Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Nicpoń Zobacz posta
    Przez chwilę byłem dumny z Polaków,z tego jak się zachowali w obliczu tej tragedii.....wzruszały mnie laurki rysowane przez dzieci, młody chłopak który jako jedyny komentarz do wydarzeń wydusił z siebie "Jeszcze Polska nie zginęła..."
    .. szybko wróciłem do rzeczywistości gdy w miejscu przejazdu konduktu tam gdzie ja stałem polowa przybyłych zabawiała się w paparazzi ... po co ci ludzie tam przyszli ?? kamery aparaty telefony ....... załamałem się .. nic nie rozumiejący motłoch - zrobić zdjęcie zniczy, kwiatów ale pchać się na środek ulicy...nie zważać na to po co się przyszło tylko walczyć o najlepsze miejsce do zdjęć .. żal
    Nie tylko zwykli ludzie tak robili.
    w momencie przywiezienia trumny na lotnisko jakiś facet w SZARYM garniturze stojący tuż obok J.Kaczyńskiego w pierwszym rzędzie w pewnym momencie wyciągną mały aparat i zaczął sobie pstrykać fotki
    Rzucał się w oczy o tyle mocno bo stał na lini kamera - Kaczyński i jak zaczął robić te zdjęcia to nawet zasłaniał tym aparatem J.Kaczyńskiego

nie wiem kto to był ,może jakaś rodzina

poza tym jeśli tylko patrzeć przez pryzmat konduktu na ogół to raczej zaburza to obraz.
    wystarczy popatrzeć na flagi wiszące na domach, smutek na twarzach ludzi na ulicy, nawet ci co się z Nim nie zgadzali z szacunkiem i powagą podchodzą do tej tragedii

jeszcze do tych zdjęć
    przy tak ważnym wydarzeniu ludzie pewnie chcieli jakoś zachować ten moment
    nie wiem , tak mi sie wydaje. ja bym tak nigdy nie zrobił
    Ostatnio edytowany przez Panew; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Z tego co mówi Bielan w TV wynika ,że Pani J. Kaczyńska żyje.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
        Inna sprawa ,że to co się stało zwyczajnie wybiega poza wszelkie ramy ogarniania.Nie każdy sobie chyba z tym umie poradzić.Stąd może niektóre zachowania.
        aż strach pomyśleć jak takie osoby zachowały by się we wrześniu 1939 roku !
        Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Warto przeczytać- choć może ktoś uznać że politykuję.

http://blogmedia24.pl/node/27483
          "Lecz przysięgaliśmy na orła i na krzyż,
          na dwa kolory, te najświętsze w Polsce barwy,
          na czystą biel i na gorącą czerwień krwi,
          na wolność żywym i na wieczną chwałę zmarłych"

"Bo lepiej byśmy stojąc umierali,
          Niż mamy klęcząc na kolanach żyć."

Komentarz

• Zamieszczone przez StMo Zobacz posta
            Warto przeczytać- choć może ktoś uznać że politykuję.

http://blogmedia24.pl/node/27483
            mi brakuje tylko Palikota krzyczącego aby zbadać ciało bo może śp.Prezydent był pijany
            pewnie i taki głos się pojawi jak nie dziś to za10-14 dni
            Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Miałem nadzieję że tabloidy dadzą sobie w tym tygodniu na wstrzymanie. No niestety ....

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx w temacie o katyńskiej tragedii
                Co do samego L. Kaczyńskiego - spełnił jakieś 51% moich oczekiwań jako wyborcy i raczej nie głosowałbym na niego w nadchodzących wyborach
                Kilka tygodni temu zrobiłem mały rachunek sumienia. Zacząłem się zastanawiać nad wyborem swojego kandydata w nadchodzących wyborach i przy świadomości kto o fotel głowy państwa będzie się ubiegał, byłem coraz bliżej oddania głosu Lechowi Kaczyńskiemu. Nie mówię, że głosowałbym na 100% ale zaczynałem się ku temu skłaniać. Skąd takie podejście?

Od dłuższego czasu przywoływałem w pamięci masę różnego rodzaju wydarzeń, począwszy od wygranych przez PiS wyborów. Im więcej rzeczy sobie uświadamiałem tym większa była we mnie złość, że w zasadzie bezrefleksyjnie uległem ogólnej medialnej panice i nagonce na (mówiąc ogólnie) pewne środowiska. To z kolei wywołało we mnie inne uczucie - wstydu. Wstydu za sporą ilość żenujących merytorycznie polemik prowadzonych tu z paroma osobami. Nie będę się ich wyrzekał ale ta refleksja spowodowała, że do zera ograniczyłem swój udział tym temacie na jakiś czas. Dziś wiem, że Foxx, Jaco, Fizi (i paru innych forumowiczów) otworzyli mi oczy na wiele spraw - i za to szczególnie dziękuję.
                Nie stałem się nagle wyznawcą braci Kaczyńskich ale na wiele, bardzo wiele rzeczy patrzę dziś inaczej (co nie oznacza, że zagłosuję teraz na PiS). Mówi się, że ludzi docenia się dopiero po tym jak odejdą. Ja w głębi serca jestem szczęśliwy, że udało mi się docenić naszego Prezydenta jeszcze za jego życia.
                Nie jest tak, że piszę o tym wszystkim na fali ogólnonarodowej histerii. Mam po prostu poczucie, że takie słowa zwyczajnie się Lechowi Kaczyńskiemu i innym związanym z nim osobom ode mnie należą.
                jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

• Od wczorajszego wieczora przejrzałem wiele wiele stron, na których padają rozmaite pytania, ludzie dzielą się wątpliwościami, niektórzy snują rozmaite teorie. Staram się to wszystko wyważyć tak, aby wyciągnąć własne wnioski. Czytam blogi Foxxa i inne z nim połączone, staram się nie odrzucać od razu z miejsca żadnego argumentu.

Obraz jaki z tego wychodzi jest dość zagadkowy, ale - jak to zwykle bywa w takich przypadkach - wiele wątpliwości można wyjaśnić łatwiej niż może się wydawać. Niektóre pytania jednak są dość fundamentalne, dla mnie jest ono jedno: czemu ten samolot leciał tak nisko w takiej odległości od początku pasa.

Wszystkie inne wątpliwości podnoszone przez ludzi są wynikiem tej właśnie sytuacji - samolot leciał za nisko w stosunku do odległości od początku pasa. To był skutek tego o czym później mówił pan ekspert ze Szczecina dla ND (samolot ściął maszt, stracił równowagę, pilot zwiększył ciąg próbując ratować maszynę, stąd też przechył). Stąd tez relacja świadków, że silniki pracowały "dziwnie". (samolot dużo za wcześnie zmniejszył ciąg silników niemal do zera, tak jak przy lądowaniu. tylko że do pasa było jeszcze stosunkowo daleko).

Ten jeden aspekt tłumaczy wszystkie dalsze informacje dotyczące katastrofy. Czemu lecieli tak nisko? Czemu tak szybko wytracili wysokość?
                  Hipotezy ograniczę do trzech, oczywiście zwolennicy spiskowych teorii dodadzą czwartą - sabotaż. Ale to zostawmy na razie.

1. błąd pilota? musiałby źle ocenić w warunkach słabej widoczności odległość od pasa. Gdyby nie to - widział przecież wskazania wysokościomierza. Jeśli więc był to błąd pilota - musiał on błędnie ocenić odległość samolotu od początku pasa, a kiedy zdał sobie z tego sprawę - było już za późno.

2. błąd kontrolera lotu - musiałby podawać pilotowi złe namiary co do ścieżki podejścia. Szczerze powiem, że mam nadzieję że to nie był błąd kontrolera. Bo jeśli to był błąd rosyjskiego żołnierza - teoriom spiskowym końca nigdy nie będzie.

3. błąd sprzętu. Albo w samolocie, albo coś na ziemi (radar, znaczniki, wysokościomierz...)

Takie mam przemyślenia. Na chwilę obecną skłaniam się ku teorii z błędem pilota. Popieram tutaj gościa z Politechniki Wrocławskiej, który dość dyplomatycznie powiedział, że przyczyną tragedii mogły być problemy z asertywnością. Wiadomo - ważne uroczystości, ludzie czekają... Teoria ta ma jeszcze jeden argument pośredni - chwilę wcześniej do Smoleńska przyleciał rosyjski BOR. Pilot otrzymał rozkaz, aby wracać do Moskwy, ponieważ warunki nie pozwalają na lądowanie. Polski pilot nie mógł otrzymać rozkazu. Otrzymał sugestię, której nie posłuchał...

To moje przemyślenia, którym chciałem się podzielić. Nie mam na celu kogokolwiek oskarżać ani "wsadzać kij w mrowisko".

Nie zgadzam się tylko z tym, że jakaś "ciemna siła" wsadziła tych ludzi do jednego samolot po to, aby ich zabić. Jeśli tak - to tymi ludźmi musieliby być Szczygło i Stasiak. A więc musieliby być zdrajcami, zamachowcami, a do tego samobójcami. A to przecież absurd. Niestety, popełniono błędy, które zemściły się w sposób makabryczny.

Foxx - rozumiem wielki ból i rozczarowanie. Również boje się "ery Komorowskiego", bo mu nie ufam bardzo. Ale na tej podstawie nie można snuć teorii o tym, że to nie był wypadek. Nic na sabotaż nie wskazuje, na chwilę obecną kompletnie nic. W normalnej sytuacji można by teraz powiedzieć "zaczekajmy na odczyt ze skrzynek". Ale czy to coś zmieni? Przecież jeśli skrzyni wskażą np. na błąd pilota od razu pojawią się głosy że odczyt został sfałszowany. Czyż nie mam racji?

Dla kogoś kto mówi dziś o morderstwie odczyt wskazań czarnych skrzynek nic nie zmieni. A nawet utwierdzi w przekonaniu - bez względu na to co w tych skrzynkach się zapisało. To akurat tyczy się pewnych opinii które wyczytałem na blogach powiązanych z Twoim, dlatego tę uwagę kieruję do Ciebie. Oczywiście no offence.
                  Ostatnio edytowany przez daimler; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• http://wiadomosci.onet.pl/2153676,12..._lat,item.html

Telewizja Kanał 1 (d. ORT) w wieczornym wydaniu magazynu informacyjnego Wremia zaprezentowała materiał na temat mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku ilustrowany fragmentami filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy i zawierający opinię premiera Władimira Putina, że zbrodnia katyńska była zemstą Józefa Stalina za klęskę bolszewickiej Rosji w wojnie z Polską w 1920 roku.
                    Natomiast Rossija (d. RTR) włączyła do swojego programu "Katyń" Wajdy. Obraz został pokazany wieczorem, bezpośrednio po głównym wydaniu magazynu informacyjnego Wiesti, tj. w najlepszym czasie antenowym. Przez cały dzień zapowiadano emisję tego filmu. Z kolei Kanał 1 po wieczornym magazynie Wremia - zamiast programów rozrywkowych "Bolszaja raznica" i "Jużnoje Butowo" - wyświetlił "Popiół i diament" Wajdy.
                    Być moze Putin i Miedwiediew cynicznie grają, bo mająw tym interes. Bardzo możliwe. Ale rosyjska ulica nie ma w tym żadnego interesu. A jeśli zmieni się ich mentalność, ich świadomość co do prawd historycznych - to będzie wielki krok.

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
                      Foxx - rozumiem wielki ból i rozczarowanie. Również boje się "ery Komorowskiego", bo mu nie ufam bardzo. Ale na tej podstawie nie można snuć teorii o tym, że to nie był wypadek. Nic na sabotaż nie wskazuje, na chwilę obecną kompletnie nic. W normalnej sytuacji można by teraz powiedzieć "zaczekajmy na odczyt ze skrzynek". Ale czy to coś zmieni? Przecież jeśli skrzyni wskażą np. na błąd pilota od razu pojawią się głosy że odczyt został sfałszowany. Czyż nie mam racji?

Dla kogoś kto mówi dziś o morderstwie odczyt wskazań czarnych skrzynek nic nie zmieni. A nawet utwierdzi w przekonaniu - bez względu na to co w tych skrzynkach się zapisało. To akurat tyczy się pewnych opinii które wyczytałem na blogach powiązanych z Twoim, dlatego tę uwagę kieruję do Ciebie. Oczywiście no offence.
                      W temacie "polityka" zadeklarowałem, że się wstrzymam - nie tyle ze względu na żałobę, co na opad szumu informacyjnego. Podam więc tylko dwa linki:

http://beta.salon24.pl/169601,drugie...lenska-i-bonus

http://kisiel.salon24.pl/169620,dora...ach-katastrofy

Zobaczymy - chociaż z pewnością pozostanie tyle wątpliwości, co po katastrofie na Giblartarze. Wydarzyła się ona krótko po tym, jak gen. Sikorski odmówił uznania zbrodni katyńskiej za niemiecką. Wszak żyjemy w świecie zbiegów okoliczności (żeby było jasne, akurat ten za takowy uważam, trudno mu jednak odmówić symbolicznego znaczenia).
                      Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Rolnik - dzięki.
                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                          Zobaczymy - chociaż z pewnością pozostanie tyle wątpliwości, co po katastrofie na Giblartarze. Wydarzyła się ona krótko po tym, jak gen. Sikorski odmówił uznania zbrodni katyńskiej za niemiecką. Wszak żyjemy w świecie zbiegów okoliczności (żeby było jasne, akurat ten za takowy uważam, trudno mu jednak odmówić symbolicznego zdarzenia).
                          nie zamierzam z tym polemizować, bardzo dobrze ujęte! Martwię się jednak o to, że pogrążymy się na latach w teoriach spiskowych, a ich zwolennikom żadne argumenty niczego nie wyjaśnią. Jesli odczyt ze skrzynek wskaże odpowiedź - pojawią się uwagi że odczyt został sfałszowany,a prawdziwe skrzynki znalazły siez moskiewskich archiwach. I tak dalej...

Naprawdę uważam, że zamiast skupiać się na teoriach mniej lub bardziej nieprawdopodobnych dotyczących katastrofy, powinniśmy teraz skupić się na patrzeniu uważnie na ręce Komorowskiego.

Komentarz

• Ciekawostka...

Pomysl - Stadion narodowy imienia L.Kaczynskiego

http://www.sport.pl/sport/1,65025,77...zynskiego.html
                            Ostatnio edytowany przez Duma Stolicy; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                              Rolnik - dzięki.
                              Ja również dziękuję.
                              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez żyła Zobacz posta
                                Ano...zacytuję kolegów

"Tak nie lubimy szukających sensacji i "prawdy" mediów a kilkadziesiąt godzin po tragedii retoryka wielu z nas przypomina tą z GW czy TVN-u.
                                Zniesmaczyłem się i to mocno. I jeszcze bardziej posmutniałem."

Jak czytam posty niektórych w tym przykrym temacie,to mi się niedobrze robi.Nie opadł kurz znad tupolewa,ale już teorie spiskowe,wyzywanie od POstkomuny,przywoływanie Palikota (który siedzi cicho więc po co go mieszacie?!).Czy nie wiecie,że wszystkie opcje polityczne straciły ludzi?Słabo panowie.

Ale takie posty jak Rolnika można przeczytać z przyjemnością,bo i mi ciężko ubrać w słowa moje myśli a Tobie się to udało.Niektórzy mogli by się od Ciebie nauczyć wyważonych wypowiedzi.
                                Ostatnio edytowany przez Flip; [ARG:4 UNDEFINED].
                                "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Komentarz

Pracuję...
                                X