Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• zdzisiekk - dzięki za sprostowanie. Opierałem się na tym o powiedzieli w PR1.
    jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

• Zamieszczone przez żyła Zobacz posta
      PRZESZKADZAŁO. i nie spłycaj tematu.
      Nie wydaje mi sie żebym cokolwiek spłycał.W dalsza polemikę nie będe się wdawał.Mimo Twojego zdania na mój temat uważam ,że troche na to za wcześnie.

Komentarz

• dziękuję Rolnik

.............................

chciałbym się odnieść tylko do jednej , jedynej kwestii tutaj poruszanej

do tego czy to czas , czy nie czas snuć teorie spiskowe , czy może np. to Ruscy maczali w tym palce....

parę osób, które szczerze szanuję twierdziły tu twardo, że nie wolno, nie powinno się, bo i nie czas i nie miejsce itd

nie obraźcie się, ale :

zdaje się, że wczoraj Pospieszalskim który był w czasie katastrofy w Katyniu z rodzinami katyńskimi opowiadał co się wówczas tam działo

wiecie jakie były pierwsze reakcje tych ludzi na tą wiadomość ?

"Ruskim w końcu udało się Go zabić"

Oni przede wszystkim, ale i cały Naród doświadczył tyle s..syństwa ze strony Moskwy i jej siepaczy, że wszelkie tego typu reakcje jeszcze przez wiele lat będą dla mnie jak najbardziej zrozumiałe - bo nie ma skutku bez przyczyny , nie ma takiej reakcji bez gigantycznego nagromadzenia najgorszych zbrodni dokonanych przez Moskali do tej pory na Narodzie Polskim

i nie chcę aby ktokolwiek odebral to w ten sposób, że ja uważam tą teorię za mniej czy bardziej prawdopodobną - ja tylko uważam za całkowicie zrozumiałe, że taka myśl może się zrodzić i może zostac wyrażona - zarówno mogła być wyrażona tam - w Katyniu, jak i na tym forum i wszędzie indziej i nie ma żadnego wstydu za to, że ktoś tą myśl wyraża - powinien być tylko wielki wstyd tych, który dopuścili się takiego zła, czy też ich przodkowie się go dopuścili, że w stosunku do nich takie reakcje mają miejsce
        "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Spieszy sie nasz Marszałek z decyzjami...

I jeszcze jego wypowiedź w TVN : "Najgorsze już za nami"...
          "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Ja mam krótkie pytanie:

Gdzie jest nasz premier? Czy ktoś wie może co się z nim dzieje?
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Rzepa :

"Pracownicy kancelarii i BBN są jednak zaskoczeni formą powołania nowych szefów. O nominacji Michałowskiego dowiedzieli się w sobotę już o godzinie 16. Według informacji "Rz" jeden z urzędników zwrócił uwagę Bronisławowi Komorowskiemu, że obowiązki powinien przejąć wiceszef kancelarii Jacek Sasin, o którym wtedy było już wiadomo, że nie zginął w katastrofie.

Podkreślał również, że nie ma urzędowego poświadczenia zgonu prezydenta, co jest warunkiem przejęcia jego obowiązków przez marszałka Sejmu. – A o nominacji gen. Kozieja pracownicy i kierownictwo BBN dowiedzieli się w poniedziałek z telewizji – dodaje nasz rozmówca.

Mają też żal, że nowy szef kancelarii, wbrew zapowiedziom Komorowskiego, nie włączył się do przygotowań do uroczystości żałobnych. – Pełnomocnictwa ze strony rodziny ma Sasin – opowiada pracownik kancelarii.

Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu nie spotkał się jeszcze z pracownikami kancelarii i BBN. Pozostaje jednak w kontakcie z odpowiadającym za sprawy legislacyjne w kancelarii ministrem Andrzejem Dudą. W najbliższych dniach upływają bowiem terminy podpisania kilku ustaw oraz mandatu przedłużającego misję wojsk polskich w Afganistanie."

Ps. Nie doszukuje sie żadnych teorii spiskowych, ale niepojete jest dla mnie, że przed zakończeniem śledztwa strona rosyjska próbuje ferować wyroki o przyczynach katastrofy. Już od samego sobotniego poranka.

Chwała poległym!!!
              Ostatnio edytowany przez Noris; [ARG:4 UNDEFINED].
              "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                Ja mam krótkie pytanie:

Gdzie jest nasz premier? Czy ktoś wie może co się z nim dzieje?
                Coś mi się obiło, lub gdzieś przeczytałem, że po powrocie do kraju,
                zajął się razem z "gabinetem" czynnościami związanymi z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Kaczyńskiego.
                "Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka. Bo im szerszą stroną mego ducha żyje życiem zbiorowym narodu, tym jest mi ono droższe, tym większą ma ono dla mnie cenę i tym silniejszą czuje potrzebę dbania o jego całość i rozwój".
                Roman Dmowski "Myśli nowoczesnego Polaka
                "
                Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem.

Komentarz

• Zamieszczone przez zdzisiekk Zobacz posta
                  Coś mi się obiło, lub gdzieś przeczytałem, że po powrocie do kraju,
                  zajął się razem z "gabinetem" czynnościami związanymi z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Kaczyńskiego.
                  No to popatrz:

Zakończyło się spotkanie przedstawicieli rządu i Kancelarii Prezydenta pod przewodnictwem ministra – członka Rady Ministrów Michała Boniego i ministra Kancelarii Prezydenta Jacka Sasina. Trwają ustalenia dotyczące terminu i formy uroczystości pogrzebowych.
                  http://www.kprm.gov.pl/centrum_praso...zenia/id:4511/

Źródło podobno wiarygodne.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez zdzisiekk Zobacz posta
                    nie chcę wtrącać, tylko sprostować.

Polonia brazylijska - Według różnych źródeł ich szacunkowa liczba wynosi od 800,000 tyś., do 3,000.000 mil.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polonia_w_Brazylii
                    (gdyby ktoś, miał ochotę sprawdzić)

Suma nawet połowiczna, jak 1,500.000 Polaków w Brazylii, mówi sama za siebię. Wielu Brazylijczyków polskiego pochodzenia, piastuje państwowe stanowiska, w w/w kraju.

...więc mają powód, plus solidarność z narodem polskim.
                    ...Dziękujemy !!!
                    Nie chcę wyjść na cynika, ale moim zdaniem powód aż 3 dniowej żałoby jest jeden - EMBRAER.

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

• Poseł PiS w "Naszym Dzienniku": Rosja mataczy

Artur Górski, fot. Andrzej Wiktor
                      PAP
                      - Mam niemal pewność, że Rosjanie mataczą. Jeśli się złoży w całość informacje, które napływają, nawet jeśli odnoszą się do różnych scenariuszy, a także weźmie się pod uwagę ewentualne intencje Rosjan, to można powiedzieć, choć bez stuprocentowej pewności, że Rosja jest w jakimś sensie odpowiedzialna za ten nowy Katyń - mówi w "Naszym Dzienniku" Artur Górski, poseł PiS.
                      - Jedna wersja wydarzeń mówi, że samolot cztery razy podchodził do lądowania, gdyż za każdym razem Rosjanie odmawiali zgody na lądowanie, wysyłając maszynę z prezydentem na lotniska do Moskwy lub Mińska. Mieli przy tym podawać wątpliwe powody, a to że mgła nad lotniskiem, a to że system nawigacji nie działa, bo jest w remoncie, a to że krótki pas do lądowania - mówi Górski.

W dalszej części wywiadu Górski idzie jeszcze dalej. - Rosjanie chcieli prawdopodobnie uniemożliwić prezydentowi Kaczyńskiemu wzięcie udziału w sobotnich uroczystościach, aby ich ranga i wymowa nie przyćmiła tych sprzed kilku dni. Wiadomo, że prezydent ani z Mińska, ani z Moskwy nie zdążyłby do Katynia, a wtedy uroczystości nie miałyby wymiaru oficjalnego, nie zakłóciłyby w swej wymowie rosyjskiego przekazu sprzed kilku dni - uważa poseł PiS.

Górski relacjonuje też, że na miejscu katastrofy "Rosjanie nałożyli całkowite embargo na wszelkie informacje o wypadku". - Starali się przejąć nad nimi całkowitą kontrolę. Nikogo nie dopuszczono do wraku, a dziennikarzom, którzy czekali na przylot samolotu, rekwirowano taśmy z nagraniami, kasowano zdjęcia fotoreporterom, a komórki w niektórych sieciach straciły zupełnie zasięg - opisuje parlamentarzysta PiS.

Przestrzega też przed przejęciem władzy przez PO. - Mieliśmy sygnały, że Bronisław Komorowski podjął w sobotę pierwsze próby przejęcia kontroli nad IPN i BBN. A jeszcze nie ostygły ciała prezesa Kurtyki i ministra Szczygły. Już niebawem możemy mieć sytuację nie tylko dominacji jednej partii, ale dyktaturę niczym w komunizmie albo putinowskiej Rosji - uważa Górski.
                      Nie komentuje. Nie warto.
                      Źródło: onet.pl Linku nie wstawiam, żeby nie nabijać wejść.
                      Drwi sobie z nas pyszny nieprzyjaciel i odważny jest, bo za rzeką stoi. Przeszedł morze, żeby Polskę uciemiężyć, pokażę mu więc, że i Polakom rzeki nie przeszkadzają wypędzić najeźdźcy. Bracia! Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most, co przez wodę. Komu Ojczyzna miła, za mną!

Komentarz

• Jaco, tak jak napisałem "obiło mi się", więc 100%-owej (mojej) pewności nie było.

Ps. Nie doszukuje sie żadnych teorii spiskowych, ale niepojete jest dla mnie, że przed zakończeniem śledztwa strona rosyjska próbuje ferować wyroki o przyczynach katastrofy. Już od samego sobotniego poranka.
                        Wydaje mi się, żę dobrze sobie zdają sprawę, że wzrok jest skierowany
                        głównie na nich, jako (powiedzmy) maczających palce.
                        Więc przedewszystkim, robią wszystko, by oddalić jakiekolwiek podejrzenia od
                        począwszy ludzi kierujących ruchem lotniczym na smoleńskim lotnisku wojskowym, a kończywszy na samej "górze"
                        Czy był to błąd, czy celowe działanie...?, pozostające co by nie było, po ich stronie.
                        W wielką spontaniczność Putina nie chcę mi się wierzyć, aczkolwiek
                        sprawiał bardzo przyzwoite, i miłe wrażenie...
                        Z pewnego punktu widzenia, nie było sensu robić celowo, to co się stało...
                        A i tak ewentualny błąd nawigacyjno-pomocniczy załogi naziemnej,
                        będzie odbierany przez wielu jednoznacznie...że to ONI.
                        Pokazując swoje dobre intencje, wszech-pomoc itd., plus częste zapewnienia
                        o prawidłowości w wykonywanych czynnościach przez "naziemnych",
                        chcą oddalić wszystkie chipotezy, o ich umyślnej, lub czysto przypadkowej
                        ingerencji, w wypadek prezydenckiego samolotu.

Tylko własne gdybanie....

Tak jak w linku, podanym przez Ciunka. Było prawdopodobieństwo, żę chcą zakłócić przyjazd prezydenta Kaczyńskiego do Katynia, więc "sugerowali" zmianę planów popartych złymi warunkami atmosferycznymi. Polska strona, zdawała sobie sprawę z tych "sowieckich" manipulacji i nadmiernej troski, więc za wszelką cene, i z potrójnym wysiłkiem.
                        Postanowiła posadzić maszynę na ziemi.... Potem nastąpił (prawdopodobnie bład) w pewnych czynnościach sterowniczo-nawigacyjnych, i doszło do nieszczęścia.
                        Ostatnio edytowany przez Zdzisiek; [ARG:4 UNDEFINED].
                        "Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka. Bo im szerszą stroną mego ducha żyje życiem zbiorowym narodu, tym jest mi ono droższe, tym większą ma ono dla mnie cenę i tym silniejszą czuje potrzebę dbania o jego całość i rozwój".
                        Roman Dmowski "Myśli nowoczesnego Polaka
                        "
                        Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem.

Komentarz

• Jako, że nie uważam, iż rozmawianie o okolicznościach tej tragedii wyraża brak szacunku dla jej ofiar pozwolę sobie na kilka słów.
                          Mam wrażenie, że osoby, które oburzają się na wszelkie podejrzenia kierowane w stronę Rosji myślą życzeniowo niż realnie. Co pozwala Wam tak stanowczo odrzucać wszystkie inne tezy, niż ta obowiązująca? Przekonanie o szlachetności Rosjan (lub innych sił)? Rosyjskie władze nie miały skrupułów przed wysadzeniem w powietrze bloków na moskiewskich osiedlach, tylko po to, żeby wzmocnić poparcie Rosjan i świata dla ataku na Czeczenię. Czy może uważacie, że nie byliby tego w stanie przeprowadzić? O tym, że strona polska dopuściła się zaniedbań świadczy choćby fakt, że lista osób podróżujących samolotem nie była szczególnie pieczołowicie chroniona. (http://www.konserwatyzm.pl/publicyst.../Artykul/5541/)
                          To, że trudno znaleźć jakieś rzeczowe argumenty za lub przeciw takim czy innym wyjaśnieniem jest "zasługą" naszych mediów, które jakkolwiek zachowują się w tych dniach całkiem przyzwoicie (mimo, że trochę zalatuje od niektórych hipokryzją) to jeśli idzie o kwestię przyczyny tej tragedii wykazują się w najlepszym razie naiwnością w ogóle nie rozważając innych opcji.
                          Jedna z moich pierwszych myśli pobiegła właśnie w kierunku podejrzewania Rosjan. Ale, opierając się na aktualnej wiedzy, raczej jednak w taki scenariusz powątpiewam.
                          PiS i obóz prezydencki był w odwrocie. Prezydentem najprawdopodobniej i tak na jesieni byłby Komorowski. IPN także tak czy siak w najbliższym czasie czekały zmiany. RPO i prezes NBP byli ludźmi niezależnymi. Nawet jeśli więc PiS był solą w oku Rosji, nawet jeśli ta tragedia będzie z korzyścią dla interesów PO to tylko i wyłącznie przyspieszy ona zmiany, które i tak by zaszły.
                          A wobec tego bardzo wątpliwym jest, że racjonalne, co by o nich nie mówić, władze Rosji ryzykowałyby (ryzyko zawsze przy takich akcjach jest) taki zamach. Ani Polska nie jest w centrum zainteresowań Rosji ani PiS i Prezydent nie byli znowu aż taką potężną przeszkodą stojącą na drodze realizacji rosyjskich interesów. Dlatego nie wierzę, że to Rosjanie stoją za tą sprawą.
                          Zwłaszcza, że PiS może na tej sprawie, przynajmniej w perspektywie wyborów prezydenckich, zyskać. Od soboty o Kaczyńskim i innych poległych mówi się tylko dobrze. Podejrzewam, że stan ten jakiś czas się utrzyma. Tłumy na ulicach Warszawy w weekend, a także dziś świadczą, że Polacy są tym wszystkim mocno poruszeni. Może się to przekuć na poparcie dla kandydata PiS, ludzie wszak kierują się przede wszystkim emocjami.
                          Na koniec ciekawy, moim zdaniem, komentarz prof. A. Wielomskiego, pod którym się podpisuję.
                          http://www.konserwatyzm.pl/publicyst.../Artykul/5555/
                          Ostatnio edytowany przez Mściwy; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Ciunek Zobacz posta
                            Nie komentuje. Nie warto.
                            Źródło: onet.pl Linku nie wstawiam, żeby nie nabijać wejść.
                            Zwróć uwagę kolego, że na ten temat również na razie się nie wypowiadam. Zadałem konkretne pytanie. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto na nie odpowie.
                            Wszak to premier wszystkich Polaków.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Jakby się udzielał to byłoby, ze prowadzona jest juz kampania wyborcza (o czym jeden z forumowiczów wspomniał). Tusk zdecydowanie nie jest z mojej bajki, ale bez przesady. Mozna pisać, że kompromitacją było to, że 4-5 godzin po katastrofie Komorowski i premier DOPIERO cokolwiek z siebie wydukali, ale nie o cos takiego..
                              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                                Jakby się udzielał to byłoby, ze prowadzona jest juz kampania wyborcza (o czym jeden z forumowiczów wspomniał). Tusk zdecydowanie nie jest z mojej bajki, ale bez przesady. Mozna pisać, że kompromitacją było to, że 4-5 godzin po katastrofie Komorowski i premier DOPIERO cokolwiek z siebie wydukali, ale nie o cos takiego..
                                Pozostańmy zatem przy swoich zdaniach. Dziś jest poniedziałkowy wieczór.
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X