Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Smutek i żal

Prezydentowi dorobiono "medialną gębę" na którą wielu dało się nabrać. Jaki był naprawdę widać teraz. Wmawiano nam że jest pośmiewiskiem za granicą, że był nie lubiany, śmiano się z każdej wpadki. Okazało się że na świecie budził szacunek za prezentowane wartości takie jak patriotyzm, nieugiętość i pracę dla dobra Polski. Teraz widać jak wiele zrobił - szkoda że teraz. Okazało się że mieliśmy Bardzo Dobrego Prezydenta na którego większość z nas nie zasłużyła. Media w dzisiejszy czasach potrafią wiele (kibice Legii powinni o tym coś wiedzieć) ale bezmyślność naszego narodu jest niestety powalająca. Dlatego z żalem i z obawą o Polskę napiszę, nasz naród zasługuję na prezydenta w postaci: Rudego, Radka-zdradka lub Palikota niech sobie sami wybiorą.

PS. A ruskom nie wierzę, tak zostałem wychowany.
    Ostatnio edytowany przez Ar2ras; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Nigdy się nie wypowiadałem w tym temacie bo i po co ?
      Nie żyję polityką tak jak wielu z obecnych tu osob i dlatego się nie udzielałem. Czytywałem temat raz więcej raz mniej czesto się zgadzałem, bardzo często też się nie zgadzałem.

Ale chyba troche niektórzy się zagalopowali. Nie będę pisał w temacie drugim o tym jak mi smutno ( bo smutno mi bardzo) ale opisywanie tego komu bardziej smutno i kto "ladniejszymi" slowami to opisze to nie dla mnie.

Długo sie powstrzymywałem, żeby ocenić i skomentować to co można przeczytać "to TU to TAM".

Żyła powyżej zacytował dwie "jakieś" wypowiedzi. Przyznaje jedna z tych wypowiedzi jest moja (ta mniej inteligetna).

Zamieszczone przez żyła Zobacz posta
      "Tak nie lubimy szukających sensacji i "prawdy" mediów a kilkadziesiąt godzin po tragedii retoryka wielu z nas przypomina tą z GW czy TVN-u.
      Zniesmaczyłem się i to mocno. I jeszcze bardziej posmutniałem."

"Tak jakby kazdy z nich znał się na:
      a) pogodzie
      b) lotnictwie
      c) protokole dyplomatycznym
      itp. "
      Pojać nie mogę jak wczoraj-dziś-jutro można sugerowac, że to nie był wypadek niecelowy, nieprzypadkowy etc.
      Pojać nie mogę jak w ogole można pomyślec, że ktoś może się cieszyć itp.

Żenujące są rozkminki typu "ja nic nie sugeruje ALE..... (i lawina domysłów i spelukacji) bo nie lubie Komorowskiego, PO".
      Zamiast opłakiwać/przeżywać jak kto chce to co sie stało to rozkminki że: 'Putin to się tak naprawde cieszy, a Komorowski zyskał najwiecej' itp.

Wielka tragedia narodowa na skale światową a brakuje tylko stwierdzenia, że wszystko zaplanował Tusk i Schetyna.
      Ja rozumiem, że można ich nie lubić, nie zgadzać się z nimi ale bez przesady.

Ostatnią rzeczą jaka moglaby mi przyjść do głowy w takich chwilach to teorie/pytania/watpliwości jakie niektórym chyba przyszły do głowy w 5 sekund.

No ***** mac.
      Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].
      Vukovic jazda z kurvvwami!

Komentarz

• ... a druga część cytatu jest moja. I w 100% zgadzam się z Kijkiem.

Cześć pamięci Tych, którzy zginęli.

Komentarz

• Ja mam tylko prośbę o powstrzymanie się od bluzgów.
          jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
            siedem dni ... a potem rzucicie się na siebie... spróbujcie wytrzymac i uszanować ten czas jak i swoich kolegów-współforumowiczów, którzy nie wszyscy chcą czytać wojnę nad grobem, którego nawet jeszcze nie ma
            Najmądrzejszy post w tym temacie od niedzieli.

Wytrzymajcie kilka dni.

Komentarz

• Kijek, to że ktoś doszukuje się przyczyn katastrofy i snuje pewne nawet bardzo śmiałe spiskowe domysły, nie oznacza przecież, że nie przeżywa bólu utraty elit swojego kraju, tak jak inni pogrążeni w permanentnym duchowym chaosie. Zaryzykowałbym wręcz tezę, że w wielu przypadkach osoby te, doznają cierpnienia nawet w większym stopniu, gdyż bardzo identyfikują się mentalnie i poglądowo z ogromem większości uśmierconych w Smoleńsku osób. Stąd ich, może i dosć szalona na pierwszy rzut oka chęć dosięgnięcia prawdy, wydaje sie być silniejsza od nich samych. Ja tam to rozumiem, tragedia wśród ludzi wywołuje różne emocje. Ojciec po tragicznym morderstwie swojego dziecka przez osoby trzecie (broń Boże niczego nie sugeruje, przynajmniej jeszcze nie teraz), również będzie po trupach dążył zarówno wbrew prawu i etyce do samosądu i dokonania zemsty. Pomijam już fakt, że będąc świeżo po sobotnich wydarzeniach, nadal bardzo wiele pozostaje pytań bez odpowiedzi. A człowiek z natury lubi szukać prawidłowych rozwiązań. Tragedia tragedią, państwo musi funkcjonowacć dalej. Nie mam cienia wątpliwości, że jeszcze w sobotę Rząd i inne frakcje polityczne już snuli teorie i pracowali nad najbliższym scenariuszem dla Polski. Obywatele również mają do tego prawo. A i jeszcze wypada porównać kwestię ludzkich charakterów. Jednym wystarcza do opłakiwania najbliższych doba, innym cała wieczność to za mało. Zgadzam się jednak, że przez najbliższe siedem (już sześć) dni, powinno się zachować klasę. Dosłownie i w przenośni.
              Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Komentarz

• Ponieważ widzę tu jakieś nie wprost motywy do siebie, dodam jeden cytacik, bo widzę, że być może niektórzy nieodróżniają wojny nad grobem od ujawniania faktów, że się ona odbywa. Agnieszka Romaszewska:

(...) Czy mysli tak Bronisław Komorowski, który przejmując zgodnie z Konstytucja obowiązki głowy państwa juz zdołał powołać swojego szefa kancelarii, zanim jeszcze zwłoki Władysława Stasiaka przyleciały do kraju? A przecież Kancelaria nie pozostaje bez kierownictwa - jest wiceszef Jacek Sasin, który naprawdę dobrze i godnie wypełnia swoje obowiązki... Stefan Niesiołowski w rozmowie z moim ojcem w Polsacie oburzył sie na stwierdzenie, ze należałoby się zastanowić nad jakością naszej debaty publicznej, nad tym co się o kim mówi i że należałoby mieć nadzieję, że coś się zmieni. Powiedział, że u nas jest dokładnie tak samo jak wszędzie, a polityka to "walka o wladzę" i bedzie iść jak zwykle. Byl na ojca wyraźnie wściekły. Busines as usual. Przeraziłam się.To nie jest dobry prognostyk. Polityka to TAKŻE walka o władzę, ale to nie tylko sztuka wykorzystywania trzech glosów przewagi dla narzucania swojej woli i sztuka niszczenia przeciwnika, ale też sztuka wspólistnienia róznych nurtów i pomysłów, szukania konsensusu.

Prosze was koledzy patrzmy, obserwujmy, pilnujmy tego co się będzie działo. Doszła do mnie dość gorsząca opowieść z dziedziny politycznego PR - jesli jest prawdziwa - to bardzo symptomatyczna. Spróbuję ją sprawdzić, a jak się sprawdzi, to się z wami podzielę.
                http://aromasze.salon24.pl/169660,st...wnowagi-zgrzyt

Mogę napisać tyle - wojnę nad grobem przewidziałem i wyartykułowałem to głośno właśnie w akcie sprzeciwu przeciw podobnym działaniom. A życie pointy pisze "samo".
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Arczi,

poddaję tylko pod wątpliwość fakt konieczności takich przemyśleń już teraz, to raz. A dwa, zastanawiam się jak trzeba bardzo nie lubić PO/Tuska/Komorowskiego lub im nie ufać żeby przyszły do głowy tak daleko idące wnioski podczas takiej katastrofy.

Nie wątpie, że wszyscy bardzo to przeżywamy, pewnie duzo bardziej niż osobiscie Ja.
                  Vukovic jazda z kurvvwami!

Komentarz

• Cóż, nic nie bierze się z niczego. Są udowodnione pewne niemiłe i niebezpieczne dla suwernności kraju sytuacje, jak np. ta o szturmie IPN ledwie trzy godziny po tragedii. Mamy tego nie komentować bo trwa żałoba? Równie dobrze "Oni" mogliby uszanować żałobę tak jak większość tego społeczeństwa.
                    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                      http://aromasze.salon24.pl/169660,st...wnowagi-zgrzyt
                      wielka szkoda, że pani autor wyliczając tak dokładnie który klub kogo stracił "zapomniała" o tym, że na pokłądzie owego feralnego samolotu byli tez i ludzie PO. Może nie ci najwazniejsi, ale ludzie. Ale z PO, więc można o nich zapomnieć?
                      Skoro już silimy się na wyliczanki, to chociaż bądźmyw tym bardziej "skrupulatni".

Komentarz

• W temacie teorii spiskowych - ja na razie tez nie wierze (albo nie chce wierzyc, z drugiej strony nie wykluczam), bo mimo wszystko nie wyobrazam sobie, zeby Ruscy zrobili to z takim przytupem na caly swiat. Faktem jest, ze pare lat temu Juszczenkę tez 'ktoś' otruł...

I jeszcze jedno. Faktycznie Putin i władze rosyjskie zachowują się wspaniale, ale trzeba brac pare rzeczy pod uwage przed koncowoa ocena:

Pułkownik KGB nigdy nie robi czegos przypadkiem
                        Nic ich to nie kosztuje
                        Po takich uroczystosciach, wszelki protest (jezeli w ogole sie pojawi - trudno sobie wyobrazic, bo bedzie skrajnie niedyplomatyczny) przeciwko gazociagowi pod wodą na Bałtyku, bedzie traktowany jako wyjątkowo haniebne zachowanie wobec przyjaciół, którzy w godzinie próby przytulali i pomagali.
                        Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• jacy Wy tacy politycy, jacy politycy tacy Wy.

2 dni wystarczyły,jarajcie się dalej swoją "polityką"....
                          Zbyt wiele poświęciliśmy dla Legii, by ktokolwiek mógł nas złamać.

Ciągle wierzę w raj.
                          Ale teraz przynajmniej wiem, że to nie jest jakieś miejsce, którego możesz poszukać.
                          Ponieważ to nie jest to gdzie pojedziesz,
                          ale to, jak się czujesz na chwilę w swoim życiu, kiedy jesteś częścią czegoś.
                          A jeśli znajdziesz tę chwilę...
                          będzie ona trwała wiecznie.

Komentarz

• tak było jeszcze 80 innych osób, tylko jak sam tytuł wskazuje autorka skupia się na stracie jaką poniosła jedna z opcji politycznych, rozumiem, że według Ciebie miała się bawić w wyliczankę i wartosciowanie danych osób??
                            a co do postu żyły, to rozumiem, że jak pewne osoby wykorzystują tragedię do doraźnych celów politycznych->wjazd do IPN, czy też nominowanie nowego szefa Kancelarii, jeszcze przed zidentyfikowaniem zwłok poprzedniego, to wsio haraszo, a jak jakiś anonimowy internauta zwróci na to uwagę, to bój się Boga, "kurz z samolotu nie opadł". Tak samo jak ktoś porównuje to co przedstawiciele mediów, czy też politycy PO mówili jeszcze w piątek, z tym co robią dzisiaj, to sam staje się obiektem jakichś ataków, ale najwidoczniej jedni brzydzą się prawdą, a inni hipokryzją.
                            Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• W tej chwili pozostaje nam tylko baczne patrzenie im na ręce i chyba niestety nic więcej, bo przy całym szacunku dla roboty bloggerów ich notki i ostrzeżenia nie przebiją się do masy ludzkiej ogłupionej przez właściwie całe media.

chociaż... http://nicek.wordpress.com/2010/04/1...-ery/#more-315 ... może zadzwońcie do swoich okręgów, ja się zastanawiam.
                              Beer Football Girl... eee... Wife?!

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
                                wielka szkoda, że pani autor wyliczając tak dokładnie który klub kogo stracił "zapomniała" o tym, że na pokłądzie owego feralnego samolotu byli tez i ludzie PO. Może nie ci najwazniejsi, ale ludzie. Ale z PO, więc można o nich zapomnieć?
                                Skoro już silimy się na wyliczanki, to chociaż bądźmyw tym bardziej "skrupulatni".
                                Jeżeli przeczytałeś cały tekst, to wiesz, że dotyczy on ludzi z prawej strony opozycji oraz znaczenia ich braku z jednej strony dla struktur państwowych, a z drugiej dla środowisk konserwatywno-antykomunistycznych. Dla ilustracji przytaczam początek wyboldowawszy:

To nie będzie sentymentalne rozważanie o mozliwym pojedniu narodowym i ogólej uczciwości jaka zapanuje (daj Boże) w polityce. To będzie prosty rachunek dojmujących strat. W katastrofie pod Smolenskiem zginał polski prezydent i przedstwiciele wszystkich klubów parlamentarnych, zginęli taż bardzo ważni ludzie, którzy związani byli z pielegnowaniem pamięci narodowej.

Ale nie ma co sie łudzić ani oszukiwać: ze względu na polityczne afiliacje prezydenta Kaczyńskiego, najbardziej, najstraszliwiej ucierpiała opozycja, a zwłaszcza prawa strona sceny politycznej. I nie tylko politycznej - zginęli też ważni urzewdnicy państwowi ludzie niezwiązani bezpośrednio z partyjną polityką, a z pewnym stylem myślenia o Polsce, z pewnym zestawem idei.
                                Myslę, że tym razem się czepiasz - wyjątkowo zacnej i wyważonej osoby nawiasem.
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X