Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • A strach rośnie...

  Marek Dukaczewski, były szef WSI, stwierdził w radiu RMF FM, że docierają do niego sygnały, z których wynika, że są osoby, którym udostępniono zawartość materiałów z weryfikacji WSI.

  Dukaczewski dokładnie 10 dni temu przewidywał w wywiadzie dla "Polski The Times", że w ciągu 10 dni nielegalne materiały WSI zostaną użyte przeciwko jednemu z kandydatów na prezydenta.

  Odnosząc się dziś do udzielonego wywiadu, były szef WSI stwierdził, że w niektórych mediach pojawiają się już publikacje, które wskazują, że jest jakieś przełożenie na materiały archiwalne. - Ale być może ta moja wypowiedź przyhamowała pewne działania już podjęte - powiedział.

  Na pytanie, czy materiały mogą mieć decydujące znaczenie w wyścigu prezydenckim, Dukaczewski odpowiada twierdząco. - Żaden z kandydatów na prezydenta, jeżeli będzie oblany kubłem pomyj w oparciu o informacje, które w nie wiadomo jaki sposób zostały zgromadzone, nie będzie miał żadnych szans obrony. Dlatego, że materiały te będą objęte tajemnicą państwową, będą zawarte w aneksie, będą zawarte w dokumentach, które gdzieś są przechowywane - stwierdził.

  Generał przypomniał, że służby zbierały bardzo różne informacje, które często - nie będąc weryfikowane - były odkładane ad acta, ponieważ nie miały żadnego znaczenia.
  http://wiadomosci.onet.pl/2134005,11...rony,item.html

  Były szef WSI nie ma pojęcia, w jaki sposób jego ludzie gromadzili informacje...
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • http://www.mixx.com/videos/11607029/...man_van_rompuy

   Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
   - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
   Zapamiętał.

   Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

   Komentarz


   • Lubie tego gościa [-;

    Komentarz


    • Trochę praktyki spisku.
     Poczytajcie sobie:

     http://wgadowski.salon24.pl/159867,p...ady-pana-wojny

     Ze swej strony dodam, że tekst Witolda Gadowskiego W OGÓLE mnie nie zdziwił.
     From flood into the fire
     One thousand voices sing
     We're in this together
     For whatever fate may bring

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
      Manipulowalny jesteś
      Cały czas zapewne, jak kazdy

      Ale w zaden sposób nie psuje to mojej radości z faktu, że chociaż jedna złotówka mniej trafi do kieszeni jakiegos oficera sluzby PRL. Wreszcie cos sensownego ze strony tego rządu. Jezeli TK zrobił to bezprawnie to tez jestem w stanie to zaakceptować. A juz prawdziwą perełką jest czytanie na wyborcza.pl felietonów flagowych redaktorów, ze powiało 4 RP.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

      Komentarz


      • Prawo do prawdy o katarskim inwestorze
       Danuta Frey , b.ch. 27-02-2010, ostatnia aktualizacja 27-02-2010 03:38

       Treść umowy z inwestorem katarskim, który miał kupić stocznie w Gdyni i Szczecinie, jest informacją publiczną

       Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał ministrowi Skarbu Państwa i spółce Bud Bank Leasing rozpatrzenie wniosków Stowarzyszenia Blogmedia24.pl o udostępnienie informacji o nieudanej sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie katarskiemu inwestorowi (sygn. II SAB/Wa 172/09 i II SAB/Wa 192/09)
       .

       Tekst umowy z zarejestrowaną na Antylach spółką Stichting Particuilier Fonds Greenrights, dowody uiszczenia wadium oraz raporty obserwatorów zostały uznane przez sąd za informację publiczną podlegającą udostępnieniu na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

       Chociaż w uzasadnieniu wyroków sąd zaznaczył, że trzeba będzie jeszcze rozważyć, czy wspomniane dokumenty zawierają informacje niejawne bądź tajemnicę przedsiębiorstwa, prezes zarządu Stowarzyszenia Blogmedia24.pl. Elżbieta Szmidt jest usatysfakcjonowana. Uznanie tych dokumentów za informację publiczną otwiera bowiem drogę do żądania (jeśli trzeba będzie – przed sądem) ich udostępnienia.

       – Może wreszcie opinia publiczna się dowie, co zawierała umowa z SPF Greenrights, na podstawie której podjęto decyzje skutkujące likwidacją produkcji, zwolnieniami i sprzedażą majątku stoczni. I czy rzeczywiście wpłacono 36 mln zł wadium – mówi.

       Spółka wylicytowała najważniejsze aktywa obu stoczni. Gwarancji udzielił katarski bank inwestycyjny QInvest. Właściwym inwestorem miał być najprawdopodobniej rządowy Qatar Investment Authority. Pieniędzy jednak nie wyłożył. Transakcja nie doszła do skutku.

       Stowarzyszenie konsekwentnie twierdziło, że skoro chodziło o gospodarowanie majątkiem publicznym, wszelkie związane z tym dokumenty są informacją publiczną. Bud Bank Leasing (który na podstawie ustawy z 2008 r. o postępowaniu kompensacyjnym w podmiotach o szczególnym znaczeniu dla polskiego przemysłu stoczniowego stał się zarządcą kompensacji) nie chciał przyjąć, że jest podmiotem zobowiązanym do udzielania informacji, a zawartej umowy z SPF Greenrights nie uznawał za informację publiczną. Argumentował, że wszystkie ogólne dane na ten temat, łącznie z kalendarium działań w sprawie sprzedaży stoczni, znalazły się na stronach internetowych MSP.

       Przedstawicielka ministra skutecznie obroniła przed sądem twierdzenie, że minister formalnie nie ma umowy, którą zawierał inny, niezależny i odrębny podmiot, jakim jest zarządca kompensacyjny. I z tym się sąd akurat zgodził, ponieważ – jak podkreśliła sędzia Iwona Dąbrowska – nie ma ani jednego przepisu wymagającego, by kopia takiej umowy znajdowała się w dyspozycji ministra.

       Sąd zobowiązał go jednak do rozpatrzenia w terminie 14 dni od uprawomocnienia się wyroku wniosku Stowarzyszenia Blogmedia24.pl o udostępnienie raportów obserwatorów monitorujących przebieg postępowania kompensacyjnego i zobowiązanych do przesyłania raportów do Komisji Europejskiej.

       Wyroki są nieprawomocne.
       http://www.rp.pl/artykul/4,439887_Pr...nwestorze.html
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez casual Zobacz posta
        http://www.mixx.com/videos/11607029/youtube_nigel_farage_harangues_eu_president_herman _van_rompuy
        Tak jak lubię gościa i normalnie biję brawo - to tutaj przeholował. Merytorycznie ma rację, ale forma jest niedopuszczalna...

        Komentarz


        • Wklejam link, ponieważ całość zajmuje zbyt dużo miejsca. Zapewniam, że lektura jest niezmiernie interesująca. Warto poświęcić kilka minut na uważne przestudiowanie całości:

         http://www.niezalezna.pl/article/sho.../articlePage/1
         "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
         Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
         Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
         Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
         "
         Janusz Waluś - czekaMY!

         Komentarz


         • Mirosław Drzewiecki powiedział, że dziś gardzi polityką. - Polska to dziki kraj, kumpluję się z kim chcę, to moja sprawa - stwierdził. - Minister dzisiaj ma tylko taki komentarz, jest rozgoryczony - komentuje w TOK FM Elżbieta Jakubiak, była minister sportu w rządzie PiS.
          - Jestem dowodem na to, że Polska nadal jest dzikim krajem. Zabito mi matkę. Taka jest prawda - powiedział Drzewiecki polonijnemu dziennikarzowi na Florydzie. - W związku z tym nie mam odrobiny dobrych emocji do ludzi, którzy to zrobili. Całe szczęście, że wiem, bo wierzę w Boga, iż jest piekło. Ci ludzie trafią do piekła - dodał.
          Kazimierz Kutz, reżyser i poseł PO broni Mirosława Drzewieckiego. - To wspaniały mężczyzna, który został wplątany w aferę PiS. Jeśli ktoś znalazł się w takiej sytuacji jak on, to może mówić jeszcze gorsze rzeczy.
          On mówi o swojej wielkiej tragedii osobistej i ma do tego prawo. Sądzę, że w ten demonstracyjny sposób chciał pożegnać się ze swoim dotychczasowym życiem - tłumaczy Kazimierz Kutz w rozmowie z TVN24

          Kaczyńscy znów zabili!

          Naród oczekuje Komisji Śledczej z Panem Kutzem jako Przewodniczącym
          Stop rzezi niewinnych.
          ...ta ziemia do Polski należy
          choć Polska daleko jest stąd,
          bo wolność krzyżami się mierzy
          historia ten jeden ma błąd!!!!

          Better Dead Than Red!!!

          Komentarz


          • Z ostatniej chwili:

           Prawdopodobnie bracia Kaczyńscy stali za próbą odzyskania Wilna przez kiboli Legii w 2007 roku. Nieformalnie akcją kierował ówczesny szef CBA Mariusz Kamiński.
           "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
            Wklejam link, ponieważ całość zajmuje zbyt dużo miejsca. Zapewniam, że lektura jest niezmiernie interesująca. Warto poświęcić kilka minut na uważne przestudiowanie całości:

            http://www.niezalezna.pl/article/sho.../articlePage/1
            Nic nowego pod słońcem. Tak właśnie wygląda zaplecze demokracji. KAŻDEJ demokracji.
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Drzewiecki
             Polska to dziki kraj...
             W pewnym sensie ma racje.
             Tylko w dzikim kraju szmaty zostają ministrami.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez RG Zobacz posta
              W pewnym sensie ma racje.
              Tylko w dzikim kraju szmaty zostają ministrami.
              A mordercy "ludźmi honoru"...
              ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

              Komentarz


              • Chyba nie było w innym temacie:

               5 marca Sejm RP ma przyjąć nowelizację Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie , która narusza podstawowe wolności obywatelskie


               Jej założenia to m.in.:

               1) Pracownik socjalny ma prawo odbierania dzieci z domu, bez wyroku sądu

               4) Rozszerza się definicję przemocy na takie zachowania jak m.in.: jednorazowe albo powtarzające się działanie lub zaniechanie naruszające wolność, w tym seksualną, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą. Poradnik pracownika socjalnego precyzuje, że przemocą jest: dawanie klapsów, "zawstydzanie", "krytykowanie" np. "krytykowanie zachowań seksualnych" - co powoduje, że każdy rodzic podejmujący normalne działania wychowawcze, może być oskarżony o przemoc.
               Całość, można też poprzeć protest: http://www.rzecznikrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php
               "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                Chyba nie było w innym temacie:


                Całość, można też poprzeć protest: http://www.rzecznikrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php
                Ładnie się to komponuje z planami obniżenia wieku wyborczego do 16 lat...

                Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                Cały czas zapewne, jak kazdy
                Nie jak każdy Większość z polityki robi wybory miss czyli głosowanie na cycki, pośladki i makijaż, Twoje podejście to raczej jak do konkursu krasomówczego
                Ostatnio edytowany przez Nazgul; 89.
                From flood into the fire
                One thousand voices sing
                We're in this together
                For whatever fate may bring

                Komentarz

                Pracuję...
                X