSWiA chce cofnąć koncesję. Trwają procedury odwoławcze.

Ratusz wykorzystał artykuł prawa zamówień publicznych mówiący, że w wyjątkowej sytuacji, gdy konieczne jest natychmiastowe wykonanie zadania, urząd może złożyć takie zamówienie z wolnej ręki, a więc bez przetargu. "Wysłaliśmy kilka pytań, dotarły do nas dwie odpowiedzi. Wybraliśmy tę tańszą" - mówi dyrektor miejskiego Biura Administracyjno-Gospodarczego Andrzej Kicman. Nie pamięta jednak, kto złożył drugą ofertę. Zaskoczeni wysokością opłaty są nawet urzędnicy ratusza. "Umowa zostanie sprawdzona, a być może zweryfikowana" - mówi Ewa Gawor, szefowa miejskiego Biura Bezpieczeństwa.
                              Ktos się orientuje na ile prawdziwa jest ta informacja ?
                              I czy ta cena jest w jakiś tam sposob uzasadniona ( ekspresowy termin wykonania np. ) czy raczej należy dopatrywać sie działań podobnych do tych z " Układu Warszawskiego " ?
                              Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Komentarz

• Jest to informacja prawdziwa. Słuchając jej przedwczoraj jadąc samochodem (więc nie pamiętam stacji: RMF albo Antyradio) trafiłem na opinie kilku przedstawicieli konkurencyjnych firm twierdzących, że ta kwota została zawyżona dwukrotnie.

Podkreślano też, że agencji Zubrzycki grozi odebranie koncesji za bezprawną pacyfikację pod KDT.

Komentarz

Pracuję...
                                X