Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    http://wyborcza.pl/1,75968,7682622,W..._pokazali.html

Polecam, naprawde polecam.

Podaliby, ze Kamiński - zle, przecież to pisowiec.

Nie podali, że Kamiński - dziwne, przecież podają wyłącznie dobre dla pisu newsy. Ale przeciez nie moge dopuscic by zburzyło mi to koncepcje. Pewnie się wstydzą, tak to dobre wyjscie.

Co by ta telewizja nie zrobiła i tak jest ohydna.

P.S. I zeby było smieszniej to jest 1284 w tym miesiącu felieton pani Kublik o TVP. To już nie jest obsesja, to jest jakieś nowe zjawisko medyczne.
    musi być dupcona dawno nie była

Komentarz

• Wrażenia z prawyborów, debaty and co.:

- genialny pomysł promocyjny, wręcz wybitny. Moim zdaniem przeciwnicy zmasakrowani.
      - jezeli nie wystartuje Lech Kaczyński to PiS musi zrobic własne prawybory, które i tak będą pseudorepliką tych. Natomiast jezeli nie zrobi to będzie jeszcze gorzej. Szach mat od PO generalnie, no moze szach.
      - zdecydowana wygrana Komorowskiego, jestem tym zaskoczony. Spodziewałem się remisu/minimalnego wygrania Sikorskiego. Komorowski juz w pierwszym zdaniu wygrał wypadajac zdecydowanie dynamiczniej i pewniej siebie. Sikorski dukał. Jestem zaskoczony, bo Sikorski wydawał mi sie bardziej medialny. Wydaje mi sie, ze gdyby stali za katedra to wypadłby lepiej. Gdybysmy byli w USA to przegrałby tikiem nerwowym prawego oka.
      - zabawna wartosc merytoryczna - polowa pytan o polityke zagraniczna, co w kontekscie wyborow prezydenta i awantury sprzed paru miesiecy, ze zdaniem PO prezydent nie powinien sie zajmować polityka zagraniczną jest chyba próbą oszukania logiki.
      - dla PiS lepszy będzie Sikorski, zdeycdowanie. Po pierwsze w ewentualnej drugiej turze komunistyczny beton zdecydowanie łatwiej pojdzie głosowac na Komorowskiego. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że przy Kaczor - Komorowski bedzie gdzies 5-6 mln do 8, a przy Sikorski - Kaczor 6 -5/6. Poza tym wyobrazam sobie wygrana Kaczora w debacie nad Sikorskim, bo Radek wcale nie jest dynamiczny, wcale nie jest mowca itp. Nie wyborazam sobie takiej wygranej z Komorowskim.
      - Komorowski jest bardzo pewny siebie i pewny wygranej. Tekst ze spor o samolot byl kompromitacja tych, ktorzy go wywolali w sytuacji gdy zrobil to wtedy Sikorski, a przede wszystkim... Tusk, wskazuje na to, ze Komorowski nie bedzie drugim blizniakiem Tuska i nie bedzie tak zalezny od niego jak sie wydawało. Wydaje mi sie, ze dla Tuska Sikorski rowniez stal sie bezpieczniejszy. Komorowski z Palikotem w Pałacu bedą rozgrywać sytuacje i kto wie jak to się skończy, dla Tuska moze nawet bardzo zle. Sikorski nie ma kadr.
      - nie wiem jakie lobby, ale bardzo silne doprowadzilo do tego, ze kazdy kandydat na prezydenta musi wypowiedziec sie w kwestii in vitro mimo ze jest sto tysiecy spraw wazniejszych

Chciałbym zobaczyć kiedys takie prawybory w PiS. Poważnie. Po raz kolejny udowodnione zostalo, ze w nowoczesnej polityce (jakby jałowa i beznadziejna ona nie była) PO jest o milion kroków przed PiS.
      Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• A ja mam wrażenie, że - jak kiedyś - nieco uległeś medialnemu wrażeniu Tymczasem efekty nie są tak oczywiste, jak piszesz:

Czego się nie dowiedzieliśmy?
        Debata bez programu i żenujące pytania

Prawyborcza debata z pewnością nie była wielkim wydarzeniem politycznym. Niewiele dowiedzieliśmy się o programie kontrkandydatów. Przygotowywane przez wiele dni pytania, które zadawali Joanna Mucha i Sławomir Nowak, często były na żenująco niskim poziomie. Czego się nie dowiedzieliśmy?

– Co kandydaci zrobią, gdy dostaną do podpisu ustawę o podatku liniowym? To wszak jeden ze sztandarowych pomysłów PO, ostatnio jednak jakby przez nią zapomniany. – Czy prezydent z Platformy poprze okręgi jednomandatowe do Sejmu? – Co z ustawą o komercjalizacji szpitali? Platforma Obywatelska wróci do pomysłu, licząc na przychylnego jej prezydenta. Ale czy przychylnego? – A co z mediami publicznymi? Jak ich reformę widzą kandydaci? Czy prezydent z PO zgodziłby się na ich likwidację i otwarcie drogi do prywatyzacji? Mimo debaty nie wiadomo, co kandydaci Plaformy na najważniejszy urząd w państwie myślą o parytetach, prywatyzacji spółek Skarbu Państwa, likwidacji KRUS czy reformie sytemu emerytalnego.

A jakie konkrety przedstawili?

Radosław Sikorski

● Nowy kształt i rola Rady Bezpieczeństwa Narodowego – z przedstawicielami kluczowych ministerstw, marszałkami Sejmu i Senatu oraz przedstawicielami wszystkich partii, także tych opozycyjnych. Rada miałaby za zadanie opracowywać wieloletnią strategię obronności państwa, tak by kolejne rządy nie kwestionowały jej ustaleń.

● Prezydent wyłączający się ze spraw Unii Europejskiej. – One nie są zagraniczne – argumentował szef MSZ i dodawał, że prezydent powinien uczestniczyć w Radzie Europejskiej, tylko gdy debatuje ona na temat unijnej polityki zagranicznej.

● Brak zgody na refundację zabiegu in vitro. – To dobry pomysł. Niestety, w tej chwili Polski na to nie stać – tłumaczył Radosław Sikorski.

● Utrzymanie poziomu wydatków budżetowych na modernizację armii na dotychczasowym poziomie 1,95 proc. PKB.

Bronisław Komorowski

● Ograniczenie aktywności zagranicznej prezydenta. – Nie można zamieniać prezydentury w drugie MSZ – podkreślał. Tak jak Radosław Sikorski uważa, że sprawy europejskie powinny pozostać domeną rządu.

● Tak dla refundacji in vitro – Ale tylko jeśli jest szansa, że dzieci będą zdrowe i wychowane na dobrych obywateli – ta opinia wypowiedziana w debacie przez Bronisława Komorowskiego zaskoczyła nie tylko widzów, ale wielu członków Platformy Obywatelskiej. Marszałek Sejmu tłumaczył się później z tej wypowiedzi, że został źle zrozumiany.

● Także chce utrzymać środki na modernizację armii. – To ciekawa informacja dla premiera – komentował to Sławomir Nowak.
        http://www.dziennik.pl/polityka/arti...e_pytania.html

Ja tam się nieźle uśmiałem (i absolutnie nie chciałbym podobnej szopki w PiS-ie - "nowoczesność" tej "debaty" kojarzyła mi się z "wyborami" w poprzednim systemie)

EDIT: Ledwo zdążyłem to napisać, a tu wchodzę na wiadomy portal....
        POzorną debatę wygrały nogi Muchy
        INTERNAUCI O SŁOWNYCH POTYCZKACH KANDYDATÓW PO

Nudna, wyreżyserowana, nijaka - to częste epitety, którymi określaliście przedwyborcze starcie kandydatów na kandydatów Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Niedzielna debata najwyraźniej rozczarowała sporą część tych internautów, którzy ją oglądali. I chociaż w sondzie uznaliście, że wygrał Radosław Sikorski, to już w komentarzach jako zwycięzcę wskazywaliście nogi posłanki Joanny Muchy. (...)
        http://www.tvn24.pl/-1,1648843,0,1,p...wiadomosc.html
        Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          A ja mam wrażenie, że - jak kiedyś - nieco uległeś medialnemu wrażeniu Tymczasem efekty nie są tak oczywiste, jak piszesz:
          Bo dawno straciłem złudzenia, że kogokolwiek poza dziennikarzami i waskim elektoratem interesują własnie takie artykuły. Moim zdaniem kompletnie nie ma znaczenia czy Sikorski zaproponował nową formułę dla BBN czy nie. Zwłaszcza pytanie o procent PKB na armie Serio, nie wierze zeby kogokolwiek poza jakimis wyjatkami to interesowało, zeby ktos to analizował. A wrazenie jest 'bylo merytorycznie' - procenciki, liczby. Genialne.

Liczy sie usmiech, pewnosc siebie, porownanie z kontrkandydatem siedzacym obok, sila glosu, a przede wszystkim zainteresowanie mediów.

P.S. Mi tez sie to kojarzyło, kronika filmowa na poczatek itp. Tylko, ze ja sie nie smiałem, bo nie ma specjalnie z czego..

EDIT: No tvn24 niby daje do pieca, a jednoczesnie wczoraj od 12 loża prasowa, prezentacja kandydatów (!), loża prasowa, debata, loża prasowa. Wszystko za darmo. GIGANTYCZNA promocja. Genialny pomysl.

I jeszcze Tusk, jako mentor, po wysluchaniu glosow spoleczeństwa, że rywalizacja jest nudna dorzuca 'macie racje kochani, jest zbyt aksamitna, skarce ich'. Jeszcze troche i całkowicie przestane winić Kaczora za przeszłe i ewentualne porażki. Trafił na poważnego speca od postpolityki, który znakomicie wykorzystuje otrzymane możliwosci. Nie mozna miec pretensji, ze polityk starej mody nie wytrzymuje takiego starcia.

I dzisiaj kolejny przykład, ciekawe ile osob sluchalo dzisiaj jadac do pracy Sikorskiego w rozmowie poranka w Zetce, a ile Komorowskiego w TOK FM (czy odwrotnie). Opanowali wszystko.
          Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Panowie.

Już nie raz i nie dwa w różnych miejscach przytaczałem cytat, który w moim odczuciu jest kluczem do demokracji a który pochodzi z arcyciekawego tekstu na temat narodzin nowoczesnego, wszędzie dziś znanego modelu demokracji zachodniej. Tutaj chyba jeszcze tego nie robiłem, a jesli to bardzo dawno temu...

Walter Lippmann, jeden z najbardziej wpływowych intelektualistów XX w., doradca prezydentów i polityków od kadencji Wilsona do Forda, pisał w 1927 roku: „Człowiek nie ma własnego zdania na temat wszystkich spraw publicznych. Nie rozumie zdarzeń, ich przyczyn ani skutków. Bo dlaczego miałby je rozumieć? Nie ma najmniejszego powodu przypuszczać – tak jak mistycy demokracji zwykli to czynić – że połączenie ignorancji jednostek tworzących masy społeczne może stworzyć stałą siłę napędową życia publicznego”. Rola obywateli ograniczać ma się bowiem do udziału w głosowaniu i wyborze jednej z dwóch, zaakceptowanych przez elity, opcji politycznych, a nie do wychodzenia z inicjatywą, która mogłaby zmienić status quo. Dlatego „społeczeństwo trzeba utrzymać na dystans, … po to aby każdy z nas mógł żyć z dala od wrzawy i jazgotu ogłupiałego motłochu
            Całość

Taki model skutecznie wprowadzono w USA na początki XX wieku i jest on skutecznie broniony po dzień dzisiejszy. Jeśli można to nazwać "dojrzałą formą demokracji zachodniej" to pomysł prawyborów w PO jest pomysłem właśnie bardzo dojrzałym, mającym skierować uwagę opinii publicznej w oczekiwana przez elity stronę. Jeśli wziąć poprawkę na cytat z Lippmanna i popatrzeć na prawybory w USA to musimy dojść do jedynej logicznej konkluzji: Wszystko to pic na wodę i fotomontaż a co za tym idzie - należy strzec się mediów, szopek serwowanych przez polityków, zwłaszcza tych jedynie słusznych i całej "dojrzałej demokracji zachodniej" która NA SZCZĘŚCIE jeszcze w Polsce nie funkcjonuje jak należy co zresztą 19 września 1993 roku wyartykułował był nieświętej pamięci profesor Geremek: "Polacy nie dorośli do demokracji". Ano - chwalić niebiosa - nie dorośli. A nie dorośli, bo na polskiej scenie politycznej wciąż funkcjonuje ugrupowanie polityczne które nie cieszy się aprobatą elit zarówno w sferze werbalnej jak i czynnej. I dopóki takie ugrupowanie istnieje (czytaj: Dopóki wierzę, że ono takie właśnie jest) nie kupuję żadnych pokazówek, nie głosuję na wzrost, tembr głosu, uśmiech, krawat, nogi, dupę, brylantynę ani obwód bicepsa. Nie dojrzałem do demokracji - trudno. Pierdolę status quo - nie moje zmartwienie. Nie mam też żadnego uczciwego powodu dla którego miałbym się przejmować faktem, że jakiś Rycho może nie mieć w parlamencie żadnego Zbycha na posyłki. Rycha problem, nie mój.

A prawybory?

I tak jakiś czas temu powiedziano otwarcie że zadecyduje Tusk. A moim zdaniem gdyby miał decydować Tusk to nie było by żadnych prawyborów tylko kandydat na prezydenta Tusk I nikt by nie optował za osłabieniem prerogatyw prezydenckich. Bo po co? Tak więc decyzja już zapadła i została Tuskowi przekazana na długo przed tym zanim oświadczył, iż nie kandyduje.

A Komorowski i Sikorski?

"Tańcz kukiełko, tańcz..."
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

Komentarz

• A ja tylko dodam, że był już kiedyś "prezydent z Gdańska" i "premier z Krakowa" W jakimś stopniu, Z., bym się z Tobą zgodził, gdyby ta szopka odbyła się w przededniu kampanii wyborczej, a tak... moim zdaniem rośnie prawdopodobieństwo, że coraz większa część zdeklarowanego elektoratu PO zostanie w domach - również w związku z "wynikami" sondaży

Ogólnie zaś zgadzam się z poniższym komentarzem

http://galeriabm24.wordpress.com/201...24-20-03-2010/
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                a tak... moim zdaniem rośnie prawdopodobieństwo, że coraz większa część zdeklarowanego elektoratu PO zostanie w domach - również w związku z "wynikami" sondaży
                Jeszcze druga tura, a potem kolejne wybory. Gdyby to bylo tak, ze jest jeden moment glosowania, jedna szansa, jeden dzień to moze i tak. Jesli wynik Kaczora w pierwszej bedzie niebezpieczny (w co watpie, sam pisales, ze nawet w srodowiskach jemu przychylnych ludzie rozwazaja olanie sprawy) to ruszy front

Komentarz

• Nudne lizanie się po jajkach - ale choć po pierwszej części (z 3) wyłączyłem, to odnotowałem jedną ciekawą rzecz (nie wiem jak było w kolejnych dwóch częściach). Mianowicie odniosłem wrażenie, że Sikorski mówił jakim będzie prezydentem, natomiast Komorowski jakim prezydentem nie będzie (odnosząc się w ten sposób wiadomo do kogo). Ktoś miał podobne odczucie?!

Komentarz

• Debatą bym tego nie nazwał godzinna reklama w mediach a już w tvn 24 to chyba cala dobę redakcje się tasowały z okazji tej szopki. Kandydaci wypadli tak jak mieli wypaść. Małketingowo faktycznie prztyczek w nos dla opozycji. Bronek zachowuje się nie jak kandydat w prawyborach po tylko zwycięzca wyborów ( wydaje mi się że zaczyna trochę golić swoje wąsiska - czyżby spece od PR wymusili ?)
                    pytanie nie związane z debatą - czy Wprost pod kierunkiem KK trochę płynie do środka czy to moje mylne wrażenie ? Najpierw artykuł broniący piesiewicza , zadziwiające jak dla mnie wypowiedzi w niedzielę u Sekielskiego , ogólnie tygodnik jakiś taki "miękki" się robi ?
                    A nad tym wszystkim: nad nami, ziemią i chmurami, po północnej stronie
                    nieba pędził dziwny Wielki Wóz... królowała, wspaniała, jedyna, zaczarowana
                    Wielka Niedźwiedzica.

Komentarz

• Prezydent Lech Kaczyński rozważa wyjazd do Moskwy 9 maja, na uroczystości związane z zakończeniem II wojny światowej - powiedział Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta. W defiladzie na Placu Czerwonym wezmą udział polscy żołnierze. Według Wypycha to "dobry gest" strony rosyjskiej, a Polacy mają do tego pełne prawo.
                      9 maja zapowiada się hucznie. W defiladzie z okazji 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej ulicami Mokswy przejdą nie tylko wojska rosyjskie, ale także Brytyjczycy. Minister obrony Rosji zaprasza również polskich żołnierzy. To oznacza, że Polacy mogą przemaszerować pod portretem Stalina.

Orkiestra RAF-u i oddział walijskiej straży wezmą udział w paradzie zwycięstwa z okazji 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Przedefilują pod portretem Józefa Stalina - pisze na swym portalu dziennik "Daily Mail".
                      Rozpacz.

Komentarz

• Dziś w Trójce mówili, że portretu Stalina nie będzie.
                        From flood into the fire
                        One thousand voices sing
                        We're in this together

Komentarz

• Ciekawy tekst o ewolucji RadSika:

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/32251
                          Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                          - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                          Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
                            Dziś w Trójce mówili, że portretu Stalina nie będzie.
                            Szacun. Niech jedzie świetować z Bolszewikami.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                              Szacun. Niech jedzie świetować z Bolszewikami.
                              Nie rozumiesz. Podaję dementi jednego z elementów Twojego wpisu. I czekam na następne kawałki

...a tymczasem rząd zabiera się za oddłużanie kolei. Przypomina mi sie niesmiertelny "Smoleń na chorobowym":

- A możemy pozyczyc, to umiemy
                              - A z czego oddamy?
                              - Z tego, co wydmuchamy!
                              - A jak nie wydmuchamy?
                              - To i tak nam mogą nadmuchać

http://e-prawnik.pl/wiadomosci/infor...zanie-pkp.html
                              Ostatnio edytowany przez Nazgul; [ARG:4 UNDEFINED].
                              From flood into the fire
                              One thousand voices sing
                              We're in this together

Komentarz

• Zamieszczone przez casual Zobacz posta
                                Ciekawy tekst o ewolucji RadSika:

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/32251
                                A'propos - jak w telewizorni znowu będą piali o kolejnym "sukcesie" rozmów Sikorskiego z Łukaszenką w sprawie Związku Polaków A. Borys warto mieć na względzie, że Polska zakapowuje obywateli Białorusi - także tych polskiego pochodzenia - białoruskiemu KGB...

http://cogito.salon24.pl/165444,powrot-kulaka
                                From flood into the fire
                                One thousand voices sing
                                We're in this together

Komentarz

Pracuję...
                                X