Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
    uważam że reakcja Narodu była bardzo budująca i dająca mimo wszystko nadzieję na przyszłość.
    po śmierci Papieża reakcja też była budująca co było potem wiemy wszyscy
    Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
      po śmierci Papieża reakcja też była budująca co było potem wiemy wszyscy
      to prawda. ja nie móię o zmianie mentalności. My zawsze od dziada pradziada Piasta Sasa i wuj wie kogo bylismy narodem kłotliwym. Mamy to w genach, zawsze znajdzie się powód do podziałów, do awantury. Ale budujące jest to, że w sytuacjach szeroko rozumianego "kryzysu" potrafimy stanąć ramię w ramię. Choćby na chwilę, choćby tylko do momentu zażegnania kryzysu. Ale potrafimy. I to jest najwazniejsze.

Reszta to tylko szara codzienność...

Komentarz

• pełna zgoda
        ale jak minie kryzys chyba najlepiej wyłaczyć telewizor
        nawet w 5% nie wiemy co usłyszymy o tej katastrofie i o jej przyczynach!

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
          ale jak minie kryzys chyba najlepiej wyłaczyć telewizor
          jak minie kryzys wróci codzienność. Każdy ma swoje poglądy, swoje spojrzenie na świat. To co nas łączy to ułańska fantazja i awanturniczy charakter. Dlatego to wszystko na co dzień tak wygląda. Trzeba z tym żyć i nie mieć złudzeń, że się zmieni. Po co potem się rozczarować? Nie zmieni się, my tacy już jesteśmy.

Trzeba teraz obserwować i patrzeć na ręcę. Kaczyński nigdy nie był moim prezydentem. Nie będzie nim też Komorowski. Mam tylko nadzieję, że kolejne decyzje będą równie trafne co przy nominacji na szefa BBN. Pożyjemy, zobaczymy...

Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
          nawet w 5% nie wiemy co usłyszymy o tej katastrofie i o jej przyczynach!
          pewnie nigdy wszystkiego się nie dowiemy. Ale mam nadzieję, że dowiemy się wystarczająco dużo, aby wykluczyć wszelkie teorie spiskowe.

I to co mnie osobiście daje dużą nadzieję na przyszłość - zmiana myślenia wśród rosyjskiej ulicy. Do diabła z Putinem czy Miedwiediewem. Liczy się świadomość ogółu. I jeśli oni w końcu przyjmą do wiadomości historię lat 1945-89, to będzie pięknie. Szkoda jednak, że potrzebna była do tego aż tak wielka ofiara...

ps. i nie odbierajmy sobie prawa do przezywania tych dni. Gdyby prawo do tego mieli tylko wyborcy PiS i braci Kaczyńskich, to ulice polskich miast byłyby pustawe. Kondukt żałobny nie przedzierałby się przez kilkusettysięczny tłum. Czy wtedy Ci wszyscy którzy teraz piszą w tym tonie byliby szczęśliwsi? Wątpię.

ps. http://www.rmf24.pl/opinie/wywiady/k...try,nId,272071 - Gowin. Czemu on nie może kandydować? Mamy tylu wartościowych ludzi o rodowodzie solidarnościowym. Tylu mądrych, bez brudu za paznokciami. Młodych też, choćby Poncyliusza. Uważam, że on może w przyszłości scalić dużą część elektoratu centro-prawicowego. Tylko potrzeba zmiany warty. Starzy niech jadą na ryby. Potrzebna jest ta zmiana. Właśnie teraz. Może być nocna
          Ostatnio edytowany przez daimler; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• z tego co słyszałem, ale nie mogę nigdzie tego potwierdzić, jeśli chodzi o śmierć p. Jadwigi Kaczyńskiej, to jest to niestety prawda, ale na tę sprawę zostało nałożone embargo informacyjne, stąd brak informacji.

"Stewardessa szepnęła 'Boże...' nim stanęło jej serce, a kapitan wciąż powtarzał, że to zwykłe turbulencje..."

Komentarz

• Wiem że domeną Fox-a nie jest religia ale:
              ( Łk 23, 27-28 )
              Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi!

Ja stary chłop, któremu w te dni również załzawiły oczy, ze zdziwieniem stwierdzam że najbardziej o pamięci Lecha Kaczyńskiego krzyczą otwarcie ci którzy z jego polityką się nie zgadzają.
              Polacy maja olbrzymie tradycje wojny nad trumnami. Tego nikt w nas nie zmieni. Bo po co?
              Hołd największemu polskiemu prezydentowi, od czasów wojny, został oddany. Świadczą o tym dziesiątki tysięcy Warszawiaków na ulicach.
              Ci jest więcej do zrobienia? Samobiczowanie?

edit: zgadzam się z Foxem.
              Największym hołdem dla Prezydenta będzie patrzenie na łapy tym którzy już od soboty konstatują nowy porządek. By ze złożonej ofiary nie został tylko kolejny spiżowy pomnik.
              Ostatnio edytowany przez RG; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Adrianw Zobacz posta
                z tego co słyszałem, ale nie mogę nigdzie tego potwierdzić, jeśli chodzi o śmierć p. Jadwigi Kaczyńskiej, to jest to niestety prawda, ale na tę sprawę zostało nałożone embargo informacyjne, stąd brak informacji.
                Może poczekajmy jeszcze chwilę, bo krąży wiele wersji. Ja też mam dość dobre źródło, z którego dowiedziałem się, że to plotka. Nie ma co się licytować, szczególnie w tych okolicznościach. Poczekajmy.

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
                  (...)i nie odbierajmy sobie prawa do przezywania tych dni. Gdyby prawo do tego mieli tylko wyborcy PiS i braci Kaczyńskich, to ulice polskich miast byłyby pustawe. Kondukt żałobny nie przedzierałby się przez kilkusettysięczny tłum. Czy wtedy Ci wszyscy którzy teraz piszą w tym tonie byliby szczęśliwsi? Wątpię.
                  A moim zdaniem, przesadzasz w drugą stronę. Co by nie mówić, zachowanie ludzi przeczy medialnej wizji odbioru Kaczyńskiego, a być może i skali poparcia dla niego. Zbyt był obrzydzany, by "z odruchu serca" na trasie konduktu pojawili się w większości jego przeciwnicy... Chociaż oczywiście media robią swoje w podkręcaniu atmosfery, co owocuje zachowaniami stadnymi.

PS RG Religia nie jest moją domeną, ale w wyniku kilkunastoletnich "poszukiwań" Pismo (m.in.) znam nienajgorzej
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• pojawiaja się głosy ze telewizja publiczna pluje jadem a tvn przeprowadza wszystko z rozwagą i jest stacją bardzo wywazoną

Komentarz

• A ja się zgadzam z Żyłą, Flipem, AK47 i innymi tak samo myślącymi. Jak dotąd, mimo że dużo w tym temacie nie pisałem, to interesowałem się polityką, ale teraz dość. Czy nie lepiej zamknąć ten temat i do końca żałoby narodowej przeżyć ją w milczeniu, zadumie i szacunku? Potem i tak wróci bagno. Jedni będą zarzucać Rosji, drudzy pilotowi o decyzje, trzeci prezydentowi, że tak kazał pilotowi, a najważniejsze to chyba na chwilę się zatrzymać. Nawet jeśli Komorowski coś na boku odstawił, to czy nie lepiej wypomnieć mu to, po końcu żałoby? I nie przesadzajcie z tym, że telewizja jedna jest taka, a inna owaka. W normalnych czasach każda jest jaka jest, ale wydaje mi się, że informacje, na tyle na ile oglądam są bardzo wyważone. Mówicie, że tak to po nim jadą, a tak to go chwalą. No, a co mają robić? Mówić " O fajnie, już go nie ma " ? W końcu to prezydent kraju i każda stacja by tak samo się zachowała, czy byłby to Kaczyński, Tusk, Kwaśniewski, Pawlak, Giertych czy Lepper. Dopóki Polacy nie wyleczą się z choroby nienawiści, widzenia wszędzie spisków, układów, zasadzek itd. dopóty nie będzie wielkiej Polski. Ja nie mówię, że tych spisków w ogóle nie ma. Ba, jest ich i to dużo, ale czy w tym momencie, najważniejsze jest wypominanie, zamiast wspólnego uczczenia? Przemyślcie to.
                      Drwi sobie z nas pyszny nieprzyjaciel i odważny jest, bo za rzeką stoi. Przeszedł morze, żeby Polskę uciemiężyć, pokażę mu więc, że i Polakom rzeki nie przeszkadzają wypędzić najeźdźcy. Bracia! Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most, co przez wodę. Komu Ojczyzna miła, za mną!

Komentarz

• Zamieszczone przez eLdorado Zobacz posta
                        ...

Nie wypada teraz nikomu mówić prawdy, to wszyscy chwalą na prawo i lewo ofiary.
                        To według Ciebie jak wygląda ta prawda? Prezydent nie był patriotą? Nie był nieustępliwy gdy chodziło o dobro Polski? Za to go ceniono za granicą, to z w wczorajszych relacji min. z Niemiec, Ukrainy, Litwy czy nawet Rosji. Były prezydent Litwy przybył osobiście do Polski, przeczytaj uważnie treść kondolencji, czy tak wyglądają zdawkowe formalności? Chwalić na "prawo i lewo" to mogło wczoraj TVN dla nich to bez różnicy. Wystarczy odróżnić pochwały pani Olejnik od światowych publicystów.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                          A moim zdaniem, przesadzasz w drugą stronę.
                          staram się nie przeciągać tej liny w żadną ze stron
                          Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                          Co by nie mówić, zachowanie ludzi przeczy medialnej wizji odbioru Kaczyńskiego
                          to prawda.
                          a być może i skali poparcia dla niego
                          tego niestety się już nie dowiemy.
                          Zbyt był obrzydzany, by "z odruchu serca" na trasie konduktu pojawili się w większości jego przeciwnicy...
                          nikt nie mówi o większości. Ani w większości nie byli to zwolennicy, ani przeciwnicy. to byli ludzie. obywatele RP. Obywatele kraju, którego prezydent zginął. Po prostu. i tak - wierzę w ten "odruch serca". zdecydowanie!
                          co owocuje zachowaniami stadnymi.
                          akurat "zachowania stadne" były pierwsze, potem dopiero media. Zauważ, że ludzie pod Pałacem Prezydenckim zaczęli się pojawiać zanim jeszcze telewizje zaczęły to traktować jako uniwersalny obrazek do swoich audycji.
                          Ostatnio edytowany przez daimler; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• wilk syty i owca cała.

Znaczna część forum chce dyskutowac o wszelkich aspektach , znaczna część chce wyłącznie oddać wpisami hołd Prezydentowi.

Dlatego temat "Katyń" będzie moderowany ostro, temat "Polityka" normalnie czyli de facto w ogóle za wyjatkiem kretynów oczywistych.

Ponieważ tematy w tytułach mają właściwy komentarz każdy kto wchodzi do Polityki niech nie narzeka, że jego ból i strata nie pozwalają mu na czytanie polemik.

Każdy kto wchodzi w temat Katyń niech się zastanowi bo posty będą lecieć ostro.

Myslę,że to właściwy złoty środek.
                            ...ta ziemia do Polski należy
                            choć Polska daleko jest stąd,
                            bo wolność krzyżami się mierzy
                            historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez eLdorado Zobacz posta
                              Na tym polega dyplomacja i polityka. Kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa. Rozumiem, że może ubolewać może prezydent Gruzji (który z Kaczyńskim miał wiele wspólnego) i część PIS'u, ale np. w rozpacz Brazylijczyków ciężko mi uwierzyć.
                              Co to miało oznaczać? Dziś w radiowej jedynce była krótka rozmowa z księdzem, który w Brazylii jest od 12 lat. Zapytano go o powód decyzji władz aż o 3-dniowej żałobie. Powiedział, że nie ma szczególnego powodu. Przede wszystkim jest to gest solidarności z Polakami tam (Polonia brazylijska szacowana jest na ok. 100 000 osób) i tu, który stracili głowę Państwa i wielu czołowych polityków, żołnierzy itd. Ponadto Polacy mają swoje (ważne) miejsca w historii Brazylii. Co to za absurd żeby negować czy w ogóle analizować gest Brazylijczyków??? tym bardziej, że sami borykają się z wielką tragedią związaną z katastrofą żywiołową?
                              jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

• Zamieszczone przez rolnik Zobacz posta
                                Co to miało oznaczać? Dziś w radiowej jedynce była krótka rozmowa z księdzem, który w Brazylii jest od 12 lat. Zapytano go o powód decyzji władz aż o 3-dniowej żałobie. Powiedział, że nie ma szczególnego powodu. Przede wszystkim jest to gest solidarności z Polakami tam (Polonia brazylijska szacowana jest na ok. 100 000 osób) i tu, który stracili głowę Państwa i wielu czołowych polityków, żołnierzy itd. Ponadto Polacy mają swoje (ważne) miejsca w historii Brazylii. Co to za absurd żeby negować czy w ogóle analizować gest Brazylijczyków??? tym bardziej, że sami borykają się z wielką tragedią związaną z katastrofą żywiołową?
                                nie chcę wtrącać, tylko sprostować.

Polonia brazylijska - Według różnych źródeł ich szacunkowa liczba wynosi od 800,000 tyś., do 3,000.000 mil.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polonia_w_Brazylii
                                (gdyby ktoś, miał ochotę sprawdzić)

Suma nawet połowiczna, jak 1,500.000 Polaków w Brazylii, mówi sama za siebię. Wielu Brazylijczyków polskiego pochodzenia, piastuje państwowe stanowiska, w w/w kraju.

...więc mają powód, plus solidarność z narodem polskim.
                                ...Dziękujemy !!!
                                "Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka. Bo im szerszą stroną mego ducha żyje życiem zbiorowym narodu, tym jest mi ono droższe, tym większą ma ono dla mnie cenę i tym silniejszą czuje potrzebę dbania o jego całość i rozwój".
                                Roman Dmowski "Myśli nowoczesnego Polaka
                                "
                                Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem.

Komentarz

Pracuję...
                                X